Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

poruka: 165
|
čitano: 24.047
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je Parler, američka društvena mreža koja daje ".
11 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 Ha gle psihopat, kako kome.

Da ima svoje mušice, ima!

Ali psihopat nije!

 

Čovjek nije izazvao ni jedan rat u mandatu, pokrenuo je Američku ekonomiju, Bori se protiv ILEGALNIH imigranata.

 

Moja predviđanja što Amerika može očekivati u iduće 4 godine:

* Ponovo postati sluge Irana i plaćati im miljarde i miljarde dolara za Iranian nuclear deal

* Ponovo trošenje milijardi dolara na pariški sporazum koji ne donosi nikakve rezultate

( Ja osobno nisam osoba koja vjeruje da se klimatske promjene ne dešavaju...to je svima vidljivo, ali isto tako je vidljivo da se na ovaj sporazum troše ogromni novci, a rezultata nema.

Treba osnovati novi institut za klimatske promjene, no s jednom bitnom razlikom od ovoga što imamo sada

Financiranje bi se trebalo vršiti na osnovu rezultata

Koliko rezultata napravite u godini toliki vam je budžet za iduću. )

* Zaoštravanje odnosa sa DNR Korejom, te moguć i oružani sukob

* Ponovno uspostavljanje kaosa na Istoku

* Rekordnu nezaposlenos

 

Neću se svađati tko je u pravu jer možemo u nedogled, sad treba sačekati 4 godine pa ćemo vidjeti!

** Ako nam u navedenom periodu ne ukinu internet kakav danas poznajemo.

 

12 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 Ha gle psihopat, kako kome.

Da ima svoje mušice, ima!

Ali psihopat nije!

 

Čovjek nije izazvao ni jedan rat u mandatu, pokrenuo je Američku ekonomiju, Bori se protiv ILEGALNIH imigranata.

 

Moja predviđanja što Amerika može očekivati u iduće 4 godine:

* Ponovo postati sluge Irana i plaćati im miljarde i miljarde dolara za Iranian nuclear deal

* Ponovo trošenje milijardi dolara na pariški sporazum koji ne donosi nikakve rezultate

( Ja osobno nisam osoba koja vjeruje da se klimatske promjene ne dešavaju...to je svima vidljivo, ali isto tako je vidljivo da se na ovaj sporazum troše ogromni novci, a rezultata nema.

Treba osnovati novi institut za klimatske promjene, no s jednom bitnom razlikom od ovoga što imamo sada

Financiranje bi se trebalo vršiti na osnovu rezultata

Koliko rezultata napravite u godini toliki vam je budžet za iduću. )

* Zaoštravanje odnosa sa DNR Korejom, te moguć i oružani sukob

* Ponovno uspostavljanje kaosa na Istoku

* Rekordnu nezaposlenos

 

Neću se svađati tko je u pravu jer možemo u nedogled, sad treba sačekati 4 godine pa ćemo vidjeti!

** Ako nam u navedenom periodu ne ukinu internet kakav danas poznajemo.

 

 Dakle ponavljaš pamflete IQ 85 kultista sa Indexa.

 

Idemo redom - predsjednici bez Senata i Kongresa ne mogu početi nikakav rat. TOČKA - to nije apsolutna monarhija

 

On je par puta već spriječen (Venecuela, Iran, Afganistan), onog Iranskog generala je roknuo i hvalio se na Tweeteru još. E da 300% civilnih žrtava i poduplani zračni napadi se ne računaju jelte.

 

Nije nikad pokrenuo ekonomiju nego je jahao godinu, dvije na Obaminom valu i onda uspio sjebati sve. Izgubio trgovinski rat sa Kinom te ostavlja zemlju u deficitu i rekordnoj nezaposlenosti.

 

Antiznavstvene i antiklimatske bljuzgotine su posebna priča.

 

Ne da je psihopat, nego je psiho sociopat koji koristi deficitarne mozgove da ponavljaju njegova sranja sa tweetera koje su samo propaganda za neoprane mase.

 

P.S. negirao Koronu, ušao totalno bolimekurac u sve i zato sad imaju 300 000 mrtvih

 

Upad inbreda u parlament je samo šlag na torti.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 0:30 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Eto...FBI sniffao i nasli da se planira napad na svih 50 capitola

 

https://abcnews.go.com/US/armed-protests-planned-50-state-capitols-fbi-bulletin/story?id=75179771

 

Cenzura Trumpa je vise stete preuzrocila nego dobrog po meni, ali sto se tice Parlera - da nisu banali tesko da bi ovo nasli

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 a nije da nije imao pristup kodovima zadnje 4 godine :)

 

besides, on je egoist - neće on ugroziti sebe... ne možeš igrati golf u wasteland-u... :D

NULL!=NULL
4 godine
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
nema više 'ratova'. to su intervencije i zahvaljujući Obami Trumpson ima executive orders da to provodi.

činjenica da je preko 40% stanovnika debelo 'obese' sigurno nema veze, kao i da su najviše pogođene države pod demokratskim guvernerima koji ipak odlučuju o mjerama.



s sad par neoprostivih grešaka...
usto po Jemenu radio kuršlus za saudijce. i pomilovao osuđenog ratnog zločinca. a znaš kako je teško uopće amera za to osuditi...

nek ga voda nosi. nakupio je sad para po ovim rallyima od lakovjernih rednecka i otišao na golf.

otvorite mu fejk account, kupite mu milijun 'followera' i retweetova, nek mu Hannity s Fox and friends priča hvalospjeve...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 1:32 (Cufta).
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 https://www.npr.org/2021/01/09/955192283/kim-jong-un-calls-u-s-north-koreas-biggest-enemy-vows-to-advance-nuclear-arsenal?t=1610411234754

 

Meanwhile - ja mislio da je Majka Tereza Trump ovo rjesila 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 1:27 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Dronimanija kaže...

"The calvary is coming, Mr President!"  Kao prvo, calvary je pogresno izreceno jer se mislilo na cavalry opet, to je poziv na nasilje? U americi rijec cavalry je kao u hrvatskom "pojacanje" tocnije konjica, ali uglavnom pojacanje.

 

"jer se mislilo na cavalry" ????

Jesi li ti normalan? Zašto lažeš? Zašto relativiziraš?
Evo originalan tweet, TRUMP GA JE PROSLIJEDIO I POHVALIO (izbrisan mu je)!
Stiže KALVARIJA a ne konjica - Calvary a ne cavalry!
https://twitter.com/KylieJaneKremer/status/1340399063875895296

Kylie Jane Kremer (autorica) nije neki nepismeni "hillbilly" već Executive Director for "the Woman for America First"
+ osnivateljica "Stop the Steal" Trumpovog pokreta - kojem se Trump i obraćao u svom govoru.

 Znači to nije bio sieg heil / zds već samo "mjere kukuruze"? 

"Pogrešno izrečeno"??? Što je slijedeće?
"Imao je disleksiju pa je greškom ZAŠUTAO POLICAJCA DO SMRTI drškom od zastave"????


^ Ovo se moglo jasno vidjeti na CNNovom "Trump Insurrection" ... ili je to "fake media"?

 (btw, preminuli Brian Sicknick je privatno bio -  podržavatelj Trumpa )


Jbt, ekipa koja je provalila u Kongres imala je majice na kojima se sprdala sa Auschwitzom, konfederacijske zastave koje NIKAD nisu bile (niti su dopuštene) u Kongresu!
To su ljudi kojima se Trump NAKON UBOJSTVA obratio sa "We love you". Nakon "Fight like hell". 

 

Glede slobode govora:
Amazon je prije blokade upozorio vlasnika Parlera da ne može "ne odgovarati" za sadržaj.
Ista ekipa I DALJE najavljuje "A Million Militia March" za inauguraciju!
Oružani protesti su planirani u svih 50 država - ne kažem ja već FBI:
https://abcnews.go.com/US/armed-protests-planned-50-state-capitols-fbi-bulletin/story?id=75179771

The group is also planning to “storm” government offices in every state the day President-elect Joe Biden will be inaugurated, regardless of whether the states certified electoral votes for Biden or Trump.

"The FBI received information about an identified armed group intending to travel to Washington, DC on 16 January," the bulletin read. "They have warned that if Congress attempts to remove POTUS via the 25th Amendment, a huge uprising will occur."

"Capitol siege was planned online. Trump supporters now planning the next one."
https://www.washingtonpost.com/technology/2021/01/09/trump-twitter-protests/

 

 

Dronimanija kaže...

Da je Trump htio nasilje imao bi ga i to bi izbio pravi gradanski rat 

 Ti si za promatranje.

6 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...
Pratim danima šta se dešava i gledam ove poruke.
Doslovno pola vas je spremno predati svoju slobodnu DOBROVOLJNO.

Trumo nije nikoga direktno pozvao na nasilje, to što se nađe 10.000 budala koji će praviti sranja, pa nađe se i u Hrvatskoj...to je normalno.
Ja sam bivši Uljanikovac, sjećam se kad smo bili u Zagrebu na mirnom prosvjedu ispod vlade Republike Hrvatske i došle ove budale što ih vidiš na svakom prosvjedu provocirati pandure i bacati pelene na zgradu Vlade.

Po meni prvenstveno društvene mreže ne bi trebale biti te koje odlučuju što je po zakonu i što nije, što je govor mržnje i što nije...za to postoji policija odnosno čitav niz kako oni to kažu u Americi law enforcement agencija ( FBI, CIA, DHS.. ), pogotovo zato što te kompanije ne mogu odgovarati za sadržaj krajnjih korisnika.

Godinama se može čuti kako su kompanije države u državama, kako one imaju pravu vlast i cijeli život sam odbacivao to kao teorije zavjere...sad se malo pitam jel' sam bio u krivu.

Koju moć oni moraju imati kad se usude ukinuti račun ( još uvijek ) predsjedniku Amerike?!

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Društvene mreže ne odlučuju što je po zakonu nego što je po njihovim pravilima.

8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Mitch kaže...
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 https://www.npr.org/2021/01/09/955192283/kim-jong-un-calls-u-s-north-koreas-biggest-enemy-vows-to-advance-nuclear-arsenal?t=1610411234754

 

Meanwhile - ja mislio da je Majka Tereza Trump ovo rjesila 

 

Ne samo to, već Trump i dalje podlijeva benzin na vatru gdje još stigne.
Hutije je proglasio teroristima - de facto blokirao dostavu humanitarne poimoći - bez obzira što u Jemenu ljudi masovno umiru od gladi - sve kako bi izazavao reakciju Irana.
Kubu je sad  proglasio "suradnicima terorista".
Tajvan je de facto proglasio državom kako bi dodatno isprovocirao sukob s Kinom (i zagorčao život američkoj vladi pod Bidenom)

Pompeo lifts US-Taiwan restrictions in move likely to anger China

https://www.theguardian.com/world/2021/jan/09/mike-pompeo-restrictions-us-taiwan-china

 

Srećom da su kretenu poništili nuklearne kodove. 

8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...
 to što se nađe 10.000 budala koji će praviti sranja, pa nađe se i u Hrvatskoj...to je normalno.

 

"Novo normalno"

 

Još ono kad usporediš rvacku i murricu -

- kao, u rvackoj isto pod normalno imaš milijune dolara uložene u predsjednikove para-organizacije, kako bi opremili tisuće idiota vozilima i valjda jurišnim puškama.

Nađe se to, to je normalno.

 

 

11 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Ma neću se uopće svađati jer nema smisla, moje je mišljenje da je Trump u 4 godine napravio punoooo manje štete od Obame...a sve ostalo će vrijeme pokazati.

 

Jednu malu stvar samo da pojasnim kolegi @DarthMarkus-u.

Ne mora Biden administracija direktno učini rat kao što je Busheva u Iraku, dovoljno da isprovocira druga Kima koji je i ovako sam po sebi nestabilan.

Moj PC  
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diaz72:

I trebao bi zabrinut. Kad predsjednik države čija stranka ima većinu i podržava ga, tvrdi da su ga pokrali suci koje su on i njegova stranka postavili, to ima samo jednu svrhu - izazvati rušenje službene vlasti. Tako je počelo u Njemačkoj a bogme i u bivšoj jugi. Vrijeme je za staviti pelene ili potamaniti fašističke pretenzije u korijenu, dok su male
Ja rekoh
5 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
@ markoBT

Ali, ne, zaista je znanstveno dokazano da su desničari gluplji ljudi. I iako je glupost kao takva svojstvena svim intelektualnim klasama - nebitno o naobrazbi - kod nekih je slojeva izraženija (desničari). Mislim, koliko glup moraš biti da bi bio fasciniran glupanom?

(Kod mene ne da je crvena nego crvenija ne može biti. Provjeri i kalibriraj ekran. Ili, još bolje, mozak)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 8:36 (Antiseptik).
6 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...

Ma neću se uopće svađati jer nema smisla, moje je mišljenje da je Trump u 4 godine napravio punoooo manje štete od Obame...a sve ostalo će vrijeme pokazati.

 

Jednu malu stvar samo da pojasnim kolegi @DarthMarkus-u.

Ne mora Biden administracija direktno učini rat kao što je Busheva u Iraku, dovoljno da isprovocira druga Kima koji je i ovako sam po sebi nestabilan.

 Da citiram jednog "genijalnog" ultra-desnicara

Cinjenice ne zanimaju tvoji osjecaji.

A cinjenice su ti tako blesavo u krivu da me ne cudi da si fan narcisa ciji mozak nije u stanju razumijeti poruku iza "Macho Man".

6 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Antiseptik kaže...
@ markoBT

Ali, ne, zaista je znanstveno dokazano da su desničari gluplji ljudi. I iako je glupost kao takva svojstvena svim intelektualnim klasama - nebitno o naobrazbi - kod nekih je slojeva izraženija (desničari). Mislim, koliko glup moraš biti da bi bio fasciniran glupanom?

(Kod mene ne da je crvena nego crvenija ne može biti. Provjeri i kalibriraj ekran. Ili, još bolje, mozak)

 Dok ne mogu raspravljati da li je znanstveno dokazano, mogu komentirati da jedna strana progresivna i trazi novije i bolje, dok je druga regresivna i trazi staro i poznato. Generalno radi straha od novoga i necega sto ne razumiju te priznavanja da nesto ne razumiju. Baciti pogled na Trumpa i dezinfekcijska sredstva, Sharpie Uragan, Trgovinski rat s Kinom...

16 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Svatko se moze slobodno izrazavati kako god zeli, ali mora snositi i posljedice svog izražavanja ako dovode necije zivote u opasnost. Sloboda govora nikad nije bila apsolutna, niti ce ikad biti. 

 
4 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

Internet je nazalost dao pristup komunikaciji ljudima koji nemaju razvijene mozdane vijuge. 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...

Ma neću se uopće svađati jer nema smisla, moje je mišljenje da je Trump u 4 godine napravio punoooo manje štete od Obame...a sve ostalo će vrijeme pokazati.

 

Jednu malu stvar samo da pojasnim kolegi @DarthMarkus-u.

Ne mora Biden administracija direktno učini rat kao što je Busheva u Iraku, dovoljno da isprovocira druga Kima koji je i ovako sam po sebi nestabilan.

 Kvantificiraj svoje tvrdnje. Plus ne mislim da imas svoje misljenje vec samo prepisujes sto god pise na dnevno i ostalim sranjima. 

Obama nije ubio preko 300,000 svojih Amerikanaca svojim neradom. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
A tko si ti da sudiš o tome da li netko ima vijuge ili ne? To što vam se kose mišljenja/stavovi/što god ne znači da drugu stranu treba na ražanj.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
7 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Zechina kaže...
Dronimanija kaže...

"The calvary is coming, Mr President!"  Kao prvo, calvary je pogresno izreceno jer se mislilo na cavalry opet, to je poziv na nasilje? U americi rijec cavalry je kao u hrvatskom "pojacanje" tocnije konjica, ali uglavnom pojacanje.

 

"jer se mislilo na cavalry" ????

Jesi li ti normalan? Zašto lažeš? Zašto relativiziraš?
Evo originalan tweet, TRUMP GA JE PROSLIJEDIO I POHVALIO (izbrisan mu je)!
Stiže KALVARIJA a ne konjica - Calvary a ne cavalry!
https://twitter.com/KylieJaneKremer/status/1340399063875895296

Kylie Jane Kremer (autorica) nije neki nepismeni "hillbilly" već Executive Director for "the Woman for America First"
+ osnivateljica "Stop the Steal" Trumpovog pokreta - kojem se Trump i obraćao u svom govoru.

 Znači to nije bio sieg heil / zds već samo "mjere kukuruze"? 

"Pogrešno izrečeno"??? Što je slijedeće?
"Imao je disleksiju pa je greškom ZAŠUTAO POLICAJCA DO SMRTI drškom od zastave"????


^ Ovo se moglo jasno vidjeti na CNNovom "Trump Insurrection" ... ili je to "fake media"? (btw, preminuli Brian Sicknick je privatno bio -  podržavatelj Trumpa )


Jbt, ekipa koja je provalila u Kongres imala je majice na kojima se sprdala sa Auschwitzom, konfederacijske zastave koje NIKAD nisu bile (niti su dopuštene) u Kongresu!
To su ljudi kojima se Trump NAKON UBOJSTVA obratio sa "We love you". Nakon "Fight like hell". 

 

Glede slobode govora:
Amazon je prije blokade upozorio vlasnika Parlera da ne može "ne odgovarati" za sadržaj.
Ista ekipa I DALJE najavljuje "A Million Militia March" za inauguraciju!
Oružani protesti su planirani u svih 50 država - ne kažem ja već FBI:
https://abcnews.go.com/US/armed-protests-planned-50-state-capitols-fbi-bulletin/story?id=75179771

The group is also planning to “storm” government offices in every state the day President-elect Joe Biden will be inaugurated, regardless of whether the states certified electoral votes for Biden or Trump.

"The FBI received information about an identified armed group intending to travel to Washington, DC on 16 January," the bulletin read. "They have warned that if Congress attempts to remove POTUS via the 25th Amendment, a huge uprising will occur."

"Capitol siege was planned online. Trump supporters now planning the next one."
https://www.washingtonpost.com/technology/2021/01/09/trump-twitter-protests/

 

 

Dronimanija kaže...

Da je Trump htio nasilje imao bi ga i to bi izbio pravi gradanski rat 

 Ti si za promatranje.

 
https://twitter.com/SpeakerPelosi/status/864522009048494080


...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 14:12 (MadDogMattis).
5 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Zechina kaže...
Mitch kaže...
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 https://www.npr.org/2021/01/09/955192283/kim-jong-un-calls-u-s-north-koreas-biggest-enemy-vows-to-advance-nuclear-arsenal?t=1610411234754

 

Meanwhile - ja mislio da je Majka Tereza Trump ovo rjesila 

 

Ne samo to, već Trump i dalje podlijeva benzin na vatru gdje još stigne.
Hutije je proglasio teroristima - de facto blokirao dostavu humanitarne poimoći - bez obzira što u Jemenu ljudi masovno umiru od gladi - sve kako bi izazavao reakciju Irana.
Kubu je sad  proglasio "suradnicima terorista".
Tajvan je de facto proglasio državom kako bi dodatno isprovocirao sukob s Kinom (i zagorčao život američkoj vladi pod Bidenom)

Pompeo lifts US-Taiwan restrictions in move likely to anger China

https://www.theguardian.com/world/2021/jan/09/mike-pompeo-restrictions-us-taiwan-china

 

Srećom da su kretenu poništili nuklearne kodove. 

 Ne zaboravimo ni ono priznavanje Jeruzalema glavnim gradom Izraela, nakon čega je isključio Ameriku kao arbitra/moderatora u arapsko-izraelskim mirovnim pregovorima, i izazvao nova zaoštravanja, sukobe i smrti.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Diazz72 kaže...

Ma neću se uopće svađati jer nema smisla, moje je mišljenje da je Trump u 4 godine napravio punoooo manje štete od Obame...a sve ostalo će vrijeme pokazati.

 

Jednu malu stvar samo da pojasnim kolegi @DarthMarkus-u.

Ne mora Biden administracija direktno učini rat kao što je Busheva u Iraku, dovoljno da isprovocira druga Kima koji je i ovako sam po sebi nestabilan.

 
- Trumpove izmjene "ratnih pravila" o zračnim napadima podigle su broj civilnih žrtava za preko 300% (još je i pomilovao osuđene ratne zločince).
- Potrpao izbjeglice u kaveze i ovako teške uvjete za dobivanje političkog azila u Americi učinio nemogućima (ne, nisu sve izbjeglice ubojice, silovatelji i trgovci drogom, nekima su zbilja životi u opasnosti i to od strane diktatorskih režima koje je uspostavila ili podupire Amerika).
- Oživio je proizvodnju sredstava za masovno uništenje - novih tipova nuklearnog oružja.
- Prodao je nuklearnu tehnologiju Saudijskoj Arabiji, mračnom klerikalnom režimu kolijevci terorizma, koji bi rado zatro sve što mu nije slično, u prvom redu svoje arapske susjede.
- Oslabio je NATO savez što je podiglo krila Putinu da širi svoj utjecaj na Bliskom Istoku i Zakavkazju i bulira EU.
- Zdušno radio na započinjanju ratova sa Iranom i Venecuelom.
- Lavovski se trudio da spasi industriju fosilnih goriva i nuklearnu, i poništio preko 100 okolišnozaštitnih federalnih zakona i mjera omogućivši industrijskim divovima krajnje neodgovorno ponašanje.
- Povukao Ameriku iz koliko-toliko suvislog međunarodnog plana za ublažavanje klimatskih promjena.
- Približio čitav planet na 100 sekundi do ponoći na Doomsday Clocku, što je najbliže u čitavoj povijesti, bliže i od vremena Korejskog rata, prvih eksplozija H-bombi, i od Kubanske raketne krize.

Zar je mogao biti gori štetočina?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:16 (Al Crane).
5 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

A što se tiče "cenzure" na društvenim medijima, stvar je vrlo jednostavna ako se namjerno i zlonamjerno ne zamjenjuju teze i ne baca prašina u oči:


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

A tko odreduje na drustvenim mrezama sto je istina, a sto laz? Te iste drustvene mreze.

 

Smijesno je i jadno u isto vrijeme gdje se npr na twitchu i youtubeu ne kaznjava korisnike koji imaju daleko vecu popularnost od ostalih jer im donosi zaradu. Imamo npr na twitchu toliko lazi, psovanja, laznih naslova, tagova itd itd pa nista. Jedan lik se uvrijedio kada se netko salio 9/11 i rekao da je poginulo 2mil amerikanaca mrtav ozbiljan, jeli istina? Laz? Lik nije dobio ni ban na 24 sata, video postao popularan na jubitu. Gdje je alinity koja baca macku, dusi je i udara? Eno je na istom kanalu na twitchu..

 

A sto se tice jubita, tko kaznjava ljude koji lazu, promoviraju svoj proizvod i govore da je bolji od svih ostalih, dokaza 0! Gdje je ban pewdiepie kada je rekao N* ? Gdje je ban onome paulu koji se zahebavao oko mrtvog japanca sto visi u sumi? Nikome nista. Gdje je ban ljudima koji su uhvaceni da varaju tocnije prave video od neke reakcije, a sve namjesteno! Takvih su uhvatili i snimili na putu na stotine. Lazno reklamiranje? Nikome nista. Gdje je ban onome tardu koji je otvorio csgo lutriju, rekamirao je kao ludak, a kasnije se ispostavilo da je lutrija njegova tj njegov site i da je namjestao u korist lutrije? Progonio ga zakon, a youtube doslovno nista!

 

I sada te iste drustvene mreze koje su popularne u svijetu iskoristavaju svoju popularnost da bi nametnule neka svoja pravila iliti u ovom slucaju odabiranja koja je vijest lazna, a koja istinita, jos kada se uzme dio gdje gledaju vijesti tj popularne medijske kuce sto su one napisale pa i to uzimaju u obzir te se ravnaju prema njima. I onda neka netko rece da medijske kuce i socijalne mreze nemaju preveliku moc bez ikakve kontrole.

 

Onda imas na fb grupe gdje pisu sve i svasta, zato su i napravljene, ali ni one ne mogu raditi svasta makar pisali medu sobom i upotrebljavale bilo kakve rijeci u vezi icega jer se opet uplice facebook sa njihovom kontrolom, u privatnoj grupi!

 

I ovo vjerujte mi nikada nece prestati jer ako ti nemas facebook, tvoji prijatelji ga imaju, ista stvar je i sa twitchom, instagramom, twitterom itd itd i onda zasto bi ti bio "jado" koji nema tu aplikaciju, a oni imaju.

 

Necu ni govoriti o besplatnim socijalnim mrezama koje upotrebljavaju tvoje podatke samo da ih prodaju, a postavlja se pitanje gdje je tvoj dio kolaca? Koliko zaraduju na tebi? Zasto npr EU udre cifru facebooku i uzme cijeli taj dio sebi, a tebi nista? Mislim....ovo samo ide dalje i dalje. Ukratko sve je u qurcu...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Dex.pwn kaže...
A tko si ti da sudiš o tome da li netko ima vijuge ili ne? To što vam se kose mišljenja/stavovi/što god ne znači da drugu stranu treba na ražanj.

 Ha, zato jer su fanatici!

Misle da je njihovo mišljenje vrijednosne od tuđeg.

Svi ti " progresivni " su isti, osuđuju a nemaju pojma koga osuđuju.

Ja osobno sam član SDP-a skoro 10 godina ( Iako smatram da je SDP skrenuo s puta na koji ga je postavio pokojni Ivica Račan ), 13 godina član dobrovoljnog vatrogasnog društva sa stotinama ako ne i tisućama intervencija iza sebe na kojima sam riskirao život i zdravlje za dobrobit svoje zajednice.

Većina ovih velikih znalaca i humanista su obični trolovi koji se po cijele dane skrivaju u maminom podrumu tjerajući svoje ideale na druge.

Ja svoje ideale ne tjeraju na nikoga, kažem što mi je na umu i ostanem na tome.

Nepada mi napamet spuštati se na razinu djeteta iz vrtića.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 17:34 (Diazz72).
12 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Dronimanija kaže...

A tko odreduje na drustvenim mrezama sto je istina, a sto laz? Te iste drustvene mreze.

 

Smijesno je i jadno u isto vrijeme gdje se npr na twitchu i youtubeu ne kaznjava korisnike koji imaju daleko vecu popularnost od ostalih jer im donosi zaradu. Imamo npr na twitchu toliko lazi, psovanja, laznih naslova, tagova itd itd pa nista. Jedan lik se uvrijedio kada se netko salio 9/11 i rekao da je poginulo 2mil amerikanaca mrtav ozbiljan, jeli istina? Laz? Lik nije dobio ni ban na 24 sata, video postao popularan na jubitu. Gdje je alinity koja baca macku, dusi je i udara? Eno je na istom kanalu na twitchu..

 

A sto se tice jubita, tko kaznjava ljude koji lazu, promoviraju svoj proizvod i govore da je bolji od svih ostalih, dokaza 0! Gdje je ban pewdiepie kada je rekao N* ? Gdje je ban onome paulu koji se zahebavao oko mrtvog japanca sto visi u sumi? Nikome nista. Gdje je ban ljudima koji su uhvaceni da varaju tocnije prave video od neke reakcije, a sve namjesteno! Takvih su uhvatili i snimili na putu na stotine. Lazno reklamiranje? Nikome nista. Gdje je ban onome tardu koji je otvorio csgo lutriju, rekamirao je kao ludak, a kasnije se ispostavilo da je lutrija njegova tj njegov site i da je namjestao u korist lutrije? Progonio ga zakon, a youtube doslovno nista!

 

I sada te iste drustvene mreze koje su popularne u svijetu iskoristavaju svoju popularnost da bi nametnule neka svoja pravila iliti u ovom slucaju odabiranja koja je vijest lazna, a koja istinita, jos kada se uzme dio gdje gledaju vijesti tj popularne medijske kuce sto su one napisale pa i to uzimaju u obzir te se ravnaju prema njima. I onda neka netko rece da medijske kuce i socijalne mreze nemaju preveliku moc bez ikakve kontrole.

 

Onda imas na fb grupe gdje pisu sve i svasta, zato su i napravljene, ali ni one ne mogu raditi svasta makar pisali medu sobom i upotrebljavale bilo kakve rijeci u vezi icega jer se opet uplice facebook sa njihovom kontrolom, u privatnoj grupi!

 

I ovo vjerujte mi nikada nece prestati jer ako ti nemas facebook, tvoji prijatelji ga imaju, ista stvar je i sa twitchom, instagramom, twitterom itd itd i onda zasto bi ti bio "jado" koji nema tu aplikaciju, a oni imaju.

 

Necu ni govoriti o besplatnim socijalnim mrezama koje upotrebljavaju tvoje podatke samo da ih prodaju, a postavlja se pitanje gdje je tvoj dio kolaca? Koliko zaraduju na tebi? Zasto npr EU udre cifru facebooku i uzme cijeli taj dio sebi, a tebi nista? Mislim....ovo samo ide dalje i dalje. Ukratko sve je u qurcu...

 

Oho? Tko je tebe stuk'o i zašto? Baš čitam preko na temi kako su se Merkel, Macron i Drago digli protiv samovolje velikih mreža, a ti koji si ovdje ukazao na to popio uklon profila.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Nevjerojatno je kajo se svi prave da je Trump eto malo lagao, a svi lažu, pa ga nije trebalo dirati. Trump laže već pet godina svskodnevno i nije bio baniran. Sada je pokušao državni udar s ljudskim žrtvama. To je malo drugačija stvar, ali svi se prave da to nisu primjetili.

Status društvrnih mreža nije još definiran, ali čak i da ih tretiraš kao utility (što ipak nisu), bi li itko dizao frku da su organizatorima 9/11 isključili telefon kako ne bi dogovarali nove napade? Da kompanija zna, a u ovom slučaju zna, da netko koristi njezinu infrastrukturu za terorizam, nije čudno da uskrati uslugu. Pogotovo što Twitter to ima u ugovoru, dok telefonska kompanija nema.

Za one koji bi čekali sudsku presudu, da prisustvujete terorističkom činu i u stanju ste ga spriječiti, biste li čekali sudsku presudu ili biste reagirali odmah? Ljubitelji oružja stalno ističu kako bi naoružani civili mogli spriječiti teroriste (što se u praksi gotovo nikada ne dogodi), a sad kad je Twitter spriječio teroristu se bune.

Gotovo svi konzervativci se slažu da je Trump izazvao ovaj pokušaj puča, tako da objektivno opravdana sumnja i bez sudske presude svakako postoji, a pošto predsjednik ima imunitet presude ni ne može biti. Znači Twitter gledajući protuustavno djelovanje s civilnim žrtvama praktički nije imao izbora.

Sad iz toga raditi dramu kako smo svi u opasnosti od Twittera je smiješno. Da, svi koji pokušamo državni udar u Americi smo u opasnosti da nam Twitter ukine račun. O strahote!
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Sad će ovi reći da je i BUG postao desničarski mediji 😂😂😂
https://www.bug.hr/komentar/oligarsi-protiv-svoga--kako-je-internet-zabranio-trumpa-18232
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 Psihopat? On je valjda jedini US predsjednik koji nije započeo niti jedan rat. A ovi koji su započinjali ratove dobijali su nagrade za mir. "zdrava logika" onih koji ocjenjuju.

Nemoj me krivo shvatiti, ja ne podržavam nikoga, samo promatram sa strane i ne vjerujem kakve gluposti ljudi ispaljuju.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Keso kaže...
ansha kaže...
Diazz72 kaže...

Ja moram priznati da sam lagano zabrinut!

Kad je psihopat na celu najvece svijetske nuklearne sile sve je ok, kad se istom psihopatu zabrani kenjanje po twitteru, to je za zabrinut se. Ima smisla.

 Psihopat? On je valjda jedini US predsjednik koji nije započeo niti jedan rat. A ovi koji su započinjali ratove dobijali su nagrade za mir. "zdrava logika" onih koji ocjenjuju.

Nemoj me krivo shvatiti, ja ne podržavam nikoga, samo promatram sa strane i ne vjerujem kakve gluposti ljudi ispaljuju.

 Joj nije. http://retiary.org/misc_pages/us_presidents_and_wars.html

Zašto svi ponavljaju riječi koje su pročitali u nekim komentarima? Nije jedini, naravno da nije.

Ja sam pročitao da je Trump u prva dvije godine obavio više drone strajkova nego Obama u dva mandata.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47480207

"There have been 2,243 drone strikes in the first two years of the Trump presidency, compared with 1,878 in Mr Obama's eight years in office"

Trump se povukao iz Iranskog nuklearnog sporazuma https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_withdrawal_from_the_Joint_Comprehensive_Plan_of_Action

Ubili su Iranskog generala u trećoj zemlji....

Ah

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice