Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

poruka: 43
|
čitano: 10.263
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre".
14 godina
neaktivan
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Tek sad sam shvatio koliko imam vremena kad vas ujutro u 7h gledam umjesto Dobro jutro Hrvatska

Baš je terapija

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Nemogu pogledati video sad ali poslije cu. To na slici je valjda najgora kava u kafiću što mogu dobiti. Meni je espresso najbolji kad je do pola šoljice.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

naravno da znam bolje: pustim davora da načini kavu i zamolim ga da me pozove na kušanje. i ponesem bočicu s kapaljkom za racchiato. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Opet nepismenost kvazi novinara na djelu.... spravljanje!? omg.

 

 

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Najbolja mi je ona koju neko drugi napravi. Mislim da je to jedinstven recept :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
dasoo988 kaže...

Tek sad sam shvatio koliko imam vremena kad vas ujutro u 7h gledam umjesto Dobro jutro Hrvatska

Baš je terapija

 A ja sam jutros u 4h išao samo pogledati da li je u videu tehnički sve ok, kakav je zvuk i tako to... I ne samo da sam odgledao do kraja nego sam nakon toga išao guglati koji se aparati nude u trgovinama tehničkom robom i tko ima dostavu... 

...
10 godina
online
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

 

Evo ga, baš slušam našu treću terapiju. 

Prvo, Herr Miro, pa legendarni doktor lega Doc, te sada Šuštinjo ili SuperDavor ako vam je draže, a sve pod voditeljskom palicom višestrukog nagrađivanog novinara Dragana Petrica.

Nisam ljubitelj kave, ali čitam sve tekstove koje piše Šuštinjo i ostali bugovci. Nema veze što Šuštinjo radi: testira li hardver, rokam po virutalnim bojšnicama, piše tekstove,...On sve to radi na visokom profesinalnom nivou.

Tak' da nema razloga da ne vjerujem da i kavu na radi na kvalitetni način.

 

C-19 kriza i dalje traje, al' bez obzira na to vrijedi bugovci i dalje rade. Mogli su i oni kao i mnogi baciti koplje u grmlje i posustati. 

Međutim, BUG kao instituacija ima pobjednički mentalitet koji i u najtežim uvjetima radi, te koji je tu doista zbog svojih čitatelja i svih onih koje vole BUG.

 

Zato, BUG rula nadmoćno!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 9 hvala 1
7 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
hanteed kaže...

Nemogu pogledati video sad ali poslije cu. To na slici je valjda najgora kava u kafiću što mogu dobiti. Meni je espresso najbolji kad je do pola šoljice.

 baš to, a i da je do vrha katastrofa izgleda pjena, loše nabijeno, pre debelo zrno ili ko zna šta al ne izgleda mi pitko.

edit: zapravo sad kad vidim datum sve mi je jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 12:32 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
dabar_solta_V2 kaže...
hanteed kaže...

Nemogu pogledati video sad ali poslije cu. To na slici je valjda najgora kava u kafiću što mogu dobiti. Meni je espresso najbolji kad je do pola šoljice.

 baš to, a i da je do vrha katastrofa izgleda pjena, loše nabijeno, pre debelo zrno ili ko zna šta al ne izgleda mi pitko.

Ovo je ilustracija, a ne Davorov proizvod :D.

 

Kako sam dugo godina radio sa svakavim kavama i svakakvim aparatima, kad sam prestao raditi u ugostiteljstvu, razmisljao sam o nabavci aparata za espreso. 15 godina mi je kava gotovo svakodnevno bila iz profesionalnog aparata (zanimljivo - najbolja mi je bila iz najstarijeg aparata na kojem sam radio), pa sam mislio da ce mi nakon prestanka rada prelazak na "domacu" kavu biti veliki problem.

 

Meni se ovo ne isplati.

 

Kafetjera mi je sasvim odlicna, a kostala je 200-ak kuna, "french press" loncic sam dobio za rodjendan - kasnije vidio da je bio niti 100 kuna. I vec godinama tako kuham kavu, povremeno zakuham tursku kad dodje netko tko to voli.

I racunica mi je slijedeca:

"Aparati" - 300 kuna + 150 kuna mlinac

Kila kave - rijetko platim vise od 200 kuna (150 najcesce) - dobije se oko 140-150 kava

 

Dobar aparat po preporuci je oko 300eura, plus dodaci - 350 eura, sto je oko 2500 kuna.

Po toj racunici sa kafetjerom mi ostaje 2000 kuna za kave sto je 10 kila tj. 1400 salica kave - 2 godine za ispijanje 2 salice kave dnevno.

 

Imali smo 400 eura vrijedan aparat za espreso, kamenac je bio preveliki problem za taj doticni aparat, pa smo dobili povrat novca.

 

Ovo je moje iskustvo - ne pijem cisti espreso vec ujutro sa malo toplog mlijeka, kasnije u danu sa vise, pa mi je gornja racunica isplativija. Za nekoga tko bas voli okus takvog espresa, nema boljih savjeta od Davorovih - osim da si nadjete dobar kafic i dobrog konobara pa da dolazite u njegovu smjenu :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

E da, dobro ste rekli, disclamer: ova abominacija s Petricove ilustracije nije moj espresso, to je neka random fotka s interneta  Tako otprilike izgleda "espresso" u kafiću na kolodvoru u Andraševcu 

Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
jos gore izgleda ko kava s aparata na kolodvoru :D
15 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Davor kaže...

E da, dobro ste rekli, disclamer: ova abominacija s Petricove ilustracije nije moj espresso, to je neka random fotka s interneta  Tako otprilike izgleda "espresso" u kafiću na kolodvoru u Andraševcu 

 Mislim da je ovo najgora kava koja se moze popiti.

 

Americano se jos moze prihvatiti - doza espresa koja je ublazena vrucom vodom. Ali ovo je bas pusteno da tece te u biti pokazuje najgore sto se moze napraviti kavi - zagoriti je do vrhunca kiselosti i gorcine i jos je pritom razvodniti.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
protjeran
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Miro kaže...
dasoo988 kaže...

Tek sad sam shvatio koliko imam vremena kad vas ujutro u 7h gledam umjesto Dobro jutro Hrvatska

Baš je terapija

 A ja sam jutros u 4h išao samo pogledati da li je u videu tehnički sve ok, kakav je zvuk i tako to... I ne samo da sam odgledao do kraja nego sam nakon toga išao guglati koji se aparati nude u trgovinama tehničkom robom i tko ima dostavu... 

 Lako je tako, ima ljudi koji rade jos vise nego prije. Kad su svi presli na kucni rad moraju se i prekovremeni raditi. 

16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Davor kaže...

E da, dobro ste rekli, disclamer: ova abominacija s Petricove ilustracije nije moj espresso, to je neka random fotka s interneta  Tako otprilike izgleda "espresso" u kafiću na kolodvoru u Andraševcu 

 Aj ne gnajvi oko slike, nego nam skuvaj kafu svima! 

drpetric
12 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Meni je skoro svaka kava dobra samo da nije slaba
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Ima li išta slično za pivo?

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
PzKpfw kaže...

 

Evo ga, baš slušam našu treću terapiju. 

Prvo, Herr Miro, pa legendarni doktor lega Doc, te sada Šuštinjo ili SuperDavor ako vam je draže, a sve pod voditeljskom palicom višestrukog nagrađivanog novinara Dragana Petrica.

Nisam ljubitelj kave, ali čitam sve tekstove koje piše Šuštinjo i ostali bugovci. Nema veze što Šuštinjo radi: testira li hardver, rokam po virutalnim bojšnicama, piše tekstove,...On sve to radi na visokom profesinalnom nivou.

Tak' da nema razloga da ne vjerujem da i kavu na radi na kvalitetni način.

 

C-19 kriza i dalje traje, al' bez obzira na to vrijedi bugovci i dalje rade. Mogli su i oni kao i mnogi baciti koplje u grmlje i posustati. 

Međutim, BUG kao instituacija ima pobjednički mentalitet koji i u najtežim uvjetima radi, te koji je tu doista zbog svojih čitatelja i svih onih koje vole BUG.

 

Zato, BUG rula nadmoćno!

 

 

 Ajde idi reci onima koji su izgubili posao pas mater.

Dajte mi ban.

16 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Danas mi je došla isporuka po Šuštinjovoj preporuci, pa ću vidjet jel' lago.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Riot kaže...

Ima li išta slično za pivo?

 -ima.. uz mali teh.problem, umjesto pive curi kava al' osim te (sitne) razlike ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Samo jedno da kažem. Lavazza a Modo Mio apart sa kapsulama. Definitivno najbolja espresso bez nepotrebne zafrkancije oko čišćenja, mlinova, odabira najbolje mješavine. Cijeli život pijem espresso ali kad se jutrom probudim nemam živaca čekati da se aparat ugrije pa da tek treća šalica bude OK. Ovako poslije WC i osnovne higijene neko se domognem trpezarije kliknem i za minut dobijem fantastičan espresso i što je najvažnije svako jutro jednako dobro.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 20:21 (ned).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
ned kaže...
Samo jedno da kažem. Lavazza a Modo Mio apart sa kapsulama.....

 jesu to one male plasticne kapsule s alu poklopcem? to sam proba kava je definitivno usporediva s onon s pravog aparata, jedino sta fali na takvom aparatu je šta nemoš radit pjenicu za ove sta locu kapucino i slicno.

15 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
ned kaže...
Samo jedno da kažem. Lavazza a Modo Mio apart sa kapsulama. Definitivno najbolja espresso bez nepotrebne zafrkancije oko čišćenja, mlinova, odabira najbolje mješavine. Cijeli život pijem espresso ali kad se jutrom probudim nemam živaca čekati da se aparat ugrije pa da tek treća šalica bude OK. Ovako poslije WC i osnovne higijene neko se domognem trpezarije kliknem i za minut dobijem fantastičan espresso i što je najvažnije svako jutro jednako dobro.

 Meni je ovo isto neisplativo jer su kapsule minimum duplo skuplje od obicne kave u zrnu - kad se gleda doza kave.

 

Meni je rutina prvo staviti kavu na kuhanje, pa onda sve ostalo jer dok pripremim dorcak ili odjecu taman se skuha kava.

dabar_solta_V2 kaže...

jedino sta fali na takvom aparatu je šta nemoš radit pjenicu za ove sta locu kapucino i slicno.

 Toplo mlijeko stavis u "french press" loncic i dobijes priblizno isti efekt. Dovoljno za one koji vole pjenu.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Ja sam imam dva jedan u uredu u firmi a jedan doma. Istina nema grijanja mlijeka niti pjene ali ja svakako u kavu ne stavljam ništa.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Ja sam imam dva jedan u uredu u firmi a jedan doma. Istina nema grijanja mlijeka niti pjene ali ja svakako u kavu ne stavljam ništa.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Da je skuplje od obične kave jeste ali da je komfor jest. Osim toga u vrijeme ove izolacije pokazalo se kao pun pogodak jer sam negdje u studenom navukao poveliku zalihu jer sam naletio na fantastičan popust. Ja sam ovisnik o kavi i vjeruj mi da ovako štedim jer sam smanjio izlaske u barove tijekom radnog dana.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Loću kapučino e ta je jaka ha ha
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Loću kapučino e ta je jaka ha ha
Voda tece a vrijeme prolazi ...
14 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e

gle svaka kava je jaka, nakon američke - to se može kod nas na neonatologiji intravenozno davati klincima...

 

jedan ekstra lik u firmi (dao otkaz) je iamo volju, i kuhao je sam kavu, ali iako dobra, i ta je bila preslaba...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Moze li Sustic podijeliti koji je to aparat od 500 funti?
Nadalje par pitanja, je li spojena neki vanjski depurator, ili koristi Oscar Bilt kesice? Da li je ukljucen 24h ili ima timer koji ga pali ujutro, sat prije da se dobro ugrije prije spravljanja essperso?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
ena kaže...
Moze li Sustic podijeliti koji je to aparat od 500 funti?
Nadalje par pitanja, je li spojena neki vanjski depurator, ili koristi Oscar Bilt kesice? Da li je ukljucen 24h ili ima timer koji ga pali ujutro, sat prije da se dobro ugrije prije spravljanja essperso?

 

Sage the Barista Express (izvan Europe poznat kao Breville BES870XL). Cijena mu je oscilirala u rasponu od 450 do 1000 funti dok sam ga škicao, prije cca dvije godine. Trenutačno je na Amazon.co.uk dostupan za 445 funti, što je deal stoljeća, iako ne znam kako danas stoje stvari s dostavom u HR. Ako mi teta iz Njemačke u dogledno vrijeme pošalje neke pare, možda nadogradim mlinac (vjerojatno na Baratza Sette 270Wi). Jedini problem - nemam tetu u Njemačkoj.

 

Vodu filtriram kroz Britu, a aparat ujutro uključujem ručno, prije šetnje s pesima, tako da bude zagrijan kad se vratim 

Never put Dolby on snake detectors.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice