Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

poruka: 77
|
čitano: 15.779
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede".
15 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro

Ali omjer stanarine i place je puno bolji, svega, mislim da ni stanarine nisu bas prevelike u usporedbi sa ZG-om.

Brat si moze s jednom placom kupiti rtx 3090 u austriji i onda dodas na to 13. i 14. austrijsku placu, mos se plakati. A ako imas minimalac ili medijan placu nemas dovoljno ni za 1660ti danas.

 

Linux, Arch Linux.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Da valjamo bilo bi nas vise, bolje je ovako. A brojka je definitvno manja, znam hrpu ljudi koji su vani, a nisu se odjavili. Moja procjena 3.3 miljuna.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Kakve veze ima tko se odjavio, nije popis nastao eksportom mupove baze. Popisivači su išli po kućama i popisivali one koje su zatekli ili su im zatečeni dali njihove podatke, a popisani su i oni koji su se sami online popisali. Znači pitanje je koliko je ljudi iz ovog ili onog razloga svjesno lagalo.

 

S time da sigurno ima onih koji nisu popisani a trebali su biti i nikada takvi popisi nisu 100% točni. U svakom slučaju pravilnije je uzeti ove podatke nego ih modificirati anegdotalnim faktorom 'znam babu iz šibenskog zaleđa (™ MrBlc) koja je prijavila sina i familiju koji su u Irskoj, pa oduzimam 10%'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 2:26 (Visak).
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Ajar kaže...

meni je u čitavom ovom cirkusu (osim toga što im ukupan broj nije točan - moj nosferatu stari umro jučer u 99-oj,

 Moje saučešće druže, ali to ne čini broj netočnim, jer se on odnosi na stanje na 31.8.2021.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Drago kaže...

Ja isto mislim da bi stvarni broj lako mogao biti i manji od 3,88 milje.

 Definitivno je manji, hrpa ljudi je vani, a još uvijek prijavljena ovdje, zbog zdravstvenog i slično.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Mene, zenu i djecu je punica silom htjela prijaviti da zivimo kod nje. Da citiram "kako ne bi izgubili (nekakva) prava". Nakon sto par dana objasnjavanja nisu urodila plodom, jedinin nacin na koji smo je mogli sprijeciti je da joj odbijemo dati podatke potrebne za sluzbenike na terenu. Zapitam se koliko je bilo onih koji su odabrali drugi put...

 

Osobno mi je izuzetno drago vidjeti da se broj toliko smanjio, osobito u Slavoniji jer to jasno ukazuje na gnjilu situaciju koja je ljude otjerala. Nazalost, ta spoznaja vrlo vjerojatno nece utjecati na promjenu (prvenstveno politicke) situacije. Stovise, uvjerenja sam da ce se samo jos jace zacementirati jer hardcore pristalice trenutnog stanja nisu ti koji su otisli (njima je u kaljuzi jako dobro).

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Ja sam napustio Hr prije 6 godina,godinu dana nakon toga sam povukao jos clanova svoje obitelji.

Sad nas je osmero ovdje svi iz obitelji i jos me ljudi trazi da im pomognem otic iz HR.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Drago kaže...

Ja isto mislim da bi stvarni broj lako mogao biti i manji od 3,88 milje.

 Sigurno. Pa dobar dio hercegovine ima prijavljeno prebivalište u RH. I k tome su se popisali uredno. Koriste zdravstvene usluge i tako im odgovara, a ne sudjeluju na nikakav način u plaćanju poreza. Osim toga, jako puno ljudi koji su iselili se nisu odjavili i također se popisali u tih 3,88. Ja bih rekao da je realna brojka oko 3,5. Taj će broj vjerojatno pasti na oko 3 kroz 10ak godina jer nema apsolutno nikakvih naznaka da će se išta promijeniti što bi taj val iseljavanja zaustavilo. 

 

Mladom čovjeku bih savjetovao da svakako odradi koju godinu staža u HR čisto radi iskustva pa kad ode negdje na bolje da osjeti taj skok u kvaliteti života, taj osjećaj je baš neprocjenjiv za nas koji smo odselili. Svakom mladom čovjeku bih savjetovao da ni u ludilu ne pomišlja da nekakvi bonusi na poslu poput "službenog" auta Renault Clio iz 2002. godine i bonus božićnica od 1000 kuna su dobar bonus i da ga to zadržava jer je to žalosno. Sve iznad godinu-godinu i pol boravka u HR je gubljenje vremena u životu i vrijeme koje ne možete vratiti. 

 

Šteta jer RH je meni osobno barem geografski lijepa zemlja, klima i ljeto u RH su stvari koje mi strašno odgovaraju. Ja volim vrućine pa mi to odgovara. Međutim sve osim toga u RH nije dobro i nedostojno života. Ima još stvari koje su u HR relativno solidne, međutim overall je to jako, jako loše. 

14 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Ranko Kukumar kaže...
Drago kaže...

Ja isto mislim da bi stvarni broj lako mogao biti i manji od 3,88 milje.

 Sigurno. Pa dobar dio hercegovine ima prijavljeno prebivalište u RH. I k tome su se popisali uredno. Koriste zdravstvene usluge i tako im odgovara, a ne sudjeluju na nikakav način u plaćanju poreza. Osim toga, jako puno ljudi koji su iselili se nisu odjavili i također se popisali u tih 3,88. Ja bih rekao da je realna brojka oko 3,5. Taj će broj vjerojatno pasti na oko 3 kroz 10ak godina jer nema apsolutno nikakvih naznaka da će se išta promijeniti što bi taj val iseljavanja zaustavilo. 

 

Mladom čovjeku bih savjetovao da svakako odradi koju godinu staža u HR čisto radi iskustva pa kad ode negdje na bolje da osjeti taj skok u kvaliteti života, taj osjećaj je baš neprocjenjiv za nas koji smo odselili. Svakom mladom čovjeku bih savjetovao da ni u ludilu ne pomišlja da nekakvi bonusi na poslu poput "službenog" auta Renault Clio iz 2002. godine i bonus božićnica od 1000 kuna su dobar bonus i da ga to zadržava jer je to žalosno. Sve iznad godinu-godinu i pol boravka u HR je gubljenje vremena u životu i vrijeme koje ne možete vratiti. 

 

Šteta jer RH je meni osobno barem geografski lijepa zemlja, klima i ljeto u RH su stvari koje mi strašno odgovaraju. Ja volim vrućine pa mi to odgovara. Međutim sve osim toga u RH nije dobro i nedostojno života. Ima još stvari koje su u HR relativno solidne, međutim overall je to jako, jako loše. 

 Ti si optimističan. Za deset godina će brojka biti ispod 3M. Naime, BiH bazen je presušio. Nema se više tko niti od tamo doseljavati. Hrvati u BiH su statistička greška još malo. Kada bi sad bilo moguće napraviti analizu porijekla stanovništva od roditelja do djece, ne dalje ići u prošlost, ja bih rekao da je minimalno 500.000 ljudi porijeklom iz BiH. 

Sad će se broj našeg stanovništa moći popunjavati samo azijatima i ekipom s bliskog istoka. Poslodavci će biti primorani/jedva čekaju davati vize jeftinijoj radnoj snazi. A ti ljudi će onda ili ostati tu, ili će produljiti dalje ka zapadu kad jednom steknu uvjete za trajni boravak i trajnu radnu vizu.

14 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

pogledajte si ako imate, pred tjedan dana u subotnjem Jutarnjem, podlistak Magazin, bio je intervju s Christianom Axboe Nielsenom, piscem knjige "Nismo mogli vjerovati" o raspadu Jugoslavije i kako je taj imaginarni Zapada  plakao za njom...

 

i uglavnom, veli, nije problem raspad i uzroci, narodi imaju pravo na samoodređenje, nego što pritom nije sačuvano ništa što je valjalo, nego se išlo na Pavlovljev refleks, ako je bila loša, sad ćemo sve raditi suprotno od nje...

 

tako su mali sekretarčići republičkih kompartija postali veliki žreci šovinističkih kultova "krvi i tla" - pritom naravski su izbjegli direktno sudjelovanje u ratu, oni su bili preveliki mislioci za takve prizemne djelatnosti...

 

svi se zaklinju u Državu, ali su prvi koji će se pokenjat po Ustavu i zakonima...

 

 

uostalom, mislim da bi trebalo (uz dužno poštovanje staroj lijepoj zgradi i Meštrovićevu spomeniku ispred nje) - potaracati Pravni fakultet u Zagrebu icca 10-15 godina nemati pravnika novog, dok biologija ne učini svoje, sva politikantska gamad ima diplome s njega, zaključno s Plenkyem i Zokyem...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
12 0 hvala 2
10 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

 

Čudna su bila pitanja. Jel' imaš kravu, jel imaš vodokotlić. Mislio sam inače da će onaj popis pitanja biti puno sadržaniji.

Kao mali bio sam fasciniran tom statistkom, tim brojkama, grafovima, onim "tortama sa udjelima", inače stat. je super. Bilo da na neki način pratiti sport, bilo da gledate koliko je vaš tim na poslu riješio posla, bilo da gledate neke službene statstike, baze podataka....to je cool.

I danas volim stat., podatke, baze podataka, developanje,...

 

Žao mi je zbog onog kontrolonog broja. Kaj će ti to, kada sam ti poslao nekaj na server??

 

Inače, naši sjeverni susjedi, nemaju taj famozni popis, jer oni puno svoje baze podataka inače sa svim podacima, recimo kada ekipa dođe doktoru, kada ideš izvaditi neki dokument i tome slično.

Svaka država bi trebala tako.

 

Ono za kravu i vodokotlić, navodno traži EU.

Volim krave.

dzg
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Ljudi, nije sve tako crno:
Objavom da u Hrvatskoj živi 3,88 milijuna ljudi BDP je porastao za 1800 eura po stanovniku.
Sad kad se Plenki pohvali kako je povecao BDP. 😂
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Porazna statistika, očekivano. Radim 30 godina u HR, privatni sektor i nikada nisam pomišljao ozbiljnjije o odlasku. Jednostavno pre lijen sam prilagođavati se drugoj sredini, jeziku, mentalitetu...ne želim. Meni je dobro ovdje (moglo bi biti i daleko bolje naravno), imam sve, samo nek je zdravlja.

Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Dali ovo ima veze sa temom i razlogom zasto je statistika takva kakva je....ja bih rekao da ima.

 

Pomocna knjznicarka...

 

https://www.24sata.hr/news/firma-pomocne-knjiznicarke-dobila-poslove-s-robotikom-muz-joj-je-hdz-ov-sef-agencije-809007

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
ivan dragi kaže...

Preko noći digli bdp po glavi za 9.5%.

  uze mi riječ iz usta 

Gogy7 kaže...
Ljudi, nije sve tako crno:
Objavom da u Hrvatskoj živi 3,88 milijuna ljudi BDP je porastao za 1800 eura po stanovniku.
Sad kad se Plenki pohvali kako je povecao BDP. 😂

 A korona i nehigijenski.  

MEGATAMA kaže...

Dali ovo ima veze sa temom i razlogom zasto je statistika takva kakva je....ja bih rekao da ima.

 

Pomocna knjznicarka...

 

https://www.24sata.hr/news/firma-pomocne-knjiznicarke-dobila-poslove-s-robotikom-muz-joj-je-hdz-ov-sef-agencije-809007

 A gle, statistika je takva da nigdje žene ne rađaju ni blizu dvoje djece pa se svi prirasti odnose samo na migracije. Imaš desetak država u koje se migrira, sve ostalo je banana. Ljudi bi radije riskirali plivajući do engleske nego prvom klasom do Albanije ili bilo koje od 90% ostalih država u koje ne emigrira nitko. Pogledajte Poljsku npr. Sad imamo slični gdp/capita jer smo ih čudom stigli u dva dana što bi značilo da smo se preko noći opametili i krenuli sustizat bivše paktovske države. Ne bi se reklo ali povećanje stanovništva zaista ne utječe na rast gpd/capita, očigledno zadnjih godina rastemo ekonomski više nego što smo mislili jer ako bez 400.000 ljudi stvorimo viši gdp nego sa njima, onda smo mi koji smo ostali ili uber pametni ili uspoređivat suhe brojke i na njima vadit zaključke jednostavno nema smisla. Al to znači da već par godina to nema smisla jer je gdp/capita bio bolji nego što jest i pred 2 i pred 4 godine.

 

Onda bi valjalo zaključit da su Marić i Plenki eto dobri jer rastemo, jer rastemo očito godinama. A nisu, jednako su beskorisni kao i svi prije njih. Probavna smetnja Merkelice ima više utjecaja na rast plaća u RH od svih naših političara u zadnjih 30 godina. Da joj se prisralo onaj dan kad se smilovala da nas pusti u EU, dan danas bi se klali oko koštica pa bi pametovali kako je kriv HDZ ili netko od ostalih pizduna, a jednostavno krivo govno.

 

Politika je kriva jednim daleko manjim dijelom. Afganistanac ne zna tko je na vlasti u Grčkoj, Slovačkoj, Albaniji ili RH pa svejedno riskira živote djece samo da dođe do Njemačke gdje također ne zna tko je na vlasti. Zar je toliko loše da ti se djeca moraju utapati na granici? Pa nije da umiremo od gladi, pa nigdje na Balkanu se više ne umire od gladi.. Ali ne, da padne atomska bomba, sve u folciku i pravac Njemačka.

 

Stoga, kad već moramo bit skromni jer nismo ni najpametniji ni najljepši, također bi red bio da priznamo da ima daleko većih lopova i da nisu ovi naši tutleki baš toliko utjecajni kriminalci. U Irskoj kad se mrači naših dvjesta proračuna onda je to visoki biznis. Nije onda problem kriminal nego količina.

 

Jednako su govna samo imaju više love pa im se prašta. Da dobijemo 150 milijardi od nafte, kobalta ili "poštenih IT giganata" i mi bi bili finija govna.

 

Ne jebem fintu bogatiji - pametniji. Žali bože jadnika u Norveškoj koji je plakao nad zlom sudbinom i siromaštvom dan prije nego su otkrili naftu. Da sutra otkrijemo neku od ruda za baterije, primili bi nas do podne u Šengen, eurozonu, poklonili bi nam Savudrijsku uvalu, Merkelica bi osobno došla bigat žicu na granici i ne bi joj smetale ni ustaše ni vladavina prava. E pa neću ti se onda klanjat taman da te bog poslo.

 

Tldr

https://www.klix.ba/vijesti/regija/koncert-niske-filharmonije-pobjeda-nad-koronom-otkazan-zbog-korone/220115058

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 22:11 (ivan dragi).
16 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

mene samo zanima koliko im je stvarno trebalo vremena da "prebroje" sve te "glasove"... pardon glave?

 

koliko su nesposobni u vrijeme kompIjutera evidentirati/slovkati na prste do 3 i pol milje, a koliko su bili zbremzani zahvaljujuci vladajucoj kasti kojoj je trebalo da osmisle onaj genijalni "program povratka".

 

zivo me zanima - statisticki - koliko ce se ljudi vratiti da omasti brk tim "silnim parama"... kao da su svi napustili hrvatsku zbog novaca? bilo je gastarbajtera i prije, samo su se vracali.

 

i da, svi komentiraju i dalje prenapuhanu brojku stanovnistva, a nitko se nije drznuo postaviti ono iskonsko pitanje - koji im je klinac trebalo 2-3? mjeseca da prebroje to malo starcadi?

odgovor na to vam daje i odgovor na sva ostala pitanja...

 

lijepi pozdravi domovini uz naputak za rjesenje demografske katastrofe - je*ite se!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Kol'ko na ima, jebote kol'ko nas ima....

 

Aha, sad znamo, za 100 godina budemo statistička greška ako se nastavi tako.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 23:44 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Problem je što nije u pitanje 10% stanovništva. Ja naprimjer poznajem desetke ljudi koji su se odselili van prije nekoliko godina a nikada se nisu odjavili iz RH..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
forumaš kaže...

Porazna statistika, očekivano. Radim 30 godina u HR, privatni sektor i nikada nisam pomišljao ozbiljnjije o odlasku. Jednostavno pre lijen sam prilagođavati se drugoj sredini, jeziku, mentalitetu...ne želim. Meni je dobro ovdje (moglo bi biti i daleko bolje naravno), imam sve, samo nek je zdravlja.

 Također, iako lurkam po forumu jer imam namjeru odradit par godina na brodu/platformi. Jbg, mora se.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

od stoljeća sedmog, tu hrvati nisu! :)))

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Jako jednostavna stvar će promjenit sve...  Stavi da se može pristupiti glasanju putem e građanina nebitno o prebivalištu boravištu i što ja znam...  Koliko ljudi ne može izaći na izbore jer nisi u prijavljeni mjestu nego negdje drugo a ti moraš znati mjesec i po dana unaprijed di ćeš bit da napraviš zahtjev...  Zato ljudi ne izlaze pogotovo mladi jbt ideš vani ideš negdi a nemozes glasat...  Može se napravit registar glasača i anonimno glasanje di se osoba registrira putom svog oiba i svoje šifre...  Samo to politici u rh nemaju interesa jer onda nebi 35% ljudi trebalo uhljebit nego još toliko.... 

Dakle najjednostavnija stvar za pokrenut rh je reforma glasanja... 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

U razdoblju 1950. do 2019. Hrvatska je na 5. mjestu u svijetu prema udjelu u padu broja rođenih.

1950. Hrvatska je imala 92 000 rođenih, 2019. je imala 36 000, pad od 61%.

 

 Dobno-spolno piramida u HR 2020. god.

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia#/media/File:Croatia_single_age_population_pyramid_2020.png

 

Živorođeni/umrli:            2018 - 2019 - 2020

Hrvatska:                     36.945/52.706 - 36.135/51.794 - 35.845/57.023

Zagrebačka:                    2.754/3.590 - 2.740/3.475 - 2.794/3.890
Krapinsko-zagorska:      1.110/1.906 - 1.035/1.725 - 1.049/1.979
Sisačko-moslavačka:        1.215/2.518 - 1.222/2.440 - 1.201/2.608
Karlovačka:                        962/1.933 - 933/1.833 - 904/2.076
Varaždinska:                    1.435/2.179 - 1.439/2.230 - 1.339/2.454
Koprivničko-križevačka:       998/1.538 - 976/1.514 - 952/1.654
Bjelovarsko-bilogorska:        992/1.647 - 998/1.604 - 959/1.801
Primorsko-goranska:         2.126/3.772 - 2.057/3.746 - 2.064/3.981
Ličko-senjska:                        361/846 - 368/867 - 368/894
Virovitičko-podravska:            690/1.079 - 632/1.144 - 654/1.177
Požeško-slavonska:          600/1.016 - 603/1.045 - 608/1.073
Brodsko-posavska:              1.196/2.011 - 1.199/1.997 - 1.166/2.150
Zadarska:                           1.535/1.982 - 1.543/1.938 - 1.523/2.148
Osječko-baranjska:         2.339/3.886 - 2.217/3.839 - 2.317/4.425
Šibensko-kninska:                   795/1.471 - 805/1.457 - 793/1.582
Vukovarsko-srijemska:         1.279/2.283 - 1.293/2.193 - 1.227/2.447
Splitsko-dalmatinska:           4.274/5.104 - 4.112/4.968 - 4.009/5.439
Istarska:                 1.670/2.372 - 1.589/2.411 - 1.670/2.540
Dubrovačko-neretvanska:    1.192/1.321 - 1.179/1.271 - 1.215/1.363
Međimurska:             1.187/1.216 - 1.133/1.232 - 1.168/1.404
Grad Zagreb:                       8.235/9.036 - 8.062/8.865 - 7.865/9.938

 

 

Između 1990. i 2019. je broj živorođenih opao sa 55 409 na 36 135!

 

Živorođeni prema nacionalnoj pripadnosti majke i umrli u Hrvatskoj 1990. godine

Narod:      Rođeni / Umrli / Priraštaj

Ukupno:       55.409 / 52.192 / +3.217
Hrvati:         43.132 (77,84%) / 42.124 (80,71%) / +1.008
Srbi:            5.012 (9,05%) / 6.559 (12,57%) / -1.547
Jugosloveni: 3.884 (7,01%) / 887 (1,70%) / +2.997

 

Živorođeni prema nacionalnoj pripadnosti majke i umrli po nacionalnosti 2019. godine u Hrvatskoj

 

Hrvati: 33.435 / 44.027 / -10.592 .......... (92,53% / 85,00%)

Romi: 726 / 83 / +643 ......................... (2,01% / 0,16%)

Srbi: 579 / 3.597 / -3.018 .................... (1,60% / 6,94%)
Bošnjaci: 187 / 151 / +36 .................... (0,52% / 0,29%)
Albanci: 187 / 82 / +105 ...................... (0,52% / 0,16%)
Ostali: 117 / 19 / +98 .......................... (0,32% / 0,04%)
Neizjašnjeni: 112 / 213 / -101 ............... (0,31% / 0,41%)
Nepoznato, ostalo: 406 / 2.486 / -2.080 ........... (1,12% / 4,80%)

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 16:02 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

 

Vanjske migracije

Doseljeni / odseljeni / migracijski saldo

2011: 8.534 / 12.699 / -4.165
2012: 8.959 / 12.877 / -3.918
2013: 10.378 / 15.262 / -4.884
2014: 10.638 / 20.858 / -10.220
2015: 11.706 / 29.651 / -17.945
2016: 13.985 / 36.436 / -22.451
2017: 15.553 / 47.352 / -31.799
2018: 26.029 / 39.515 / -13.486
2019: 37.726 / 40.148 / -2.422
2020: 33.414 / 34.046 / -632

Ukupno 2011-2020: 176.922 / 288.844 / -111.922

 

 

Hrvatski državljani

Doseljeni / odseljeni / migracioni saldo

2011: 4.720 / 9.518 / -4.798
2012: 4.208 / 10.836 / -6.628
2013: 5.085 / 13.394 / -8.309
2014: 4.824 / 19.555 / -14.731
2015: 6.483 / 28.268 / -21.785
2016: 7.733 / 34.815 / -27.082
2017: 7.911 / 45.367 / -37.456
2018: 8.619 / 36.413 / -27.794
2019: 9.882 / 32.453 / -22.571
2020: 8.460 / 20.886 / -12.426
Ukupno 2011-2020: 67.925 / 251.505 / -183.580

Strani državljani

Doseljeni / odseljeni / migracioni saldo

2011: 3.809 / 2.558 / +1.251
2012: 4.741 / 1.903 / +2.838
2013: 5.283 / 1.786 / +3.497
2014: 5.804 / 1.301 / +4.503
2015: 5.216 / 1.359 / +3.857
2016: 6.247 / 1.609 / +4.638
2017: 7.636 / 1.977 / +5.659
2018: 17.399 / 3.088 / +14.311
2019: 27.834 / 7.667 / +20.167
2020: 24.949 / 13.149 / +11.800
Ukupno 2011-2020: 108.918 / 36.397 / +72.521

Neeuropski državljani

Doseljeni / odseljeni / migracioni saldo

2011: 428 / 240 / +188
2012: 542 / 243 / +299
2013: 580 / 200 / +380
2014: 688 / 231 / +457
2015: 704 / 304 / +400
2016: 677 / 306 / +371
2017: 745 / 316 / +429
2018: 1.290 / 319 / +971
2019: 3.640 / 443 / +3.197
2020: 2.729 / 1.161 / +1.568
Ukupno 2011-2020: 12.023 / 3.763 / +8.260

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Hrvatska, popisi

Popis: 2001 - 2011 - 2021 ..... (pad populacije (2011-2021)) pad u %

Republika Hrvatska: 4.437.460 - 4.284.889 - 3.888.529 ..... (-396.360) -9,25%

Panonska Hrvatska: 1.351.517 - 1.227.100 - 1.025.221 ..... (-201.879) -16,45%

Bjelovarsko-bilogorska županija: 133.084 - 119.764 - 102.295 ..... (-17.469) -14,59%
Virovitičko-podravska županija: 93.389 - 84.836 - 70.660 ..... (-14.176) -16,71%
Požeško-slavonska županija: 85.831 - 78.034 - 64.420 ..... (-13.614) -17,45%
Brodsko-posavska županija: 176.765 - 158.575 - 130.782 ..... (-27.793) -17,53%
Osječko-baranjska županija: 330.506 - 305.032 - 259.481 ..... (-45.551) -14,93%
Vukovarsko-srijemska županija: 204.768 - 179.521 - 144.438 ..... (-35.083) -19,54%
Karlovačka županija: 141.787 - 128.899 - 112.596 ..... (-16.303) -12,65%
Sisačko-moslavačka županija: 185.387 - 172.439 - 140.549 ..... (-31.890)-18,49%

Jadranska Hrvatska: 1.427.008 - 1.411.935 - 1.303.428 ..... (-108.507) -7,68%
Primorsko-goranska županija: 305.505 - 296.195 - 266.503 ..... (-29.692) -10,02%
Ličko-senjska županija: 53.677 - 50.927 - 42.893 ..... (-8.034) -15,78%
Zadarska županija: 162.045 - 170.017 - 160.340 ..... (-9.677) -5,69%
Šibensko-kninska županija: 112.891 - 109.375 - 96.624 ..... (-12.751) -11,66%
Splitsko-dalmatinska županija: 463.676 - 454.798 - 425.412 ..... (-29.386) -6,46%
Istarska županija: 206.344 - 208.055 - 195.794 ..... (-12.261) (-5,89%)
Dubrovačko-neretvanska županija: 122.870 - 122.568 - 115.862 ..... (-6.706) -5,47%

Grad Zagreb: 779.145 - 790.017 - 769.944 ..... (-20.073) -2,54%


Sjeverna Hrvatska: 879.790 - 855.837 - 789.936 ..... (-65.901) -7,70%
Međimurska županija: 118.426 - 113.804 - 105.863 ..... (-7.941) -6,98%
Varaždinska županija: 184.769 - 175.951 - 160.264 ..... (-15.687) -8,92%
Koprivničko-križevačka županija: 124.467 - 115.584 - 101.661 ..... (-13.923) -12,05%
Krapinsko-zagorska županija: 142.432 - 132.892 - 120.942 ..... (-11.950) -8,99%
Zagrebačka županija: 309.696 - 317.606 - 301.206 ..... (-16.400) -5,16%

Gradovi sa više od 20.000 stanovnika

Popis: 2001 - 2011 - 2021

Grad Zagreb: 779.145 - 790.017 - 769.944
Split: 188.694 - 178.102 - 161.312
Rijeka: 144.043 - 128.624 - 108.622
Osijek: 114.616 - 108.048 - 96.848
Zadar: 72.718 - 75.062 - 70.829
Velika Gorica: 63.517 - 63.517 - 61.198
Pula: 58.594 - 57.460 - 52.411
Slavonski Brod: 64.612 - 59.141 - 50.039
Karlovac: 59.395 - 55.705 - 49.594
Varaždin: 49.075 - 46.946 - 43.999
Šibenik: 51.553 - 46.332 - 42.589
Dubrovnik: 43.770 - 42.615 - 41.671
Sisak: 52.236 - 47.768 - 40.185
Kaštela: 34.103 - 38.667 - 37.951
Samobor: 36.206 - 37.633 - 37.481
Bjelovar: 41.869 - 40.276 - 36.433
Vinkovci: 35.912 - 35.312 - 31.057
Koprivnica: 30.994 - 30.854 - 28.666
Čakovec: 30.455 - 27.104 - 27.266
Solin: 19.011 - 23.926 - 24.912
Zaprešić: 23.125 - 25.223 - 24.186
Đakovo: 30.092 - 27.745 - 23.687
Sinj: 25.373 - 24.826 - 23.574
Vukovar: 31.670 - 27.683 - 23.536
Požega: 28.201 - 26.248 - 22.364
Petrinja: 23.413 - 24.671 - 20.165

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

texas.bug opsiran si, ali nepregledan.

 

https://ozh.github.io/ascii-tables/

 

i nabaci format "kôd":

 

╔══════════════════════════════════╦═════════╦════════════════════════╦════════════════╗
║ Col1 ║ Col2 ║ Col3 ║ Numeric Column ║
╠══════════════════════════════════╬═════════╬════════════════════════╬════════════════╣
║ Value 1 ║ Value 2 ║ 123 ║ 10.0 ║
║ Separate ║ cols ║ with a tab or 4 spaces ║ -2,027.1 ║
║ This is a row with only one cell ║ ║ ║ ║
╚══════════════════════════════════╩═════════╩════════════════════════╩════════════════╝

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 23:18 (nikola).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
nikola kaže...

texas.bug opsiran si, ali nepregledan.

 

https://ozh.github.io/ascii-tables/

 

i nabaci format "kôd":

 

╔══════════════════════════════════╦═════════╦════════════════════════╦════════════════╗
║ Col1 ║ Col2 ║ Col3 ║ Numeric Column ║
╠══════════════════════════════════╬═════════╬════════════════════════╬════════════════╣
║ Value 1 ║ Value 2 ║ 123 ║ 10.0 ║
║ Separate ║ cols ║ with a tab or 4 spaces ║ -2,027.1 ║
║ This is a row with only one cell ║ ║ ║ ║
╚══════════════════════════════════╩═════════╩════════════════════════╩════════════════╝

 ps. jebat ga, ako kuzim kako bugov editor brlja whitespaces... - mislim, ako je kod, ne prtljaj... 

16 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Ironija je da iseljeni šalju novac u Hrvatsku i tako dižu BDP, a time što su ih više nema dodatno raste BDP po glavi stanovnika (znači dvostruko) i smanjuje se nezaposlenost, prometne gužve, nedostatak mjesta u vrtićima i bolnicama... Tako da po statističkim parametrima zemlja naprosto cvjeta to više što je život u njoj nepodnošljiviji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Gogy7 kaže...
Upravo to, hrpa ljudi živi u zabludi i misli da je vani sve skuplje jer su im place i standard veći, istina je da je sve vani puno jeftinije. Lidl u Njemačkoj i lidl u Hrv je nebo i zemlja

 Bitno da nijemci mogu nama u hr prodavat skuplje svoje proizvode nego kod sebe doma, dok su hrvatski proizvodi u njemackoj jeftiniji nego kod nas...

Truth in engineering.
2 godine
online
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Čak 300.000 osiguranika HZZO-a moglo bi uskoro ostati bez prava na zdravstveno osiguranje nakon što se u djelo provede najava ministra Beroša o "čišćenju" evidencije HZZO-a od viška osiguranika koji po svom statusu više nemaju pravo na državno zdravstveno osiguranje. 

Riječ je mahom o iseljenicima koji su napustili Hrvatsku i otišli raditi u inozemstvo u posljednjem desetljeću, a ostali su na popisu osiguranika HZZO-a i uredno koriste zdravstvene usluge u Hrvatskoj, javlja Novi list.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Batista kaže...
Gogy7 kaže...
Upravo to, hrpa ljudi živi u zabludi i misli da je vani sve skuplje jer su im place i standard veći, istina je da je sve vani puno jeftinije. Lidl u Njemačkoj i lidl u Hrv je nebo i zemlja

 Bitno da nijemci mogu nama u hr prodavat skuplje svoje proizvode nego kod sebe doma, dok su hrvatski proizvodi u njemackoj jeftiniji nego kod nas...

Pogledaj razliku u kupovnoj moci u Njemackoj i Hdzeistanu, nakon toga baci oko na PDV u obje drzave i Voila! Eto odgovora.

https://europa.eu/youreurope/business/taxation/vat/vat-rules-rates/index_en.htm

Dio: VAT rates applied in EU countries

 

Uostalom, u HR da isplatis jednu placu mora osoba zaraditi skoro dvije. A sada ako je trgovina u npr. Slavoniji gdje je standard dobrom dijelu gradjana za kujac.. sta mislis koliko moraju nabiti cijene da trgovine prezive?

Uostalom 2... Hrvatska dika i ponosni sin Todoricko je kupovao jeftino uvozno smece (tri puta zamrzavano i 4 puta prepakirano) pa prodavao dragim sugradjanima po cijenama kvalitetne, svjeze robe. A to mu je sve dozvoljavala politika dok im je odgovarao (nema inspekcija itd.). Nitko ga nije s 9mm prislonjenim na celo tjerao da to kupuje (ono.. kad pocnu price kako svijet dumpa sve smece u HR - ne.. nego HR ekipa to jedva ceka kupiti i prodati sugradjanima uz max. profit.)

 

Zaporožac kaže...

Čak 300.000 osiguranika HZZO-a moglo bi uskoro ostati bez prava na zdravstveno osiguranje nakon što se u djelo provede najava ministra Beroša o "čišćenju" evidencije HZZO-a od viška osiguranika koji po svom statusu više nemaju pravo na državno zdravstveno osiguranje. 

Riječ je mahom o iseljenicima koji su napustili Hrvatsku i otišli raditi u inozemstvo u posljednjem desetljeću, a ostali su na popisu osiguranika HZZO-a i uredno koriste zdravstvene usluge u Hrvatskoj, javlja Novi list.

Mislim da je ovo samo djelomicno tocno. Ne vjerujem da je bas tako velik broj ljudi koji to mukte koristi.

Ne vidim zapravo u kojoj situaciji to ljudi koriste? popravak zuba? ah ffs.. ustedis 70€ po komadu mozda (ne znam kolike su vise cijene dolje).

Kada ti treba doktor - treba ti sada a ne nakon puta.

 

Ali da, ako toga ima... to trebaju srezati. Svaka cast na nesposobnosti da nisu jos niti krenuli.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice