Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

poruka: 53
|
čitano: 12.614
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov".
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Ovo mi je misterija eto.

 
2 0 hvala 0
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Pogledao. Nije loše. Gleda i daleko bolje serije, ali naravno o ukusima se ne raspravlja. Tko još nije pogledao, ma ništa ne propušta IMHO. Probajte 2 epizode, ako vam ne legnu meh, ima i drugih stvari.

 

 

P.S.

Slijedeća sezona će biti nešto u stilu Johna Wicka, garant. (s obzirom na kraj prve sezone, teško je zamisliti nekakvu drugu radnju)

 

 

 

P.S.S.

Ja sada gledam "Oats Studios", nekakav Sci-Fi serijal ali svaka epizoda za sebe, super glume, ima nasilja ali općenito je tema jako mračna, depresivna i čudna. Totalno je opičena serija. Daleko bolja od squid gamea. 

Edit: Isprika, "Oats Studios" je nezavisni filmski studio a napravili su brojne manje epizode. One se jedna za drugom mogu gledati na netflixu,

 

Home - Netflix

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Gajotres kaže...

Ovo mi je misterija eto.

 

ha i meni je misterija da ljudi doista gledaju bilo kakav sadržaj na Netflixu, ja scrollam i scrollam i apsolutno ništa mi se ne gleda, volim gledati "opičene i čudne" serije, dobar Sci-Fi, nešto stvarno neobično. Dobijem uglavnom prožvakane teme, očajne akcije, dramice, teen gluposti ili biografije gdje se na kraju sve svodi na visokobuđetnu sapunicu (odnosni među ljudima i njihovi konflikti su u fokusu a ne priča).

 

Moram jako duboko zagrepsti površinu da pronađem nešto (za mene) interesantno. Zbog toga mi je squid game bio solidan, ipak nešto drugačije od gomile generičkog sranja. Ne bih ga nazvao remek djelom ali da se gledati.

16 godina
online
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Čudi me da je serija toliko gledana i sveprisutna (sinoć mi je iskočila reklama za Heineken koja je poprilično besmislena ako se ne prepozna referenca na seriju), jer zaista nije nešto posebno dobra (iako ne tvrdim ni da je posebno loša). Sa druge strane, nakon što sam je umalo ostavio na pola prve epizode (jer mi je sadržaj bio i suviše mučan), vukla me je dalje, tako da sam sada negde na polovini.

 

Recimo da serija ima neku poentu (nije spoiler što se tiče radnje, ali neka bude zasivljeno): Prva epizoda, koja prikazuje život jednog od učesnika, mi je bila mučnija od onoga kroz šta kasnije prolaze i u neku ruku to i jeste ideja. Koliko god da je igra u koju uđu bolesna (komentar bolje polovine: "Ko je ovo smislio?! Zašto dozvoljavaju da se prikazuju takve stvari?! Ja bih to zabranila!"), postoje ljudi, u savremenom društvu, čiji je život još mučniji od toga, a to je prosto prihvaćeno kao deo stvarnosti i niko se ne obazire previše. Ovo je, za one koji sami ne povežu, dodatno podvučeno u jednoj od epizoda. Možda je to ono što fascinira ljude. A možda zapravo imaju određenu sklonost ka takvom vidu zabave (gledajući savremene reality programe, barem one koji se kod nas emituju, koji mi deluju prilično sadistički koncipirani i iz kojih mislim da učesnici više ne izlaze u istom mentalnom stanju u kome su ušli, nije ni ovo tako malo verovatna mogućnost).

 

Pitam se kako izgleda život u Južnoj Koreji, to jest u zemlji iz koje dolaze ova serija, "Parazit" i slična dela. Sećam se sad priče dvoje prijatelja koji su tamo boravili poslom i slučaja jednog od zaposlenih u firmi sa kojom s sarađivali: pošto je u kontinuitetu proveo dve nedelje u kancelariji (u pitanju je IT branša), njegova žena je došla do zgrade firme kako bi ga videla; vratio se sa tog susreta sav očajan: malena ćerka ga nije prepoznala! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 13:36 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
online
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Smece modernog doba i niskih standarada

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 13:42 (Boris grozni).
Moj PC  
7 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pogledao. Nije loše. Gleda i daleko bolje serije, ali naravno o ukusima se ne raspravlja. Tko još nije pogledao, ma ništa ne propušta IMHO. Probajte 2 epizode, ako vam ne legnu meh, ima i drugih stvari.

 

 

P.S.

Slijedeća sezona će biti nešto u stilu Johna Wicka, garant. (s obzirom na kraj prve sezone, teško je zamisliti nekakvu drugu radnju)

 

 

 

P.S.S.

Ja sada gledam "Oats Studios", nekakav Sci-Fi serijal ali svaka epizoda za sebe, super glume, ima nasilja ali općenito je tema jako mračna, depresivna i čudna. Totalno je opičena serija. Daleko bolja od squid gamea. 

Edit: Isprika, "Oats Studios" je nezavisni filmski studio a napravili su brojne manje epizode. One se jedna za drugom mogu gledati na netflixu,

 

Home - Netflix

 

 

 

 

 Pogledao par dana prije squida. Dobre su mi 2-3 epizode i mišljenja sam da su trebali napravit sezonu ili film od epizode sa Sigourney Weaver jer je odlična tema.

Kad su te dvije završile, dva puta sam išao provjerit da ne gledam neki drugi serijal. Ostale su bile tak-tak. Stil dosta sličan Black Mirroru.

7 godina
online
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Baš mi fali neki show tipa X-files, ali za 21. stoljeće i vrijeme u kojemu živimo s nepristranom i zdravom dozom skepse i kritike (mislim na dozu kritike svijeta i mainstream-a) 

 

Netflix je mainstram machine i kao što je kolega rekao "tvornica niskih standarda".

I want to believe
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Trailer mi vuce na radnju iz Alice in Borderland (Netflixova produkcija prema mangi), ali sve to vuce korjene u Battle Royale. Morat cu pogledati iz radoznalosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 14:43 (kerum).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Serija je gledljiva i ne znam kako nakon pola prvi epizode može zaključiti kakva je serija. Nisu mi jasni ti likovi ali nikako. Ili prekinu nakon dvije epizode.

Pogledao u dva dana sve osim posljednje epizode. To ću večeras.

Serija je prosječna ali iznadprosječne gledanosti (mislim na to da se može gledati kada imate puno slobodnog vremena a kiša napolju lije)

Inače ovo je Netflixova (barem sa njihove platforme) serija koju sam sada pogledao a prije toga i ne sjećam se kada sam šta sa netflixa pogledao.

Amazon Prime, Disney+, Apple TV+ HBO da i ne spominjem miljama su od kvalitete ispred Netflixa.

Prognoziram da će za manje od 5 godina (kada nekim filmovima kojima istekne rok na Netflixu) prijetiti veoma strmoglavica. Dovoljno je da Disney i Sony i Paramount povuku svoje sadržaje i Netflix će biti šupalj.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Ne znam za vas, ali nekako mi je bilo očekivano da će lik kojeg serija prati postati pobjednik igre. Bilo bi bolje da su napravili neki twist i da netko drugi pobjedi, ovako baš i nije zanimljivo.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Serija nije losa, , nije remek djelo, ali daleko od negledljivog.

 

Mene je osobno najvise smetalo to sto je korejska, pod time ne mislim nista lose, vec jednostavno taj jezik, karakterizacija likova, ili bolje receno odabir likova, gdje vecina njih odaje dojam osoba s nekom mentalnom poteskocom, dijalozi su mi onako..... ponavljam, kao da se ciljano islo prikazati glavne likove kao neke priglupe ljude, mozda im pozadina i je takva, ali eto to me smetalo, dok recimo u Train to Busan nisam niti obracao paznju na jezik kojim likovi govore....

 

Dalje, vec u prvoj epizodi mi je bilo jasno da stari ima neke veze sa svim tim, kasnije se taj dojam produbljivao, sto je na kraju i potvrdjeno.

 

Puno neobjasnjenih stvari, mozda ako se cilja na drugu sezonu to bude sve doslo na svoje, ovako, pitas se zasto si trosio vrijeme gledajuci put nekog lika, kad o njemu neznas apsolutno nista, ovo se prvenstveno odnosi na policajca i njegovog brata.

 

Gledljivo, dobro, ali nista spektakularno.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Odgledao. IMHO sasvim ok serija. Neke stvari se daju lagano naslutiti u radnji. Nije nesto najbolje sto sam u zivotu pogledao, ali bome nije niti smece. 

Ovi sto kazu da je smece su vjerojatno tip ljudi koji nesto mrze samo zato jer je popularno.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Meni je serija bila top, paralelno gledam više serija, i ova mi je bila najnapetija. Radnja je interesantna, jednostavna i cijelo vrijeme te drži napetim. Malo prikazuje određene likove više glupavima, ali takva im je kultura i većina njihovih filmova/serija imaju taj element. Ali naravno, o ukusima se ne raspravlja i kužim da mnogima ne leže takve stvari i korejski jezik.

Što se tiče tih "nebitnih" likova, mislim da je dobro opet pogledat.. ali evo par spoilera za one koji su pogledali..  

Serija je od početka puna hintova što će se dogoditi, koje će biti igre (ilustracije svih igara su na zidovima). Očito je bilo i da će nešto biti sa tim djedom jer je prvi, i ne uklapa se u profil igrača (svi drugi su mladi, zdravi i imaju dugove). Te onaj policajac koji je tražio brata, na kraju samom kraju ga je i našao, a njihov otac je taj starac..

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Pogledao i meni osobno je prenavikana!

Ok je i to je to,nista posebno,nista sto se nece zaboraviti za par mjeseci.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Kada će se taj naslov pojaviti na Steamu?

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

ima tu rupa i brljanja i predvidljivosti i svesa i svačesa no još je uvijek bolje i zabavnije i intrigantnije od 99% holjivudskog treša. korejci znaju načiniti film/seriju i uz dobru izgradnju likova ispričati priču, s glavom i repom. ameri ne znaju više (nekad jesu). za odmaću domaću zadaću (redosljed uglavnom nebitan):

 

The Witch 1

 

Train to busan

 

Oldboy (klasik klasika - ovo prvo)

 

Forgotten

 

može i Parasite

 

i za zajebanciju: The Good, the Bad, the Weird (korejski western!).

to su oni kad zaboraviš da ne razumiješ jezik kojim govore, a poštuju telekenciju gledatelja i dragec ti je što si ih pogledao. 

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Squid Game u uvodnim epizodama djeluje sigurno i uvlači u mračnu atmosferu stvarne 3D arkadne igre u kojoj se igrači bore za fizički opstanak. Scene nasilja su vrlo realistične. Vizualni egzibicionizam je dominantan i vjerojatno prevladavajući motiv iza uspjeha u gledanosti serije, no on ne samo da ne uspijeva održati radnju do kraja, već gubi energiju ranije od one točke u kojoj bi se to moglo izvući nekim obratom. Da ocjenjujem seriju ocjenama od 1 do 5 dao bih joj solidnu trojku.

 

Ima na Netflixu sjajnih serija, prva od njih Mindhunter.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Predlažem za sljedeće izbore da se bira kao u prvoj igri.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Nešto previše ovaj Squid game iskače u zadnje vrijeme, čisto sumnjam da je slučajno, obično se nešto želi "progurati" kad svi mediji navale na nešto...

scientia est potentia
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Gluplju seriju nisam dugo gledao, ne kuzim hype. Npr. Stari Black Mirror je za ovo remek djelo. Ako je ovo buducnost Netflixa onda vise nema smisla placat predplatu.
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Da li je itko bio upoznat s pravnom bitkom između Njemačkog Art+Com Terravisiona i google eartha prije netflixove ekranizacije u vidu mini serije The Billion Dollar Code?

Nikad čuo za tak nešto prije serije. Uglavnom, serija s pričom na istinitim događajima i vođenjem suda s google-om oko povrede patenta. 

Ako tražite nešto o tome, lakše je kad koristite neku drugu tražilicu umjesto googleta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Nadam se da ne gledate s engleskim dub-om.  Ocajan je. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

Ja sam morao radi cure gledati s dub-om....

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Ajar kaže...

ima tu rupa i brljanja i predvidljivosti i svesa i svačesa no još je uvijek bolje i zabavnije i intrigantnije od 99% holjivudskog treša. korejci znaju načiniti film/seriju i uz dobru izgradnju likova ispričati priču, s glavom i repom. ameri ne znaju više (nekad jesu). za odmaću domaću zadaću (redosljed uglavnom nebitan):

 

The Witch 1

 

Train to busan

 

Oldboy (klasik klasika - ovo prvo)

 

Forgotten

 

može i Parasite

 

i za zajebanciju: The Good, the Bad, the Weird (korejski western!).

to su oni kad zaboraviš da ne razumiješ jezik kojim govore, a poštuju telekenciju gledatelja i dragec ti je što si ih pogledao. 

 

 

 

 Evo za tebe JEDAN PRIJEDLOG. i JOŠ JEDAN.

 

Javi kad pogledaš.

9 godina
offline
Squid Game postao Netflixov najuspješniji naslov

 

ja sam pogledao seriju i baš mi je dobra. Ima razloga zašto je popularna, ali ipak je ljudi previše hajpaju.

 

Trebamo biti svjesni da smo došli u doba kada mediji i društvene mreže i "influenceri" pumpaju hajp oko mnogih stvari, i to je tako kako je, da su Sopranosi izašli danas iskakali bi nam iz paštete.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Veyron22 kaže...

Nadam se da ne gledate s engleskim dub-om.  Ocajan je. 

Ja sve gledam u orginalu mada je serija toliki hype da je došla informacija i do njenog facebooka, ustvari do mutšerije kojoj je radila nokte (ali i u Facebooku je primjetila) i malo mi je upropastila zanju epizodu jer mi je otrkira jedan od ključnih Spoilera. 

15 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Ivan(4) kaže...

* * *

 

Pitam se kako izgleda život u Južnoj Koreji, to jest u zemlji iz koje dolaze ova serija, * * *

Ako radiš normalno, ne pušiš, ne piješ Južna Koreja je planet za sebe... ali Japan.. Japan je već druga galaxija. To su toliko drugačije države da u Evropi su sve kao jaje-jajetu nalik.

Si vidio u seriji kako se ulazi u vlak? Vrata prije žute linije, ne možeš pasti među šine.

Sorry za offtopic, ali dijelovi Kine su također remek djela. Ima jedan grad u klancu među kojima prolazi rijeka. Sa obje strane rijeke je ulica (jedna jedina), zamisli tu šetnje.. nekoliko kilometara, a neboderi ili već kuće sve u planinana.. gledao sam to kada pustim na 65" 4K TV-u kada ukucam China 8K pa mi slučajno izbaci taj grad. Fantazija.  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Gajotres kaže...

Ovo mi je misterija eto.

 

ha i meni je misterija da ljudi doista gledaju bilo kakav sadržaj na Netflixu, ja scrollam i scrollam i apsolutno ništa mi se ne gleda, volim gledati "opičene i čudne" serije, dobar Sci-Fi, nešto stvarno neobično. Dobijem uglavnom prožvakane teme, očajne akcije, dramice, teen gluposti ili biografije gdje se na kraju sve svodi na visokobuđetnu sapunicu (odnosni među ljudima i njihovi konflikti su u fokusu a ne priča).

 

Moram jako duboko zagrepsti površinu da pronađem nešto (za mene) interesantno. Zbog toga mi je squid game bio solidan, ipak nešto drugačije od gomile generičkog sranja. Ne bih ga nazvao remek djelom ali da se gledati.

Evo ja manje više sve gledam na netflixu iz više razloga i ne smatram da sam netko tko voli trash sadržaj, ali tamo ga jednostavno ima toliko da se uvijek nešto dobro pronađe.

To što ti dobiješ ti netflix plasira prema onome što gledaš, recimo moja "ponuda" je potpuno drugačija od ženine, ono što ono vidi meni se uopće ne prikazuje jer ona gleda drugačiji tip filmova i serija od mene.

 

Ako tražiš nešto uvrnuto baci oko na Brand New Cherry Flavor, tek sam počeo gledati i za sada mi djeluje dosta drugačije. Od SF-a Love, Death & Robots, a tu su i sve StarTrek generacije. Od neobičnih vidi i Russian Doll.

 

I ovo su samo serije, a imaš i ogromnu bazu filmova i što je meni posebno drago i zanimljivo hrpu odličnih dokumentaraca od glazbenih do političkih.

 

Brki1994 kaže...

Baš mi fali neki show tipa X-files, ali za 21. stoljeće i vrijeme u kojemu živimo s nepristranom i zdravom dozom skepse i kritike (mislim na dozu kritike svijeta i mainstream-a) 

 

Netflix je mainstram machine i kao što je kolega rekao "tvornica niskih standarda".

Pa evo imaš ranije spomenuti Black Mirror koji ima odličnih epizoda.

 

Nebi rekao da je Netflix "tvornica niskih standarda", niti približno. Ima tamo svega, od lošeg sadržaja do odličnog i teško je to svesti pod jedan zajednički nazivnik. Oni sadržaj slažu tako da pokriju sve skupine. Ono što je meni super je što sada imamo dostupne produkcije iz velikog broja zemalja, tako da napokon ogroman dio publike može upoznati i druge kinematografije, a ne samo Hollywoodsku. Sada tu ima Skandinavije, Europe, nadam se da ćemo imati i više Azijskog sadržaja...

 

Envy kaže...
Amazon Prime, Disney+, Apple TV+ HBO da i ne spominjem miljama su od kvalitete ispred Netflixa.

Prognoziram da će za manje od 5 godina (kada nekim filmovima kojima istekne rok na Netflixu) prijetiti veoma strmoglavica. Dovoljno je da Disney i Sony i Paramount povuku svoje sadržaje i Netflix će biti šupalj.

Amazon Prime ima dobrih serija, ali ima i daleko manje sadržaja od Netflixa i uz to nije lokaliziran.

Disney+ koliko znam nije dostupan kod nas.

Apple TV+ isto nije dostupan kod nas.

HBO imam i iskreno rijetko kad ga koristim.

 

Mislim da Netflix ima daleko najviše sadržaja i ne vidim po čemu su to drugi miljama ispred po kvaliteti, daj nekakav argument pa možda promijenim mišljenje. 

 

Marko :D kaže...

Ne znam za vas, ali nekako mi je bilo očekivano da će lik kojeg serija prati postati pobjednik igre. Bilo bi bolje da su napravili neki twist i da netko drugi pobjedi, ovako baš i nije zanimljivo.

Ovo s*anje za skrivanje spoilera ne radi na mobu, tako da sam slučajno pročitao, a seriju tek trebam pogledati. 

Sreća je da imam memoriju kao lik iz Mementa pa zaboravim do sutra što sam pročitao. 

 

Ajar kaže...

ima tu rupa i brljanja i predvidljivosti i svesa i svačesa no još je uvijek bolje i zabavnije i intrigantnije od 99% holjivudskog treša. korejci znaju načiniti film/seriju i uz dobru izgradnju likova ispričati priču, s glavom i repom. ameri ne znaju više (nekad jesu). za odmaću domaću zadaću (redosljed uglavnom nebitan):

 

The Witch 1

 

Train to busan

 

Oldboy (klasik klasika - ovo prvo)

 

Forgotten

 

može i Parasite

 

i za zajebanciju: The Good, the Bad, the Weird (korejski western!).

to su oni kad zaboraviš da ne razumiješ jezik kojim govore, a poštuju telekenciju gledatelja i dragec ti je što si ih pogledao. 

 Odlboy je remek-djelo (može se i pogledati cijela trilogija). Train dobar, Parazit odličan, Forgotten mi je samo prosječan, Hitchcock na Koreanski, ali ne baš najbolje napravljen, ove druge nisam pogledao, ali budem.

 

Ali imaju Koreanci još jako puno dobrog materijala:

The Handmaiden

Thirst

 

Days of Being Wild
In the Mood for Love
2046
Happy Together

Chungking Express

Pieta

Black Coal, Thin Ice

The Grandmaster
A Tale of Two Sisters
The Age of Shadows

 

bik kaže...
Gluplju seriju nisam dugo gledao, ne kuzim hype. Npr. Stari Black Mirror je za ovo remek djelo. Ako je ovo buducnost Netflixa onda vise nema smisla placat predplatu.

Sudiš budućnost Netflixa prema jednoj seriji? Pa oni mjesečno izbace deset različitih serija, bubam brojke, ali znam da ih brže izbacuju nego što stignem gledati. Ok ova ti je bezveze, ima ih stotine drugih.

 

BlueMax kaže...
 Evo za tebe JEDAN PRIJEDLOG. i JOŠ JEDAN.

 

Javi kad pogledaš.

Ajde da se u nečemu i složimo. 

I Saw the Devil sam već davnije gledao, ali sam ga opet pogledao nedavno kad je bio na HRT3, zajeban film. 

15 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
mzopg kaže...
* * *

 

Envy kaže...
Amazon Prime, Disney+, Apple TV+ HBO da i ne spominjem miljama su od kvalitete ispred Netflixa.

Prognoziram da će za manje od 5 godina (kada nekim filmovima kojima istekne rok na Netflixu) prijetiti veoma strmoglavica. Dovoljno je da Disney i Sony i Paramount povuku svoje sadržaje i Netflix će biti šupalj.

Amazon Prime ima dobrih serija, ali ima i daleko manje sadržaja od Netflixa i uz to nije lokaliziran.

Disney+ koliko znam nije dostupan kod nas.

Apple TV+ isto nije dostupan kod nas.

HBO imam i iskreno rijetko kad ga koristim.

 

Mislim da Netflix ima daleko najviše sadržaja i ne vidim po čemu su to drugi miljama ispred po kvaliteti, daj nekakav argument pa možda promijenim mišljenje. 

Zelena ikona ako imaš pretplatu na iste (nema veze što nema lokaliziranog sadržaja (titlova) jer ima stranica sa titlovima. Ja imam pretpaltu ne SVE nabrojano, tako da mirne duše mogu da si skidam.
Imam pretplatu pored svega nabrojanog i na Netflix ali sam preko Zelene ikone skinuo Igru Lignje, jer u .mkv prevodu sada su svi prevodi uključujući 16. croatian, jer mi je kvaliteta bolja nego preko Netflixa jer gledam seriju preko tableta sa slušalicama.

To što AMC, i Pramount+ i gore navedene imaju manje sadržaja nije minus, nego plus, dok to sve izgledaš.. mislim.. da gledaš 24/7, nemaš kada gledati kvalitene serije na gore navedenim platformama onda tek dođe na red Netflix.

Nećemo sada ovdje u kojem smjeru ide Netflix ali.. ali sve kvalitetno ili super kvaliteno je van Netflixa.

7 godina
offline
Re: Squid Game postao Netflixov najuspješniji nasl
Ajar kaže...

ima tu rupa i brljanja i predvidljivosti i svesa i svačesa no još je uvijek bolje i zabavnije i intrigantnije od 99% holjivudskog treša. korejci znaju načiniti film/seriju i uz dobru izgradnju likova ispričati priču, s glavom i repom. ameri ne znaju više (nekad jesu). za odmaću domaću zadaću (redosljed uglavnom nebitan):

 

The Witch 1

 

Train to busan

 

Oldboy (klasik klasika - ovo prvo)

 

Forgotten

 

može i Parasite

 

i za zajebanciju: The Good, the Bad, the Weird (korejski western!).

to su oni kad zaboraviš da ne razumiješ jezik kojim govore, a poštuju telekenciju gledatelja i dragec ti je što si ih pogledao. 

 

 

 

Inače, kad su već kolege počeli s prijedlozima, https://www.imdb.com/title/tt0353969/ , meni osobno najjače kaj se Koreje tiče.

Baš ste me sad svi zaintrigirali s ovim prijedlozima, morat ću nabacit za vikend neki maraton korejskih filmova, na opće zgražanje moje bolje polovice 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice