Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

poruka: 31
|
čitano: 8.431
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu".
8 godina
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Lijepo lijepo, planiraju ponuditi jeftiniji internet  u nekim zemljama kao Filipini to puno znači jer se tamo plati više a dobis malo. tj kvaliteta je na niskoj razini. A sa druge strane, ovo oni ne rade iz dobre namjere, baš će ubiti puno konkurencije koja nema mogučnost stavljanja satelita u svemir. 

Znači ameri će s vremenom biti vodeći u prodaji interneta kao što su sada Rusi vodeći u prodaji plina. 

 

Za 10 ili 20 godina, ako im nešto nebude pri volji, zavrnut će se pipa. Ovo bude kasnije sredstvo utjecaja. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 8:46 (T700).
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Potencijalna zarada bit ce strasna. Medjutim, ono sto mi je jako drago je da ce jako puno ljudi diljem Afrike, Azije, Juzne Amerike, konacno moci pristupiti internetu. Znanje je moc, a mnogi od njih ce dobiti priliku pomocu interneta izvuci se iz siromastva, mnogi od njih ce moci vidjeti kako nesto uzgojiti, kako nesto napraviti brze, bolje, pametnije. Ovo je daleko vazniji projekt za svijet od pukog brojanja profita. Primjerice ako uzmete i "napredne" Amere, pa njih cca 450 milijuna nema pristup brzom internetu.  Pa onda recimo Europa, ako odete u Njemacku, neki dijelovi vam se cine kao da ste zapeli u proslom stoljecu, signala nema, o internetu ne trebate ni pomisljati. Nijemci se jako boje repetitora i potencijalnog zracenja, mnogi projekti su stopirani, i zamislite samo koliko desetaka, ako ne i stotina tisuca Nijemaca nema pristup normalnom internetu. 

 
7 15 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Amera ima 330 milijuna, a 450 ih nema pristup brzom internetu. Zanimljivo
4 godine
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Jesi svjestan da SAD ima oko 320mil stanovnika? O kakvih 450mil ti pises uopste? Evo me sad kuckam iz seoceta od 700 stanovnika u Njemackoj, cekam da nam uvedu net. Jesi svjestan da ima vodafonbox kojim i u najzabacenijim dijelovima njemacke ces imat net?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Da I oni su jako zaostali jer im kablovska ne ide žicom. Baš je taj Dojčland zaglavio u povjesti.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
14 godina
neaktivan
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Ma nadam se da ce to biti dostupno  u hrv, jbt imam Homebox od tcome, iz razloga što je žičana veza pre loša, a nažalost homebox nije ništa bolji, u najboljem slučaju mi brzina ponekad soči na 10mbit/s  a inače se vrti oko 2-4mbit/s. Kako bi s guštom odjebo taj monopolistički tcom, koji ima užasnu infrakstrukturu a naplačuju usluge ko suho zlato.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

O majke ti pameti, pa jel moze vas mozak registrirat da se radi o pogresci... omakla se nula kad sam pisao na mobu. Znam za podatak od 45 milijuna, a evo i clanak koji govori o priblizno tom broju: https://nationalinterest.org/blog/buzz/42-million-americans-don%E2%80%99t-have-access-high-speed-internet-claims-study-121181... uhvate se ljudi na feler ko muha na govno...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Arctic Skies kaže...
Jesi svjestan da SAD ima oko 320mil stanovnika? O kakvih 450mil ti pises uopste? Evo me sad kuckam iz seoceta od 700 stanovnika u Njemackoj, cekam da nam uvedu net. Jesi svjestan da ima vodafonbox kojim i u najzabacenijim dijelovima njemacke ces imat net?

 Nikad cuo za to. Samo znam kad sam u Njemackoj na putu, a cesto idem, da je mobilni internet nikakav u vecini Njemacke. Kakve ti opcije imas za kucni internet, to ja ne znam. Samo znam da ce opcija satelitskog interneta biti zanimljiva jako puno ljudi cak i u Europi... 

8 godina
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Nemojmo se još prerano veseliti. Treba vidjeti kako bude to u praksi fukcioniralo kad na njega navali cijela zemlja. 

Treba vidjeti kako bude radilo kad bude oblačno vrijeme, stvara li to neke smetnje u prijmu signala ? 

 

Ja sad koristim tele2 pokućni internet, radi mi bez problema. Prije sam bio kod T-coma Maxadsl i često je znalo biti problema, t-com tehničar mi je rekao da problemi nisu u ruteru ili u centrali već telefonski vodovi koji nisu predviđeni za tolike brzine. Bio sam kod nekih rođaka, tele2 tam radi jako loše, signala skoro da nema zbog brdovitog terena koji nije dobro pokriven. 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Recimo i kod nas ce prica imati veliki potencijal. Imam frenda na Volovcici koji ima opciju samo Iskona, Internet je tuga, jad i cemer. Nitko drugi mu ne moze pruziti uslugu, a optika se nece provesti posto su to sve kuce u kvartu, a njima su uglavnom zgrade prioritet. Imas opciju "neogranicenig" mobilnog interneta od HT-a koji zapravo nije neogranicen, a uskoro ce imati i opciju satelitskog interneta koji ce mu mozda biti daleko prihvatljiviji i u konacnici jeftiniji... vidjet cemo kakve ce performanse biti kad se svih 12 tisuca satelita lansira...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
T700 kaže...

Nemojmo se još prerano veseliti. Treba vidjeti kako bude to u praksi fukcioniralo kad na njega navali cijela zemlja. 

Treba vidjeti kako bude radilo kad bude oblačno vrijeme, stvara li to neke smetnje u prijmu signala ? 

 

Ja sad koristim tele2 pokućni internet, radi mi bez problema. Prije sam bio kod T-coma Maxadsl i često je znalo biti problema, t-com tehničar mi je rekao da problemi nisu u ruteru ili u centrali već telefonski vodovi koji nisu predviđeni za tolike brzine. Bio sam kod nekih rođaka, tele2 tam radi jako loše, signala skoro da nema zbog brdovitog terena koji nije dobro pokriven. 

 Da, ne nadaj se previše.

20 Gbps, 12000 satelita, to ti daje 240 Tbps.

Ali to je teoretski maksimum koji je neostvariv nikako, realno je /10.

Da uspiješ cijeli bandwidth podijeliti na korisnike interneta (trenutno oko pola svjetske populacije, cca. 4 milijarde ljudi), dobiješ brzinu od 30 kbps (teoretski, realno puno puno manje).

A kaj se vremena tiče, stavio sam link na jednoj drugoj temi ( ne sjećam se više), atenuacija kod lošeg vremena je dodatnih 50+ dB, tj. ako imaš ful signal kad je loše vrijeme iznad tebe imaš minimum (klasika ko i kod svih drugih takvih veza), tak da taman i da nitko drugi ne koristi Starlink ne možeš u tom slučaju imati više od cca. 1 Mbps (vjerovatno, možda malo manje ili više, ako mogu šaltati red modulacije, ali sigurno ne mogu jer je takav sustav).

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
=XFX=PlayHard kaže...

Potencijalna zarada bit ce strasna. Medjutim, ono sto mi je jako drago je da ce jako puno ljudi diljem Afrike, Azije, Juzne Amerike, konacno moci pristupiti internetu. Znanje je moc, a mnogi od njih ce dobiti priliku pomocu interneta izvuci se iz siromastva, mnogi od njih ce moci vidjeti kako nesto uzgojiti, kako nesto napraviti brze, bolje, pametnije. Ovo je daleko vazniji projekt za svijet od pukog brojanja profita. Primjerice ako uzmete i "napredne" Amere, pa njih cca 450 milijuna nema pristup brzom internetu.  Pa onda recimo Europa, ako odete u Njemacku, neki dijelovi vam se cine kao da ste zapeli u proslom stoljecu, signala nema, o internetu ne trebate ni pomisljati. Nijemci se jako boje repetitora i potencijalnog zracenja, mnogi projekti su stopirani, i zamislite samo koliko desetaka, ako ne i stotina tisuca Nijemaca nema pristup normalnom internetu. 

 Vidi kaj je jeftini pristup internetu, društvenim mrežama i ostalome... Napravio od ljudi i društva. Ja nemam ni najmanje nade da će ljudi postati išta pametniji, samo gluplji, naći će se u echo chambers sa istomišljenicima (koja god bila tema) i dobit ćeš još više polarizirajuće društvo.

Čak i dijelovi svijeta gdje očekuješ obrazovanije ljude je pao pod utjecaj, možeš mislit kaj će ispast kad intetnet dođe u šupke svijeta gdje će napraviti totalni kaos.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
nixass kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Potencijalna zarada bit ce strasna. Medjutim, ono sto mi je jako drago je da ce jako puno ljudi diljem Afrike, Azije, Juzne Amerike, konacno moci pristupiti internetu. Znanje je moc, a mnogi od njih ce dobiti priliku pomocu interneta izvuci se iz siromastva, mnogi od njih ce moci vidjeti kako nesto uzgojiti, kako nesto napraviti brze, bolje, pametnije. Ovo je daleko vazniji projekt za svijet od pukog brojanja profita. Primjerice ako uzmete i "napredne" Amere, pa njih cca 450 milijuna nema pristup brzom internetu.  Pa onda recimo Europa, ako odete u Njemacku, neki dijelovi vam se cine kao da ste zapeli u proslom stoljecu, signala nema, o internetu ne trebate ni pomisljati. Nijemci se jako boje repetitora i potencijalnog zracenja, mnogi projekti su stopirani, i zamislite samo koliko desetaka, ako ne i stotina tisuca Nijemaca nema pristup normalnom internetu. 

 Vidi kaj je jeftini pristup internetu, društvenim mrežama i ostalome... Napravio od ljudi i društva. Ja nemam ni najmanje nade da će ljudi postati išta pametniji, samo gluplji, naći će se u echo chambers sa istomišljenicima (koja god bila tema) i dobit ćeš još više polarizirajuće društvo.

Čak i dijelovi svijeta gdje očekuješ obrazovanije ljude je pao pod utjecaj, možeš mislit kaj će ispast kad intetnet dođe u šupke svijeta gdje će napraviti totalni kaos.

 A gle, ne znam kako ce to utjecati na vecinu ljudi i za sto ce se koristiti internet, ja to uvijek nekako gledam prema sebi,a to je mozda pogresno. Meni je internet donio znanja daleko vise nego osnovna+srednja+fakultet. Da ne govorim koliko vise znanja i zanimljivih stvari sam vidio na internetu nego na TV-u! Slazem se da je danas doseg vecini instagram i facebook, ali to je sad vec ulazenje u detalje, poanta price je da danas dijete u Africi uz relativno dobar internet, ukoliko zna citati i pisati, ima sansu postati programer. Ima sansu zavrsiti fakultet i biti inzenjer jer je internet prepun materijala. Ako hoces nauciti nesto, mozes. Ljudi nisu svjesni koliko je internet ljudi izvadio iz siromastva. Svaki dan oko 50-100 tisuca ljudi globalno izadje iz teskog siromastva. Internet pruza daleko vecu sansu za uspjeh, nego nekad kad ga nije bilo.... 

6 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Druže Musk ljubičice bijela...tebe voli internet generacija cijela
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Ampere kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 A gle, ne znam kako ce to utjecati na vecinu ljudi i za sto ce se koristiti internet, ja to uvijek nekako gledam prema sebi,a to je mozda pogresno. Meni je internet donio znanja daleko vise nego osnovna+srednja+fakultet. Da ne govorim koliko vise znanja i zanimljivih stvari sam vidio na internetu nego na TV-u! Slazem se da je danas doseg vecini instagram i facebook, ali to je sad vec ulazenje u detalje, poanta price je da danas dijete u Africi uz relativno dobar internet, ukoliko zna citati i pisati, ima sansu postati programer. Ima sansu zavrsiti fakultet i biti inzenjer jer je internet prepun materijala. Ako hoces nauciti nesto, mozes. Ljudi nisu svjesni koliko je internet ljudi izvadio iz siromastva. Svaki dan oko 50-100 tisuca ljudi globalno izadje iz teskog siromastva. Internet pruza daleko vecu sansu za uspjeh, nego nekad kad ga nije bilo.... 

 Dobro ti je nixass gore rekao, ovo sto ti pises su teske gluposti. koje ce to dijete u africi postati pametnije ili obrazovanije buljeci i bauljajuci po bespucima laznih i placenih informacija na internetu, bokte tamo su ljudi zaostali 100g za ostatkom svijeta.

postati programer uceci na internetu, inzenjer? Internet vadi ljude iz siromastva? O majko kristova Ti si izgleda cisti primjer tog sistema

 Ja sam postao programer uceci na internetu. Ti vjerojatno nisi nikad niti otvorio bilo koji besplatni tutorial, pa nisi niti u mogucnosti shvatiti sto sve besplatno, a dobro i kvalitetno postoji na internetu i svima je na dohvat ruke. Takodjer sam postao daleko bolji inzenjer gledajuci hrpe MIT besplatnih predavanja koje su mi jako pomagale na faksu i pomazu mi i dan danas brojni gotovi besplatni projekti koji se mogu naci online. To sto si ti vjerojatno neuk i uskog gledista, ne znaci da drugi ljudi ne mogu naci nesto korisno ukoliko to zele pronaci. Nemoj smatrati druge ljude ogranicenima ukoliko ti sam sebe ogranicavas i ne znas razmisljati jer nisu svi poput tebe, ne smatraju svi sve oko sebe bespucima laznih i placenih informacija. Da, internet vadi ljudi iz siromastva. I to vise nego i jedan drugi medij na svijetu. Internet je najveci izum u povijesti covjecanstva i svakako je donio daleko vise dobrog nego loseg na ovaj svijet.  

 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Ampere kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 A gle, ne znam kako ce to utjecati na vecinu ljudi i za sto ce se koristiti internet, ja to uvijek nekako gledam prema sebi,a to je mozda pogresno. Meni je internet donio znanja daleko vise nego osnovna+srednja+fakultet. Da ne govorim koliko vise znanja i zanimljivih stvari sam vidio na internetu nego na TV-u! Slazem se da je danas doseg vecini instagram i facebook, ali to je sad vec ulazenje u detalje, poanta price je da danas dijete u Africi uz relativno dobar internet, ukoliko zna citati i pisati, ima sansu postati programer. Ima sansu zavrsiti fakultet i biti inzenjer jer je internet prepun materijala. Ako hoces nauciti nesto, mozes. Ljudi nisu svjesni koliko je internet ljudi izvadio iz siromastva. Svaki dan oko 50-100 tisuca ljudi globalno izadje iz teskog siromastva. Internet pruza daleko vecu sansu za uspjeh, nego nekad kad ga nije bilo.... 

 Dobro ti je nixass gore rekao, ovo sto ti pises su teske gluposti. koje ce to dijete u africi postati pametnije ili obrazovanije buljeci i bauljajuci po bespucima laznih i placenih informacija na internetu, bokte tamo su ljudi zaostali 100g za ostatkom svijeta.

postati programer uceci na internetu, inzenjer? Internet vadi ljude iz siromastva? O majko kristova Ti si izgleda cisti primjer tog sistema

 https://borgenproject.org/internet-access-reducing-global-poverty/

 

https://theconversation.com/mexico-wants-internet-access-for-all-getting-everyone-online-could-reduce-poverty-too-104206

 

https://www.internetsociety.org/resources/doc/2015/the-internet-an-opportunity-for-sustainable-development/

 

evo, obrazuj se, nemoj si dozvoliti da budes neuk i ogranicen... 

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Internet ima mnoge dobre i loše strane, sve ovisi o tome kako će se osoba ponašat i kako će ga koristit. Uostalom, tako je i s knjigama; neki čitaju ljubavne drame, neki čitaju stručne i korisne knjige, neki čitaju oboje navedeno i sve između toga. Da, mnogi padnu pod loše utjecaje, no ne treba okrivit internet za to, takva je ljudska priroda. Na jednog marljivog učenjaka dođu desetine svakakvih koji to nisu. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa

Lako za tog jednog koji sebe osposobi za tržište rada i npr familiju postavi na noge.

Kaj sa ovih 10 koji rastu nenormalno svaki dan i imaju utjecaj na npr... Izbore najjače ekonomije svijeta?

Koja je cijena svoga?

 

(Da da, lako je meni laprdat iz fotelje, al neke stvari se događaju i imaju jako visoku cijenu po društvo, kolko god imali romantična razmišljanja o nečemu)

 

Čisto da se ogradim, da, jesam za internet u svakom kutu Zemlje, al efekti neće biti kakvi se očekuju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 13:44 (nixass).
14 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
matrix9111 kaže...

Ma nadam se da ce to biti dostupno  u hrv, jbt imam Homebox od tcome, iz razloga što je žičana veza pre loša, a nažalost homebox nije ništa bolji, u najboljem slučaju mi brzina ponekad soči na 10mbit/s  a inače se vrti oko 2-4mbit/s. Kako bi s guštom odjebo taj monopolistički tcom, koji ima užasnu infrakstrukturu a naplačuju usluge ko suho zlato.

Gigabox, brzina oko 200 mbita/s, ping 15-30. Treba samo odabrati pravog operatera (najbolji signal na lokaciji) i uložiti u opremu.

nemam za potpis
6 godina
neaktivan
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa

Takvi smo mi ljudi, isto ti je bilo i prije interneta, ljudi su čitali novine, gledali televiziju, čakulali više, ali ne nužno i korisnije. Ako išta, internet omogućuje puno više slobode, a doima se štetnim zbog izraženih negativnih aspekata, no ta nuspojava se ionako ne može izbjeć s njim ili bez njega. Zdrava zajednica može bit samo ona koja je i mala, malo ljudi na manjem području, možda djelomično ili potpuno izoliranom. Dobro, meni smeta to šta se u većoj mjeri izgubio nekakav prijašnji način života, a izrodilo se mnogo blesavih i štetnih trendova, no to je opet prije svega ljudska pogreška; ako ih je zaveo netko na internetu, tada bi ih zaveo i netko u novinama ili na bilo koji drugi način. Internet je samo alat, takav je kakav je i korisnik. Pokaže li se više štetnim nego korisnim, ha, pa ko nam je kriv? Tada smo sami to izabrali, svi mi, u većoj ili manjoj mjeri. Ako išta, internet je upravo iz tog razloga najbolji alat za upoznavanje i prokazivanje društva, odnosno svega onoga šta ne valja.

5 godina
protjeran
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa

Nekako mi vuče na još jedan (Muskov) balon.

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 2:08 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Ampere kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 Ja sam postao programer uceci na internetu. Ti vjerojatno nisi nikad niti otvorio bilo koji besplatni tutorial, pa nisi niti u mogucnosti shvatiti sto sve besplatno, a dobro i kvalitetno postoji na internetu i svima je na dohvat ruke. Takodjer sam postao daleko bolji inzenjer gledajuci hrpe MIT besplatnih predavanja koje su mi jako pomagale na faksu i pomazu mi i dan danas brojni gotovi besplatni projekti koji se mogu naci online. To sto si ti vjerojatno neuk i uskog gledista, ne znaci da drugi ljudi ne mogu naci nesto korisno ukoliko to zele pronaci. Nemoj smatrati druge ljude ogranicenima ukoliko ti sam sebe ogranicavas i ne znas razmisljati jer nisu svi poput tebe, ne smatraju svi sve oko sebe bespucima laznih i placenih informacija. Da, internet vadi ljudi iz siromastva. I to vise nego i jedan drugi medij na svijetu. Internet je najveci izum u povijesti covjecanstva i svakako je donio daleko vise dobrog nego loseg na ovaj svijet.  

Spominjes djecu u africi i da ce ti postati nekakvi programeri i inzenjeri, takvi nisu vidili skole 0 dana za razliku od tebe. Ako si vec mislio na djecu koja su odskolovana u africi poput tebe u europi bezve razglabamo, drugi put budi jasniji kad pricas o djeci u africi, takvom nebude internet pomogao tamo se druge stvari trebaju rijesavati a ne hebeni internet

 Tko je rekao da se nista ne radi po pitanju drugih stvari? Da si imalo informiran znao bi da su se otvorile tvrtke u Africi koje se bave programiranjem, a financirale su ih strane tvrtke/organizacije i sl. (sve crnci zaposlenici koji rade kao programeri). Znao bi na kojim projektima rade, znao bi i koji su to developeri na npr. Steamu itd. S takvim nacinom govora, uopce se necu potruditi i priloziti linkove (potrudi se sam ili ostani neupucen). Afrika nije ono sto je bila prije 50 i kusur godina mada je i dalje daleko od "zapada".

 

Slazem se da ima jos puno bitnih stvari ali i ovo je jedna od takvih (neki ljudi su rodeni za "digitalne" stvari, dok drugi jednostavno ne vole tehnologiju). Ne mozes sve ljude trpati u isti kos...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
=XFX=PlayHard kaže...

 Nikad cuo za to. Samo znam kad sam u Njemackoj na putu, a cesto idem, da je mobilni internet nikakav u vecini Njemacke. Kakve ti opcije imas za kucni internet, to ja ne znam. Samo znam da ce opcija satelitskog interneta biti zanimljiva jako puno ljudi cak i u Europi... 

 Da to stoji. U gradovima je super čak i 5G je dosta brz (do 500 megabita) ali..., autocesta katastrofa, sela također

12 godina
odjavljen
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Časni Sud Bugovaca ne uvažava ispriku. Razlog - nula je na drugom kraju tipkovnice.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Smatram da je to net za ljude u pripizdini koji nemaju druge opcije, za znanstvenike, brodove, itd...
Glede mene, i dalje bi uzeo Tele2 pokućni koji je krš bio, već Starlink
4 godine
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
=XFX=PlayHard kaže...

 Primjerice ako uzmete i "napredne" Amere, pa njih cca 450 milijuna nema pristup brzom internetu.

 Ahahahahahaha... Kao da čitam komentare na Indexu. Sinko, Amera ima oko nešto preko 328 milijuna.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
Dobro čovjek se ispravio nakon sat-dva, a ti to ni nakon 24h nisi uspio primijetiti
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 12:05 (kbenzema).
12 godina
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
kbenzema kaže...
Dobro čovjek se ispravio nakon sat-dva, a ti to ni nakon 24h nisi uspio primijetiti

 Pa vidiš da je naviknut na Index komentare. Prvo izvrijeđat, pa onda možda pogledati odgovore i razmisliti. Možda :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloadu

Kako upload funkcionira? Zar sa zemlje taj mali tanjuric dobaci skroz do satelita? Imam kakvih rezultata za to?

-Ili to nekako drugacije funkcionira?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Starlink premašio brzinu od 100 Mb/s u downloa
kbenzema kaže...
Dobro čovjek se ispravio nakon sat-dva, a ti to ni nakon 24h nisi uspio primijetiti

 Čitam poruke redom kako su napisane i na njih eventualno napišem komentar. Ne pročitam ih sve, pa tek onda krenem komentirati.

 

Kako BUG ni u 2020. na forumu nije omogućio brisanje poruka, ne znam zašto se čudiš poruci.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice