Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

poruka: 29
|
čitano: 7.987
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov".
16 godina
neaktivan
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Ma nije valjda, a ja mislio da digitalni majmuni stvarno nekome toliko vrijede.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
18 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Fora, super je kako sve digitalno ogoli uobicajene ceremonije i svede ih na bit. Pravi zen :) ko i ona klasifikacija majmuna i crnaca i chatboti itd isl
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Također možete i 3 puta obojati tunel, sagraditi javni wc i napraviti bezbroj spomenika i fontana. A ako nedostane novca tu uskoči štamparija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 13:41 (Noel).
 
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

još se nisu javili sektaši, čudim se

jedan s kuknjavom zašto se uvijek piše protiv kripta, drugi zašto nikom ne smetaju političari, kurve i ostali nego samo kripto, treći će spomenut dionice, četvrti koga briga što on radi doma i tako u krug 

Moj PC  
7 8 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
picajzla0707 kaže...

još se nisu javili sektaši, čudim se

jedan s kuknjavom zašto se uvijek piše protiv kripta, drugi zašto nikom ne smetaju političari, kurve i ostali nego samo kripto, treći će spomenut dionice, četvrti koga briga što on radi doma i tako u krug 

 Ali eto zato si se ti javio sa crap komentarom, vjerujem da ćeš uskoro početi i baljezgati o indijancima, bizonima i koliko je bizona dovoljno da se pojedinac najede te kako majneri jedu previše bizona.... ahahahahahha... rtd

 

NFT je izum zasnovan na blockchainu, i kao takav je jako koristan te se može koristiti za hrpu stvari.

To što će ga jako uska grupacija ljudi koristiti za malverzacije - ne umanjuje njegove benefite.

Ne peremo svi milijune eura preko toga, niti možemo niti planiramo, osim toga, pare se peru i u klasičnoj novačnoj valutu i to vjerovatno u obimu milijun puta većem nego na NFT-u za kojeg još ljudi nisu ni čuli.

 

Nož možeš korisiti za rezanje kruha, a možeš i nekog ubiti, ajmo zabranit sve noževe, to je otprilike tvoja idiotska logika.

10 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Šokiran sam.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Lenovo33 kaže...

Nož možeš korisiti za rezanje kruha, a možeš i nekog ubiti, ajmo zabranit sve noževe, to je otprilike tvoja idiotska logika.

da nisi sektaš skužio bi da ne pričam o nft, nego o ovom dijelu koji se direktno odnosi na kripto

 

Želi li netko svoje ilegalno stečene milijune "oprati", može to učiniti u nekoliko koraka:

  1. Izraditi bilo kakvu digitalnu "umjetninu" i vezati je uz NFT. To ne mora koštati više od 50 ili 100 dolara.

  2. Pretvoriti ilegalan novac u kriptovalutu.

  3. Organizirati prodaju svoje umjetnine iz točke 1.

  4. Anonimno sam od sebe kupiti vlastiti NFT i platiti ga kriptovalutom, koja je sada legalan prihod.

  5. Kada ga netko pita odakle mu novac, treba reći da ga je zaradio prodajom svojeg umjetničkog djela. Kome ga je prodao? Ne zna se, i ne mora se znati.

 

ali da, točno si napravio ono za što sam se pitao kako već nitko od sektaša nije 

toliko o idiotskoj logici  

 

slično kao i ona tvoja 'logika' o majnerima kao potrošačima

15 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Citam tekst i i razmisljam kako je prije zivot bio ljepsi i jednostavniji... pljuc
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Lenovo33 kaže...
picajzla0707 kaže...

još se nisu javili sektaši, čudim se

jedan s kuknjavom zašto se uvijek piše protiv kripta, drugi zašto nikom ne smetaju političari, kurve i ostali nego samo kripto, treći će spomenut dionice, četvrti koga briga što on radi doma i tako u krug 

 Ali eto zato si se ti javio sa crap komentarom, vjerujem da ćeš uskoro početi i baljezgati o indijancima, bizonima i koliko je bizona dovoljno da se pojedinac najede te kako majneri jedu previše bizona.... ahahahahahha... rtd

 

NFT je izum zasnovan na blockchainu, i kao takav je jako koristan te se može koristiti za hrpu stvari.

To što će ga jako uska grupacija ljudi koristiti za malverzacije - ne umanjuje njegove benefite.

Ne peremo svi milijune eura preko toga, niti možemo niti planiramo, osim toga, pare se peru i u klasičnoj novačnoj valutu i to vjerovatno u obimu milijun puta većem nego na NFT-u za kojeg još ljudi nisu ni čuli.

 

Nož možeš korisiti za rezanje kruha, a možeš i nekog ubiti, ajmo zabranit sve noževe, to je otprilike tvoja idiotska logika.

Daj navedi za koje to stvari? Ne provociram, NFT mi je totalna misterija pa nemam nikakvu predodžbu za što bi se to točno mogao korisno upotrijebiti. 

15 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
boxer kaže...
Citam tekst i i razmisljam kako je prije zivot bio ljepsi i jednostavniji... pljuc

 Po čemu je bilo ljepše i jednostavnije? Prije si morao ići raznim mafijašima da ti operu novac i plaćati im za to, a sad to obaviš od kuće sa par klikova miša.

14 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
dejo6 kaže...
boxer kaže...
Citam tekst i i razmisljam kako je prije zivot bio ljepsi i jednostavniji... pljuc

 Po čemu je bilo ljepše i jednostavnije? Prije si morao ići raznim mafijašima da ti operu novac i plaćati im za to, a sad to obaviš od kuće sa par klikova miša.

 meni je jedini oprani novac sto kuna što mi mater u perilici centrifugirala. moj je život tužan. 😀

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
5 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Noel kaže...

Također možete i 3 puta obojati tunel, sagraditi javni wc i napraviti bezbroj spomenika i fontana. A ako nedostane novca tu uskoči štamparija.

 Super, sad imamo još jedan način kako raditi malverzacije! Nemoj zamjeriti, morao sam to napisati:-)

Znam da si ti kriptoentuzijast ali na žalost trenutno se cijela blockchain tehnologija koristi 99% u špekulativne svrhe. 

Ne tvrdim da tehnologija ne nudi velike mogućnosti tehnološkog napretka ali veliku većinu korisnika to ne zanima. Ljudska pohlepa i strah od propuštanja gubitka su tu glavni pokretači. A na žalost, u konačnici najveću korist će izvući uski krug ljudi a ne društvo u cijelini, kako se ti nadaš.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Kapetan Nemo kaže...
Noel kaže...

Također možete i 3 puta obojati tunel, sagraditi javni wc i napraviti bezbroj spomenika i fontana. A ako nedostane novca tu uskoči štamparija.

 Super, sad imamo još jedan način kako raditi malverzacije! Nemoj zamjeriti, morao sam to napisati:-)

Znam da si ti kriptoentuzijast ali na žalost trenutno se cijela blockchain tehnologija koristi 99% u špekulativne svrhe. 

Ne tvrdim da tehnologija ne nudi velike mogućnosti tehnološkog napretka ali veliku većinu korisnika to ne zanima. Ljudska pohlepa i strah od propuštanja gubitka su tu glavni pokretači. A na žalost, u konačnici najveću korist će izvući uski krug ljudi a ne društvo u cijelini, kako se ti nadaš.

 Hrvatski jal u punom smislu.

 

 

/s

3 godine
odjavljen
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Na forumu se skupilo dosta konzervi, ksenofoba/rasista plus mrzitelja tehonologije. Ne znam sto ne citaju 24sata ili index.

Novac se pere preko umjetnina odavno, ali treba spinovat stvari.

https://www.theverge.com/22662541/defaced-starman-nft-artist-jim-henson-shigeru-miyamoto-crypto-art-starmaker
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 18:15 (veliki pero).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
veliki pero kaže...
Na forumu se skupilo dosta konzervi, ksenofoba/rasista plus mrzitelja tehonologije. Ne znam sto ne citaju 24sata ili index.

Novac se pere preko umjetnina odavno, ali treba spinovat stvari.

https://www.theverge.com/22662541/defaced-starman-nft-artist-jim-henson-shigeru-miyamoto-crypto-art-starmaker

 Takvi odgovori dolaze od politicara.

Onaj je ukrao vise,onaj je ukrao onako.

Ljudi peru pare i kradu preko donacija za one najugrozenije. Ali to nije tema. 

Nema pomoci, doslovno mogu predvidjeti u kojem ce smjeru krenuti komentari na teme na BOL-u. 

10 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati

 Super, sad imamo još jedan način kako raditi malverzacije! Nemoj zamjeriti, morao sam to napisati:-)

Znam da si ti kriptoentuzijast ali na žalost trenutno se cijela blockchain tehnologija koristi 99% u špekulativne svrhe. 

Ne tvrdim da tehnologija ne nudi velike mogućnosti tehnološkog napretka ali veliku većinu korisnika to ne zanima. Ljudska pohlepa i strah od propuštanja gubitka su tu glavni pokretači. A na žalost, u konačnici najveću korist će izvući uski krug ljudi a ne društvo u cijelini, kako se ti nadaš.

Stalno se ponavljavam.

 Dionice, forex, nafta, zlato sve je to 99% špekulativno zahvaljjujuči derivatima i/ili centralnim štamparijama.

Prošle godine u vremenu krize cijene dionica su bile najveće zahvaljujuči FED-u i Blackrocku a bogati su postali još bogatiji. Dakle tržište nema veze sa ikakvom realnošću.

 

Nije istina da je kod kripta sve špekulativno. Imaš kompanije koje nude isto što i banke (kredite, štednju...) i koje već vrte velike sume kriptovaluta i korisnika.

Te kompanije nude puno bolje kamate na štednju i povoljnije kredite nego što nude banke. Dakle društvo već ima koristi.

 

Da bi bitcoin bio više u svakodnevnoj upotrebi treba se olakšati i regulacija a ne vršiti stalne pritiske.

Npr. američki SEC dan danas još nije odobrio bitcoin ETF a ekspresno je odobrio bitcoin futurese (tj. derivat bitcoina kako bi mogao shortati cijenu).

Čak su rekli da žele što više bitcoin futuresa.

Također američki SEC namjerno odugovlači sa regulacijom i ne odgovara na upite njihovih kripto kompanija za jasnom regulacijom a istovremeno tuži svaku kripto kompaniju koja ponudi neki proizvod koji konkurira bankovnom sektoru.

Jel se to tako štiti male ulagače ili nekog drugog?

 

Neke države i dalje nameću plaćanje poreza na kapitalnu dobit i time stvaraju nejednakost kod potrošača koji kupuju sa bitcoinom i npr. dolarom.

Salvador je nedavno omogučio da se izjednači trgovina robom sa bitcoinom i dolarom tj. potrošač više ne treba plaćati porez na kapitalnu dobit prilikom kupovine roba i usluga ili zamjene bitcoina za ostale priznate valute.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 19:08 (Noel).
3 godine
protjeran
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
veliki pero kaže...
Na forumu se skupilo dosta konzervi, ksenofoba/rasista plus mrzitelja tehonologije. Ne znam sto ne citaju 24sata ili index.

 Da i meni to nije jasno, odakle tolika hrpa zatucanih ljudi i mrzitelja svega novog?

Ovo je ipak IT forum i za očekivat je da će ljudi podupirat moderne tehnologije kao kripto, nft, blockchain... i gledat kako da prvi iskoriste taj potencijal.

Umjesto toga se uvijek prvi jave neki skeptici i kreću sa svojim pametovanjem kako to ništa nema smisla i ne valja.

 

Ne kužim šta je s likovima koji po cijele dane vise po forumu i samo čekaju neku vijest vezanu za kripto da bi pljuvali po tome...

Daj ono get a life, makni se malo od monitora i izađi na zrak, očito si frustriran vlastitim životom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 18:53 (ryobi).
15 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Ja sam osupnut!
morrisoN
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
ryobi kaže...
veliki pero kaže...
Na forumu se skupilo dosta konzervi, ksenofoba/rasista plus mrzitelja tehonologije. Ne znam sto ne citaju 24sata ili index.

 Da i meni to nije jasno, odakle tolika hrpa zatucanih ljudi i mrzitelja svega novog?

Ovo je ipak IT forum i za očekivat je da će ljudi podupirat moderne tehnologije kao kripto, nft, blockchain... i gledat kako da prvi iskoriste taj potencijal.

Umjesto toga se uvijek prvi jave neki skeptici i kreću sa svojim pametovanjem kako to ništa nema smisla i ne valja.

 

Ne kužim šta je s likovima koji po cijele dane vise po forumu i samo čekaju neku vijest vezanu za kripto da bi pljuvali po tome...

Daj ono get a life, makni se malo od monitora i izađi na zrak, očito si frustriran vlastitim životom.

 

 

 bilo bi ti pametnije da ih poslušaš što imaju za reći. ne zato jer su posebno pametni nego stoga što su dovoljno puta izvarani i izmanipulirani da mogu prepoznati obrazac. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
3 godine
protjeran
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
all_or_nothing kaže...

nego stoga što su dovoljno puta izvarani i izmanipulirani da mogu prepoznati obrazac. 

 lol, ispada su lakovjerni naivci.

Daj nemoj ih branit, radiš im medvjeđu uslugu i sramotiš ih... :rofl:

14 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Lenovo33 kaže...
all_or_nothing kaže...

nego stoga što su dovoljno puta izvarani i izmanipulirani da mogu prepoznati obrazac. 

 lol, ispada su lakovjerni naivci.

Daj nemoj ih branit, radiš im medvjeđu uslugu i sramotiš ih... :rofl:

 svi smo naivci, samo neki školu plate skupo a netko prođe bolje. u neke stvari toliko želiš vjerovati da ignoriraš instinkte, kao što sam ja naivno vjerovao da smo debelo plaćenim ulaskom u euniju dobili i pošten bankarski odnos prema klijentu, sa malo većom kamatom ali stabilan i siguran, bez muljaža.

 

dobio sam kredit u švicarcima koji me naučio da su to jednaki lopovi kao i naši, ali bolje izgledaju i lažu.

 

drugi fail mi je bio da će se pravosuđe preporoditi kad nas pod okrilje primi švabo, koji neće dopustiti da nas taj karcinom pojede. 

naivčina. 

 

i nije me sramota što su me nasanjkali, sramota me što nisam poslušao ćaću što misli, odnosno što sam ignorirao staru budalu.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
5 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Draga djeco, ja sam 50+ godina, metuzalem za većinu od vas ovdje, pa vi slobodno zanemarite ono što ću napisati.  Cijeli život sam i IT-ju, blockchain pratim od početaka. U bitcoin sam ušao 2016. Tada me prijatelj pitao treba li kupiti bitcoine, ima li to budućnost. Rekao sam mu da ima, ali ne zbog tehnologije, nego zbog ljudske pohlepe, ono ja garancija rasta vrijednosti bitcoina.

Prije par mjeseci sam prodao dio kriptovaluta koje sam imao i kupio novi manji dvosobni stan u Zagrebu. U njemu sada besplatno živi jedna bolesna samohrana majka s dvoje djece, ja im plaćam režije. Inače, nisam nikakav bogataš, moja obitelj i ja živimo normalno, ali nikad nismo imali velike prohtjeve, imamo puno više nego nam treba.


Tehnologija ne bi trebala biti smisao sam po sebi. Ona bi trebala nositi dobrobit većini. Na žalost većina tehnologije koja se sada razvija (robotika, AI, blockchain...) nosi najveću korist samo uskom krugu ljudi,dio njih su tehnološki puno pismeniji od prosjeka (kao i većina komentatora na Bugu) a dio su špekulanti. NIsam ljevičar ali ne volim špekulante, bilo da špekuliraju s naftom, forexom, dionicama ili kriptom...


Nisam nikakv skeptik niti sam jalan ali jednostavno ne mogu glorificirati neku tehnologiju samo zato što ja imam korist od nje. Naravno, svatko odlučuje za sebe, koga to veseli nek uživa. Kad bolesna samohrana majka s doje djece bude imala konkretne koristi od blockchaina (a ne preko mene) ja ću skinuti kapu toj tehnologiji.


 
13 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
morrisoN kaže...
Ja sam osupnut!

 nema više sup-a. sad moraš biti omupnut. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
kipo kaže...
Lenovo33 kaže...
picajzla0707 kaže...

još se nisu javili sektaši, čudim se

jedan s kuknjavom zašto se uvijek piše protiv kripta, drugi zašto nikom ne smetaju političari, kurve i ostali nego samo kripto, treći će spomenut dionice, četvrti koga briga što on radi doma i tako u krug 

 Ali eto zato si se ti javio sa crap komentarom, vjerujem da ćeš uskoro početi i baljezgati o indijancima, bizonima i koliko je bizona dovoljno da se pojedinac najede te kako majneri jedu previše bizona.... ahahahahahha... rtd

 

NFT je izum zasnovan na blockchainu, i kao takav je jako koristan te se može koristiti za hrpu stvari.

To što će ga jako uska grupacija ljudi koristiti za malverzacije - ne umanjuje njegove benefite.

Ne peremo svi milijune eura preko toga, niti možemo niti planiramo, osim toga, pare se peru i u klasičnoj novačnoj valutu i to vjerovatno u obimu milijun puta većem nego na NFT-u za kojeg još ljudi nisu ni čuli.

 

Nož možeš korisiti za rezanje kruha, a možeš i nekog ubiti, ajmo zabranit sve noževe, to je otprilike tvoja idiotska logika.

Daj navedi za koje to stvari? Ne provociram, NFT mi je totalna misterija pa nemam nikakvu predodžbu za što bi se to točno mogao korisno upotrijebiti. 

NFT predstavlja vlasništvo nad nečim, dakle možeš ga koristiti u te svrhe.

 

Recimo NFT može predstavljati certifikat da je sat koji si kupio za 20.000 kuna origigi.

Firma koja ga je izradila kreira NFT i povezuje ga sa tvojim satom. Svi podaci o satu, seriji i ostalo su zapisani trajno kao NFT u blockchainu.

 

Neke tvrtke već koriste NFT za takve svrhe.

9 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Kapetan Nemo kaže...

Draga djeco, ja sam 50+ godina, metuzalem za većinu od vas ovdje, pa vi slobodno zanemarite ono što ću napisati.  Cijeli život sam i IT-ju, blockchain pratim od početaka. U bitcoin sam ušao 2016. Tada me prijatelj pitao treba li kupiti bitcoine, ima li to budućnost. Rekao sam mu da ima, ali ne zbog tehnologije, nego zbog ljudske pohlepe, ono ja garancija rasta vrijednosti bitcoina.

Prije par mjeseci sam prodao dio kriptovaluta koje sam imao i kupio novi manji dvosobni stan u Zagrebu. U njemu sada besplatno živi jedna bolesna samohrana majka s dvoje djece, ja im plaćam režije. Inače, nisam nikakav bogataš, moja obitelj i ja živimo normalno, ali nikad nismo imali velike prohtjeve, imamo puno više nego nam treba.


Tehnologija ne bi trebala biti smisao sam po sebi. Ona bi trebala nositi dobrobit većini. Na žalost većina tehnologije koja se sada razvija (robotika, AI, blockchain...) nosi najveću korist samo uskom krugu ljudi,dio njih su tehnološki puno pismeniji od prosjeka (kao i većina komentatora na Bugu) a dio su špekulanti. NIsam ljevičar ali ne volim špekulante, bilo da špekuliraju s naftom, forexom, dionicama ili kriptom...


Nisam nikakv skeptik niti sam jalan ali jednostavno ne mogu glorificirati neku tehnologiju samo zato što ja imam korist od nje. Naravno, svatko odlučuje za sebe, koga to veseli nek uživa. Kad bolesna samohrana majka s doje djece bude imala konkretne koristi od blockchaina (a ne preko mene) ja ću skinuti kapu toj tehnologiji.


 Zar nije bilo slicno sa dot-com boom, a slicno je i u pocecima ostalih novih industrijama (smartphones itd.). Sad je naravno period spekulacije sto se tice kripta, ali i period razvoja.

Ali nije BTC jedini kripto, i nije svrha samo transakcija novca. 

14 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
all_or_nothing kaže...
dejo6 kaže...
boxer kaže...
Citam tekst i i razmisljam kako je prije zivot bio ljepsi i jednostavniji... pljuc

 Po čemu je bilo ljepše i jednostavnije? Prije si morao ići raznim mafijašima da ti operu novac i plaćati im za to, a sad to obaviš od kuće sa par klikova miša.

 meni je jedini oprani novac sto kuna što mi mater u perilici centrifugirala. moj je život tužan. 😀

 

 Pazi da te uskok ne snimi. Čujem da hapse ove od 100kn-10.000kn, taman upadaš u istu kategoriju.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Da države i banke stvarno žele spriječiti pranje novca ovakve stvari se ne bi mogle napraviti. Naizgled se prate obični ljudi tj. njihove uplate i isplate da se stvori privid da se eto nešto radi, a u biti ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati
Jednostavnije: kupiti kriptovalutu za ilegalan novac, prodati kriptovalutu za legalan novac...nakon par provlacenja kroz monero i slicno...i rec da si izmajno,kupio prek local bitcoona '91e, sta god, platit porez koji morasi ciao..tak da prica o nftu i pranju novaca slabo drzi vodu...hajp nis drugo...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stari kriminal u novom obliku, ili kako oprati nov

Izbjegavanje poreza napumpavanjem vrijednosti NFT-a također je izvedivo. "Izradite 11 NFT-ova, jednoga prodajte za 10.000 dolara, a ostalih 10 (vrijednosti 100.000 dolara) donirajte. Time ste ostvarili gubitak i porez ne morate platiti. Kraj priče", savjetuje spomenuti Mr. Whale.

 

Ovo nije problem NFT-a, ovo je problem svega i ovo i slicno postoji vec dugo godina i u potpunosti je legalno, vecina "velikana", bogatasa i tvrtke iskoristavaju ovo:

 

Npr. CRT (Charitable Remainder Trust) kau u prilozenom videu, moze se kako uz fiat, tako i uz kripto. BTW nije toliko negativno i zloČasto koliko se cini na prvu...

 

BTW takoder se moze iznajmiti i crkveno zemljiste na 90 - 100 god, godisnje placas nekih smijesnih 200 - 300 eura/dolara (da, GODISNJE) ili koliko vec i imas dozvolu za izgraditi objekt, kucu, stan ili sto vec.....naravno nekretnina na kraju ostaje u vlasnistvu crkve itd. Sve to i slicne stvari postoje i u potpunosti je legalizirano.

 

Pravo i pravda.... nebitno, sve dok postoji "dokument" koji kaze da je legalno, moze se.

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 23:22 (lovac82).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice