Sprema li to Microsoft Windowse 11?

poruka: 52
|
čitano: 14.434
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sprema li to Microsoft Windowse 11?".
16 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

Mislim da bi trebali izaći s novim, "očišćenim" OS-om. Maknuti sve stvari koje se duplirane vuku od windows 8 na dalje, kooooonačno se maknuti sa 1993 NTFS-a, i poraditi na novom načinu update-ova.
Brijem da bi to bilo bolje i stabilnije, nego ovo što sad rade sa desetkom.

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 19:52 (gkelekov).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Mene samo zanima koji su to bugovi u pitanju. Ozbiljno.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

 

naravno da sprema windowse 11... vec davno apple kolo vodi, ako su oni izdali novi ios nema druge... ))

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

ljudstvo, izašlo je već stotinu gigabajta updateova i upgrade-ova za win10, cijeli OS se promijenio već 10 puta... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

winver je samo broj dok su s verzije 6.4 skočili na 10, nevažno.

-w10 je posljednji tj nema više starog načina, označavanja, kao što nema npr SPova, uvod u nova vremena digitalizacije i promjene s jednoktatne prodaje licence na pužanje usluge, mjesečno-godišnje kao pretplata za tv-mob.. hoće li se nešto sutra nazvati w11 je nevažno, važno je samo da soft više nije 'vječan' (nepoderiv) tj nije više nešto što se napravi i to tad radi dok posotji hw na kojem radi, nego se updatea, tj ovisi o volji vlanika, tj plaćanju usluge. Uskoro će 2022ga.. i ako nema odgoda tad počinje, free soft ali naravno ne đabe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Pero Dinamit kaže...
Mene samo zanima koji su to bugovi u pitanju. Ozbiljno.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/status-windows-10-21h1

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
syncmaster245b kaže...
Pero Dinamit kaže...
Mene samo zanima koji su to bugovi u pitanju. Ozbiljno.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/status-windows-10-21h1

 

Kada bi tako gledao ne bi nikada kupio procesor od silnih problema i bugova koje imaju, možda bi čak i zaključio da de će ti 2+2 sabrati kao 5.
Primjer AMD-a AMD Product Security | AMD
Imaš i kod Intela sličnu stvar.

Meni ovi trenutni WIndowsi nikada nisu bili bolji - ako ih Cryptovirusom ne zaraziš - teško da ih možeš ubiti.

Ali pljuvanje po Microsoftu je popularno - to je valjda poanta.

16 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Ne zanima me to, zanimaju me konkretni problemi. Na koje od tih problema si ti kao "juzer" naišao. Što te smeta u radu?

Ja ne znam, ne ruše mi se sami od sebe, sve mogu instalirati i nisam primjetio neko usporavanje, bugove da mi ometaju rad.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

Prije par tjedana zamjenio ploču i CPU, windwsi me nisu ništa ni pitali, automatski se reaktivirali, dolovno ni jedan restart, sve proradilo kao čista instalacija. Bolje ne može.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Pero Dinamit kaže...
Ne zanima me to, zanimaju me konkretni problemi. Na koje od tih problema si ti kao "juzer" naišao. Što te smeta u radu?

Ja ne znam, ne ruše mi se sami od sebe, sve mogu instalirati i nisam primjetio neko usporavanje, bugove da mi ometaju rad.

 

Imas doslovno na ovom forumu temu od 205 stranica "potresnih ispovijedi".

 

Ne razumijem sto zelis reci? Da Windowsi 10 nemaju bugova jer ih ti nisi primjetio?

 

Naravno da ih ima, kao i svaki komad softvera ikada napisan.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

Također nisam vidio ni jedan bug, ali ja ne drkam po njima previše, rade na automatici kako oni žele i sve funkcionira savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Envy kaže...
syncmaster245b kaže...
Pero Dinamit kaže...
Mene samo zanima koji su to bugovi u pitanju. Ozbiljno.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/status-windows-10-21h1

 

Kada bi tako gledao ne bi nikada kupio procesor od silnih problema i bugova koje imaju, možda bi čak i zaključio da de će ti 2+2 sabrati kao 5.
Primjer AMD-a AMD Product Security | AMD
Imaš i kod Intela sličnu stvar.

Meni ovi trenutni WIndowsi nikada nisu bili bolji - ako ih Cryptovirusom ne zaraziš - teško da ih možeš ubiti.

Ali pljuvanje po Microsoftu je popularno - to je valjda poanta.

 Vala bas. Sta mu moji klinci sve ne rade i nista... 

16 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Pero Dinamit kaže...
Ne zanima me to, zanimaju me konkretni problemi. Na koje od tih problema si ti kao "juzer" naišao. Što te smeta u radu?

Ja ne znam, ne ruše mi se sami od sebe, sve mogu instalirati i nisam primjetio neko usporavanje, bugove da mi ometaju rad.

Ja ti konkretno mogu svoje slučajeve reć, i zašto sam se posebice okomio na update-ove.
Na 2 laptopa, zadnja 2 velika update-a su se zblesirala, znači nakon 6 sati updejtanja morao ih ugasiti, pa čekati 2 sata za revert, da bi nakon mjesec i nešto opet radili update i onda bi sve prošlo.
Još bi za jednog reko ok, radna stanica, ima svega i svačega, no drugi je ženi za facebook, surfanje i youtube (doslovno clean Dell XPS 15) pa se zblesirao.
Također mogu navesti još jedno 10 slučaja što sam od ljudi slušao sa istim ili sličnim problemima

I to je dovoljno za zaključit (ne samo meni), da bi "clean" nova verzija sistema, očišćena od prastarog "smeća", radila puno bolje, a update-ovi bi konačno raditi kako i trebaju.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 22:13 (gkelekov).
12 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
gkelekov kaže...

Ja ti konkretno mogu svoje slučajeve reć, i zašto sam se posebice okomio na update-ove.
Na 2 laptopa, zadnja 2 velika update-a su se zblesirala, znači nakon 6 sati updejtanja morao ih ugasiti, pa čekati 2 sata za revert, da bi nakon mjesec i nešto opet radili update i onda bi sve prošlo.
Još bi za jednog reko ok, radna stanica, ima svega i svačega, no drugi je ženi za facebook, surfanje i youtube (doslovno clean Dell XPS 15) pa se zblesirao.
Također mogu navesti još jedno 10 slučaja što sam od ljudi slušao sa istim ili sličnim problemima

I to je dovoljno za zaključit (ne samo meni), da bi "clean" nova verzija sistema, očišćena od prastarog "smeća", radila puno bolje, a update-ovi bi konačno raditi kako i trebaju.

 Mozda je chrome os za tebe, sa winsima nikad problema.

15 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
gkelekov kaže...
Pero Dinamit kaže...
Ne zanima me to, zanimaju me konkretni problemi. Na koje od tih problema si ti kao "juzer" naišao. Što te smeta u radu?

Ja ne znam, ne ruše mi se sami od sebe, sve mogu instalirati i nisam primjetio neko usporavanje, bugove da mi ometaju rad.

Ja ti konkretno mogu svoje slučajeve reć, i zašto sam se posebice okomio na update-ove.
Na 2 laptopa, zadnja 2 velika update-a su se zblesirala, znači nakon 6 sati updejtanja morao ih ugasiti, pa čekati 2 sata za revert, da bi nakon mjesec i nešto opet radili update i onda bi sve prošlo.
Još bi za jednog reko ok, radna stanica, ima svega i svačega, no drugi je ženi za facebook, surfanje i youtube (doslovno clean Dell XPS 15) pa se zblesirao.
Također mogu navesti još jedno 10 slučaja što sam od ljudi slušao sa istim ili sličnim problemima

I to je dovoljno za zaključit (ne samo meni), da bi "clean" nova verzija sistema, očišćena od prastarog "smeća", radila puno bolje, a update-ovi bi konačno raditi kako i trebaju.

Ja ti mogu reći svoja iskustva sa jednom Toshibom (pisao sam na forumu). Možda nekada nije dovljno čekati 9 sati, možda treba 12 sati čekati da nešto "pročepi".

Tri dana sam servisirao jednu Toshibu, ujutru uz kavu, naveče uz kraš express.. i pročepio je jer sam bio ustrajanj oko tih 91% kada je instalacija "zapela", a Toshiba je radila kao zmaj poslije i plus sav Toshiba Bloatwera je uklonjen (ima ih k'o pljeve) a računalo (taj Toshiba Laptop) bolje radi sada nego kao kada je kupljeno.
Instalacija na Upadate, Update na Instalaciju pa opet Update.. tri dana kao što rekoh.

Ali to su sada moja iskustva.

Inače, da se ne ponavljam kao papagaj, jedno 700 Updateova od Win 7 Bete do današnjeg Windowsa i svaki komad SW radi onako kako i treba da radi. Ali to su samo moja iskutva.

16 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Cryogenic kaže...
gkelekov kaže...

Ja ti konkretno mogu svoje slučajeve reć, i zašto sam se posebice okomio na update-ove.
Na 2 laptopa, zadnja 2 velika update-a su se zblesirala, znači nakon 6 sati updejtanja morao ih ugasiti, pa čekati 2 sata za revert, da bi nakon mjesec i nešto opet radili update i onda bi sve prošlo.
Još bi za jednog reko ok, radna stanica, ima svega i svačega, no drugi je ženi za facebook, surfanje i youtube (doslovno clean Dell XPS 15) pa se zblesirao.
Također mogu navesti još jedno 10 slučaja što sam od ljudi slušao sa istim ili sličnim problemima

I to je dovoljno za zaključit (ne samo meni), da bi "clean" nova verzija sistema, očišćena od prastarog "smeća", radila puno bolje, a update-ovi bi konačno raditi kako i trebaju.

 Mozda je chrome os za tebe, sa winsima nikad problema.

Baš, to što radim već 16 godina svakodnevno na RedHat i Debian linuxima, da sam za bivšu firmu memory mgmt prepravljao za RedHat, i što sam vjerovatno preko 300 Windows servera (zašto oni nemaju takvih problema) posložio i tunirao za specifične poslove, totalno OBEZVRIJEĐUJE ovu tvoju GLUPU izjavu.
Ja sam napisao svoje primjere problema, a internet ih je pun, kod svakog update, ali ti si najpametniji i u tom malom svemiru je sa "winsima sve super i nikad problema". Čudno da onda milijuni ljudi LAŽU po internetu da imaju problema.
Da se to desilo na nekom smeću od laptopa, a ne na ROG 751jt mašini, i na Dell XPS 2019, reko bi driveri rade probleme, memory radi probleme, ali ovo su "perjanice Microsoft partnera" i imaju dobre i drivere i stabilne komponente.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
7 godina
protjeran
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

Sta nije sad red za Windows 22?

 

Kak se ono broji?

3

3.11

95

NT

98

2000

XP

ME

Vista

7

8

8.1

10

22

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Možda bude WinBuntu ionako se sve više linux stvari implementira unutra počevši od build-in kernel-a
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sprema li to Microsoft Windowse 11?
ATJLučko kaže...

Hm ikone dole po sredini, malo kopiramo Jabučarski Mac OS fučkaj ga sad.

 

https://videocardz.com/newz/microsoft-windows-11-pro-operating-system-has-been-leaked-ahead-of-launch

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

ikone po sredini su proizvoljna stvar. Taskbar je konfigurabilan više nego ranije. Ono što je meni zapelo za oko je da su predinstalirani servisi drugih providera osim MS: Spotify, Netflix, Twitter i Facebook. A uz to i Office365, nekakva besplatna web verzija i Photoshop Elements. 

 
 P.S. na prvi pogled malo ušminkani Win10, rekao bih da je kernel isti a promjene se odnose na kozmetiku, feature i valjda obrasce naplate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 0:52 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sprema li to Microsoft Windowse 11?

Bio sam zadovoljan sa svim windowsima koje sam koristio od 1995. godine. Preskočio sam win8 jer je sedmica bila savršena. Windowse 10 sam krenuo koristiti zadnje 3 godine i nemam problema. Isključio sam sve špijunske stvari do kojih sam mogao.
Na nove windowse bih prešao, ali po pravilu ne prelazim među prvima, tek nakon 2-3 godne od izlaska.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice