Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

poruka: 11
|
čitano: 6.542
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su ".
14 godina
offline
Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

Koristim Ipad Pro za koji smatram da je njihov najbolji uredjaj i opcenito najbolji uredjaj u kategoriji tableta. 

 

Ono sto mene smeta oko iphonea specificno, je to sto Apple namjerno daje sve na kapaljku. Od kad je Tim Cook preuzeo CEO poziciju, to vise nije isti Apple u smislu inovacija i vodstva. Tocno se vidi da bi mogli izbaciti barem 5 puta bolji proizvod, samo da hoce. Recimo ako pogledate Xiaomi, Huawei (prije zabrana) i sl. proizodjace, vidjet cete da oni daju gotovo pa 100%. Ako mogu kupcu ponudit bolji proizvod, oni ce to i napravit bez fige u dzepu. Apple s druge strane vec proracunato gleda sto ce i u kojem trenutku predstaviti. To je cista suprotnost Applea s obzirom na eru Stevea Jobsa! Kad je Steve Jobs bio CEO, islo se skoro na 100%. Apple je zaista bio lider u to vrijeme. I Samsung je poprimio tu proracunatost, pa su jedno vrijeme i oni sve na kapaljku izbacivali, dok ih Xiaomi i Huawei nisu pritisnuli inovacijama. 

 

Recimo pogledajte od Samsunga Z Fold 3, to je za mene inovacija! Iskreno, zalosno je da jedan Apple toliko kasni za Samsungom. Daleko od toga da oni to nisu u stanju napraviti, nego nece! Jer znaju da njihova vjerna baza potrosaca, kupuje bez obzira na sve. Tu i tamo koja promjena, nova boja telefona, novi finish, nesto brzi CPU i GPU i to je to. Izvolite narode! I to je uredu ako ljudima to odgovara, a vidimo po prodajnim rezultatima da im odgovara. To sto mene kao tech fanatika smetaju te stvari i sto na svoje oci moram gledat kako nas rade budalama, a znamo sto mogu, to je vec drugi par rukava.

 

 

 

 

 
12 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

Nije baš toliko bajna situacija s baterijom Huawei smartwatcha. Tih do 14 dana baterija izdrži u vrlo okljaštrenom mode-u s jednom analognom facom i s pristupom malom, iako ipak dovoljnom broju aplikacija, s deaktiviranjem celularne i wireless veze i smanjenjem refresh rate-a. Kad je u full smart mode-u s Android mobitelom izdrži nekih 2 ipo dana dok s iPhone-om jedva dan. Baterija ima veliki drop-off kod korištenja tzv. sports tracking features-a. Kod trčanja od jednog sata drop-off je 30%. Za usporedbu Apple Watch ima drop-off od 8%. Kao i svugdje jedno je što proizvođač govori dok praksa ipak pokaže drugačije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 12:56 (Ayre).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
=XFX=PlayHard kaže...

Koristim Ipad Pro za koji smatram da je njihov najbolji uredjaj i opcenito najbolji uredjaj u kategoriji tableta. 

 

Ono sto mene smeta oko iphonea specificno, je to sto Apple namjerno daje sve na kapaljku. Od kad je Tim Cook preuzeo CEO poziciju, to vise nije isti Apple u smislu inovacija i vodstva. Tocno se vidi da bi mogli izbaciti barem 5 puta bolji proizvod, samo da hoce. Recimo ako pogledate Xiaomi, Huawei (prije zabrana) i sl. proizodjace, vidjet cete da oni daju gotovo pa 100%. Ako mogu kupcu ponudit bolji proizvod, oni ce to i napravit bez fige u dzepu. Apple s druge strane vec proracunato gleda sto ce i u kojem trenutku predstaviti. To je cista suprotnost Applea s obzirom na eru Stevea Jobsa! Kad je Steve Jobs bio CEO, islo se skoro na 100%. Apple je zaista bio lider u to vrijeme. I Samsung je poprimio tu proracunatost, pa su jedno vrijeme i oni sve na kapaljku izbacivali, dok ih Xiaomi i Huawei nisu pritisnuli inovacijama. 

 

Recimo pogledajte od Samsunga Z Fold 3, to je za mene inovacija! Iskreno, zalosno je da jedan Apple toliko kasni za Samsungom. Daleko od toga da oni to nisu u stanju napraviti, nego nece! Jer znaju da njihova vjerna baza potrosaca, kupuje bez obzira na sve. Tu i tamo koja promjena, nova boja telefona, novi finish, nesto brzi CPU i GPU i to je to. Izvolite narode! I to je uredu ako ljudima to odgovara, a vidimo po prodajnim rezultatima da im odgovara. To sto mene kao tech fanatika smetaju te stvari i sto na svoje oci moram gledat kako nas rade budalama, a znamo sto mogu, to je vec drugi par rukava.

 

 

 

 

 odgovor je u maximalnom profitu,kad bi apple u svojim uređajima davao 100 % tad bi im bio manji profit,pa na kraju godine ne bi bila zarada apple nekoliko desetaka miljardi dolara nego puno manja

 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
13 godina
offline
Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

Odgovor je u korisnicima a ne u Apple-u :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 14:18 (ivicask).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

 Svi žele maksimalnu zaradu uz minimalni trud, pa tako i Apple. Sasvim prirodno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 17:19 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
jozef kaže...

 Svi žele maksimalnu zaradu uz minimalni trud, pa tako i Apple. Sasvim prirodno. 

 Upravo ovo:

16 godina
offline
Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji su

Bit svega je sto manje radit uz sto vecu zaradu...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
Malo pre ozbiljno gledate na proste stvari. Kad dođete u piceriju jel se ljutite kad nema hamburgera na menu? "Namjerno ne zele da vi jedete hamburger!"
Gluposti.
Rade kako zele, rade sto hoce, kom se ne sviđa iphone kupi taj napredni Xiaomi kojeg spominjete. Ili Huawei. Kojeg imam, i ne znam sta je to napredno.
 
6 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
Umbel kaže...
Malo pre ozbiljno gledate na proste stvari. Kad dođete u piceriju jel se ljutite kad nema hamburgera na menu? "Namjerno ne zele da vi jedete hamburger!"
Gluposti.
Rade kako zele, rade sto hoce, kom se ne sviđa iphone kupi taj napredni Xiaomi kojeg spominjete. Ili Huawei. Kojeg imam, i ne znam sta je to napredno.

 Kad ti počne settings menu da pokazuje reklame, vidis da je to samo na papiru napredno.

16 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
=XFX=PlayHard kaže...

.... To sto mene kao tech fanatika smetaju te stvari i sto na svoje oci moram gledat kako nas rade budalama, a znamo sto mogu, to je vec drugi par rukava.

Gle, ljudi žele da ih rade budalama. Da nije tako brzo bi se Apple morao promijeniti ili propasti. Prodaju ti monitor bez stalka, pa ti ga još naplate $1000. Prodaju ti laptop pa ne možeš u njega uštekati USB stick bez da kupiš skupi adapter. Prodaju ti mac pro, pa ti još traže $700 za kotačiće . A da ne pričam o drugim điberskim načinima kojima te tjeraju da kupuješ novi hardware, iako 10 godina stari mac i dalje super radi i nema ga potrebe upgradati. Primjerice, u firmi imamo stariji mac kojeg smo koristili za testiranje i debugiranje iOS aplikacija. Samo odjednom se sjete da ti za buildanje treba nova verzija Xcoda - kreneš to instalirati i kaže ti da ti treba nova verzija macOS, kreneš to instalirati a apple kaže - No pasaran, kupi novi mac. Koristim mac i iphone jer moram zbog posla, ali da je to điberska firma - je.

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
offline
Re: Što valja, a što ne s novim iPhoneom 13 i koji
=XFX=PlayHard kaže...

Koristim Ipad Pro za koji smatram da je njihov najbolji uredjaj i opcenito najbolji uredjaj u kategoriji tableta. 

 

Ono sto mene smeta oko iphonea specificno, je to sto Apple namjerno daje sve na kapaljku. Od kad je Tim Cook preuzeo CEO poziciju, to vise nije isti Apple u smislu inovacija i vodstva. Tocno se vidi da bi mogli izbaciti barem 5 puta bolji proizvod, samo da hoce. Recimo ako pogledate Xiaomi, Huawei (prije zabrana) i sl. proizodjace, vidjet cete da oni daju gotovo pa 100%. Ako mogu kupcu ponudit bolji proizvod, oni ce to i napravit bez fige u dzepu. Apple s druge strane vec proracunato gleda sto ce i u kojem trenutku predstaviti. To je cista suprotnost Applea s obzirom na eru Stevea Jobsa! Kad je Steve Jobs bio CEO, islo se skoro na 100%. Apple je zaista bio lider u to vrijeme. I Samsung je poprimio tu proracunatost, pa su jedno vrijeme i oni sve na kapaljku izbacivali, dok ih Xiaomi i Huawei nisu pritisnuli inovacijama. 

 

Recimo pogledajte od Samsunga Z Fold 3, to je za mene inovacija! Iskreno, zalosno je da jedan Apple toliko kasni za Samsungom. Daleko od toga da oni to nisu u stanju napraviti, nego nece! Jer znaju da njihova vjerna baza potrosaca, kupuje bez obzira na sve. Tu i tamo koja promjena, nova boja telefona, novi finish, nesto brzi CPU i GPU i to je to. Izvolite narode! I to je uredu ako ljudima to odgovara, a vidimo po prodajnim rezultatima da im odgovara. To sto mene kao tech fanatika smetaju te stvari i sto na svoje oci moram gledat kako nas rade budalama, a znamo sto mogu, to je vec drugi par rukava.

 

 

 

 

 

Stvari nisu bas tako crno-bijele. Apple je definitivno najvise na meti zbog svog statusa i njemu se ne smije dogoditi da to bude uredaj kratkog vijeka ili da su mu npr. baterije samozapaljive. Od Xiaomi-a ocekivanja nisu ni blizu tolika i nece se stvoriti pompa oko nekakve greske u proizvodnji, makar bila kardinalna.

 

I u vrijeme Jobsa, Apple je u odredenim segmentima kasnio, a u drugim napredovao. Ovisilo je o tome jel to nesto bilo dio njihove vizije ili nije. I ako je, da li je tehnologija dovoljno sazrela i spremna (iz njihove perspektive). Najbolji primjer je Apple Watch koji je prvi donio EKG, a kasni (ili bolje receno odbija) s integracijom tlakomjera.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice