Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

poruka: 30
|
čitano: 14.135
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?".
10 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

Sasvim razumljivo i iz jednog drugog aspekta a to je da je kod nas cijena električne struje vrlo povoljna. 

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
gxOxt kaže...

Sasvim razumljivo i iz jednog drugog aspekta a to je da je kod nas cijena električne struje vrlo povoljna. 

Ovo mi je otvorilo oči.  I stvarno: https://strom-report.de/electricity-prices-europe/ 

Bugarska je po tom kriteriju povoljnija, ali vjerojatno parametri infrastrukture i političke stabilnosti tamo nisu dovoljno zadovoljeni.

Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
gxOxt kaže...

Sasvim razumljivo i iz jednog drugog aspekta a to je da je kod nas cijena električne struje vrlo povoljna. 

 

paaaa ... u Irskoj je cijena skoro duplo skuplja, također i mnogi drugi troškovi su višestruko skuplji nego u HR pa opet brdo firma ima i datacentre i svakakve druge razvojne odjele.

 

Možda se jednostavno žele fokusirati na ovu balkansku regiju, a hrvatsku su odabrali zbog koruptiranih političara ljepote jadranske obale i međimurskih kolača.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

paaaa ... u Irskoj je cijena skoro duplo skuplja, također i mnogi drugi troškovi su višestruko skuplji nego u HR pa opet brdo firma ima i datacentre i svakakve druge razvojne odjele.

 

Ako ti ihush ovo vidi gotov si...

Freak Show Inc.
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Friday kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

paaaa ... u Irskoj je cijena skoro duplo skuplja, također i mnogi drugi troškovi su višestruko skuplji nego u HR pa opet brdo firma ima i datacentre i svakakve druge razvojne odjele.

 

Ako ti ihush ovo vidi gotov si...

 

A šo sam krivo napso?

 

pa istina je, da firme gledaju isključivo cijenu rada i troškove onda bi baljkan posao nova silicijska dolina, ali ... to ... nije baš tako. Znači očito ima i nešto drugo osim troškova.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A šo sam krivo napso?

 

pa istina je, da firme gledaju isključivo cijenu rada i troškove onda bi baljkan posao nova silicijska dolina, ali ... to ... nije baš tako. Znači očito ima i nešto drugo osim troškova.

 

Dobit ces lekciju iz poreza i zakulisnih igara...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
gxOxt kaže...

Sasvim razumljivo i iz jednog drugog aspekta a to je da je kod nas cijena električne struje vrlo povoljna. 

 Trenutno, jer bi mogla poskupiti i do 60%...

 

Poduzetnicima računi za struju lete u nebo

15 godina
neaktivan
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

S obzirom da Hrvatska skupo plaća 'zelenu' struju, a jeftino bi ju prodavala Amazonu, to za nas porezne obveznike i nije tako dobra vijest. Vjerojatno ne bi gradili nove nuklearke, nego bi HDZ sagradio još subvencioniranih vjetrenjača.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Visak kaže...

S obzirom da Hrvatska skupo plaća 'zelenu' struju, a jeftino bi ju prodavala Amazonu, to za nas porezne obveznike i nije tako dobra vijest. Vjerojatno ne bi gradili nove nuklearke, nego bi HDZ sagradio još subvencioniranih vjetrenjača.

 

A nuklearke u režiji HDZa bi bila bolja solucija? Strah me i pomisliti na što bi to ličilo.

Bajdvej:

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Gallu kaže... 

A nuklearke u režiji HDZa bi bila bolja solucija? Strah me i pomisliti na što bi to ličilo.

Bajdvej:

 Nisam rekao da je problem u vjetroelektranama kao takvima, već u skupoj HDZ implementaciji. Jedna stvar je sufinancirati našu potrošnju, a druga sufinancirati siromašni Amazon.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Friday kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A šo sam krivo napso?

 

pa istina je, da firme gledaju isključivo cijenu rada i troškove onda bi baljkan posao nova silicijska dolina, ali ... to ... nije baš tako. Znači očito ima i nešto drugo osim troškova.

 

Dobit ces lekciju iz poreza i zakulisnih igara...

 U Bugu nadodavaju terabajte serveru, hoce li internet ovo moci izdrzati?

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 12:35 (Top Bugovac).
10 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

umjesto oftopicarenja o struji, ako netko ima neki zanimljiv komentar na clanak, neka slobodno dojavi :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
trolaslavonska kaže...

umjesto oftopicarenja o struji, ako netko ima neki zanimljiv komentar na clanak, neka slobodno dojavi :)

 

Ti hoces reci da smo ti dosadn?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

očekivao sam inače kronično deficitarna trgovačka središta ("velika trgovišća") ili nešto potpuno nepotrebno kao što je tvornica baterija ili stočne hrane ili high-tech invalidskih pomagala  ili ulaganje u poljoprivredu ... a kad tamo 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

Imao sam razgovor sa AWS za posao u Frankfurtu,

 

ako budete imali razgovore sa Indijcima pricat ce sa vama jako sa visoka pogotovo ako su nekakvi manageri il bog zna sta...

 

tako da budete pripremljeni...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
gxOxt kaže...

Sasvim razumljivo i iz jednog drugog aspekta a to je da je kod nas cijena električne struje vrlo povoljna. 

Veliki Amazon možda i dobije kakav popust(čisto sumnjam),ali da za dosta poduzetnika ili firmi struja če uskoro bit još povoljnija.

 

https://www.vecernji.hr/biznis/nagli-skok-cijena-dijelu-poduzetnika-struja-poskupljuje-i-do-40-posto-1520906

 

Globalizacijski gledano, Amazon je tu da uništi raznu sitnež od konkurencije ili ovo malo kaj je još realno i ostalo.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Robert_84 kaže...

Imao sam razgovor sa AWS za posao u Frankfurtu,

 

ako budete imali razgovore sa Indijcima pricat ce sa vama jako sa visoka pogotovo ako su nekakvi manageri il bog zna sta...

 

tako da budete pripremljeni...

 

Gle, ako su oni svoju aroganciju zaradili... zasto ne?

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Ne mozes zaraditi pravo na aroganciju.
11 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

Čudno da nisu doši na Bugov forum informirati se šta im je radit. Ovako će sigurno sve zapizdit.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 18:46 (markoBT).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
BaklavaMetal kaže...
Ne mozes zaraditi pravo na aroganciju.

 

Naravno da mozes, to dolazi sa teritorijem...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
I šta mislite koliku bi plaću imao jedan inženjer elektrotehnike na jednoj od ovih ponuđenih pozicija u AWS hrvatska?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
agent_00klc kaže...
I šta mislite koliku bi plaću imao jedan inženjer elektrotehnike na jednoj od ovih ponuđenih pozicija u AWS hrvatska?

 

 

pa ako je suditi prema SAP-u, Siemensu i još ponekim onda je normalno da plaće idu i preko 20,000kn, a za neke i puno više od toga.

 

 

10 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj

@agent_00klc

 

HR prosjek za takvo radno mjesto, ako ne budu široke ruke. A, možda bu, a možda i ne bu.

 

----------------------------

 

Kaj se tiče elek.energije, samo nuklearke priznajem. Sve drugo Greta derište i njoj slični.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
13 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
Friday kaže...
BaklavaMetal kaže...
Ne mozes zaraditi pravo na aroganciju.

 

Naravno da mozes, to dolazi sa teritorijem...

 kod tih arogantnih preko telefona sam uglavnom vidio jako malo znanja upraksi...

 

tako da od arogancije i zastrasivanja nema nista..

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
16 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
AWS je 2020 pustio Region u Milanu, okolica Zga je logicna tocka.

Ali ako je region a ne neka edge nadogradnja, onda ce gradit 3 zgrade i to ce potrajati nekoliko godina do javne dostupnosti servisa.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
@Robert_84

Pa i indijci su ljudi, zar ne?
12 godina
offline
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
IMHO prije dvije godine u Mrež@ je bio članak "Država bez papira" u kojoj je predstavljena digitalna transformacija državne uprave, a i šire. Također Agenda Europske komisije nalaže da do 2023 upravni procesi budu digitalni. E sad, Amazon imho je ušao iz tih razloga najviše, a sve drugo bit će onako usput - možda proširenje na Balkan obzirom da se u regionu (mrzim ovu riječ) stvara mini Schengen pa će bit i nešto slobodnog protoka robe i usluga, tj. bez carinskih procedura!
BTW: Elektronički oglasnik javne nabave se odavno "vrti" na AWS-u.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 11:03 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj
absolon kaže...
IMHO prije dvije godine u Mrež@ je bio članak "Država bez papira" u kojoj je predstavljena digitalna transformacija državne uprave, a i šire. Također Agenda Europske komisije nalaže da do 2023 upravni procesi budu digitalni. E sad, Amazon imho je ušao iz tih razloga najviše, a sve drugo bit će onako usput - možda proširenje na Balkan obzirom da se u regionu (mrzim ovu riječ) stvara mini Schengen pa će bit i nešto slobodnog protoka robe i usluga, tj. bez carinskih procedura!
BTW: Elektronički oglasnik javne nabave se odavno "vrti" na AWS-u.

AWS baš i nije target digitalne transformacije državne uprave. Na stranu što je više povezana s MS-om.

Mini Schengen? Teško.

16 godina
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

amazon ne planira graditi nikakve DC u hrvatskoj, bar ne u neposrednoj buducnosti.

hrvatska trenutno nema nijedan preduvjet za tako nesto.

ono kaj sad imamo u zagrebu je jedan POP site i to je to.

 

ono kaj ce biti u zagrebu su projektanti, suradnja sa Vertivom, moguce i zaposljavanje jos nesto njihovih ljudi.

 

btw AWS ima urede u valjda svakoj EU drzavi (i sire) to ne znaci da ce automatski raditi DC tamo, cak ni ako u tim drzavama zaposljavaju DC projektante (a zaposljavaju).

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 12:24 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Što li to Amazon planira „graditi“ u Hrvatskoj?

aws pop site je aktivan od 2020. u Interxionu u selskoj, gdje su se peerali skoro svi domaći ISPevi direktno sa amazonom

znam da nije bilo razvikano jer amazon sve radi u tajnosti ali nekako bi očekivao da su novine već to mogle saznat i utvrdit, barem preko tracea di čak piše zag za jedan od hopova :)

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice