Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

poruka: 165
|
čitano: 24.033
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je Parler, američka društvena mreža koja daje ".
13 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže... 

Nema potrebe da se iskrivljuje sustina problema.

Nitk ovde nije rekao da ako ti netko prijeti ubojstvom da je to sloboda govora, ne znam uopce okle ti to, to se sankcionira na svim mrezama ukljucujuci i Parler.

Nitko ne iskrivljuje suštinu problema. 

 

Jesi siguran da Parler i druge "alternativne" društvene mreže to sankcioniraju? Jer, jedan od razloga zbog kojeg Parler leti s AWS je sporost ili nereagiranje na prijetnje nasiljem. Također, sjeti se 8chana.

kingofthenight kaže... 

A to sto netko vjeruje u teorije zavjere, pa tko si ti da odlucujes sta ce tko u sta vjerovat.

Meni su isto te stvari smjesen, od ravne zemlje do pape antikrista, ali tko si ti da nekomu branis sta da radi ili vjeruje u svom zivotu.

 

Ako sve to branis drugima onda si ti nista drugo nego fasist.

Nisam ja tu da odlučujem o tome tko će u što vjerovati, što je dobro, što loše. Ali mislim da ti ljudi za širenje laži moraju odgovarati; moraju se suočiti s posljedicama njihovih teorija. Ravnozemljaši su mi smiješni jer su bezopasni, vole trollati druge i to je najdalje gdje idu. No što kada ludost prijeđe u opasnost kao što je to slučaj kod antivaxxera?

 

Ovdje ti je video CBC Marketplacea (kanadski ekvivalent našeg Provjerenog) gdje istražuju antivaxxerski pokret, tko stoji iza toga i donosi neke šokantne priče ljudi koji su ih poslušali. 

 

Jesam li fašist zato što ne želim da nečije dijete umre zbog toga što su njegovi roditelji poslušali neku tam random osobu s interneta?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:45 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Jao, jao BUG drzi se tehnike, ovo je ko da citam pick up artist clanak nekog vegana...

 

Ako netko zeli ukinuti prvi amandman sigurno vam to nece reci...

Plenki nije se petljao oko Agrokora zbog svojih frendova... ne on je spasavao blagajnice! Direktori drzavnih firmi se biraju po strucnosti! Drzava se zaduzuje jer su to ulaganja, ne zato sto je populisticki trositi vise nego sto se ima...

 

CNN i MSNBC su godinama sirili teorije urote u Trumpovom suradivanju sa Rusijom, "fine people hoax" takoder, lazi da je andjeo Floyd umro od gusenja a ne od overdosea...

Da ne spominjem promoviranje BLM "mostly peaceful" protesta koji su palili ubijali i unistavali mjesecima... i #resistance 2017.

 

Inace ovo je klasicna propaganda: nades nesto ekstramno na nekom siteu ili nekoga povezanog sa nekim i onda to koristis da blatis cijeli site/osobu...

 

NA YT je bilo i prije 10g antivaxera i flat earthera i komunista(komunisti su jos uvjek tu) i fasista... Da li to znaci da je to prije 10g YT bio leglo antivaxera koji  su uz to flat eartheri i komunisti i fasisti?  Naravno da ne...

Ali bi to bilo zgodno obrazlozenje za ugasiti YT nekome kome smeta sloboda govora...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:56 (Zoidberg).
 
16 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d

Jesam li fašist zato što ne želim da nečije dijete umre zbog toga što su njegovi roditelji poslušali neku tam random osobu s interneta?

 

Gle, u Njemackoj vakcinisanje nije obavezno zakonom.

Zasto nebi banali citavu njemacku?

 

Idemo svi zatvoriti granice Njemackoj sve dok zakonom ne odluce da je vakcinisanje obavezno jer ubijaju svoju djecu.

 

 

Razumijes sustinu problema, jednima se gleda kroz prste, a drugima ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 19:01 (kingofthenight).
12 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Marko :D kaže...

Meni je zanimljivo kako svi podržavaju apsolutnu slobodu govora, ali kada bi im netko prijetio ubojstvom, siguran sam da bi odmah otišli prijetnju prijaviti policiji. Mislim, čemu prijavljivati ako se zalažeš za apsolutnu slobodu govora; onaj tko ti je prijetio je samo iskoristio svoje pravo.

 

Podržavam izbacivanje svih koji se neprimjereno ponašaju na društvenim mrežama; prijete, vrijeđaju, te šire kojekakve nedokazane spike. Za takve ljude treba napraviti poseban internet koji ne bi bio u doticaju s pravim internetom dostupnim svima.

 

Nedavno sam gledao jedan video gdje su iz nekog američkog medija pitali Trumpove pridošlice što će napraviti kada ih izbaci Facebook i Twitter. Jedan lik je doslovno rekao ništa jer nema smisla korištenje Gab-a i Parlera kada su tamo samo ljudi koji vjeruju u teorije zavjere kao i on. Da s takvim ljudima nema što razgovarati već da je cilj nagovarati druge ljude da povjeruju u isto. Po takvoj izjavi vidiš da su ti ljudi čisti trollovi i njihova svrha je samo provociranje drugih.

 

 

Nema potrebe da se iskrivljuje sustina problema.

Nitk ovde nije rekao da ako ti netko prijeti ubojstvom da je to sloboda govora, ne znam uopce okle ti to, to se sankcionira na svim mrezama ukljucujuci i Parler.

 

 

A to sto netko vjeruje u teorije zavjere, pa tko si ti da odlucujes sta ce tko u sta vjerovat.

Meni su isto te stvari smjesen, od ravne zemlje do pape antikrista, ali tko si ti da nekomu branis sta da radi ili vjeruje u svom zivotu.

 

Ako sve to branis drugima onda si ti nista drugo nego fasist.

 Nasro si svega i svačega. Ti si komunist onda ako misliš da nečija privatna firma (za koju si prihvatio uvjete korištenja), mora tolerirati nečija huškačka sranja i poticanje na mržnju. 

 

Budimo iskreni, boli tebe kurac za slobodu govora. Da se direktno radi o tvojoj guzici prvi bi bio za cenzuru.

 

Ovo sve što si ti rekao - imao je i Hitler. Otvorene bine, poziv na nasilje, kristalna noć.

 

Fašizam bi bilo ne djelovati u slučaju ovog luđaka i njegovih Q sljedbenika.

 

Isto tako vjerujem da imaš suprotno mišljenje kad je ISIL u pitanju, jerbo između njih nema razlike.

 

kingofthenight kaže...
Mitch kaže...
kingofthenight kaže...
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

 LOL kakva sloboda izrazavanja?

 

Top post na Parleru je bio post di regrutiraju botove i fejk acc da lazno pisu po komentarima da je Trump pokraden, da Antifa ulazi u Capitol Hill a ne MAGA itd. Citava vojska botova/sock puppeta je gore.

A bilo je i bitno gorih - zamisli da odem na Parler i uzmem fb post/slike/razgovor s pedofilom i na to sve lijepim tvoju profilnu i tvoj username pa sirim da si to ti?

I onda mene moja vojska 500 followera obicno Reposta - jer je to najcesca strategija i nakon 3 u lancu dode do pokvarenog telefona, a tebi policija kuca na vrata.

Zvuci ekstremno - stvarno nije. Ovakve stvari mogu propagirat unutar 24h, a upravo se to dogadalo u zadnje 2 god na FB, a sada ce se dogadat tamo jer nema apsolutno nikakve moderacije.

 

Postoji sloboda izrazavanja a postoji i anonimno pisanje lazi na najvecem billboardu na svijetu - timelineu.

 

Pa to je tipicni primjer problema.

Ono sto je za mene istina mozda za tebe nije, ne moze nitko imati tu moc odlucivanja sta je istinito sta ne.

Svatko ima pravo sumnjati o ishodima nekih izbora, pa mi smo svi 1000 puta komentirali da u HR glasaju mrtvi, pa evo i USA su dokazano glasali mrtvaci, ljudi koji opce nisu prijavljeni u drzavi u kojoj su glasali...

 

Dalje na Parleru su se brisali komentari koji pozivaju na napade, pedofiliji, zlostavljanje djece i takve stvari.

I na tviteru se skupljaju imena prezimena ljudi koji javno podrzavaju trumpa i to ne od nekih bezveznjaka, nego demokratski senatori i kongresmeni pozivaju javno na to putem twittera i nikom ista.

 

 

I ponavljam, ako si ti za oduzimanje slobode govora onda si ti fasist

 

 Ovo je naravno teška bljuzgotina 60 puta oborena na sudu, a bogami su se i ti mrtvaci javili u live tvu.

 

Reci da si u kultu narančastog sociopata i poštedi nas patetike o slobodi govora.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 19:15 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha sve si reko, a vidim vise minusa nego pluseva...toleriramo sve osim netolerantnih, nije paradoksalno, naprotiv - logicno je...
16 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 Fascinantno mi je da ovi koji se busaju u prsa i pričaju da se bore protiv fašizma, kao upozoravaju na fašizam i pričaju kako nam fašizam prijeti  - su neofašisti po svakoj osnovi/definiciji i sve kaj rade koketira sa fašizmom.

Velika misaona yoga u njihovim mozgovima..

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 19:24 (nixass).
8 godina
online
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Eto, Parler je torpediran sa AWSa (naravno da je reakcija na to bila "zapalimo data centre"), Play Storea i App Storea.

 

Tko se javlja od vas junačina da ga hosta kod sebe?

 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne

 

Vjerovao ili ne, iz radoznalosti sam posluso govor  nakon nereda, da vidim u cemu je problem, jel on pozvao da se ide nasilno.

 

I pazi, nigdje nije pozvao na nasilje, nego je rekao da treba biti smiren.

 

Citiraj mi dio govora koji poziva na nasilje?

 Onaj dio kad je nakon njegovog poziva na okupljanje bilo već par mrtvih, a on govori "vi ste super/specijalni, volimo vas".

Kakva je to poruka?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Nisam ni desničar niti ekstremista bilo koje vrste ali mislim da nije na Apple ili Google ili FB ili Twitter da onemogućavaju slobodu govora jer kako danas to rade jednima tako će sutra drugima. Za takve stvari postoji sud i to nikako nikad ne bi smjelo biti u rukama korporacija. Trump je netko s kim se ja ne slažem ali je dno dna da mu Twitter ukine account njemu ili bilo kome drugo. Ako je Trump prekršio zakon postoje institucije i agencije koje se bave s tim a ne Twitter.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
7 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...

Zbog toga sto google, twitter, facebook... ne odgovaraju za tudi sadrzaj onda oni nebi smjeli uredivati gotovo nistas, onog trenutka kada facebook google ili twitter odluce sta tko moze stavljati na njiihovu platformu onda oni sudjeluju u sadrzaju i trebali bi odgovarati za sadrzaj koji oni uredjuju.

 Ne uređuju oni svoj sadržaj da se svide ljudima, nego jer to oglašivači traže, a oni žive od oglašivača. Većina se ne želi reklamirati na stranicama sa ekstremističkim sadržajem. A kad bi bili odgovorni za sadržaj, dobio bi društvene mreže na kojima moraš čekati objavu svog posta dok ga netko ne pregleda i odobri.

 

Druga stvar, poziv na nasilje je u SADu kazneno djelo. Ako je Trump pozivao na nasilje, odgovarati će pred sudom. Društvenim mrežama je to samo glupi izgovor da ga blokiraju sad kad prestaje biti predsjednik, da se malo uvlače novom predsjedniku.

12 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ned kaže...
Nisam ni desničar niti ekstremista bilo koje vrste ali mislim da nije na Apple ili Google ili FB ili Twitter da onemogućavaju slobodu govora jer kako danas to rade jednima tako će sutra drugima. Za takve stvari postoji sud i to nikako nikad ne bi smjelo biti u rukama korporacija. Trump je netko s kim se ja ne slažem ali je dno dna da mu Twitter ukine account njemu ili bilo kome drugo. Ako je Trump prekršio zakon postoje institucije i agencije koje se bave s tim a ne Twitter.

Što da su trumpanze izvršile državni udar (što su svakako pokušali) i organizirali ga preko recimo Tweetera, što miliš da ne bi snosili kaznenu odgovornost ?

 

Pa jbte Baron Cohen sere po Zuckebergu već godinama u vezi tolerancije radikala.

 

Pravo na slobodu govora imaš. Popni se na binu i arlauči u sred sela. Isto tako ako te raja poslije izbuba, to je njihova sloboda izražavanja.

 

Pravo na pristup društvenoj mreži imaš ako poštuješ njena pravila. To nema veze sa pravom na slobodu govora, jer je pravilo ono koje vlasnik iste odredi.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
nixass kaže...
Fascinantno mi je da ovi koji se busaju u prsa i pričaju da se bore protiv fašizma, kao upozoravaju na fašizam i pričaju kako nam fašizam prijeti  - su neofašisti po svakoj osnovi/definiciji i sve kaj rade koketira sa fašizmom.

Velika misaona yoga u njihovim mozgovima..

Jedan od postulata fasizma je licemjerje i paradoks.

 

Vec imas postove u kojima republikanski kongresnici tvrde da su ova baniranja gazenja sloboda u rangu Jim Crow zakona, iako su mnogi danasnji republikanci dijelili urede sa ekipom koja je svim silama htjela zadrzati te zakone.

Lindsey Graham je jedan od takvih, koji nikad ne bi imao moc koju ima da nije naslijedio jednog og najjacih rasista u modernijoj povijesti.

 

Zivimo u zanimljivom vremenu.

 

1. Proslo je dovoljno vremena da se zaboravi da je fasizam pobjedjen ratom i smrcu.

2. Proslo je nedovoljno vremena da se zatiru razlozi zbog kojih fasizam i ksenofobija bujaju.

 

Tako ispadne da se dio ljudi uhvati za zahtijevanje "tolerancije" - jer ne znaju opasnost koju nosi fasizam.

I to je problem skolstva, uci se datum i ime fasista, a ne uce se mehanizmi kako fasizam funkcionira.

 

Umberto Eco je tako dobro i kratko sazeo kako prepoznati fasizam.

 

(Na predmetu Divided Europe, profesorica je dala kartu Europe pa da nas 40 nacrta linije po kojima se Europa moze podjeliti. Tko je vise linija napravio, dobio je vise bodova.

I tako su ljudi crtali sve i svasta, dok nije dosao pravi cilj zadatka, otkriti pocetke i uzroke takvim pdojelama - kojih je bilo jako puno.

U tom trenutku se ne osjecas dobro, jer vidis da su ljudi ispisali preko 100 razloga - vecinom se ponavljalo, ali to samo ucvrscuje poantu zadatka.

 

Svaka od tih podjela moze odvesti u krive ideologije.

Ja sam naveo tomato/potato liniju i wine/beer liniju jer se vidi razlika izmedju prostora gdje se u glavnini pije vino ili pivo :D, ili gdje je glavno povrce krumpir a gdje paradajz.)

 

Ne moze jedna strana vjecno govoriti o "unity and peace" ako druga strana postoji ISKLJUCIVO KAKO BI AGRESIVNO PROPAGIRALA NAMETNUTE RAZLIKE.

 

Ponositi se npr. katolicanstvom iza sebe vuce konotciju da je to katolicanstvo bolje od neceg drugog. I tu pocinje sranje.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
odjavljen
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Marko :D kaže...

Meni je zanimljivo kako svi podržavaju apsolutnu slobodu govora, ali kada bi im netko prijetio ubojstvom, siguran sam da bi odmah otišli prijetnju prijaviti policiji. Mislim, čemu prijavljivati ako se zalažeš za apsolutnu slobodu govora; onaj tko ti je prijetio je samo iskoristio svoje pravo.

 

Podržavam izbacivanje svih koji se neprimjereno ponašaju na društvenim mrežama; prijete, vrijeđaju, te šire kojekakve nedokazane spike. Za takve ljude treba napraviti poseban internet koji ne bi bio u doticaju s pravim internetom dostupnim svima. Sloboda govora ima svoje granice.

 

Nedavno sam gledao jedan video gdje su iz nekog američkog medija pitali Trumpove pridošlice što će napraviti kada ih izbaci Facebook i Twitter. Jedan lik je doslovno rekao ništa jer nema smisla korištenje Gab-a i Parlera kada su tamo samo ljudi koji vjeruju u teorije zavjere kao i on. Da s takvim ljudima nema što razgovarati već da je cilj nagovarati druge ljude da povjeruju u isto. Po takvoj izjavi vidiš da su ti ljudi čisti trollovi i da je njihova svrha samo provociranje drugih.

 

Sloboda govora nije prijetiti, već reći što misliš o nekoj temi - tipa jel Plenki, Trump ili tko već prkno ili ne, kakva im je politika i sl.

 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
DarthMarkus kaže...
Pravo na slobodu govora imaš.

 Nisam strucnjak, niti upoznat u pitanje ali nacuo sam na GABu da postoji osoba koja se zove Kayleigh McEnany i da je ona nesto sto se zove:

 

White House press secretary for the Trump administration

 

https://twitter.com/presssec?lang=en

 

Nisam siguran, mozda je ovo fotosop antife.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Mitch kaže...
...Od 60 uhicenih u Kongresu njih 99% su u QAnonu...

Ovo je dokaziva laž.

Dokaz: broj koji si iznio je manji od 100%. Dakle, barem jedna osoba nije u Q. Ako uzmemo da samo 1 osoba nije u Q, a sve ostale jesu, tada je postotak onih u Q = 59/60 * 100% = 98,33333 = 98% zaokruženo na 0 decimala kako si ti zaokružio. Dakle, dokazano si lagao. Da li te zbog laganja treba bannati sa foruma?

 

Šalu na stranu. Cenzura TV-a je savladana, ali internet je bio veliki problem cenzurirati i kontrolirati javno mišlkjenje. Jer tko kontrolira mišljenje ljudi, taj kontrolira i vlast.

Godinama se traži način cenzuriranja interneta. Prije X godina sam najavio da će to biti upravo ovako. Prvo pravila s kojima se svi slažu, tipa "ne smije se prijetiti" i slično.

Onda to malo prošire. Pa još malo. Pa onda skidaju svakog tko kaže nešto što ne ide u prilog političkoj ideologiji (ili vlasti) koju vlasnik medija želi propagirati.

A zucki je nedvosmisleno protiv Trumpa, i samo čeka razlog da ga bana.

 

S neke objektivne strane, zbilja je problem dati veliki medijski prostor lažima ili opasnim likovima, i nije jednostavno riješiti taj problem na dobrobit čovječanstva, i pritom ne ugroziti slobodu govora.

Mislim da se nekakvo bodovanje treba uvesti, da nije dovoljan broj pregleda, nego drugi način ocjene kvalitete sadržaja.

Npr. nije isto kada o struji govori dr. elektrotehnike/fizike, ili seoski rašljar, ili o kirurgiji srca kad govori kirurg koji s time svaki dan radi ili lik koji vjeruje da je srce žlijezda koja luči osjećaje.

Ne bih banao niti jednoga, ali bih napravio sustav ocjenjivanja. Pa nek čitatelj sam odluči želi li gledati najnepouzdanije autore ili one koji poznaju materiju o kojoj govore.

Idi i radi nešto korisno!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
nixass kaže...
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne

 

Vjerovao ili ne, iz radoznalosti sam posluso govor  nakon nereda, da vidim u cemu je problem, jel on pozvao da se ide nasilno.

 

I pazi, nigdje nije pozvao na nasilje, nego je rekao da treba biti smiren.

 

Citiraj mi dio govora koji poziva na nasilje?

 Onaj dio kad je nakon njegovog poziva na okupljanje bilo već par mrtvih, a on govori "vi ste super/specijalni, volimo vas".

Kakva je to poruka?

 

On na skupu nije nigje pozvao na nasinje, can naprotiv pozivao je na smirenost.

Ne izmisljaj i reci gdje je to u govoru pozavao na nasilje.

 

Ja sam citav govor poslusao samo radi toga, iz svoje znatizelje i 100% ti garantiram da niti jednom recenicom nije pozvao na nasilje.

 

 

Da pise gluposti na twitteru pise, ali nikad nikad nije pozvao na nasilje.

Legalnu borbu i legano okupljanje da, nasilje nikad

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 20:11 (kingofthenight).
12 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
wyks kaže...
DarthMarkus kaže...
Pravo na slobodu govora imaš.

 Nisam strucnjak, niti upoznat u pitanje ali nacuo sam na GABu da postoji osoba koja se zove Kayleigh McEnany i da je ona nesto sto se zove:

 

White House press secretary for the Trump administration

 

https://twitter.com/presssec?lang=en

 

Nisam siguran, mozda je ovo fotosop antife.

 Da, ta ANTIFA i Tom Morello.

 

Sad će Trump osnovat MAGALAND ili KEKISTAN i uspostavit paralelnu vlast za svoj kult idiota.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Debilima sa teme mogu reci samo jedno.

 

Milan Martic, Milan Babic i Jovan Raskovic, citajuci ove proljeve samo mogu zaliti sto 91e nije bilo Tvitera i Parlera (BREler!?) jer bi eto fino iz kauca mogli dignuti revoluciju bez da se izraubaju gurajuci balvane po cesti.

 

Jebiga - sloboda govora - izbore i referendum su namjestile Ustase.

 

Retorika iz srpskih medija i lokalnih političara stvorili su atmosferu panike, krize, straha, tjeskobe, i nepovjerenja. Retorika je bila jednostavna stvoriti unutrašnju i vanjsku grupu, rabeći logičke pogriješke osobito rabeći ad hominem način govora i argumente slamnatog gdje je svako spominjanje riječi Hrvat ili Hrvatski (BLM i Demokrati) bio positovjećen s NDH i s ustašama. (Neomarksisti, leftardi, komunisti) Svako istjecanje hrvatskih (BLM )simbola isto tako bio poistovijećen s NDH.(Fasizmom) Tako se kroz kratko vrijeme stvorilo osjećaj konstantnog napada, konstantne opasnosti i tako se razvio bunkerski mentalitet kod lokalnog stanovništa.

 

I sad kad se, debili, zapitate da li se moze zamjeniti prica pa da Republikanci ispadnu zrtve - MOZE.

 

Ali onda se zapitajte tko je prvi zapucao i tko je legalno dobio izbore?

 

(I sad sam zasro temu, al jebiga, moje seminare sa US faksa o tocno ovoj politici ionako nitko ne bi shvatio)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
15 0 hvala 4
6 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
nixass kaže...
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne

 

Vjerovao ili ne, iz radoznalosti sam posluso govor  nakon nereda, da vidim u cemu je problem, jel on pozvao da se ide nasilno.

 

I pazi, nigdje nije pozvao na nasilje, nego je rekao da treba biti smiren.

 

Citiraj mi dio govora koji poziva na nasilje?

 Onaj dio kad je nakon njegovog poziva na okupljanje bilo već par mrtvih, a on govori "vi ste super/specijalni, volimo vas".

Kakva je to poruka?

 

On na skupu nije nigje pozvao na nasinje, can naprotiv pozivao je na smirenost.

Ne izmisljaj i reci gdje je to u govoru pozavao na nasilje.

 

Ja sam citav govor poslusao samo radi toga, iz svoje znatizelje i 100% ti garantiram da niti jednom recenicom nije pozvao na nasilje.

 

 

Da pise gluposti na twitteru pise, ali nikad nikad nije pozvao na nasilje.

Legalnu borbu i legano okupljanje da, nasilje nikad

 


dap pozvao je ljude da dođu navijati pred Capitol i njima se malo omaklo 

12 godina
neaktivan
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Da nema big techa i mainstream medija po kojima neki pljuju, Trump ne bi ni postao predsjednik. Glavno da se o tebi priča, makar i loše. A o Trumpu se pričalo i te kako. 4 godine su ga puštali da laje, valjda je već bilo dosta. Dobra taktika lijevih je da se sa takvima sprdaju i ne koriste neke zabranjive izraze ni prijetnje, i samo sačekaju da se ovi sami ionako pokopaju. Elegantno i efikasno.

 

Evo, kakvi jesmo da jesmo tu na Balkanu, kad su bile poplave u Srbiji Hrvati su pomagali. Sad su potresi, svi volontiraju, doniraju, pomažu. A kad je Kalifornija gorjela Trumpa nije bilo briga jer su tamo liberali koji nisu glasali za njega. I onda desničari druge nazivaju fašistima? Jednom davno big tech je razvio algoritme po kojima na društvenim mrežama mogu identificirati članove ISIS-a - i to je šljakalo - ali kad su iste algoritme primijenili na konzervativce ispalo je da ni oni nisu daleko. :-D

 

A Parler? Neka se sakupljaju na manje javnom mjestu za kojega se treba potruditi da se nađe i registrira, a ne da svaka bena može tamo čitati besmislice pa onda pucati po Banskim Dvorima. A Trump, koliko znam, još uvijek ima Press Room za obraćanje javnosti. Pa može čitati sa blesimetra ono što zna, a za ono što nezna govoriti FEJKNJUZ. Srsly, kakav god da je Biden, on je bar u stanju poslušati savjet, dok Trumpu trebaš crtati slikovnice da bi nešto shvatio, a ako mu se ne sviđa to što čuje otpusti te. I ode Putinu plakati na ramenu. :-D 

 
9 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
wyks kaže...

 

...moje seminare sa US faksa o tocno ovoj politici ionako nitko ne bi shvatio

Ides na faks gdje pises seminare o politici?

15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ivanlotz kaže...
wyks kaže...

 

...moje seminare sa US faksa o tocno ovoj politici ionako nitko ne bi shvatio

Ides na faks gdje pises seminare o politici?

 Da. Postoji zgrada u kojoj se to radi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Ovog čovjeka prate milijuni, priča o slobodi mišljenja i govora. Uskoro će ga youtube ukinuti, pa imate posljednju priliku pogledati njegove videe:

 

Zašto je cenzuriran NY post o Bidenu:

 

Zašto je Spotify cenzurirao Joe Rogana i maknuo ga s platforme:

 

Kako to izgleda kad te youtube cenzurira?

 

Instragramova nova pravila - uopće nisu sumnjiva:

 

Hrabrost je raditi što ti kažu i misliti što ti dozvole:

 

Pogledajte, jer uskoro više nećete moći.

Idi i radi nešto korisno!
 
10 0 hvala 2
15 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Članak je "malo" biaes .

Nađi pra extrema i sa njime da se ocrni cijeli site, ljep način da se negoga izbriše. 

Ovo je malo žešča cenzura, al opet rečeno je napravite svoju stranicu, sada kada jesu, se izbriše i ukine. Pa kada su pričali za alex jonesa, rekli to je samo sada, sada ih baš briga, nitko im ništa ne može. Slipery slope falacy je trebao da bude samo u debatama ne u stvarnosti

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
2 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d

Sa izvora slobode pili su mnogi:

 

Slobodan Milošević Vidovdan 28.lipnja 1989 : "Ne čujem dobro"

Vojislav Šešelj 1995 u Glini

I mnogi drugi velikani u brojnim drugimprilikama.

 

Svi su pozivali na mir, pozdravljali slobode i prava.

 

Ili ipak...?

 

Je li sloboda govora prava pravo neograničenog dosega?

Da li bi trebalo biti takvo?

Može li isto biti zlouporabljeno?

Može li ideja imati posljedica ? 

Može li obična riječ biti opasna? 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 22:06 (Demostenes).
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Nakon nereda? “Volimo vas”?

Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Znaci od citavog govora si uzeo 2 izrezane recenice izvadene iz konteksta i naljepio mi ih, i jos ni one ne pozivaju na nasilje.

De malo ozbiljnosti i pogledaj citav govor
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Keso:

Jel ti nakon gledanja ovih filmića još uvijek zvoni u glavi: “ja sam hrabar”.

To me podsjetilo na ono - svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem i sad te gledam u sasvim drugom svjetlu
Ja rekoh
3 godine
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Znaci od citavog govora si uzeo 2 izrezane recenice izvadene iz konteksta i naljepio mi ih, i jos ni one ne pozivaju na nasilje.

De malo ozbiljnosti i pogledaj citav govor

 

Now it is up to Congress to confront this egregious assault on our democracy.

 

 

After this, we’re going to walk down and I’ll be there with you.

 

We’re going to walk down.

We’re going to walk down any one you want, but I think right here.

We’re going walk down to the Capitol, and we’re going to cheer on our brave senators, and congressmen and women.

We’re probably not going to be cheering so much for some of them because you’ll never take back our country with weakness.

You have to show strength, and you have to be strong.


We have come to demand that Congress do the right thing and only count the electors who have been lawfully slated, lawfully slated.

I know that everyone here will soon be marching over to the Capitol building to peacefully and patriotically make your voices heard.

 

Today we will see whether Republicans stand strong for integrity of our elections, but whether or not they stand strong for our country, our country. 

 

 

VERDICT: TREASON

 

Otegotna okolnost: 5 mrtvih

Moralno otegotna: napuštanje svojih patriota po izvršenom hodu za pomoć demokratskim procesima

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 23:06 (Demostenes).
5 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice