Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

poruka: 71
|
čitano: 20.929
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H".
8 godina
neaktivan
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

adblock na mozilli mi je blokirao cijeli članak

 
38 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam

Jel su spomenuli di one silne obavijesti od GP koje svako malo iskaču?

9 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam

Jesu, u tekstu... 

9 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

adblock na mozilli mi je blokirao cijeli članak

To je ok, vjerojatno je taj cijeli članak bio plaćeni oglas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 10:15 (hudibitek).
4 godine
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Previse zafrkancije. Mobitel mi mora bit done and forget  

Moj PC  
10 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

ne hvala

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Hvala na trudu! 😀
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
@ slitina. Krive novine citas. Probaj s glasom koncila.
13 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Iskreno, nemam više niti snage niti volje pisati o tome koliko je loše postaviti nepoznatu i potencijalno nesigurnu aplikaciju s interneta (LZplay) kao administratora i još ju dublje integrirati u sustav. Pogotovo ako mobitel koristite za mobilno bankarstvo ili pohranu nekih osobnih, te privatnih podataka. Jer, ne samo da umanjujete sigurnost uređaja, nego i umanjujete sigurnost sebe i svojih podataka. Ako aplikacija ima pristup cijelom uređaju, ništa ju ne spriječava da ukrade vaše podatke.

 

Ekipi koja ima navedeni uređaj ili ga tek planira kupiti, te planira instalirati Google-ove aplikacije koristeći LZplay, svakako preporučujem da pročitaju vrlo zanimljiv i poučan članak na ArsTehnici;

https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

 

Osobno ne bih nikada kupio Android uređaj bez Google-ovih aplikacija. Ne zato što sam ovisan o Google-ovim uslugama (koristim ih, ali mogao bi i bez njihovih aplikacija) nego prvotno iz sigurnosnih razloga. Treba imati na umu da je Android dizajniran da radi uz Google i mislim da se gotovo svi možemo složiti kako je Android uređaj bez Google-a nula. Jako puno ljudi koristi njihove usluge, ne samo u svijetu nego i u Hrvatskoj i to je ono što ljudi vole i žele - uređaj koji dolazi sa svime što im treba. Mišljenja sam da ovi Huawei uređaji bez istih neće dobro proći na tržištu van Kine, možda samo u državama gdje se Google toliko ne koristi (recimo, Rusija).

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:43 (Marko :D).
 
17 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
slitinabakra kaže...

Previse zafrkancije. Mobitel mi mora bit done and forget  

 Tako je. Dat 5000 kn za"nepotpun" telefon. Tko voli nek izvoli. Osnovne funkcije poziva i smsa te wappa možeš danas i sa glupim telefonom od 500 kn. 

15 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Marko :D kaže...

Iskreno, nemam više niti snage niti volje pisati o tome koliko je loše postaviti nepoznatu i potnecijalnu nesigurnu aplikaciju s interneta (LZplay) kao administratora i još ju dublje integrirati u sustav. Pogotovo ako na mobitelu koristite za mobilno bankarstvo. Jer, ne samo da mu umanjujete sigurnost uređaja, nego i umanjujete sigurnost sebe osobno. Ako aplikacija ima pristup cijelom uređaju, ništa je ne spriječava da ukrade vaše podatke s uređaja.

 

Ekipi koja ima navedeni uređaj ili ga tek planira kupiti, te planira instalirati Google-ove aplikacije koristeći LZplay, svakako pročitajte vrlo zanimljiv i poučan članak na ArsTehnici;

https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

My point exactly... Edukativni hack clanak - uvijek. Medjutim, meni ovo vise lici na zamaskirani sponzorirani pamflet koji bez obzira na navedeni "disclaimer" ulijeva laznu sigurnost. Situacija je tim gora ako se procita Petricev komentar na njegovom fejsu:

 

Štoviše, napucate li sada Huawei P40 Pro s Googleovim servisima i appovima prema mojim instrukcijama, moći ćete upotpunjeno uživati u tom fakat moćnom i seksualnom mobitelu jednako danas, sutra, kad nahrle Česi na more i mrtvaci na izbore, kad dođu jesen i zima, kad nađu cjepivo i za vijeke vjekova Amen, dočim će Zemlja sa završetkom lockdowna ponovno globalno zatopliti, a Eurosuper 95 opet skočiti preko 11 kuna po litri.

 

Ovo je u stilu, "nema nikih problema", easy-peasy. WTF?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 10:53 (Knez_007).
13 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Knez_007 kaže...
Marko :D kaže...

Iskreno, nemam više niti snage niti volje pisati o tome koliko je loše postaviti nepoznatu i potnecijalnu nesigurnu aplikaciju s interneta (LZplay) kao administratora i još ju dublje integrirati u sustav. Pogotovo ako na mobitelu koristite za mobilno bankarstvo. Jer, ne samo da mu umanjujete sigurnost uređaja, nego i umanjujete sigurnost sebe osobno. Ako aplikacija ima pristup cijelom uređaju, ništa je ne spriječava da ukrade vaše podatke s uređaja.

 

Ekipi koja ima navedeni uređaj ili ga tek planira kupiti, te planira instalirati Google-ove aplikacije koristeći LZplay, svakako pročitajte vrlo zanimljiv i poučan članak na ArsTehnici;

https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

My point exactly... Edukativni hack clanak - uvijek. Medjutim, meni ovo vise lici na zamaskirani sponzorirani pamflet koji bez obzira na navedeni "disclaimer" ulijeva laznu sigurnost. Situacija je tim gora ako se procita Petricev komentar na njegovom fejsu:

 

Štoviše, napucate li sada Huawei P40 Pro s Googleovim servisima i appovima prema mojim instrukcijama, moći ćete upotpunjeno uživati u tom fakat moćnom i seksualnom mobitelu jednako danas, sutra, kad nahrle Česi na more i mrtvaci na izbore, kad dođu jesen i zima, kad nađu cjepivo i za vijeke vjekova Amen, dočim će Zemlja sa završetkom lockdowna ponovno globalno zatopliti, a Eurosuper 95 opet skočiti preko 11 kuna po litri.

 

Ovo je u stilu, "nema nikih problema", easy-peasy.

Nisi jedini kojem ovo smrdi na sponzorirani članak – jednostavno tako izgleda. 

 

Ako pročitaš malo više o toj aplikaciji, vidiš da je pozadina iste u najmanju ruku sumnjiva. Da rezimiramo;

1. Pojavila se prije dolaska uređaja u prodaju

2. Iskorištava backdoor u Huaweijevim uređajima za koji nitko nije znao

3. Huawei govori da nema ništa s njom

4. Stranica od aplikacije se gasi nakon nekoliko dana

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 11:31 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Meni nije jasno da ljudi su spremni dati toliko novaca a da se kasnje moras zezat sa tim instalacijama, a kokurencija ima iste ili i bolje mobitele za cak i nizu cijenu. Al ko voli nek izvoli
 
12 0 hvala 0
9 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

I meni izgleda kao sponzorirani članak. Pogotovo uzevši u obzir činjenicu da je na BUG-ovoj .debug konferenciji ove godine, odmah nakon uvodnog predavanja, bilo predavanje o Huawei Mobile Services te su svi posjetitelji, kao dio goodie bag-a, dobili i priručnike u kojima je objašnjeno kako početi razvijati aplikacije za HMS platformu. 

 

 

 

 
2 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Kakve veze i da je sponzorirano, bitno da se lova vrti. Koliko vidim i bez googlovih servisa većina meni potrebnog radi. Mobilno bankarstvo radi, navigacija radi, mape rade preko preglednika, društvene mreže rade kloniranjem sa starog uređaja, isto tako i mesingeri. Ne treba ništa dodatno instalirati i petljati. Ne radi g-pay ali to i ne koristim. Meni bi odgovarao da mi ga netko pokloni jer više ne kupujem uređaje skuplje od 1000 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Memphis kaže...

Jel su spomenuli di one silne obavijesti od GP koje svako malo iskaču?

Ako znaš instalirat kako treba..onda nema nikakvih obavijesti.

Vec skoro mj dana imam GMS na P40 Pro bez ikakvih problema. 

7 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

napokon postoji kakva takva alternativa guglu na mobitelima a vi instalirate isti nazad na najgori moguci nacin.
ajde da je ovo clanak u dnevnim novinama koje se bave politikom, ali nije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Marko :D kaže...
* * *

Nisi jedini kojem ovo smrdi na sponzorirani članak – jednostavno tako izgleda. 

 

* * *

 

0x4c756b61 kaže...

I meni izgleda kao sponzorirani članak. * * *

 

 

 


A može i mirisati na sponzorirani članak, kad netko neće da kupi poluproizvod (što Huawei svakako jeste na našem području) nema te sile da ga natjera. Kao primjerice mene mada sam znao da se sve aplikacije mogu instalirati.

Treba onaj kineski premier i tko već još jednom ponoviti čuvenu rečenicu "Bilo bi šteta da u ovom ratu Apple plati cijenu", i odmah sutradan na Twitteru druga priča USA prijedsjednika.

14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Ma koga više boli za to. Ima drugih firmi koliko hoćeš.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
dabar_solta_V2 kaže...

napokon postoji kakva takva alternativa guglu na mobitelima a vi instalirate isti nazad na najgori moguci nacin.
ajde da je ovo clanak u dnevnim novinama koje se bave politikom, ali nije.

Prave alternative Google-u nema; tko konkurira istoj tražilici u Hrvatskoj? Nitko. Tko konkurira YouTube-u? Opet nitko. Mobitel bez Google-ovih usluga nije nikakva pobjeda jer zbog nedostatka istog, imaš pristup manjem broju aplikacija.

 

Inače, mobitel bez Google-ovih aplikacija si mogao imati i do sada. Instaliraš si čisti LineageOS i voilá.

14 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Da li je netko radio klomniranje preko Phone Clone?
Ima li razlike ako se ranije koristi Huawei u smislu da je sigurnije da će sve raditi?

Imam P20 Pro dvije godine i stvarno sam zadovoljan s mobitelom. Od ekrana, brzine i da nikada nisam imao nijednog jedinog problema.

Ako bi imao ponudu za P40 Pro po doboroj cijeni uzeo bi ponovno Huawei.

Jedino me zanima mogu li nakon kloniranja imati problema s nekom od aplikacija koje su instalirane na taj način?

 

EDIT: Kad ne čitam pažljivo: "no neće vam moći ispravno raditi jer nemate instaliran odgovarajući Googleov servis – u ovom slučaju Google Maps i odgovarajući geolokacijski servis."

 

Iskreno jedino me zanima WhatsApp i Youtube. Bez ostalog mogu. Nisam baš pobornik WhatsAppa ali takav je život. Ne može se pobjeći od tog Facebooka

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 12:23 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

yebes google i njegove service, micemo se sa googla, ne treba nam njihovo spijuniranje i tiranija

 

dva dana kasnije:

KAKO INSTALIRATI GOOGLEOVE SERVISE I APLIKACIJE?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
10 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Postoje odlične alternative googlovim proizvodima tipa chrome, gmail i maps i s tim ne bih imao problema da kupujem Huawei. Međutim problem su druge aplikacije koje se oslanjaju na google maps tipa Uber, Wolt i Glovo koje jednostavno ne bi radile i zbog toga je Huawei poluproizvod ovdje.

Ovu metodu instaliravanja google servisa definitivno ne bih preporučio jer se daju administratorska prava nekoj random kineskoj stranici. Radije bih pogledao na xda developers jesu li oni išta smislili.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
0x4c756b61 kaže...

I meni izgleda kao sponzorirani članak. Pogotovo uzevši u obzir činjenicu da je na BUG-ovoj .debug konferenciji ove godine, odmah nakon uvodnog predavanja, bilo predavanje o Huawei Mobile Services te su svi posjetitelji, kao dio goodie bag-a, dobili i priručnike u kojima je objašnjeno kako početi razvijati aplikacije za HMS platformu. 

Gledaj; Huawei je sponzor Buga i to je po meni sasvim normalno i nemam aposlutno nikakvih problema s time. To možeš vidjeti po tome koliko često izlaze članci vezani za Huawei uređaje, kako ih se recenzira i slično.

No ono što većina misli jest da bi bilo lijepo od Buga, da onda na dnu članka napiše nešto poput "Huawei je partner Buga, no bez obzira na to, neovisno pišemo i recenziramo uređaje iz ponude istog".

nixass kaže...

yebes google i njegove service, micemo se sa googla, ne treba nam njihovo spijuniranje i tiranija

 

dva dana kasnije:

KAKO INSTALIRATI GOOGLEOVE SERVISE I APLIKACIJE?

Oni koji su protiv Google-a nisu ni svjesni da ga koriste. Bilo je forumaša na ovom forumu koji su rekli kako ne koriste ništa od Google-ovih usluga, a istovremeno su rekli kako koriste YouTube. Ili, recimo, imaju Google račun, ali svejedno se kunu da ništa ne koriste.

 

Takvi ljudi kupiti će ovaj mobitel i u nadi da će onda živjeti 100% Google-free. Ali odmah, odmah čim će krenuti u instalaciju aplikacija, požaliti će jer masa aplikacija neće raditi. Neće više besplatno naručiti taksi koristeći aplikaciju, ali će ga zato pozvati, platiti poziv i još skuplju cijenu vožnje. Ali nema to veze jer čovjek živi 100% Google-free.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 15:34 (Marko :D).
15 godina
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Je li "brajo" u cijeni reklame? :)

 

p.s. Hvala za članak, nekom će biti koristan, nekom se ne da zezsati s tim, pa će kupiti nešto drugo.

Ne treba odmah napadati nekog ko se potrudio.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
R36 kaže...
Memphis kaže...

Jel su spomenuli di one silne obavijesti od GP koje svako malo iskaču?

Ako znaš instalirat kako treba..onda nema nikakvih obavijesti.

Vec skoro mj dana imam GMS na P40 Pro bez ikakvih problema. 

 Ako imaš te pare onda si kupiš mobitel koji normalno radi bez modifikacije i svoje dragocijeno vrijeme utrošiš na nešto vrijednije.

13 godina
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
CroDexter kaže...

Da li je netko radio klomniranje preko Phone Clone?
Ima li razlike ako se ranije koristi Huawei u smislu da je sigurnije da će sve raditi?

Imam P20 Pro dvije godine i stvarno sam zadovoljan s mobitelom. Od ekrana, brzine i da nikada nisam imao nijednog jedinog problema.

Ako bi imao ponudu za P40 Pro po doboroj cijeni uzeo bi ponovno Huawei.

Jedino me zanima mogu li nakon kloniranja imati problema s nekom od aplikacija koje su instalirane na taj način?

 

EDIT: Kad ne čitam pažljivo: "no neće vam moći ispravno raditi jer nemate instaliran odgovarajući Googleov servis – u ovom slučaju Google Maps i odgovarajući geolokacijski servis."

 

Iskreno jedino me zanima WhatsApp i Youtube. Bez ostalog mogu. Nisam baš pobornik WhatsAppa ali takav je život. Ne može se pobjeći od tog Facebooka

Ne znam radi li WhatsApp bez Google Play Services, ali YouTube sigurno ne radi. Za YouTube ćeš morati koristiti preglednik.

6 godina
protjeran
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

a gdje je PROMO kod?

 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam
Brk kaže...
@ slitina. Krive novine citas. Probaj s glasom koncila.

 Nema tu krivih novina. Prosla su vremena kada si daily morao modificirat da bi "radio". Za zafrkanciju i modanje uvijek se ima sekundarni mobitel al za njega ne mislim dat 5000 kuna jer je to hobi 

 

11 godina
neaktivan
offline
Što sve ima u Huawei App Galleryju i kako sam na H

Zar ne bi bilo jednostavnije instalirati F-Droid, zatim na njemu preuzeti Aurora Store gdje imaš pristup svim aplikacijama direktno sa Google play storea?
Ako se ne varam tako se čak može instalirati Google play services...

A što se tiče YouTube-a, puno bolja alternativa od originalne aplikacije je NewPipe (bez reklama i s opcijom downloada video ili samo audio materijala)

Ali kako god previše novaca da sve ne bi radilo out of the box

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 14:29 (josip1994).
 
6 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice