Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

poruka: 62
|
čitano: 18.765
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z".
8 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Planet Junkjard

Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ludizao kaže...

Jako se veselim mogućnostima povremenih potpunih prekida veze za only $99 per month. It's a feature.

 za nekoga tko nema pristup internetu u svom selu i sl., cak i to ce biti bolje od toga da nema nikakav internet ili neki ultra spor...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z
4K video, ne izgleda loše.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Neznam zašto plačete ali nigdje nije navedan cijena za HR, cijena od 99$ je za USA, i za balkan bi definitivno bila niža, sigurno ne nešto drastično ali definitivno niža. Uostalom u nekom selu sa par kuća, jedan uzme ovo i djeli na tih par kuća. Svako kesne 200kn i mirna bosna. Iskreno ne vidim nikakav problem za ovo jer sam siguran da je ovo dobar izbor za takve pripizdine gdje dobiješ jebeno dobru vezu o kojoj još uvijek 2/3 HR može samo sanjat.

Uz to dobar je izbor za kakve autodomove ako putuješ dosta, malo i praktično i ne je...š se sa traženjem interneta po svakavim državama.

 

U svakom slučaju defitinivno dobrodošao izbor, pa sad ko voli nek izvoli.

Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Idemo vidjeti:

Brzine 50 do 150 Mbps u beta fazi
Cijena 99 usd,

Ako 3 - 4 ljudi u selu šera konekciju to bi došlo 156 kn po osobi. mjesečno. To je tu negdje u rangu s pokućnim internetom


Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 12:35 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Gigabox nakon 300GB ima brzinu do 4/1 Mbit/s.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 13:36 (DexCro).
15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 13:35 (DexCro).
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
zvgrcman kaže...
zanimljivo ali i preskupo ,za 120 kn imam 50/30 vezu preko tcom-a .Ovo čudo je 500$ jednokratno i onda 700 kn mjesečno

Buhuuu... Ja imam za 160 kn 150/50 od VIP-a... I što bi s time trebao reć?
Pitaj nekog kolegu u okolici Sinja ili Gorskom Kotaru ili na otoku Visu, koju on brzinu ima i koliko plaća? Ili bilo kojeg sela negdje u zabiti sa 3-4 domaćinstva...

Naravno da u gradu nikome to ne treba, i sama bit Star Link-a je da da omogući koliko toliko dobar net ljudima za koje države i operateri ne brinu (znači nema insfrastrukture niti se bude radila).

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
12 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Meni isto nije jasno kako ne kuzite da je to namijenjeno krajevima gdje nema dovoljno gustoce naseljenosti da se isplati pokrivati sto fiksnom infrastrukturom sto mobilnim signalom. Toga u Hr ima, iako vise zbog konfiguracije terena nego gustoce, ali mi smo europa, negdje u Sj. Americi, gdje je gustoca naseljenosti nikakva a imas neke 100 dolarske pakete at&ta za 384 kbit/s, ovo je odlicno. Zasad se ove ne smiju pomicati, ali sigurno ce doci i paketi gdje ces ti moci postaviti antenu na kampicu, brod, avion, stogod. Nece ni bit ovakav dish koji malo vuce na satelitske normalne antene. Ovo je phased array antena koja ne mora izgledati ovako kako izgleda, samo je ploca zapravo.

 

Naravno, kad jos na cijelu konstelaciju stave laserske linkove, a ne samo na polarne, imat ce jako malu latenciju na drugu stranu svijeta, navodno to treba traderima na burzama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ukay1000 kaže...
Da imam 99 dolara za ovo, sigurno ne bi zivio u zabacenom dijelu gdje 2g signal ima 2 crtice.

Ne znam koliko imaš godina ali ovo je smiješno pročitati.

Danas ljudi koji imaju novca žive upravo u takvim područjima.

Čisti zrak, puno prirode, bez gužve, bez zračenja, organska hrana na svakom koraku,....

Ali za mlade je naravno bitno biti u žiži

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 19:32 (CroDexter).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Ti pričaš gluposti kad govoriš kako niti na jedan način ne možeš doći do brzog interneta na Trešnjevci.... To jednostavno nije istina... Uostalom možeš i ti uzeti Muskov internet ako mu cijema podne.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Nije ovo namjenjeno tebi već ljudima koji žive na mjestima gdje nema optike ni signala za mobitel i internet... Super je to ideja, ali nitko si to neće moći priuštiti ako se ne spusti cijena ili država ne subvencionira trošak.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Ma odlično mu je, ali je preskupo. Cijena nikako ne bi smjela biti veća od one dostupne preko optike ili mobilnog interneta. Tu bi trebala uskočiti i država i subvencionirati dio troške. Jednog dana će cijeli svijet biti pokriven besplatnim WIFI signalom, ali eto nema Tesle pa ćemo se morati načekati do tog trenutka...

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Očito ti ne posnaš naša sela. Kakvo djelenje. Ljudi se međusobno tuže i gađaju kamenu. Rijetkost je naći dva susjeda u dobrim odnosima. Osim toga sela i kuće su raštrkane po brdima....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Očito ne gledaš vijesti. Pogledaj područje stradalo potresom, ljudi nemaju vode ni kanalizacije, neki niti struje, a ti kažeš da planduju i uživaju u obilju. 100$ je puno. To ne bi trebalo koštati više od cijene interneta u gradovima. Neka država subvencionira razliku u cijeni.

 

7 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
nikonja kaže...

Neznam zašto plačete ali nigdje nije navedan cijena za HR, cijena od 99$ je za USA, i za balkan bi definitivno bila niža, sigurno ne nešto drastično ali definitivno niža. Uostalom u nekom selu sa par kuća, jedan uzme ovo i djeli na tih par kuća. Svako kesne 200kn i mirna bosna. Iskreno ne vidim nikakav problem za ovo jer sam siguran da je ovo dobar izbor za takve pripizdine gdje dobiješ jebeno dobru vezu o kojoj još uvijek 2/3 HR može samo sanjat.

Uz to dobar je izbor za kakve autodomove ako putuješ dosta, malo i praktično i ne je...š se sa traženjem interneta po svakavim državama.

 

U svakom slučaju defitinivno dobrodošao izbor, pa sad ko voli nek izvoli.

 Ako su brzine od 150mb, to doslovno može dijeliti 5 kuća.

Jedan takav sustav za selo se lako napravi, sjećam se da su kod nas imali neku vrstu takvog interneta.

Starlink je odlična stvar i svaka čast Musku što nam nudi nešto takvo

3 godine
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Nije nužno da susjedi surađuju,
Seljan mora samo iskeširati 156kn mjesečno za Internet i dio opreme.
Nemora ni znati da se njegov susjed spaja na isti link.

Uvijet je da je u selu barem 4 domaćinstva, dobiju do 200 mbps u beta fazi kasnije i više.

Ma hebeš vukojebine ovo se isplati i za gradove. Ako nema optike.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 20:40 (ccc2002).
14 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Super, vojna tehnologija dostupna širokim narodnim masama, nakon što nam je ARPANET omogućio internet, GPS besplatnu navigaciju, sada primamo internet iz svemira koristeći tehnologiju AESA radara (antene sa faznim pomakom). Uskoro možemo očekivati one robote iz Boston Dynamicsa za izvođenje teških i opasnih poslova te egzoskeleton za osobe sa invaliditetom.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Zanimljiva logika vecine. Dovedeš satelitom internet brzi od prosjeka u HR, u najvecu zabit, i bude jeftiniji od fiksnog u gradu :)

Logika je nekima jaca strana.
Jos da cekamo da se javi Keso sa idejom kako ih treba prisiliti da u HR to bude besplatno.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Nije mi jasno kako je legalno pustiti toliko satalita u orbitu? Zasto se kinezi ili rusi ne bune? Ovi sataliti su oruzje, zamisli koja se propaganda moze plasirati u kini ili rusiji. 

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
DarkoKwon kaže...

Nije mi jasno kako je legalno pustiti toliko satalita u orbitu? Zasto se kinezi ili rusi ne bune? Ovi sataliti su oruzje, zamisli koja se propaganda moze plasirati u kini ili rusiji. 

 Vec je objevljano davno da nece davati uslugu gdje bi to recimo zaobisli veliki kineski vatreni zid. A zasto je broj satelita bitan. Sateliti su mali u vrlo niskoj orbiti i nece biti dugo gore. E sad ako imaju jako dobre kamere. I zadnje, odakle tinda se ne bune? https://www.businessinsider.com/russia-may-fine-citizens-spacex-starlink-internet-authoritarian-regime-2021-1

12 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
MimiXXX kaže...

Ti pričaš gluposti kad govoriš kako niti na jedan način ne možeš doći do brzog interneta na Trešnjevci.... To jednostavno nije istina... Uostalom možeš i ti uzeti Muskov internet ako mu cijema podne.

Nitko od providera ne želi ulagati u opremu za ulicu od 20 kuća vjerovao ili ne, nema niti kablovske,moj položaj je takav da sam zagrađen sa svih strana zato mi je loš signal.Probali smo preko zaposlenika iz T-com nešto skemijati, al nije prošlo.

I nemoj govoriti ljudima na forumu da pričaju gluposti,nije pristojno.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
U Rusiji ne ideš na Internet preko Starlinka, nego obrnuto, Starlink ide na Internet preko Rusije.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 9:11 (ccc2002).
14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
DexCro kaže...
Gigabox nakon 300GB ima brzinu do 4/1 Mbit/s.

 400GB u magenti. Ako je meni to dovoljno (je da je na knap), a internet mi treba za rad, ne vidim zašto ne bi bilo nekome drugome osim ako ne skida jer mu se hoće. Mislim da A1 po novom ima 1TB. Alternativa postoji.

nemam za potpis
3 godine
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
za te količine podataka uzmeš disk od 3 terabajta u auto i vozi. Nikakav Telekom.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
tenac kaže...

Ako je meni to dovoljno (je da je na knap), a internet mi treba za rad, ne vidim zašto ne bi bilo nekome drugome...

Zbilja dobro pitanje. Zar je moguće da postoje ljudi drugačiji od tebe?

 

Do mene ne dolazi normalna žica. Ni bakrena niti staklena pa sam prisiljen na 4G. Streaming mi je ključni dio prihoda u firmi.

 

Imao sam Tele2 sve dok mi 20-og u mjesecu nisu spustili brzinu zbog prekoračenja od 200GB prometa. Nemaju mogućnost nadoplate, nemaju jaču tarifu. Samo 'ladno kažu: "Otkažite ugovor!". Na svu sreću, bio je petak pa sam imao do ponedjeljka vremena za promjenu operatera.

 

A1 ne garantira upload veći od 2Mb, a u stvarnosti je najčešće ispod 0,5Mb. Kad sam pitao kakav je upload u ulici gdje mi je firma, rekli su mi da ne znaju, neka zovem tehničku podršku. Osim toga, obavezna je kupovina njihovog rutera bez obzira da li već imaš svoj. U prijevodu: reket za "besplatni" ugovor.

 

T-com, kojeg najmanje preferiram, je jedini imao "flat" rate od 1TB i upload bez ograničenja brzine. Upload je skoro kao download. Bez mjesečnog ugovora, bez obaveznog rutera. Potpisao i otišao. Za 30 minuta sam imao novog providera. Bila je to najskuplja opcija, ali i jedina prihvatljiva. 

 

Prosječna brzina mi je 35/25. Za sada je prihvatljivo, ali da mi netko ponudi bolje, uzeo bih bez razmišljanja.

 

 

14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
DexCro kaže...

Zbilja dobro pitanje. Zar je moguće da postoje ljudi drugačiji od tebe?

 

Do mene ne dolazi normalna žica. Ni bakrena niti staklena pa sam prisiljen na 4G. Streaming mi je ključni dio prihoda u firmi.

 

Imao sam Tele2 sve dok mi 20-og u mjesecu nisu spustili brzinu zbog prekoračenja od 200GB prometa. Nemaju mogućnost nadoplate, nemaju jaču tarifu. Samo 'ladno kažu: "Otkažite ugovor!". Na svu sreću, bio je petak pa sam imao do ponedjeljka vremena za promjenu operatera.

 

A1 ne garantira upload veći od 2Mb, a u stvarnosti je najčešće ispod 0,5Mb. Kad sam pitao kakav je upload u ulici gdje mi je firma, rekli su mi da ne znaju, neka zovem tehničku podršku. Osim toga, obavezna je kupovina njihovog rutera bez obzira da li već imaš svoj. U prijevodu: reket za "besplatni" ugovor.

 

T-com, kojeg najmanje preferiram, je jedini imao "flat" rate od 1TB i upload bez ograničenja brzine. Upload je skoro kao download. Bez mjesečnog ugovora, bez obaveznog rutera. Potpisao i otišao. Za 30 minuta sam imao novog providera. Bila je to najskuplja opcija, ali i jedina prihvatljiva. 

 

Prosječna brzina mi je 35/25. Za sada je prihvatljivo, ali da mi netko ponudi bolje, uzeo bih bez razmišljanja.

 

 

Ako je za tvrtku onda je to druga priča. Koja je to tarifa 1TB? Ako ide preko 4G, trebao bi imati veću brzinu. O kojem ruteru se radi i imaš li kakve vanjske antene?

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 6:58 (tenac).
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Mi smo snažni, mi smo jaki👊
Ljudi iz gradova,,
3 godine
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 9:27 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Dexcro wrote: "Osim toga, obavezna je kupovina njihovog rutera bez obzira da li već imaš svoj. U prijevodu: reket za "besplatni" ugovor."

Da ti ne bi telekom stavljao tvoj router nad kojim nemaju nadzor niti legalno pravo upravljati u svoju mrežu. Stvarno svašta, da ne kažem nešto drugo.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice