Superguma od ugljena

poruka: 10
|
čitano: 3.391
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Superguma od ugljena".
15 godina
offline
Superguma od ugljena

a tek implikacije na roštiljanje! iju! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Superguma od ugljena

Toliko raznih modifikacija ugljike, ali meni se još uvijek najviše sviđa ugljik u kubičnoj rešetki (dijamant). Tko bi rekao kako samo različiti način slaganja istih atoma daje tako različite rezultate. Najljepše je da za svaku primjenu možeš naći prikladni obljik ugljika.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Superguma od ugljena

Koji temelji i mostovi ?

 

Napravi automobilske gume koje neće trebat mijenjat i meni dosta.

 

ALi to je zasada samo luda tlapnja, kao i sve drugo od grafena.

I u naslovu piše "theoretical" - nakon skoro 20 godina razvoja i obećanja, još jedna teorijska mogućnostza primjenu.

 

Jako uzbudljivo.

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Superguma od ugljena
#učo

Ovo što učo kaže...jedan atom...C...na različite načine se spaja i dobijaju se različiti materijali...mogu biti najtvrđi...dijamant....a opet mogu biti mekani da ostavljaju trag...grafit

Ozbiljno pitam...zašto je to tako...zar je elektromagnetska sila...koja spaja atome tako "čarobna"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
Re: Superguma od ugljena
Ajme....meni....kako....ti....to....pričaš............?!................Ako.....imaš............problema...........s..................govorom.........ne.......znači.........da........moraš............pisati...............tako................. .
8 godina
offline
Superguma od ugljena
Odgovor HCMA-u, o "čarobnosti" elektromagnetske sile koja spaja ugljikove atome. Možda bi pravi odgovor na to pitanje trebao potražiti u ugljikovoj koordinaciji ili hibridizaciji. Lijepo se i na slici vidi da ugljik gradi tri hibrida, sp, sp2 i sp3, koji se - sva tri - pojavljuju u strukturi ugljikove gume. Hibridi sp3 grade jednostruke veze i tetraedarsku koordinaciju (dijamant), sp2 hibridi grade dvostruke veze i planarnu koordinaciju (grafit), sp hibridi grade pak trostruke veze (poliacetileni, pojavljuju se u međuzvjezdanom plinu). U sp2 i sp hibridima pojavljuju se pi-veze koje provode električnu struju i apsorbiraju elektromagntsko zračenje (u tome leži tajna "supercrne tvari" o kojima piše na ovim stranicama). Dakle, atom - ugjik - je isti, ali načini njegova vezivanja s drugim ugljikovim atomima su različiti. Ako se tome pridodaju različiti oblici strukutura (grafeni, nanocijevi, fulereni) jasno je zašto ima toliko mnogo alotropskih modifikacija ugljika. A nekoć se znalo - i u školi učilo - samo o dvije!
 
3 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Superguma od ugljena

Mi smo o Bukminsterfulerenu C60, tzv. nogometnoj lopti učili prije četvrt stoljeća i kusur.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Superguma od ugljena
bugovac222 kaže...

Mi smo o Bukminsterfulerenu C60, tzv. nogometnoj lopti učili prije četvrt stoljeća i kusur.

 negdje sam pročitao da je C60 najveći objekt koji pokazuje kvantne efekte odnosno val-čestica dualnost kod eksperimenta s dvostrukim prorezom

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
protjeran
offline
Superguma od ugljena

Michelin već godinama radi na proizvodnji dijela atomobilske gume od jeftine sirovine, strugotina običnoga drveta.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Superguma od ugljena
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Ajme....meni....kako....ti....to....pričaš............?!................Ako.....imaš............problema...........s..................govorom.........ne.......znači.........da........moraš............pisati...............tako................. .

Nije problem govor. Tipkovnica je u pitanju. Sama bez povoda proizvodi niz točaka, onako nasumično ili random po modernu. 

42
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice