Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

poruka: 72
|
čitano: 13.446
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE ".
14 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Jel se zna koja će kamera biti unutra od 8ice ili 11ice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
bruno03 kaže...

Jel se zna koja će kamera biti unutra od 8ice ili 11ice?

Od 11ice - izvor.

 

Sa ovakvom cijenom i tajmingom su napravili potez godine u USA.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 0:12 (kerum).
8 godina
neaktivan
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Meni je sada žao što imam šljamsung galaxy s10+, a htio bi ovaj iphone, definitivno bolji

 
3 6 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

jel toliko skupo staviti fullhd ekran?

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
kerum kaže...
bruno03 kaže...

Jel se zna koja će kamera biti unutra od 8ice ili 11ice?

Od 11ice - izvor.

 

Sa ovakvom cijenom i tajmingom su napravili potez godine u USA.

 Tamo pise da je kamera od 8 do xs ali ima a13 za procesuiranje za razlikuod njih. Pricekat cu da izađe pa na yt pogledat testove se vs xs vs 11

8 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Jel type c konektor?
 
0 0 hvala 0
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
neampojma kaže...

jel toliko skupo staviti fullhd ekran?

 

 

neam pojma!

 

 

ali sto ce ti FHD na ovako malom ekranu? I tako bi samo bateriju zderalo.

5 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
neampojma kaže...

jel toliko skupo staviti fullhd ekran?

 

 

neam pojma!

 

 

ali sto ce ti FHD na ovako malom ekranu? I tako bi samo bateriju zderalo.

 A sta ce ti a13 na tako malom ekranu? Sta ce raditi?

12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Isto što i u to vrijeme najnoviji A9 u prošlom SE na još manjem 4” ekranu: dati najveću moguću brzinu i performanse u najkompaktnijem kućištu i omogućiti sigurne nadogradnje u idućih 5-6 godina.

U svakom slučaju krivo je gledati ovaj model iz perspektive jel promijenio dizajn ili donio veći ekran.
Nije to mobitel za one koji žude samo da izgleda novo i ima veći ekran i više kamera. Ovo je za ljude koji vole uređaje na koje su navikli dizajnom, načinom rada i dimenzijama... a uz to vole povoljno proći i znati da će im uređaj pouzdano raditi spomenutih 5-6 godina.
A takvih je sudeći po prodaji prošlog SE modela ogroman broj.
I tada su argumenti bili “reciklirani dizajn od 4 godine starog iPhonea 5, samo 4” ekran kad je low buget konkurencija imala 5-6” i slični...”,
ali potrazanja je pokazala drugačije.

Zna Apple očito jako dobro što ljudi traže, a vrijeme će kao i uvijek pokazati
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 10:22 (Tau).
15 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

"iPhone SE (2020) dolazi u tri boje, crnoj bijeloj ili crvenoj, a kod svih je prednja strana crna"

Fala dragom bogu što je ovim retard-dizajnerima Applu ulio malo mozga da prestave prednju boju telefona u crnoj boji.
Mislio sam da je na ovim promo slikama ovaj bijeli nazad bijel i naprijed bijele boje kad ono - wow. Fakat izgleda odlično jedino što nedostaje Space Gray.

Konačno kraj onim fuj bojama (roza, gold, pink i sličnim glupostima koju prekrije nazad maska a naprijed ostane bijeli telefon).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

$399 = 479€ 

Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Posmatrač kaže...

 Sta ovo uopste znaci???????????

Sta se desi sa ostalim telefonima koji nemaju jabuku pozadi? Explodiraju poslije godinu dana? Ajd majke ti objasni mi ovo... .Godinam aslusam ovaj BS i gledam oko sebe telefone koji rade najnormalnije godinama...

 

Procotas ili cujes nesto do Tima i to ti se ureze u glavu i ponavljate ko papagaji bez ikakvog kritickog razmisljanja.....

Ako ne dobijes zadnji os telefon je neupotrebljiv? Mozda jabucarima kad nove funkcije dobijata na kapaljku pa se raudjete kao malo dijete....

 Android svijet ima sreće ako u 2 godine dobije 1 nadogradnju OS-a poslje je lutrija da bar dobiju osnovne sigurnosne zakrpe.

Apple još nadograđuje (OS/security) model iz 2015-te iPhone SE.

To su činjenice - ne fanboy naklapanja koje si dalje napisao i koje nemam namjeru komentirati !

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 11:35 (CrniPero).
 
9 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Meni je sada žao što imam šljamsung galaxy s10+, a htio bi ovaj iphone, definitivno bolji

 Pa prodaj Šljamsung i kupi Ajfon, samo ne znam kako ćeš promjeniti Nick.

16 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Ja imam xiaomi (mi max 3) koji je startao sa 8.1 androidom, imao sam nadogradnju na 9 i sad sam na sluzbenoj 10ki. Ja ga imam nesto vise od godine i pol. Mob je kostao 1800kn, radi jos bolje neg prvog dana, baterija 3 dana bez problema povuce. Nikad problema. Jos godinu dana i ide novi uredjaj koji ce opet 2 i pol godine radit savrseno. Znaci u 5 godina potrosim manje nego kaj kosta ovaj iphone, imam najnoviji software, solidan hardware (davno sam prestao patit na benchmarke) i najvaznije - nisam zapeo sa starim uredjajem. Tri stvari se (vecinom) drze na dulje staze - zene, zubi i kuca/stan. Neki ne mogu ni to pa mi je nejasno kak neko drzi 5 godina jedno te isti mob (mozda odredjena sentimentalnost).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
399$ je bez poreza, 479€ je sa porezom...
15 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
CrniPero kaže...
* * *

Android svijet ima sreće ako u 2 godine dobije 1 nadogradnju OS-a poslje je lutrija da bar dobiju osnovne sigurnosne zakrpe.

Apple još nadograđuje (OS/security) model iz 2015-te iPhone SE.

* * *

Ja imam i iOS i Android pa stvarno mogu biti neutralan.

Činjenica je da razlike između zadnjih verzija Androida su minimalne. Pa sada da li imao Nougat 7.1.1 ili 10.0 manje više nije ni bitno.
Ista stvar i sa iPhonom. To što ćeš dobiti novu verziju iOS-a isto ništa ti ne znači.

Muljaju svi, Apple sa usporavanjem telefona. Recikliranjem istih modela pa nam kroz reklamni materijal prikazuju da je stigao novi svemirski brod.

Google isto. Peestavi novi Android čiji je (karikiram) jedina prednot uvođenje dark modea i sl. gluposti a ono obična brojka da Šljamsungu prestavi novi S30 i novi Andorid u verziji 11.

Šta se dobija iPhone Se telefonom od 400 USD. Pa za istu cijenu dobiješ 2x  Redmi Note 9s sa 4 kamere, boljim ekranom, svime boljim.. osim OS-om što je manje više subjektivna stvar.

15 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
dtdtdt kaže...

$399 = 479€ 

Daj nam potvrdu ili kakve linkove za ovo? 

12 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
bruno03 kaže...

 Tamo pise da je kamera od 8 do xs ali ima a13 za procesuiranje za razlikuod njih. Pricekat cu da izađe pa na yt pogledat testove se vs xs vs 11

U pravu si, gledao sam samo spec u tablici. Ne vjerujem da je od 8-ice, bit ce da je nesto izmedu. U svakom slucaju, znajuci Apple, bit ce dobra.

Umbel kaže...
Jel type c konektor?

Sanjaj i dalje, kao i ja. Nadam se da ce na 12-ici konacno preci na USB-C, ali sanse su minimalne.

14 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Oko novih iPhone uredjaja najvise se uspale androidasi, usporedne specifikacija direktno nema nikakvog smisla jer apple OS ispolira tako da funkcionira jako dobro i godinama, a ne ima 50000 tisuca na bencmarkovima i 58mp fake kameru virutalne rezolucije.

 

Cijena je ok i u njihovom stilu, cak i manja nego se ocekivalo. Mene vise fasciniraju ljudi koji kupuju 1000EUR+ uredjaje, ali eto svaka roba ima svog kupca i namjenu.

 

Inace koristim i jedne i druge uredjaje i dobro je imati sto veci izbor, pa neka uzima tko sto voli, ali tko tvrdi da je jedna strana sigurno bolja itd. je obican fanboy bilo kojeg tabora i ne isplati se ulaziti u raspavu s takvim ljudima.

 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Teme sa Appleovim uređajima su uvijek privlačile najviše komentara, čak je i OnePlus sve usporedbe radio s iPhoneom, očito je Apple benchmark svima.
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Posmatrač kaže...
CrniPero kaže...
Posmatrač kaže...

 Sta ovo uopste znaci???????????

Sta se desi sa ostalim telefonima koji nemaju jabuku pozadi? Explodiraju poslije godinu dana? Ajd majke ti objasni mi ovo... .Godinam aslusam ovaj BS i gledam oko sebe telefone koji rade najnormalnije godinama...

 

Procotas ili cujes nesto do Tima i to ti se ureze u glavu i ponavljate ko papagaji bez ikakvog kritickog razmisljanja.....

Ako ne dobijes zadnji os telefon je neupotrebljiv? Mozda jabucarima kad nove funkcije dobijata na kapaljku pa se raudjete kao malo dijete....

 Android svijet ima sreće ako u 2 godine dobije 1 nadogradnju OS-a poslje je lutrija da bar dobiju osnovne sigurnosne zakrpe.

Apple još nadograđuje (OS/security) model iz 2015-te iPhone SE.

To su činjenice - ne fanboy naklapanja koje si dalje napisao i koje nemam namjeru komentirati !

 Lupas gluposti o kojima pojma nemas. Daj  konkretno sta si dobio sa nadogradnjama osa? I sta ti mislis da se desi sa telefonom ako ne dobije nadogradnju OSa? Security patchevi idu godinama.... JA jos dobijam za note 8.....

 

Ponavljas mantru koja ne vrijedi vec godinama... 

 

Evo pa broj koliko gresaka ispravljaju sa tim nadogradnjama i to za mob i OS koji JUST WORKS...... Da radi nakom 150 ispravki gresaka... TI si u stvari beta tester.....

 

Envy kaže...
CrniPero kaže...
* * *

Android svijet ima sreće ako u 2 godine dobije 1 nadogradnju OS-a poslje je lutrija da bar dobiju osnovne sigurnosne zakrpe.

Apple još nadograđuje (OS/security) model iz 2015-te iPhone SE.

* * *

Ja imam i iOS i Android pa stvarno mogu biti neutralan.

Činjenica je da razlike između zadnjih verzija Androida su minimalne. Pa sada da li imao Nougat 7.1.1 ili 10.0 manje više nije ni bitno.
Ista stvar i sa iPhonom. To što ćeš dobiti novu verziju iOS-a isto ništa ti ne znači.

Muljaju svi, Apple sa usporavanjem telefona. Recikliranjem istih modela pa nam kroz reklamni materijal prikazuju da je stigao novi svemirski brod.

Google isto. Peestavi novi Android čiji je (karikiram) jedina prednot uvođenje dark modea i sl. gluposti a ono obična brojka da Šljamsungu prestavi novi S30 i novi Andorid u verziji 11.

Šta se dobija iPhone Se telefonom od 400 USD. Pa za istu cijenu dobiješ 2x  Redmi Note 9s sa 4 kamere, boljim ekranom, svime boljim.. osim OS-om što je manje više subjektivna stvar.

 

 

Nadodao bih da nežele svi dijeliti šakom i kapom svoje info reklamnoj firmi poput googlea, čiji je cijeli business model zamišljen oko toga i profiliranja.

Nadalje Apple je premium brand dok se isto u android svijetu nemože reći za 99.5% smartphonea. I opet tih 0.5 % radi na prvo spomenutoj filozofiji os-a !

Možemo činjenično pričati, fanatičnosti sa fanboy lupetanjima ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 13:35 (CrniPero).
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE
Realno, za korisnike koji apsolutno ne mare za tehnologiju, kojima je potrebna samo dugotrajna i konstantna pouzdanost i dobra kamera, ovaj uređaj je win bez obzira na dizajn. I cijena je korektna za Apple uređaj.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
MatkoBB kaže...

Oko novih iPhone uredjaja najvise se uspale androidasi, usporedne specifikacija direktno nema nikakvog smisla jer apple OS ispolira tako da funkcionira jako dobro i godinama, a ne ima 50000 tisuca na bencmarkovima i 58mp fake kameru virutalne rezolucije.

 

Cijena je ok i u njihovom stilu, cak i manja nego se ocekivalo. Mene vise fasciniraju ljudi koji kupuju 1000EUR+ uredjaje, ali eto svaka roba ima svog kupca i namjenu.

 

Inace koristim i jedne i druge uredjaje i dobro je imati sto veci izbor, pa neka uzima tko sto voli, ali tko tvrdi da je jedna strana sigurno bolja itd. je obican fanboy bilo kojeg tabora i ne isplati se ulaziti u raspavu s takvim ljudima.

 S kime se ti svadjas?

7 godina
protjeran
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
neampojma kaže...

jel toliko skupo staviti fullhd ekran?

 

 

neam pojma!

 

 

ali sto ce ti FHD na ovako malom ekranu? I tako bi samo bateriju zderalo.

 A sta ce ti a13 na tako malom ekranu? Sta ce raditi?

 Moze da traje 5, ne nego 10 godina. Ne moras 10 godina mijenjati uredjaj, A13 je ulog za buducnost. Znaci za 10 godina mozes dobiti i dijete koje u medjuvremenu poraste, pa proslijedis telefon dalje. Da li moze 15 godina izdrzati to je upitno. 

9 godina
offline
Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone SE

Eh da mi je ovakav mobitel samo s Windows 10 Mobile

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Za 500eura koliko ce biti u EU ima boljih kupnji, kao op7t ako se gledaju performanse.

Ali ako netko zeli kompaktan mob koji ce mu trajati godinama, nema sta razmišljati dalje. Jedino treba vidjet kakva ce biti ta malena baterija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
MatkoBB kaže...

(1) Oko novih iPhone uredjaja najvise se uspale androidasi, usporedne specifikacija direktno nema nikakvog smisla jer apple OS ispolira tako da funkcionira jako dobro i godinama, a ne ima 50000 tisuca na bencmarkovima i 58mp fake kameru virutalne rezolucije.

 

(2) Cijena je ok i u njihovom stilu, cak i manja nego se ocekivalo. Mene vise fasciniraju ljudi koji kupuju 1000EUR+ uredjaje, ali eto svaka roba ima svog kupca i namjenu.

 

(3) Inace koristim i jedne i druge uredjaje i dobro je imati sto veci izbor, pa neka uzima tko sto voli, ali tko tvrdi da je jedna strana sigurno bolja itd. je obican fanboy bilo kojeg tabora i ne isplati se ulaziti u raspavu s takvim ljudima.

(1) Benchovi me ne zanimaju. Ubjedljivo najgluplja vijest i naslov koje mogu pročitatit na Bug Onlinu jeste "taj i taj model pojavio se na Antututuuuu (ćiro) Benchmarku".
108MPx kamera fake ili non fake gledaj u sliku i vidi. Huawei i Xiaomi trenutno su predvodnici i to u debelom smislu. I namjerno ne koristim izraz "jedu iPhone i Samsung S20 Ultra". To je već debilizam.

(2) Cijena nije ok. Sve skuplja i ide gore. 1200 € imaš i iPhone i Xiaomi i Oppo i Samsung. Več sam rekao šta se za 450€ može dobiti. A sjećam se iPhone 4 koji je kao flagship Apple koštao 400€ možda i jeftinije. Tko je kriv što je cijena flagova otišla i ide preko 1200 € - tema je za analitičare a ne za nas.

(3) Ovo pod brojem (3) me najviše zanima da ti odgovorim. Jer ljudi koji kažu "ne isplati se ulaziti u raspavu s takvim ljudima" obično su ljudi koji ili ne smiju da uđu u raspravu sa određenim ljudima ili im rasprava ne odgovara (čitaj: nemaju dovoljno argumenta).

Evo ja ću svoje mišljenje reći o novom iPhone SE:
+ Prekrasna paleta boja. Konačno ne moram ganjati Space Gray boju da imam crnu prednju boju.
+ iOS (radi top, intuitivan, puno logičan)
+ Ekran bez zaobljenih rubova.
- Ekran bez OLED-a.

- iOS (debilizam da nema Drag 'n' Drop nekog Albuma skinutog sa torrenta)
- Jedna kamera za cijenu od 500 puta boljih 4-rokamernih sistema.
- Dizajn zapeo iz iPhone 6.

Presuda: Kupujem ga ćim ga nađem za 200€ možda za godinu ili godinu i pol.
 

CrniPero kaže...
* * *

Ja imam i iOS i Android pa stvarno mogu biti neutralan.

Činjenica je da razlike između zadnjih verzija Androida su minimalne. Pa sada da li imao Nougat 7.1.1 ili 10.0 manje više nije ni bitno.
Ista stvar i sa iPhonom. To što ćeš dobiti novu verziju iOS-a isto ništa ti ne znači.

Muljaju svi, Apple sa usporavanjem telefona. Recikliranjem istih modela pa nam kroz reklamni materijal prikazuju da je stigao novi svemirski brod.

Google isto. Peestavi novi Android čiji je (karikiram) jedina prednot uvođenje dark modea i sl. gluposti a ono obična brojka da Šljamsungu prestavi novi S30 i novi Andorid u verziji 11.

Šta se dobija iPhone Se telefonom od 400 USD. Pa za istu cijenu dobiješ 2x  Redmi Note 9s sa 4 kamere, boljim ekranom, svime boljim.. osim OS-om što je manje više subjektivna stvar.

 

 

Nadodao bih da nežele svi dijeliti šakom i kapom svoje info reklamnoj firmi poput googlea, čiji je cijeli business model zamišljen oko toga i profiliranja.

Nadalje Apple je premium brand dok se isto u android svijetu nemože reći za 99.5% smartphonea. I opet tih 0.5 % radi na prvo spomenutoj filozofiji os-a !

Možemo činjenično pričati, fanatičnosti sa fanboy lupetanjima ne.

Evo ja gledam tvoje tablice i ne znam šta da ti kažem. 5 godina bajbolje sigurnosno-zakrpna podrška ista kao i kod Applea i propalog Mcirosoft odjela za mobitele.

Evo ti primjer. Trenutno jedan od najpopularnijih aplikacija za video koferencije ZOOM ima problema sa sigurnošću. Koristi UDP protokol za prijenos zbuka i slike jer se ne radi ECC provejra kao što je to u TCP prokolu. Logično, promjenite koji bit ili bajt u UDP protokolu promjeni se slika nekog pixela za nijansu u realnom vremenu to se ne sojeti a konverzacija i dalje dluidno teče.

TO je svojevrstan kompromis da bi imali fluidnu komukiaciju ali zato svatko tko snifa promet može da čuje šta se vidi ili dešaje.

Ali pravo pitanje tko je kriv, ZOOM ili Apple (Google). Pa ja bi fino rekao da je kriv Apple. Oni to riješe ovako za 24sata: "Hallo momci iz Zooma. Imate 24-72 sata da riješite taj problem ili vam Aplikacija leti iz našeg stora".
Za ovaj prvi dio ne znam tko dijeli šakom i kapom ali znam da na Appleovim telefonima imaš Googlom pretraživač.

Drugu rečenicu bi ja ovako definisao: Apple je jedini premium, zapravo jedini brand sa iOS-om dok je 0.05% proizvođača Android telefona su premium brendovi.

Možemo i dalje činjenično pričati tj. reći da je ovaj telefon nekih 200€ eh onda bi bio na svakom ćošku ulice ali to se ne dešava jer su ljudi u Applu svijetu jednostavno prokleti. Jednostavno gladni para.

Činjenica je da prvi iPhone nije imao Deliery Report nešto što je tada u svijetu telefona sa slabim signalom GPRS pristupom nila must have opcija._
Činjenica je da i danas nenaju LED notifikacije, meni kojem je telefon 24/7 na silent ja ako ne vidim da nešto blinka zeleno znam da i nemam poruka/poziva.

Ima i Andorid svojih mušica ali danas je teme za Apple.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 14:44 (Envy).
13 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Gemmy kaže...
Za 500eura koliko ce biti u EU ima boljih kupnji, kao op7t ako se gledaju performanse.

 Objasni kako je OP7T bolji od ovog u perfomansama?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
7 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Gemmy kaže...
Za 500eura koliko ce biti u EU ima boljih kupnji, kao op7t ako se gledaju performanse.

Ali ako netko zeli kompaktan mob koji ce mu trajati godinama, nema sta razmišljati dalje. Jedino treba vidjet kakva ce biti ta malena baterija.

 

 A13 bionic (budući da su internalisti isti kao na 11-ci) ima Antutu 521.227 vs OP7T koji ima 482.415

 

7 godina
offline
Re: Stigao je najjeftiniji Appleov mobitel, iPhone
Envy kaže..

Evo ja gledam tvoje tablice i ne znam šta da ti kažem. 5 godina bajbolje sigurnosno-zakrpna podrška ista kao i kod Applea i propalog Mcirosoft odjela za mobitele.

Evo ti primjer. Trenutno jedan od najpopularnijih aplikacija za video koferencije ZOOM ima problema sa sigurnošću. Koristi UDP protokol za prijenos zbuka i slike jer se ne radi ECC provejra kao što je to u TCP prokolu. Logično, promjenite koji bit ili bajt u UDP protokolu promjeni se slika nekog pixela za nijansu u realnom vremenu to se ne sojeti a konverzacija i dalje dluidno teče.

TO je svojevrstan kompromis da bi imali fluidnu komukiaciju ali zato svatko tko snifa promet može da čuje šta se vidi ili dešaje.

Ali pravo pitanje tko je kriv, ZOOM ili Apple (Google). Pa ja bi fino rekao da je kriv Apple. Oni to riješe ovako za 24sata: "Hallo momci iz Zooma. Imate 24-72 sata da riješite taj problem ili vam Aplikacija leti iz našeg stora".
Za ovaj prvi dio ne znam tko dijeli šakom i kapom ali znam da na Appleovim telefonima imaš Googlom pretraživač.

Drugu rečenicu bi ja ovako definisao: Apple je jedini premium, zapravo jedini brand sa iOS-om dok je 0.05% proizvođača Android telefona su premium brendovi.

Možemo i dalje činjenično pričati tj. reći da je ovaj telefon nekih 200€ eh onda bi bio na svakom ćošku ulice ali to se ne dešava jer su ljudi u Applu svijetu jednostavno prokleti. Jednostavno gladni para.

Činjenica je da prvi iPhone nije imao Deliery Report nešto što je tada u svijetu telefona sa slabim signalom GPRS pristupom nila must have opcija._
Činjenica je da i danas nenaju LED notifikacije, meni kojem je telefon 24/7 na silent ja ako ne vidim da nešto blinka zeleno znam da i nemam poruka/poziva.

Ima i Andorid svojih mušica ali danas je teme za Apple.

 

Toliko laprdanja i krivih shvaćanja fundamentalnih stvari govori da si samo zadrti fanboy sa zatucanim stavom i da moraš biti u pravu.

Inače zoom kao i SVI video meeting appovi koriste TCP i UDP (TCP connections are made using TLS and UDP connections are encrypted with AES using a key negotiated over a TLS connection), i to nije problem koji ima ZOOM nego dio tko ima ključeve.

Neznaš tematiku, skačeš sa teme na temu, pokušavaš se izvući a jedno što ispada je to koliko si slab u znanju sa jakom potrebom da se opravdaš kod nekoga.

Krivi forum, a usudio bih se reći i zajednica za traženje pomoći. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice