Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

poruka: 11
|
čitano: 4.703
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p".
12 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

Željezo je mineral. OK.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

Moguće nemušti prijevod, ali naslov je isto tako nemušt. Ja upravo imam gomilu malih jeftinih baterija koje se prazne danima. To nije ništa novo niti ima veze s njihovim kapacitetom spremanja energije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 12:46 (tgmcro).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

Ovaj niže opisani hydro storage izgleda zanimljivo, samo me zanima kolika je efikasnost jednog takvog postrojenja. Mislim da su tu gubici energije znatni.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja
7even11 kaže...

Željezo je mineral. OK.

 Željezo (čisto) nije mineral, ali rude iz kojih se dobiva - magnetit, limonit, hematit - jesu minerali. Usput, čekam Ajara da se javi, jer eto, još jedna nova super-duper baterija se pojavila i riješiti će sve probleme spremanja i korištenja viška energije iz obnovljivih izvora.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

Što uopće znači daje električnu energiju 100 sati? Koliku snagu?

Već imamo bateriju koje mogu davati električnu energiju tisućama sati, npr. baterija u satu traje godinama 🙃

 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja
Ajar ima problema s insomniom...od svih tih baterija koje nam stižu noćima ne spava...misli o njima...zaspe pa onda krenu noćne baterijske more...probudi se sav mokar od elektrolita...nije mu lako... KOLEGA IZDRŽI...U NAŠIM SI MOLITVAMA...neka te moćni Manitua...podari mirom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 15:31 (HCMAA).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

eo, budan sam sad.  narafski da sam jedva dočekao nešto o baterijama, iako me megalomanski razmjeri i povoji (pelene? pune?) oko tehnologije čine unešto sumnjičavim. ti su im "sustavi" sve veći, umjesto sve džepniji.  a propos podjele, prije '91., u mraku tiranije, tvari smo morali dijeliti na metale i nemetale. otkad smo u eu, dovoljno je na minerale i vitamine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

I onda nađu uspoređivati cijenu tih baterija s Li-ion-skim koje su skupe ali lagane i imaju veliki broj ciklusa, ako pričamo o stacionarnim baterijama onda ih treba uspoređivati s olovnim i sličnim tehnologijama...

I u članku ni spomen o kapacitetu po kg po volumenu ili barem po cijeni...

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja se p

Prvo sto vidim je startup koji je "rijesio" neki komplicirani problem, zatim vidim 3D rendere i sve mi je jasno.

 

Daj mi prototip koji radi or GTFO.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja
Možemo se mi zafrkavati...ali krenulo je...kolo se kotrlja...da mi je netko prije dvije godine rekao da će u mojoj selendri u auto salonu biti EV...rekao bih mu da je lud...A sad već imamo reklame...mercedes od 2030 potpuno postaje EV...pritisak se stvara

"čarobne baterije" su sad prioritet...kao što je bilo cjepivo...pa je proces se ubrzao...Jedino što Kinu spriječava da postane No1 je energetska neovisnost...A to mogu postići samo...


Što više EV bude po cesti to će glavno oružje među konkurencijom biti domet...A to je vezano uz bateriju...što znači milijarde će se ulagati u istraživanje i razvoj
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Startup Form Energy ima jeftinu bateriju koja
HCMAA kaže...
Možemo se mi zafrkavati...ali krenulo je...kolo se kotrlja...da mi je netko prije dvije godine rekao da će u mojoj selendri u auto salonu biti EV...rekao bih mu da je lud...A sad već imamo reklame...mercedes od 2030 potpuno postaje EV...pritisak se stvara

"čarobne baterije" su sad prioritet...kao što je bilo cjepivo...pa je proces se ubrzao...Jedino što Kinu spriječava da postane No1 je energetska neovisnost...A to mogu postići samo...


Što više EV bude po cesti to će glavno oružje među konkurencijom biti domet...A to je vezano uz bateriju...što znači milijarde će se ulagati u istraživanje i razvoj

 Mislim da će Kina postići energetsku neovisnost između ostaloga sa dobrim baterijama koje će biti u sustavima pohrane energije i razvojem torijevskih nuklearnih elektrana koje su puno boljih karakteristika od sadašnjih nuklearki a koje trebaju zamijeniti elektrane na ugljen i drastično smanjiti emisiju CO2, a oko toga se sve vrti. Ove baterije bi mogle biti jedna od karika u tom lancu. A što se tiče automobila, tu se potpuno slažem s tobom: domet je stvar br.1 koji se treba riješiti, a tu opet ulaze u igru lakše, jače i jeftinije baterije od sadašnjih. Inače, malo mi je muka ovo o čemu pričamo zvati baterijama, kada su zapravo u pitanju akumulatori (sekundarni kemijski izvori struje, sa reverzibilnim procesom punjenje-pražnjenje, dok su baterije primarni kemijski izvor električne energije koji nije reverzibilan - baterija koja se potroši je mrtva, bez energije i ne može primiti novu).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 21:30 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice