Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

poruka: 23
|
čitano: 8.958
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što domaći tech dućani nude za Crni petak?".
10 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Ne bih da budem negativan ali Black Friday sniženja tehnike "u nas" su malo je reći smiješna. Samo USA ima istinski deal za Black Friday, bolje zemlje EU pokušavaju da budu na nekoj razini, a Balkan je ili je za plakati ili se smijati. Balkan black friday primjer: ssd je 50€ i bf cijena je nevjerojatnih 47€. U vecini trgovina par dana prije bf-a cak dizu cijene artiklima i onda ih spuštaju. Žalosno.

Moj PC  
27 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Black Friday u HR ne doživljavam iz razloga da kod nas zbog poreza, carina i ostalih gluposti ne može biti pravi black friday.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Entry Point kaže...
Black Friday u HR ne doživljavam iz razloga da kod nas zbog poreza, carina i ostalih gluposti ne može biti pravi black friday.

 

Pa neznam baš, ja sam recimo radio u dućanima dugo godina i znam kako se kreću nabavne cijene pa do kranjih cijena za kupce. Ima tu puno zarade i prostora za popust ka bi se željelo,

5 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Crni petak kod nas je vrijeđanje inteligencije kupaca.
Moj PC  
16 0 hvala 2
2 godine
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

mislim, reklama kao idiotizam je ovo;

H2 Shop

Novo računalo, mrežnu opremu ili drugi računalni pribor u H2 shopu može se nabaviti još od srijede, a popusti idu do 70%.

 

uvijek ta formula DO 70%, dakle za komplet računalo ide max 10%, s tim da grafička u komplet računalu ne ide ni 1% dolje.

 

mogu staviti i do 90%... znači popust ide od jedan do devedeset posto.

ali, ide maks 10%

 

zašto to u nas zovu Crni petak ?

naš privjevod bi trebao biti; "evo vam šipak u petak"

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
 
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

U RH bi "Crni petak" kako ga provode naši trgovci trebalo zakonom zabraniti. Onda se to već pretvori u Black month pa u Black week, a od popusta šipak. Realno može se picnuti neki artikl cca 20-ak posto jeftinije i to je u pravilu to. Svi koji bolje prođu su na razini statističke pogreške. Redovito pratim poneke proizvode koji mi trebaju u datom trenutku i čekam Black friday, ali kao što rekoh da se dobiti 20-ak posto, a i tijekom godine postoje akcije nekih trgovaca gdje prođeš bolje nego na Black friday. Sve u svemu žalosno. A ipak najjače mi je kada neki proizvod koji je star 3-4 godine i ne možeš ga kupiti nigdje u Europi osim u ovoj prčiji nije na popustu 

 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Valjda ciljaju na ljude koji ne znaju za postojanje nabave.net jel ovo kod nas je laž naspram Amerike.
Oni se tamo riješavaju zaliha pošto su skladišta pre skupa. Bolje se prođe kod nas iza nove godine nego bf.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
az6rab6 kaže...

U RH bi "Crni petak" kako ga provode naši trgovci trebalo zakonom zabraniti. Onda se to već pretvori u Black month pa u Black week, a od popusta šipak. 

 Kad ljudi ne trzaju na Black Friday. 

Trgovci misle da možda nisu čuli za tako fantastičnu priliku

14 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Evo primjer HG-spotovih sniženja "DO 80 posto", ovo su 2 artikla snižena 80 posto... LMAO

 

 

još ih Bug sponozorira 

-
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

crni petak aka rasprodaja smeca

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

koliko se može zaključiti (i dosadašnja iskustva, ne samo ove godine), u nas od ovog "vid'la žaba gdje konja potkivaju ..." bijednog pokušaja nekritične/nasilne primjene "običaja" razvijenog svijeta (uz kojekakva valentinina, svete patrike, haloviine i ine q/p) jedinu korist imaju oglašivači i oni kojima se objave tih nesnosno iritantnih oglasa plaćaju (tv, radio, plakati, portali, bla). a tko nasjedne na te trgovačke sljeparije, bolje nije zaslužio. pravi hadžija kupuje samo ono što mu i kad mu je neophodno (i tad traži popust i cjenka se s bandom). današnji petak ionako (još) nije crn, već više tmuran u pedeset nijansi sive, s kišom i smrzavicom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Ako netko zeli provjerit sto se nudi u Njemackoj, ovu su njihove stranice za usporedbu cijena
https://www.check24.de/
https://www.idealo.de/
Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

kod nas je sve naopačke.

nisu trgovci crni petak shvatili kao rješavanje zaliha nego priliku za dodatnu zaradu. ni nije im logika blesava, sad se ima para spremljenih za trošenje, a kad ima para - cijene rastu. 

očekujem prave popuste u siječnju, kao i do sada.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
12 0 hvala 0
4 godine
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Ekupi

 

White Shark GWC-003 CYCLOPS, Full HD, Web kamera

219,00 kn
Sniženje s 249 kn, dok je Instar nudio to isto za 79 kuna. Jasno, Instar je sve prodao.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Crni petak u europi je vrijeđanje inteligencije kupaca. Nema veze sa popustima. 

13 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
nadimak_1 kaže...

Crni petak u europi je vrijeđanje inteligencije kupaca. Nema veze sa popustima. 

U EU se čak nešto može i pronaći, ali kod nas apsolutno ništa.

 

BTW Bugu palac dolje za članak od mene. Bolje bi bilo da ste posjetili koji strani web shop, odabrali dobre ponude što ste pronašli i objavili ih. Po meni, ovaj članak "imate popust, tu, tamo i tamo dalje" nije ništa drugo nego reklama i podržavanje prevare kupaca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 19:51 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Marko :D kaže...
nadimak_1 kaže...

Crni petak u europi je vrijeđanje inteligencije kupaca. Nema veze sa popustima. 

U EU se čak nešto može i pronaći, ali kod nas apsolutno ništa.

 

BTW Bugu palac dolje za članak od mene. Bolje bi bilo da ste posjetili koji strani web shop, odabrali dobre ponude što ste pronašli i objavili ih. Po meni, ovaj članak "imate popust, tu, tamo i tamo dalje" nije ništa drugo nego reklama i podržavanje prevare kupaca.

 Na stranu svinjarije sa dizanjem cijena pred popuste, ja sam naišao na 4 artikla (mislim na high end trazene stvari, vjerojatno je ovih jeftinijih hrpa), a  koji su bili jeftiniji tijekom godine nego sad na popustu.. da ne govorim da je razlika u istom samsungovom m2 200kn (50%skuplje u RH nego u DE) ali zasto bi BUG kao hrvatska firma reklamirao švabe?

 

Nisam vidio da neki njemacki magazin reklamira spanjolske trgovine ili da slovenski reklamiraju mađarske..

 

S praktične pak strane, u Eu ima par tisuca trgovina, "koji strani web shop" od tih tisucu? U Portugalu, Ceskoj ili Grckoj? Bavit se svim trgovinama nema smisla, ni da uposlis sve novinare u RH ne bi ti mogli napisat clanak kojeg trazis.Gazda si svog novca, kupuj gdje hoces, imas ovdje forum pa nam napisi ti koju rijec o popustima u Belgiji i Latviji recimo.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Poprilično sam siguran da Marko :D  nije mislio da  treba pregledati latvijske, belgijske ili vatikanske webshopove, ionako većina njih ne šalje u RH, ali ovih par popularnijih tipa Amazon, Alza, ComputerUniverse i sl. bi bilo sasvim ok.

13 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
ivan dragi kaže...

Na stranu svinjarije sa dizanjem cijena pred popuste, ja sam naišao na 4 artikla (mislim na high end trazene stvari, vjerojatno je ovih jeftinijih hrpa), a  koji su bili jeftiniji tijekom godine nego sad na popustu.. da ne govorim da je razlika u istom samsungovom m2 200kn (50%skuplje u RH nego u DE) ali zasto bi BUG kao hrvatska firma reklamirao švabe?

 

Nisam vidio da neki njemacki magazin reklamira spanjolske trgovine ili da slovenski reklamiraju mađarske..

 

S praktične pak strane, u Eu ima par tisuca trgovina, "koji strani web shop" od tih tisucu? U Portugalu, Ceskoj ili Grckoj? Bavit se svim trgovinama nema smisla, ni da uposlis sve novinare u RH ne bi ti mogli napisat clanak kojeg trazis.Gazda si svog novca, kupuj gdje hoces, imas ovdje forum pa nam napisi ti koju rijec o popustima u Belgiji i Latviji recimo.

Ne, ne očekujem od Buga da provjeri ponude apsolutno svakog web shopa u EU. Ali da nisu mogli provjeriti ponudu nekih najpopularnijih koji dostavljaju u Hrvatsku (Alzashop, iPon, Extreme Digital, ComputerUniverse,...), to ne mogu vjerovati.

 

Uloga novinara je da informiraju javnost. Uloga tech novinara je da recenziraju i preporučuju ljudima što kupiti i gdje to mogu nabaviti. Isto tako, uloga im je upozoriti čitatelje na nepravilnosti i na što paziti prilikom kupovine. Ovaj članak je upravo suportno od onoga što bi trebao biti. Što je najgore, još je i sam naslov članka zavaravajuć—iskreno sam očekivao da će objaviti neke "dobre" ponude na koje su naišli kod naših prevaranata. Kad ono—šipak.

 

I još nešto; ako se radi o plaćenom članku/sponzoriranom sadržaju, oni su to dužni navesti po zakonu. S obzirom da nije nigdje navedeno, nekako sumnjam da imaju neke novčane koristi od istog. Jednake koristi bi imali i od toga da su provjerili što se nudi u EU web shopovima (ponovno, najpopularnijima; ne nekog malog dućančića s Cipra), ali bi bar otvorili oči čitateljima i pokazali im da se do određenog proizvoda ipak može doći bez da prodaš bubreg.

darkborg kaže...

Poprilično sam siguran da Marko :D  nije mislio da  treba pregledati latvijske, belgijske ili vatikanske webshopove, ionako većina njih ne šalje u RH, ali ovih par popularnijih tipa Amazon, Alza, ComputerUniverse i sl. bi bilo sasvim ok.

Upravo tako.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 15:08 (Marko :D).
14 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

E vas dva, jel pise u naslovu clanka:

 

Što DOMAĆI tech dućani...

 

Šta bi novinar trebao?? Oke, ponuda je ili nije šit, al kakve veze ima ovaj novinar koji pise o domacoj tech ponudi i BUG d.o.o sa tim popustima?

 

Majko mila...

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
ivan dragi kaže...

E vas dva, jel pise u naslovu clanka:

 

Što DOMAĆI tech dućani...

Evo ti citat moje prethodne poruke; ovaj put pročitaj s razumijevanjem.

Marko :D kaže...

Uloga novinara je da informiraju javnost. Uloga tech novinara je da recenziraju i preporučuju ljudima što kupiti i gdje to mogu nabaviti. Isto tako, uloga im je upozoriti čitatelje na nepravilnosti i na što paziti prilikom kupovine. Ovaj članak je upravo suportno od onoga što bi trebao biti.Što je najgore, još je i sam naslov članka zavaravajuć—iskreno sam očekivao da će objaviti neke "dobre" ponude na koje su naišli kod naših prevaranata.Kad ono—šipak. 

ivan dragi kaže...

Šta bi novinar trebao??

Istražiti što se nudi? To mu je posao. Novinarski posao nije copy-paste s drugih stranica već istraživanje o temama o kojima se izvještava. Ovo nije ništa drugo nego kvazi-novinarstvo.

 

14 godina
offline
Re: Što domaći tech dućani nude za Crni petak?
Marko :D kaže...

Istražiti što se nudi? To mu je posao. Novinarski posao nije copy-paste s drugih stranica već istraživanje o temama o kojima se izvještava. Ovo nije ništa drugo nego kvazi-novinarstvo.

 

 

Budi mi zdrav.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
offline
Što domaći tech dućani nude za Crni petak?

Imam pricu.. ma.. ljudi..strudla od smokvi joj nije ravna..

Doslovno mislim da bi mogli novinari to i bacit u novine kolko je bijedno..ne znam dal da tu postam, sliku da pokazem, zeznijo bi frendu lovu za pelene i bejbi formulu sta si malo nabere sastrane..

U glavnom, vidim, svi ovdje znaju vise manje da je Black Friday u Hrvatskoj samo dvije rijeci na Engleskom jeziku, jedna ima pet slova, a druga sest..nista vise , nista manje..

 

Al, da znate formulu..joooj...me mrzi sta ne mogu postat..ona epizoda di u South Parku reguliraju svjetsku ekonomiju kad kokosi glavu odsjeku, puste da trci na onom tepihu s odabirima pa di padne, tako ce bit...

E, formula je takva, samo jos jedno 100 puta gluplja, vidi se da je poso dobijo/la neko ko je il rodbina il ima nazuljena koljena, u glavnom, sigurno nije imalo 5 iz ekonomije..

 

Moram ic drva cjepat jer vidim da me hvata pa cu pocet rant-at, a nikad nis dobrog onda iz toga ne izadje..

Ma h3bal1  oni sta je vec neko reko, ma nemres sve kopirat sta si vido u americkom filmu i brijat da ce tu funkcionirat, pa ti ljudi su potpuni dumbulusi..pa ko to zaposli, di..kaj ..kak..
ocu ja bit debil za 12.000kn mjesecno..di da se javim??

 

Idem od tastature jer ce bit svega i samo cu si vikend pokvarit i jos neki karton pobrat, a nit primiriso jedanajsterca kad me ufati da pocnem pravdu trazit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice