Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

poruka: 77
|
čitano: 15.737
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede".
14 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

HDZ zna !!!

 

Idemo dalje !!!

 

da prisnažim dvjema pjesmama:

 

https://www.lupiga.com/vijesti/ostajte-tamo-sunce-ovog-neba-nece-vas-grijat-ko-sto-tudje-grije

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
33 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Strava ali ocekivano,nije toliko ni tragican broj stanovnika tragican je dio koji je radno sposoban i radi....

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

i koliko je mojih pastafarijanaca

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Najbolja vijest koju sam cuo danas, Sretan sam zbog tih ljudi, ljudi su otisli van i sad imaju place 2-3 tisuće eura i žive normale živote.
U Europi je minimalac preko 1500€ a kod nas 500€. Ulaskom u EU nema previse razloga ostati. Podržavam sve koji su otisli ili planiraju odlazak :)
Moj PC  
48 1 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Popis nije djelomično, neko kompletno proveden digitalno. Djelomično je bio online, ali i popisivači su koristili digitalne uređaje, a ne papir.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

fora je u tome kaj većini ljudi koji su otišli van novci nisu ni najveći razlog - već kompletna politička situacija i atmosfera koja se ne mijenja, sad već, desetljećima... 

koga god su pitali po medijima (bar koliko sam pratio) - svi bi se odmah vratili ovdje, samo da se iz korijena promjeni mentalni sklop i vođenje države (što je naravno, gotovo pa nemoguće)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 16:33 (60nine).
Moj PC  
35 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Kad bi jos oduzeli od broja koliko ih se doselilo iz srbije i bosne.... cifra bi bila 20%

 
14 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

ocekivao sam i manji broj.. doduse ako plenky s ekipom nastavi ovakvu vladavinu, brzo ce se to istopiti

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
bnaci kaže...

Kad bi jos oduzeli od broja koliko ih se doselilo iz srbije i bosne.... cifra bi bila 20%

 Zašto bi to oduzimali? To su ljudi kojima RH djeluje donekle OK, za sada (u komparaciji sa krajem odakle su došli). Nije da oni ne mogu u nekom trenutku zaključiti da bolje da produže do npr Njemačke.

16 godina
moderator
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

A) Držite se teme

B) Pridržavajte se pravila foruma i bez vulgarnosti

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

meni je u čitavom ovom cirkusu (osim toga što im ukupan broj nije točan - moj nosferatu stari umro jučer u 99-oj, od dotrajalosti - sad sam siroče, bez oca i majke) zanimljivo ovo. i branitelja će biti više nego stanovnika. a majke - "odgajateljice" bi da im mi haračlije plaćamo za razmnožavanje (odn. ono što tome pridonosi). roknrol. i velik uspjeh naroda koji si bira primjerene vođe. no statistika "samo navodi brojke" i srce joj je kamen i ne sudi pravo: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 18:29 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Gubitak 10% stanovnika neke države ravno je katastrofi. Bojim se da vlast neće baš ništa poduzeti da se stvar popravi jer političari razmišljaju u červerogodišnjim ciklusima, a ovo zahtijeva puno ozbiljniji pristup.

I ja sam jedan od onih koji su otišli raditi u inozemstvo i nisam još siguran želim li se vratiti. Novac mi nije na prvom mjestu, bio bih sretan i sa slovenskim BDP-om (hrvatski je ipak premali), ali me najviše muči korupcija, užasno sudstvo, licemjerje, suprotstavljanje nužnim reformama (sjetite se samo reforme lokalne samouprave koja vladajuće drži za jaja), a iznad svega hrvatski birači koji su prekratke pameti i koji uvijek glasaju za iste iako nacija, kao što pokazuje popis pučanstva – ide prema katastrofi.

Skrenuo bih pozornost da UN-ova, odnosno Lancetova procjena najavljuje da će Hrvata biti do kraja 2100. između 1,6 i 2,6 milijuna.
Sudeći po kvaliteti života koju nudimo u zemlji, NISMO NI ZASLUŽILI DA NAS IMA VIŠE. Kad nas bude 300 tisuća, neka nam državu preuzmu Austrijanci, pa da konačno pružimo svojim građanima kvalitetu sudstva, nekoruptivnosti, slobode i obrazovanja kakvu građani očekuju.

Oprostite zbog previše iskazanih emocija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 18:54 (BarbaVeli).
 
23 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Kako drzava uopce moze naprijed ako je sve vise umirovljenika a sve manje radno sposobnih?.....

Dali planiraju omogucit imigrantima lakse dobivanje papira/uvjeta?....

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
BarbaVeli kaže...
Skrenuo bih pozornost da UN-ova, odnosno Lancetova procjena najavljuje da će Hrvata biti do kraja 2100. između 1,6 i 2,6 milijuna.

 

Imamo 1,2 milijuna umirovljenika, cca 500 000 starijih od 50 godina, zadnjih 10 godina negativan prirodni prirast i iseljavanje koje će se nastaviti možda i brže. Do 2041 nas neće biti više od 2,2 milijuna. 

6 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Sve sam u Rvatskoj pokro', samo sam školu u Mostaru kupio.
Dok je tako, sve će nas manje biti.
Hvala ti HDZ, iz dubine duše.
Hitrec
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Mislim da je sad i Svicarska omogucila ili ce uskoro omogucit lakse useljavanje Hrvatima i to bi mogao bit opet veliki poticaj ljudima da se odluce na selidbu.

 

Pogledajte ovo....lakse je razumjet zasto ljudi odlaze.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/usporedili-smo-cijene-namirnica-u-hrvatskoj-francuskoj-i-njemackoj-rezultat-je-porazan-15143630

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Upravo to, hrpa ljudi živi u zabludi i misli da je vani sve skuplje jer su im place i standard veći, istina je da je sve vani puno jeftinije. Lidl u Njemačkoj i lidl u Hrv je nebo i zemlja
14 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Preko noći digli bdp po glavi za 9.5%.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
15 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

 
7 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Tamo 2000-te sam se ponadao, e sad će na bolje nakon onog horora od 90-tih.
Vrlo brzo mi j entuzijazam splasnuo i shvatio sam da nam nema pomoći.
Nije ovo napravilo onih par sto političara. Ovo je rezultat naroda kao takvog. Birali su, podržavali su, šutjeli su, trpjeli su.
Eto vam sad. Sad će krenuti domoljubne, nacionalističke žalopojke o izdajicama koje su se odselile. Jer eto, gadovi nisu željeli živjeti u ovoj utopiji i tisućljetnom ognjištu.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 21:14 (Entry Point).
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Drago kaže...

A) Držite se teme

B) Pridržavajte se pravila foruma i bez vulgarnosti

 

Komentirati se može: način provođenja popisa, rezultati popisa, rezultati vlastitog grada, mjesta, sela, izbe - gdje već tko živi. Tehnički problemi pri provođenju popisa. Trajanje popisa, statističke relacije s nama samima i drugima.

Političko parolašenje, kuknjava, psovanje, ponavljanje truizama i "truizama" i ostalo pisanje radi pisanja  će se brisati.

Ukratko pišite tematski, politički komentari nisu tema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 21:34 (Drago).
12 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Nije to tako loša vijest. Kada bi nas bilo šesti pol milijuna i da je k tome Zapad zatvoren imali bismo nezaposlenost od 35% što znači hrpa radno sposobne ekipe nabrijane na rat i razapinjanje Pedra. Ovako penzići podupiru razvoj farmaceutekse industrije i niskobudžetnih TV serija, a po prvi puta se radnici traže preko oglasa, a ne preko veza što i doliči uređenome društvu.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Prema komentarima popisivaca dosta obitelji u ruralnijim dijelovima (primarno Slavoniji) je popisivalo clanove koji su vec godinama izvan drzave, steta sto ih nisam detaljinije ispital kak su ih na kraju upisali.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 23:25 (Ante).
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro

Ja isto mislim da bi stvarni broj lako mogao biti i manji od 3,88 milje.

This space for rent!
11 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Ja znam ovdje u Berlinu par ljudi koji zive godinama a nisu se odjavili iz Hr.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Zeznuta je situacija, ali mogli smo to očekivati nakon ulaska u EU. Sad kad uđemo u eurozonu opet će tu bit svašta. Ponekad se treba spotaknuti par puta kako bi se ustali i sve je to ok ako izvučemo nešto iz toga.

Jako naivno je samo kriviti političare za to, mi kao narod smo točno takvi, ako ne i gori i sami smo se doveli u tu situaciju. Da je situacija i nešto bolja, vjerojatno bi opet dobar dio ljudi iselio.

 

Nadam se da će tu ostati par mladih koji će nam jednom doći sa drugačijim pristupom i sa rješenjima (a mislim i da je aktualna vlada jedna od takvih i pokušavaju), a manje ovih klasičnih, koji kupe bodove da nas međusobno okreću jedno protiv drugih, samo govore o problemima i kako ih druge političke stranke ne rješavaju. Susreo sam se sa takvim ljudima u realnom sektoru i u normalnoj firmi ne prođu ni probni rok. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

Definitivno manje. Sam sam primjer toga popisa kako ne treba provesti...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, provede

nevjerovatno mi je da cili dan, a i prije se znalo koliki je broj niko od glavešina iz vlade nije da nikakav komentar.

ako će se pičkarat oko boja kravate i nadimaka eto ih odma u svim medijima, a kad treba reći nešto konstruktivno ili kritički/samokritički ni glasa

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 0:19 (Makić).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Stigli prvi rezultati popisa stanovništva, pro
Gogy7 kaže...
Upravo to, hrpa ljudi živi u zabludi i misli da je vani sve skuplje jer su im place i standard veći, istina je da je sve vani puno jeftinije. Lidl u Njemačkoj i lidl u Hrv je nebo i zemlja

 Stanarina je skuplja svugdje u Europi ali zato evo reći ću na primjeru Irske, roba, hrana, često i tehnika je jeftinija nego u HR. Vani se skupo plaća luksuz, cigare, restorani, izlasci. I tako bi i trebalo biti. Kod nas je obrnuto. Radno sposobni ljudi na kavama i na pivi u ponedjeljak u podne, krcati kafići.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice