Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

poruka: 8
|
čitano: 5.519
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b".
5 godina
offline
Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

Propustili ste priliku godine

 

Strava aplikacija za trcanje i voznju biliklom

 

Ova aplikacija za pracenje aktivnosti je jednostavno Strava

 

Stravicno dobra aplikacija za...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

Uz sve navedeno trebalo bi upozoriti potencijalne nove korisnike i sa negativnim utjecajima dotične aplikacije:

1. Razvoj ego tripa (zagarantiran)

2. Potencijalni razvoj depresivnog stanja neprestanim uspoređivanjem i natjecanjem sa nepoznatim ljudima

3.Praktički nepostojeća kontrola nad sadržajem koji korisnici mogu stvarati

4. Skupi premium paket koji ne vrijedi traženog novca (bar za većinu korisnika)

 

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

Garmin ima solidnu besplatnu aplikaciju, a i većina drugih brand-name sportskih satova, tako da je ovo uglavnom za fanatike.

Nitko neće kupiti sat u Konzumu za 500 kn, pa onda plaćati 450 kn pretplate za aplikaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

Iznerviram trolanjem i pametovanjem po forumu na svaku temu pa i ovu prenosim svoje osobno iskustvo. Dakle, nakon 7+ godina korištenja raznih aplikacija, Strava je jednostavno najbolja aplikacija za praćenje i analiziranje raznih aktivnosti a posebno, trčanje, plivanje i biciklizam, triatlon. Prednost je da je jako puno ljudi koriste te se možete preko nje i umrežiti s raznim timova. Ako se ozbiljno bavite sportom, defakto je standard. Uz sve negativno rečeno, toliko pozitivnog vam doprinese u vidu poticanja na aktivnosti i samog zabavnog efekta natjecanja i druženja da su zapravo negativne strane nebitne. Koristio sam i plaćenu verziju godinama i ima dostasvojih prednosti u odnosu na osnovnu, naravno za one koji se aktivno bave i žele ostvariti neke zadane ciljeve. Osnovna verzija je sasvim dovoljna većini povremenih sportaša. Kako posjedujem i Garmin uredaje, automatski se sinhronizira s vježbama odradenim na tim uredajima. Kada se upari s Zwif-om, za one koji vjeżbaju od doma, prenese sve podatke s vašeg virtualnog, smart treiner-a, tako da i dalje možete pratiti svoj napredak kroz Strava platformu.  

e.......
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožn
maximus007 kaže...

Uz sve navedeno trebalo bi upozoriti potencijalne nove korisnike i sa negativnim utjecajima dotične aplikacije:

1. Razvoj ego tripa (zagarantiran)

2. Potencijalni razvoj depresivnog stanja neprestanim uspoređivanjem i natjecanjem sa nepoznatim ljudima

3.Praktički nepostojeća kontrola nad sadržajem koji korisnici mogu stvarati

4. Skupi premium paket koji ne vrijedi traženog novca (bar za većinu korisnika)

 

1. mnogima za to čak niti Strava ne treba.

2. nesumnjivo

3. neki koriste čak električne bicikle, mopede i slično LOL, napraviti software koji bi prepravio originalni GPX ili FIT fajl prije uploada bi bila zafrkancija od par sati rada. Čudi me da to nitko nije napravio, ili je napravio samo za svoje potrebe.

4. ne vrijedi tebi i meni, onaj na točki 1 bi platio i pet puta više :-)

Visak kaže...

Garmin ima solidnu besplatnu aplikaciju, a i većina drugih brand-name sportskih satova, tako da je ovo uglavnom za fanatike.

Nitko neće kupiti sat u Konzumu za 500 kn, pa onda plaćati 450 kn pretplate za aplikaciju.

Pretplatnici su uglavnom rekreativci fanatici, u profesionalnom sportu ti ipak treba prava telemetrija, iako mnogi profesionalci koriste i stravu ali više zato da bi fanovi vidjeli njihovu aktivnost nego za nešto što bi koristilo njihovim trenerima.

Rekreativci i wannabies su spremni potrošiti dosta, pa se tako najviše kupuju forerunneri 945 i Edge 1030, a ideju o satu od 500kn će ti takav gledati kao povredu časti. Od njih industrija živi. Ego je važan i Strava je namjerno takva kakva jest, za "fanatike", a iznenadio bi se koliko ih ima u tim krugovima.

16 godina
offline
Re: Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožn
jozef kaže...
maximus007 kaže...

Uz sve navedeno trebalo bi upozoriti potencijalne nove korisnike i sa negativnim utjecajima dotične aplikacije:

1. Razvoj ego tripa (zagarantiran)

2. Potencijalni razvoj depresivnog stanja neprestanim uspoređivanjem i natjecanjem sa nepoznatim ljudima

3.Praktički nepostojeća kontrola nad sadržajem koji korisnici mogu stvarati

4. Skupi premium paket koji ne vrijedi traženog novca (bar za većinu korisnika)

 

1. mnogima za to čak niti Strava ne treba.

2. nesumnjivo

3. neki koriste čak električne bicikle, mopede i slično LOL, napraviti software koji bi prepravio originalni GPX ili FIT fajl prije uploada bi bila zafrkancija od par sati rada. Čudi me da to nitko nije napravio, ili je napravio samo za svoje potrebe.

4. ne vrijedi tebi i meni, onaj na točki 1 bi platio i pet puta više :-)

Visak kaže...

Garmin ima solidnu besplatnu aplikaciju, a i većina drugih brand-name sportskih satova, tako da je ovo uglavnom za fanatike.

Nitko neće kupiti sat u Konzumu za 500 kn, pa onda plaćati 450 kn pretplate za aplikaciju.

Pretplatnici su uglavnom rekreativci fanatici, u profesionalnom sportu ti ipak treba prava telemetrija, iako mnogi profesionalci koriste i stravu ali više zato da bi fanovi vidjeli njihovu aktivnost nego za nešto što bi koristilo njihovim trenerima.

Rekreativci i wannabies su spremni potrošiti dosta, pa se tako najviše kupuju forerunneri 945 i Edge 1030, a ideju o satu od 500kn će ti takav gledati kao povredu časti. Od njih industrija živi. Ego je važan i Strava je namjerno takva kakva jest, za "fanatike", a iznenadio bi se koliko ih ima u tim krugovima.

Dakle, trenirao sam VANI, u profesionalnom klubu, i natjecao sam se godinama. Svi odreda su u klubu koristili Stravu, samo su većina nas imali zatvoren profil iz viśe razloga. Wannabe i fanatic je dakle svaki profesionalac i sasvim sigurno ti treba sva moguća telemetrija i praćenje svojih aktivnosti ako želiš nešto postići u sportu danas. Koja gomila gluposti.. 

e.......
14 godina
offline
Re: Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožn
AlterA kaže...

Dakle, trenirao sam VANI, u profesionalnom klubu, i natjecao sam se godinama. Svi odreda su u klubu koristili Stravu, samo su većina nas imali zatvoren profil iz viśe razloga. Wannabe i fanatic je dakle svaki profesionalac i sasvim sigurno ti treba sva moguća telemetrija i praćenje svojih aktivnosti ako želiš nešto postići u sportu danas. Koja gomila gluposti.. 

 i dalje stojim kod napisanog. Koliko znam od triatlonaca je samo A.V. bio nešto što bi se moglo nazvati profesionalcem, ali možda griješim. Priznajem nisam doma s triatlonom baš 100%. Također poznajem vrlo dobro neke sportaše i trenere na visokoj razini, i da, koriste stravu ali ne za nešto korisno. Kažem - više za fanove nego za svoje potrebe. A telemetrija uključuje i puno više nego što strava može prikazati i zabilježiti.
Treba razlikovati sportaše koji se pripremaju za IM (mislim Roth ili Nicu kao kvalifikacije, a ne neki seoski) ili pokušavaju kvalificirati na olimpijadu i rekreativce-fanatike kojima je bitno da imaju KOM na usponu na obližnji nadvožnjak tako da to susjed vidi.

5 godina
offline
Strava - najbolja aplikacija za trčanje i vožnju b

Kao rekreativnom trkaču amateru strava mi je sranje, ali to sranje koristim ko backup... po meni najveći nedostatak te strave je što uz sve te podatke koje skuplja od tvog trackera - ne govori ti ništa što bi sad s njima trebao raditi. Toliko i toliki effort - i što sad? Dal da pojačam, dal da smanjim, ovo ono... Što? Na garminovom ekosistemu sam već cca 4 (fenix 3, fenix 5 i sada fenix 6x pro) godine i on mi barem kaže dal da smanjim ili da povećam obujam/tempo trčanja. Meni ko totalnom amateru (trčim zadnjih 11 mjeseci, do tada planinarenje i biciklizam) to puno znači jer ga garmin stvarno i pogodi sa tim rest periodima, pa kad da udarim tempo ili sprint i ostalim điđa miđama. Meni je to bitno, jer me nema ko naučit kako trčat i nemam mogućnosti upisati nekakvu školu trčanaja. Strava je, koliko sam ja shvatio, više orijentirana ko neki fejs za sportaše, slike guza, potoka i cica i tako to...  nema jebene šanse da je bi je plaćao - a bome ni garminovo sranje nebi plaćao tj njihov app tj premium. Dovoljno su im satovi skupi pa je onda i u redu, valjda, da i app bude besplatan.

Sve Vas Volim
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice