Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi pok

poruka: 9
|
čitano: 3.530
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi pok".
11 godina
offline
Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi pok

Cmizdre ko mala djeca

 
0 16 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi pok

Valjda prvi članak o appleu a da nije spomenuta "tvrtka iz Cupertina"

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi pok

Za usporedbu, može li info kako stvari stoje na google play? Koliko postotak plaćaju?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
xtimex kaže...

Cmizdre ko mala djeca

 vrlo duhovit odgovor, steta sto nisi shvatio poantu :D

 

Mislim da je problem sa Apple storeom puno veci od problema koje EK ima sa googleom, prednost applea je mizeran trzisni udio pa su nekako iza zastora.

Recimo to ovako, Android nudi sideload app koje nisu na play storeu a sam proces instalacije je vrlo elegantno rijesen. To omogucuje nezavisnu distribuciju aplikacija, neovisno o googleu, takodjer, moguce je instalirati alternativne storeove, bez rootanja i sl.

 

Apple je u potpunosti zatvorena platforma i osudjen si koristiti app store za distribuciju softwarea a za deploy trebas i apple opremu imati, nezavisno sto app razvijas daleko od njihova eco sustava.

Samim time, osudjen si placati nekome uslugu koju mozda ni ne trebas, ali nametnuta ti je.

Ima jos tu ludosti, poput one da ti ne smijes napisati app i distribuirati ga ako apple vec ima svoj app koji tome sluzi.

 

Nije ti ovo tolko tesko gradivo za shvatiti...

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
To ti je prisjecni glasac HDZa, prazna glava i dugi prsti.
9 godina
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
overhaul kaže...

Za usporedbu, može li info kako stvari stoje na google play? Koliko postotak plaćaju?

 Kolko znam, na Androidu prodaja premium accounta se vrši preko web stranice spotifya, a ne preko aplikacije (odnosno IAP-a; "in app purchase" koji ide preko google play-a). Išao sam probati da potvrdim, ali nisam mogao jer spotify nije službeno dostupan u hrv pa mi ne da uopće da ga kupim. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 0:07 (Avensac).
8 godina
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
O ovome sam razmišljao kada je Apple pokretao svoj streaming, očito je igra u tome da udave konkurenciju, a kazna će biti kikiriki u odnosu na buduću zaradu. Treba njih polako raskomadati
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
Da, to je slucaj kod mene sa Deezerom na androidu. placanje je neovisno od goooglea
8 godina
neaktivan
offline
Re: Spotify prijavio Apple Europskoj komisiji, ovi
Da i onda kenjaju po Valve da harači 30%,harače i Sony(PSN),Microsoft(XBL),Google i svi njima slični.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice