U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

poruka: 42
|
čitano: 15.683
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da".
15 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Crypto je trenutno down, trpam se dva dana koliko mi financije dozvoljavaju (Fantom, Polygon, Harmony, Secret, Aave...). Ne usudim se pomisliti kako će to izgledati kad shitcoin opet ode gore . Možda dođe dan kad jednostavno ujutro neću ni otići na posao .

Deckard
Moj PC  
9 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
deckard kaže...

Crypto je trenutno down, trpam se dva dana koliko mi financije dozvoljavaju (Fantom, Polygon, Harmony, Secret, Aave...). Ne usudim se pomisliti kako će to izgledati kad shitcoin opet ode gore . Možda dođe dan kad jednostavno ujutro neću ni otići na posao .

 Ili ces raditi do smrti, tamo neke 75+ godine, jer neces imati za hleba! :D

6 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Kupim bitcoina svaki mhesec za isti iznos. Sada kak radim na ugovor, studij gotov, iznos je veci. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Počeo sa zlatom prije 2 godine jer "sa zlatom ne možeš nikako pogriješiti!"

E, al je onda stigla corona! Najgora investicija ikad! Još uvijek sam u minusu, nakon dvije godine :D

 

Ali, izgleda da se to počelo mijenjati, napokon :)

 

Btw, ako ima netko voljan pisati :) Zašto bi se netko odlučio za investiciju u nekretninu kao štednja?

Teško da netko ima milijun kuna viška. Znači mora dići kredit, otplaćivati ga 30-tak godina i platiti ogromne kamate banci.

Imam osjećaj da je bilo što drugo s popisa bolja opcija ako imaš recimo milijun kuna.

P.S. pitam isključivo u vidu štednje, ne mislim općenito na kupnju nekretnine, isto je i meni u planu ove godine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Višak novaca ulažem u pivo.

Moj PC  
33 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
Ja na primjer imam pravo na stambeni kredit do 300000€ sa 0% kamata. U toj situaciji je kupnja nekretnine savrseni oblik ulaganja, cak i po ovim cijenama.

Osim toga maximalno koliko mogu izdvajam u mirovinski fond firme u kojoj radim. Razlog je ovo - https://fenix-magazin.de/rezultati-istrazivanja-sokiraju-evo-koliko-se-mirovine-u-njemackoj/
15 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

ne postoji ono što bi se nazivalo "višak novca". samo manjak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

S obzirom da dosad veliku zaradu SAV extra novac ide u crypto :D s tim da vec imam i direktni debit od par stotina eura mjesecno koji odlaze u crypto bez obzira na sve. Od trenutnog profita pocetkom prosle godine koji sam unovcio trenutno kupujem jednu nekretninu, dok sve ostalo ide u crypto, koji ce ako bude srece opet biti pretocen u novu nekretninu :D s obzirom koliko se moze zaraditi od samo preprodaje ili iznajmljivanja ovdje di sam ja onda je to najbolja investicija, pored crypto :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 10:57 (Gadgeti).
 
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Zlato i XRP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Kad vidim nekoga da se raduje padu kripta odma znam da je n00b.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 12 hvala 0
3 godine
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
CyberDemonVZ kaže...

Počeo sa zlatom prije 2 godine jer "sa zlatom ne možeš nikako pogriješiti!"

E, al je onda stigla corona! Najgora investicija ikad! Još uvijek sam u minusu, nakon dvije godine :D

 

Ali, izgleda da se to počelo mijenjati, napokon :)

 

Btw, ako ima netko voljan pisati :) Zašto bi se netko odlučio za investiciju u nekretninu kao štednja?

Teško da netko ima milijun kuna viška. Znači mora dići kredit, otplaćivati ga 30-tak godina i platiti ogromne kamate banci.

Imam osjećaj da je bilo što drugo s popisa bolja opcija ako imaš recimo milijun kuna.

P.S. pitam isključivo u vidu štednje, ne mislim općenito na kupnju nekretnine, isto je i meni u planu ove godine.

 Cista kupnja nije nikakva stednja, ak imas milijon za potrošit ulagat ces u izgradnju, trenutno jednom investitoru po kvadratu stana ostane čistih 1000€ zarade, pa se ti misli.

13 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Svoje nedam ,tuđe ne želim....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
CyberDemonVZ kaže...

Počeo sa zlatom prije 2 godine jer "sa zlatom ne možeš nikako pogriješiti!"

E, al je onda stigla corona! Najgora investicija ikad! Još uvijek sam u minusu, nakon dvije godine :D

 

Ali, izgleda da se to počelo mijenjati, napokon :)

 

Btw, ako ima netko voljan pisati :) Zašto bi se netko odlučio za investiciju u nekretninu kao štednja?

Teško da netko ima milijun kuna viška. Znači mora dići kredit, otplaćivati ga 30-tak godina i platiti ogromne kamate banci.

Imam osjećaj da je bilo što drugo s popisa bolja opcija ako imaš recimo milijun kuna.

P.S. pitam isključivo u vidu štednje, ne mislim općenito na kupnju nekretnine, isto je i meni u planu ove godine.

 Mogao bih ti odgovoriti ali se već osjećam namagarčeno ispunjavanjem ankete. Netko u Bugu je dobio neku paru pa sad tu "kao" anketa. Trebali smo ih trollat i klikat svi ovu opciju "na neki drugi način", a ne đaba dijelit savjete

 

Šalu dijelom na stranu. Štednja i investicija nisu iste stvari pa "kako štedite" i "u što ulažete višak novca" impliciraju različite radnje: postepeno odvajanje novca u čarapu/na račun iz čega smo uzeli dio ili sve za akviziciju nekog dobra za koje smatramo da će mu ili porasti vrijednost ili će čuvati vrijednost (od recimo krize, inflacije itd). Prvo dakle treba imati način stjecanja viška novca (rad primjerice) pa je onda dobro pitanje - što radite da uopće imate višak novca. Netko ima veliku plaću, netko radi 2 posla, netko ušpara na "luksuzu", netko živi kod roditelja pa mu ostane višak, netko je naslijedio novac, netko nekretnine..

 

Pa onda drugo pitanje, što radite s tim ušteđenim sredstvima koje ste nekim oblikom štednje stekli i treće pitanje: koliku zaradu (mjesečno/godišnje..) imate od investicije. 

 

TLDR. Anketa nema smisla. Naslov: U što ulažete višak novca (ok) i onda naziv ankete: "Na koji način štedite" - a ponuđeni odgovori odgovaraju na pitanje: "U što ulažete višak novca".

 

Štedim tako da od zarade (radom) ne kupujemo gluposti (u braku sam), a taj višak investiram-ulažem u nekretnine (uz kredit), nešto malo dionice i trenutno automobile. Isti auto prošle godine i danas razlika 25% u cijeni, lani mi se to činilo kao dobra kratkoročna investicija i isplatilo mi se na sva 3 auta.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
neaktivan
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Charizard

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Višak novca? U Hrvatskoj? Ne razumijem pitanje. 

Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
cvaja997 kaže...

Kupim bitcoina svaki mhesec za isti iznos. Sada kak radim na ugovor, studij gotov, iznos je veci. 

 Ista stvar samo s dionicama. Za sada je ok, pokrivam inflaciju, idem na dugoročan plan. 

6 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

ivan dragi ovo sa autima je slatka rizična investicija. Slatka jer se možeđ vozit u njima kak ti se digne.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn

EZY-E smiješan si. Naravno da ću se radovat jer ću kupit više za isti iznos svaki mjesec. Možda malo duže ostane dolje pa ugrabim i grafičku. Haha, znam da sanjam.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
EZY-E kaže...

Kad vidim nekoga da se raduje padu kripta odma znam da je n00b.

U globalu da, ali ja se npr. danas, kad je već tako kako je, na neki način radujem padu jer dotrpavam, barem dok još imam baruta .

Deckard
14 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
deckard kaže...

U globalu da, ali ja se npr. danas, kad je već tako kako je, na neki način radujem padu jer dotrpavam, barem dok još imam baruta .

 izgleda da vi momci niste čuli za shotranje, mislim da se svaki shorter ovih zadnjih par mjeseci dosta puta veselio, upravo će noobara samo gledati i vikat hodl 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 17:21 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
loky4i4 kaže...
deckard kaže...

U globalu da, ali ja se npr. danas, kad je već tako kako je, na neki način radujem padu jer dotrpavam, barem dok još imam baruta .

 izgleda da vi momci niste čuli za shotranje, mislim da se svaki shorter ovih zadnjih par mjeseci dosta puta veselio, upravo će noobara samo gledati i vikat hodl 

E sad, znam shortera/longera koje je likvidiralo samo tako. A s hodlanjem samo sjediš na dupetu i čekaš da sazrije.

Deckard
14 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
loky4i4 kaže...
deckard kaže...

U globalu da, ali ja se npr. danas, kad je već tako kako je, na neki način radujem padu jer dotrpavam, barem dok još imam baruta .

 izgleda da vi momci niste čuli za shotranje, mislim da se svaki shorter ovih zadnjih par mjeseci dosta puta veselio, upravo će noobara samo gledati i vikat hodl 

 Koja glupa izjava... Shortanje i long-anje je za iskusne tradere i oni koji se ne kuže previše u to, a takvih je 99% će biti likvidirani sam tak. Hodl je odlična taktika ako je uloženo u dobar projekt 

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

rudarim sa 60 grafičkih ethereum i ergo i kupujem neke shitcoine iako su svi shit budimo realni 

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
maxy0 kaže...

 Koja glupa izjava... Shortanje i long-anje je za iskusne tradere i oni koji se ne kuže previše u to, a takvih je 99% će biti likvidirani sam tak. Hodl je odlična taktika ako je uloženo u dobar projekt 

koja glupa izjava, dobar projekt, lol

13 godina
neaktivan
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Mislim da ipak u anketi fali opcija "KOJI VIŠAK?!?!"

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn

U znanje.

 

Znanje je sve.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 20:27 (Veyron22).
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

U kurve

U Kokain

U Kode With Mosh

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Nekretnine - dionice - kripto

 

Iskreno već svega imam i previše, zbrinuo sam sebe i bližu obitelj, a sada već odvajam za meni drage ljude kojima treba pomoći. Vrlo brzo ću nadam se osnovati i nekakav fond za pomoć onima kojima je najpotrebnije, za sada to odrađujem uglavnom anonimnim donacijama. Meni je ovo što imam i više nego dovoljno, ne patim od toga da imam 23 automobila u garaži, 6 brodova, 14 ljubavnica i 35 nekretnina. Sve nekretnine koje imam su u funkciji i donose mjesečne prihode.

 

Tehnike imam toliko da mi je dobar dio još uvijek u original ambalaži i jednostavno je ne stignem niti otpakirati, od jeftinih Kineskih stvari (jer me to zabavlja) do jako skupih uređaja.

 

Jedino što mi trenutno treba je vrijeme, a njega je moguće "kupiti" jedino tako da se sve sporedne i manje bitne stvari svedu na minimum, nažalost u to spada i piskaranje po forumima. Raditi srećom više ne moram, mada sam i dalje donekle aktivan, ali kad me je volja i kad želim. Ono što je najteže mijenjati je vlastiti mentalni sklop, pa i dan danas se uhvatim nešto popravljati, mada nemam potrebe i jednostavnije mi je kupiti novo, ali eto, uvijek sam volio popravljati stvari pa mi je valjda ostala navika.

 

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 
14 2 hvala 2
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 

ajde ... ne seri

2 godine
protjeran
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...

Nekretnine - dionice - kripto

 

Iskreno već svega imam i previše, zbrinuo sam sebe i bližu obitelj, a sada već odvajam za meni drage ljude kojima treba pomoći. Vrlo brzo ću nadam se osnovati i nekakav fond za pomoć onima kojima je najpotrebnije, za sada to odrađujem uglavnom anonimnim donacijama. Meni je ovo što imam i više nego dovoljno, ne patim od toga da imam 23 automobila u garaži, 6 brodova, 14 ljubavnica i 35 nekretnina. Sve nekretnine koje imam su u funkciji i donose mjesečne prihode.

 

Tehnike imam toliko da mi je dobar dio još uvijek u original ambalaži i jednostavno je ne stignem niti otpakirati, od jeftinih Kineskih stvari (jer me to zabavlja) do jako skupih uređaja.

 

Jedino što mi trenutno treba je vrijeme, a njega je moguće "kupiti" jedino tako da se sve sporedne i manje bitne stvari svedu na minimum, nažalost u to spada i piskaranje po forumima. Raditi srećom više ne moram, mada sam i dalje donekle aktivan, ali kad me je volja i kad želim. Ono što je najteže mijenjati je vlastiti mentalni sklop, pa i dan danas se uhvatim nešto popravljati, mada nemam potrebe i jednostavnije mi je kupiti novo, ali eto, uvijek sam volio popravljati stvari pa mi je valjda ostala navika.

 

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 E ti si covik, svaka cast. Da ima ovakvih ka tebe svit bi bio davnih dana bolje misto.

Zivio mi jos 100 godina barem da mozes uciniti sve sto planiras.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice