Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

poruka: 61
|
čitano: 13.836
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij".
15 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Valjda dok sam ziv necu se prestati diviti navigaciji i matematickim izracunima potrebnim da se pogode svemirska tijela poput ovog kikirikija.

Fantasticno!

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
 
34 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
syncmaster245b kaže...

Valjda dok sam ziv necu se prestati diviti navigaciji i matematickim izracunima potrebnim da se pogode svemirska tijela poput ovog kikirikija.

Fantasticno!

 

A ja idem u trgovinu i promasim izlaz sa kruznog

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
syncmaster245b kaže...

Valjda dok sam ziv necu se prestati diviti navigaciji i matematickim izracunima potrebnim da se pogode svemirska tijela poput ovog kikirikija.

Fantasticno!

 Uopće nije teško. Imaju formulu, koju je napravio genijalac, i samo je primjenjuju, mjenjaju parametre. Recimo za spuštanje rovera na Mars, niti ne koriste punu jednadžbu, nego nasin inžinjer uzme iz formule samo šta mu treba, samo dio, jer prenapredna za nešto tako trivijalno kao spuštanje rovera na Mars... ono najzahtjevniji manevar šta postoji. 

14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Kiki, a koji to genijalac? Sudeci po komentaru, ti? Daj odskakuci u troskocima.
15 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

skinuh s ograde natpis "oštar pas" (jer nije) i stavih "oštra fotografija" (jer je). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
KIKI3ooo kaže...
syncmaster245b kaže...

Valjda dok sam ziv necu se prestati diviti navigaciji i matematickim izracunima potrebnim da se pogode svemirska tijela poput ovog kikirikija.

Fantasticno!

 Uopće nije teško.

 

14 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Dobro. Teško je.

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

izgleda kao da je krater sa lijevog "tijela" bio priljepljen na "otisak" na desnom tijelu u neko doba u proslosti. vjerojatno i jest

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 16:52 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
nixass kaže...

izgleda kao da je krater sa lijevog "rijela" bio priljepljen na "otisak" na desnom tijelu u neko doba u proslosti. vjerojatno i jest

 OUT OF THIS WORLD STICKINESS

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 12:18 (doktor1).
7 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
KIKI3ooo kaže...

Dobro. Teško je.

 three body problem... Michael Minovitch?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
9 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

 
0 12 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

 Zemlja je ravna, je li tako?

7 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

 pošalji pp forumašu ludizao on će ti pomoći...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

 Ne mozes pronaci ni fotografiju elektrona, ali mi se nekako cini da ne sumnjas u njegovo postojanje.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
11 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

Ja imam par originala, ali ne dijelim ih okolo.

15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Friday kaže...
syncmaster245b kaže...

Valjda dok sam ziv necu se prestati diviti navigaciji i matematickim izracunima potrebnim da se pogode svemirska tijela poput ovog kikirikija.

Fantasticno!

 

A ja idem u trgovinu i promasim izlaz sa kruznog

 Cekaj da ti se pocne dogadjati da udjes u sobu, a ono da ti zivot ovisi  o tome ne mozes se sjetiti po sto si dosao

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Znaci to su dva pusta kamena bez vegetacije koji su u svemiru. Okrecu se. I za njihovo snimanje izdvojili su milijarde dolara. A zicara i f16 su jos na cekanju!

Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Imas stalan video sa svemirske stanice. Trazi iss video stream. Napravi snimak zaslona i to je to. Hehe
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Ja mislim da i zemlja ovako nekako izgleda ko krumpir. Eto ne mora u svemiru sve biti skroz okruglo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Oldy kaže...
Ja mislim da i zemlja ovako nekako izgleda ko krumpir. Eto ne mora u svemiru sve biti skroz okruglo

 

U svemiru ono sto ne rotira oko svoje osi, ne mora biti okruglo. Zasto Zemlja kao i svi ostali planeti imaju bas okrugli oblik, a ne recimo oblik snjegovica kao na slici? Zato sto rotiraju oko svoje osi jer su u polju gravitacije. Ta rotacija oko svoje osi s vremenom napravi od planeta oblik kugle, iako oni ne moraju tako izgledati u pocetku. Asteroid se recimo ne giba oko svoje osi, on jednostavno putuje svemirom i nema ga sto oblikovati kao Zemlju ili Mjesec, gravitacija je ta koja radi od planeta kuglaste oblike. 

7 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
=XFX=PlayHard kaže...

U svemiru ono sto ne rotira oko svoje osi, ne mora biti okruglo. Zasto Zemlja kao i svi ostali planeti imaju bas okrugli oblik, a ne recimo oblik snjegovica kao na slici? Zato sto rotiraju oko svoje osi jer su u polju gravitacije. Ta rotacija oko svoje osi s vremenom napravi od planeta oblik kugle, iako oni ne moraju tako izgledati u pocetku. Asteroid se recimo ne giba oko svoje osi, on jednostavno putuje svemirom i nema ga sto oblikovati kao Zemlju ili Mjesec, gravitacija je ta koja radi od planeta kuglaste oblike. 

 kako objašnjavaš kuglaste tidally locked planete i tijela po svemiru?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 16:36 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Louis Pluto kaže...
FrostyDog kaže...

Meni je fascinantno da nigdje nemogu pronaci orginal fotografiju planete naše male planete iz svemira koja nije napravljena u Photoshopu, sve smo vidjeli, mjesec, mars, jupiter, saturn, veneru, pluton ali planetu zemlju u orginalu jos ne.

 pošalji pp forumašu ludizao on će ti pomoći...

Da, kako to da se ludizao ne žali da fotografija nije 8K u boji? 

42
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
Louis Pluto kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

U svemiru ono sto ne rotira oko svoje osi, ne mora biti okruglo. Zasto Zemlja kao i svi ostali planeti imaju bas okrugli oblik, a ne recimo oblik snjegovica kao na slici? Zato sto rotiraju oko svoje osi jer su u polju gravitacije. Ta rotacija oko svoje osi s vremenom napravi od planeta oblik kugle, iako oni ne moraju tako izgledati u pocetku. Asteroid se recimo ne giba oko svoje osi, on jednostavno putuje svemirom i nema ga sto oblikovati kao Zemlju ili Mjesec, gravitacija je ta koja radi od planeta kuglaste oblike. 

 kako objašnjavaš kuglaste tidally locked planete i tijela po svemiru?

 S vremenom ce i oni postati okrugli, jednostavno ce gravitacija napraviti svoje... pa gore sam i napisao da oni ne moraju nuzno odmah biti takvog oblika, vrijeme radi svoje pa konstanto okretanje oko vlastite osi oblikuje planet u kuglu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Znaci to su dva pusta kamena bez vegetacije koji su u svemiru. Okrecu se. I za njihovo snimanje izdvojili su milijarde dolara. A zicara i f16 su jos na cekanju!

 Bolje pitaj zasto tebi nisu dali novce. 

Molim odjavu s foruma.

7 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
=XFX=PlayHard kaže...

 S vremenom ce i oni postati okrugli, jednostavno ce gravitacija napraviti svoje... pa gore sam i napisao da oni ne moraju nuzno odmah biti takvog oblika, vrijeme radi svoje pa konstanto okretanje oko vlastite osi oblikuje planet u kuglu.

ali oni već jesu okrugli a ne rotiraju oko vlastite osi već oko drugog planeta, zvijezde...

 

tijela koja se okreću oko svoje osi imaju lagano ispupčenje u pravcu svog ekvatora i uopće nisu kuglaste radi toga već zbog djelovanja vlastite gravitacije koja djeluje iz centra u svim pravcima jednako, okretanje oko osi nema nikakve veze s time da su planete okrugle

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 17:46 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Znaci to su dva pusta kamena bez vegetacije koji su u svemiru. Okrecu se. I za njihovo snimanje izdvojili su milijarde dolara. A zicara i f16 su jos na cekanju!

 Je, žičara i f16 čekaju, kad Bandić nije zainteresiran za astronomiju. Da je zainteresiran, pored Franje Tuđmana (aerodroma) bi Mile već počeo kopati teren za izgradnju svemirske luke. Inače, on topic, ovo što je sonda New Horizons do sada napravila je pravo malo čudo preciznosti i navigacije. Daj bože još više takvih projekata, koji mada su skupi i ne donose direktno neku korist, čine čuda za znanost.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog

Dobro,da...nisam ni mislio na savrseno okruglo, nego otprilike taj oblik..necemo sad cjepidlacit :)

7 godina
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
=XFX=PlayHard kaže...

Dobro,da...nisam ni mislio na savrseno okruglo, nego otprilike taj oblik..necemo sad cjepidlacit :)

 nije dobro, rotacija oko osi ili ičega nema veze s okruglim oblikom planeta, okrugao oblik se dešava isključivo utjecajem vlastite gravitacije planeta odnosno načinom kojim se gravitacija manifestira na određeni planet...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 19:22 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog tij

Wow, prešli milijun kilometara da bi snimili kamen, tj. dva kamena. Još samo mrkva fali i eto svemirski snjegović..

Moj PC  
0 7 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla do sada najoštrija fotografija nebeskog
win10pro kaže...

Wow, prešli milijun kilometara da bi snimili kamen, tj. dva kamena. Još samo mrkva fali i eto svemirski snjegović..

 Bolje da su i tebi dali po pola sa zvonetom.

Citajte tekst sa razumijevanjem i trollajte pametno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice