Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

poruka: 21
|
čitano: 6.513
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek".
15 godina
odjavljen
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

1200 T 400 puta jače od prosječnog MR-a? Možda u razvijenim zemljama, kod nas uređaje preko 2 T možeš nabrojati na prste jedne ruke nakon nesreće na pilani.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
MrBlc kaže...

1200 T 400 puta jače od prosječnog MR-a? Možda u razvijenim zemljama, kod nas uređaje preko 2 T možeš nabrojati na prste jedne ruke nakon nesreće na pilani.

 Zašto su kod nas povukli uređaje preko 2 T nakon te nesreće u pilani?

15 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

već sam prije nekoliko dana drugdje vidio video (hm ...) o tome i đepenci imaju moju punu podršku. jebeš znanstvenika koji ne raznese bar jedan laboratorij. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 17:07 (Ajar).
Moj PC  
27 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
Jer se cirkular i jako magnetsko polje ne vole ;-)
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Malo pravopisa: jedinica nazvana po Nikoli Tesli nije Tesla nego tesla (T). To vijedi i za sve druge jedinice nazvane po fizičarima (N, A, J, W i dr.)  

 
15 1 hvala 7
14 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
danen kaže...

Malo pravopisa: jedinica nazvana po Nikoli Tesli nije Tesla nego tesla (T). To vijedi i za sve druge jedinice nazvane po fizičarima (N, A, J, W i dr.)  

 

Dobar komentar.

Ovo je, čini mi se, jedini tip komentara vezano za ispravljanje nečijeg pisanja, a da ga drugi, manje pismeni bugovci, neće napasti s onom glupastom "grammar nazi" frazom.

 

Slobodan sam dopuniti da pravopis nije onaj priručnik koji propisuje pisanje mjernih jedinica, pa stoga ovo nije pravopisno pitanje. Pisanje mjernih jedinica definira norma ISO. "Napredniji pravopisi" samo preuzimaju međunarodno dogovorene norme. "Nazadniji pravopisi" guraju svoje.

11 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

kakav divan video, kratak i sadržajan

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Yep. A ja mislio da iskre lete samo u SF horror filmovima. Hvala japancima da su me razuvjerili :)
No šalu na stranu: može li koji fizičar pojasniti kako se to jačim magnetskim poljem može snimati kretanje elektrona izvan okruženja u kojima se oni inače nalaze - nije li tu na snazi kvantna elektrodinamika i nije li i elektron također valne prirode pa je položaj pojedinog elektrona bez obzira na tehnologiju jednostavno teoretski nemoguće snimiti, nego samo pričamo o vjerojatnosti položaja? Neznam, davno je bilo moje školovanje, pa vjerujemd a sam zahrđao :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro

Haha  ovo  gadno  ruknulo u  zrak  sreća  valjda  pa  nije  bilo  Žrtava

12 godina
neaktivan
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Gordon doesn't need to hear all this, he's a highly trained professional!

xfact
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Nije eksplodirao stroj nego samo vrata zastitnog kaveza...

 

After making some adjustments to the generator and rebuilding the iron cage, the researchers plan to pump 5 megajoules of energy into the generator next time, which should around 1,500 Teslas.

 

https://motherboard.vice.com/en_us/article/7xj4vg/watch-scientists-accidentally-blow-up-their-lab-with-the-strongest-indoor-magnetic-field-ever

 

 

Ali ajde, bar niste napisali da je eksplodirao laboratorij kao ostali portali...

Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Samo nek napreduju, ovo su dobre vijesti ako mislimo u skorije vrijeme dobiti konkretne rezultate po pitanju fuzijskih reaktora i riješiti pitanje energetike.

 

btw.

MrBlc kaže...

1200 T 400 puta jače od prosječnog MR-a? Možda u razvijenim zemljama, kod nas uređaje preko 2 T možeš nabrojati na prste jedne ruke nakon nesreće na pilani.

 

imaš neki link?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 21:42 (Keops).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
protjeran
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
DanijelX kaže...

Nije eksplodirao stroj nego samo vrata zastitnog kaveza...

 

After making some adjustments to the generator and rebuilding the iron cage, the researchers plan to pump 5 megajoules of energy into the generator next time, which should around 1,500 Teslas.

 

https://motherboard.vice.com/en_us/article/7xj4vg/watch-scientists-accidentally-blow-up-their-lab-with-the-strongest-indoor-magnetic-field-ever

 

 

Ali ajde, bar niste napisali da je eksplodirao laboratorij kao ostali portali...

 mislim da sam negdje procitao da se osjetilo podrhtavanje u cijeloj zemljilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
Čini se da taj stoj radi na iskre. Kad su pobjegle, prestao je radit. 😉
1200 T! Bome puno uskri treba.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro

 

ne spominje se nigdje magnet, hvala na korisnoj pomoći.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
Keops kaže...
MrBlc kaže...

1200 T 400 puta jače od prosječnog MR-a? Možda u razvijenim zemljama, kod nas uređaje preko 2 T možeš nabrojati na prste jedne ruke nakon nesreće na pilani.

 

imaš neki link?

Nemam link, ali član obitelji se pokušavao naručiti na magnet od 3 T, pa je ispalo da ih ima tek par u Hr, a i tu je neka shema da nisu zapravo 3, nego je efektivno 3...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

Opet laž.

Ovo nije najjače stvoreno umjetno magnetsko polje, ovo je samo najjače stvoreno magn. polje unutar laboratorija.

Inače, Amerikanci i Rusi su izvan laboratorija (na otvorenom) stvarali i puno jača polja - do 2800 T (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0921452600007237?via%3Dihub).

Osim toga jača magn. polja su već stvarana laserima no ona su jako mala i kratkog trajanja.

 

Ipak, vijest je značajna jer omogućuje puno preciznija mjerenja fenomena za razliku od outdoor i laserski generiranih magn. polja.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 9:38 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
Da si čitao dalje od naslova, samo do kraja prvog odlomka, vidio bi da su informacije točno prenesene.
Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Re: Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stro
izith kaže...
Da si čitao dalje od naslova, samo do kraja prvog odlomka, vidio bi da su informacije točno prenesene.

 

Da, pročitao sam cijeli tekst, inače ni ne komentiram.

U tekstu se laž i ponavlja - jedino je u podnaslovu stavljena riječ upravljivo prije magn. polje.

Cijeli tekst aludira na ono u naslovu.

Uostalom što hoćeš reći - istinit tekst (koji to nije ovdje) opravdava lažan naslov?

 

PS. Informacije možda jesu točno prenesene što ne znači da nisu lažne - pitanje je samo tko tu laže.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 10:42 (PaleRider).
14 godina
offline
Stvoreno najjače umjetno magnetsko polje, stroj ek

A JE TO!

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice