Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

poruka: 35
|
čitano: 14.143
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr".
16 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

solidno... no jos da ima m.2 bio bi i bolji

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Nadogradnja je vrhunska, ali mi se nimalo ne svida sto bi morao uzeti i novo kuciste i micro-HDMI kabel.

 

Mogao bih vrtiti u isto vrijeme OSMC @4K, pi-hole, JDownloader i tko zna sto jos ne (mozda neko od smart home rjesenja) na jednom uredaju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Ja i dalje cekam mogucnost da zavrtim Win 7 ili 10 na nj.

 
4 8 hvala 0
15 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

ovaj put nasa i jpl padaju k'o kruške. ameri, drhtite. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

napokon usbc za power, strasno iritantno je bilo recimo na 3b+ s preko 3 ampera na usb2 i to na micro port. problem nač kabel problem nač trafo, uvik low voltage problemi , jednostavno out of spec je bilo.
triba isto vidit jesu li rjesili problem s corupted stikovima u nekim specificnim situacijama..

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Gigabitni ethernet? Ovo bi već mogao biti čisto pristojan kućni server/nas/firewall ...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Na kraju baš ne ispadne jeftino za multimedijalni player:

 

Official Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-WhiteOfficial Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-White ...8.75 €

Official Raspberry pi 4 USB-C 15.3W Power Supply, 5.1V, 3.0A, WHITE, EU PLUG...10.00 €

Raspberry Pi 4 Model B, 4GBRaspberry Pi 4 Model B, 4GB LPDDR4 OVERVIEW Raspberry Pi 4 Model B is the latest product in the popular Raspberry Pi range of computers. ...68.62 €

Micro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AXMicro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AX ...6.25 €

 
Ukupno 93,62 €  s PDV-om   (ovo je bez SD kartice koja je isto potrebna)


私は考える時間が必要です
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Pendula kaže...

Na kraju baš ne ispadne jeftino za multimedijalni player:

 

Official Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-WhiteOfficial Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-White ...8.75 €

Official Raspberry pi 4 USB-C 15.3W Power Supply, 5.1V, 3.0A, WHITE, EU PLUG...10.00 €

Raspberry Pi 4 Model B, 4GBRaspberry Pi 4 Model B, 4GB LPDDR4 OVERVIEW Raspberry Pi 4 Model B is the latest product in the popular Raspberry Pi range of computers. ...68.62 €

Micro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AXMicro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AX ...6.25 €

 
Ukupno 93,62 €  s PDV-om   (ovo je bez SD kartice koja je isto potrebna)


 onaj koji vidi potrebu za Raspberry Pi 4 taj će si ga i nabaviti

8 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
kerum kaže...

Nadogradnja je vrhunska, ali mi se nimalo ne svida sto bi morao uzeti i novo kuciste i micro-HDMI kabel.

 

micro_HDMI na HDMI adapter ti je 1$ na AliExpressu.

Kućište? Ja sam si ih za RPi-jeve radio od kutije od Barkleys bombona pa do legača (imaš burzu polovnih lego kocki, čak i kod nas ih možeš kupiti).

14 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Kakva je situacija s audio formatima? Ne znam što ovisi o HW, a što o SW. Da može vrtiti loseless Dolby Atmos, DTS-HD MA odnosno da može napraviti downsample ili kako se to već zove. Isto pitanje i za video. Dolby Vision, HDR10,...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Ja taman naručio verziju 3 (crkla mi dvojka). Za multimediju tipa Kodi, dovoljana je i verzija 3.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Raspberry Pi nije samo player. On je puno više tako usporedba nema smisla.
Raspberry Pi se može koristiti kao HTPC, računalo (desktop ili server) te u raznoraznim hobističkim projektima.
Doma imam Raspberry Pi 2 B koji me odlično služi ali ova verzija je premoćno bolja tako da ju sigurno kupujem.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
A čemu Windows na Pi-u? Sto ti treba a da se ne može dobiti na Linuxu?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Kakvo je stanje sa gledanjem yt videa na 1080p rezoluciji, ima li štopanja na ovim trenutnim modelima. Ili ipak za bolje iskustvo treba Pi 4 pričekati?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,

YT u FHD rezoluciji radi sasvim normalno na Raspberry Pi 2, a na trojci logično još bolje. Imaš na AliExpressu sad po jako povoljnim cijenama verziju 3 B+.

13 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Jesu povoljnije ali ne vidim svrhu. Nova verzija je osjetno jača posebice ova s 4 GB.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

mene ova verzija Pi-a rajca zbog Retropie-a i emulacije sistema koji nisu mogli biti dobro emulirani na 3b+ koji imam

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
mario.L_hr kaže...
Raspberry Pi nije samo player. On je puno više tako usporedba nema smisla.
Raspberry Pi se može koristiti kao HTPC, računalo (desktop ili server) te u raznoraznim hobističkim projektima.
Doma imam Raspberry Pi 2 B koji me odlično služi ali ova verzija je premoćno bolja tako da ju sigurno kupujem.

 Isto tako imam kod kuće RP2 b verziju koja mi 99 posto vremena služi kao HTPC računalo na Kodi-ju sa diskom.

Ovo definitivno kupujem jer je vrijeme za upgrade, a ovo je pravi upgrade sa RPI2B

12 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Jača za šta ? Pitanje je bilo da li radi dobro YT na FHD rezoluciji, ne 2x4K. Koristim RPI sa OSMC OS-om, kontrolišem ga pomoću HDMI-CEC, torente prebacujem mobitelom, znači punokrvni HTPC, sa 1TB HDD, eksternom zvučnom kartom, bluetooth vezom sa svim audio uredjajima (glupost što ne podržava APTX, a izgleda ne podržava ni četvorka)

Kome treba za multimediju (osim za 4K), nema potrebe bacati pare za novi. Verzija 3 radi to sve jako dobro.
8 godina
online
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Konačno jake ARM jezgre i 28nm, jest da mi ne trebaju, ali ipak mi je drago

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Pojavom 8K televizora, trebao je podržavati barem 8K...

To je vjerojatno predviđeno za RPI 5

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 11:03 (Byron).
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Tko je namjeravao koristiti RPi4 za OSMC neka se ne zuri sa kupovinom jer podrska za 4K ne izgleda dobro - link. HW podrska za 4K i HDR je planirana tek u Kodi Matrix (v19) izlazak 2020/21. Do tada samo software dekodiranje.

 

Dobra stvar je odvajanje Gigabit Etherneta od USB-a sto bi trebalo udvostruciti protocnost, a i SD kartice su duplo brze.

Zatim poprilicno se vise grije u odnosu na RPi3B+ 74.5 prema 62.5 stupnjeva -> upravo je to razlog ranijem spominjanju da b itrebalo kupiti novo kuciste. Trenutno imam FLIRC s kojim sam prezadovoljan, ali nije kompatibilno s RPi4. Edit - imaju i novo kuciste.

 

Detaljna recenzija je dostupna na Tom's Hardware

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 9:02 (kerum).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Byron kaže...

Pojavom 8K televizora, trebao je podržavati barem 8K...

To je vjerojatno predviđeno za RPI 5

 Osoba koja si sad moze prisutit 8K ne kupuje Raspberry Pi

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 10:21 (KingNothing).
13 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Ono 8K je bilo više ironično, vidim da ni 4K ne radi najbolje, ali ne bi se čudio da neka od sljedećih generacija bude podržavala 8K pa i 16K zbog recimo video nadzora ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen, podr

Svejedno ne moze vrtit nijednu android verziju

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Juzni, sve je bolhe na windowsima. Dex pljuv bunx, izgleda instalacoja drivera. 😉
8 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
kerum kaže...

Zatim poprilicno se vise grije u odnosu na RPi3B+ 74.5 prema 62.5 stupnjeva -> upravo je to razlog ranijem spominjanju da b itrebalo kupiti novo kuciste.

 

Da, u pravu si, mislim da se za svaki RPi poslije 2B preporuča dodati pasivni hladnjak.

12 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Gadgeti kaže...

Ja i dalje cekam mogucnost da zavrtim Win 7 ili 10 na nj.

 Ovo je ko da čekaš mogućnost da na bilijarskom stolu zaigraš nogomet.

Da nekim čudom Microsoft i odluči napraviti Windowse za ARM, kojeg smisla ima vrtiti Win10 na 1, 2 ili 4 GB RAM-a?

Mini računala, odgovarajućeg hardwarea (a time i cijene) za Windowse imaš koliko hoćeš.

16 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Gadgeti kaže...

Ja i dalje cekam mogucnost da zavrtim Win 7 ili 10 na nj.

 

 

8 godina
offline
Re: Stigao je Raspberry Pi 4: potpuno nadograđen,
Wolverine kaže...
...

 

To je WoA a ne Windows -  " Windows-on-ARM", manje uporabno nego li propali Windows RT; vjerojatno je i Risc OS uporabniji od istog.

 

Ako hoćeš da ti nešto izgleda kao Windows na RPi a da bude uporabno kao desktop OS, radije staviš Raspbian (Linux) i neku fensi windows "temu", npr

https://b00merang.weebly.com/windows-10.html

 

upute ovdje:

https://www.reddit.com/r/raspberry_pi/comments/4lloi8/make_raspberry_pi_look_like_windows_10/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice