Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

poruka: 14
|
čitano: 3.653
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo".
16 godina
offline
Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

Visina od 100 km se uzima kao granica svemira. Članak sam otvorio da bih vidio što se promijenilo da baloni mogu ići tako visoko, ali dočekao me senzacionalizam i u suštini lažna vijest, jer visina koja se postiže je samo 40 km, daleko od granice svemira.

 

Ako ćemo tako, i sjedište Buga je u svemiru, jer se nalazi na Zemlji, a svemir sve obuhvaća i Zemlja je naravno u svemiru. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 7:27 (prasak).
 
16 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
Kakva kretenska ideja.

Kad balon dosegne potrebnu visinu sav helij će biti bačen i zauvijek izgubljen - otići će u svemir.

Na zemlji su zalihe helija ograničene i ne obnavljaju se niti se helij može proizvoditi
 
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

Konkurencija SpaceX ????? balonima????

to je kao da netko kaze kako ce moderan parobrod (parni motor) konkurirati nuklearnom reaktoru()!

 

 

mislis valjda konkurencija onom bezveznjaku od bezosa odnosno blue origina ili pak konkurencija virgin galacticu...... tesko spacexu, balonima!

dajte molim vas, jos ce ravnozemljasi koristiti ovajke naslove kao relevantne informacije!!!!!

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

Daleko je to od granice svemira, ali možda nije luda ideja ni ispustiti letjelicu s te visine, odjedriti na sigurnu udaljenost od balona, pa upaliti motore - trebalo bi izračunati koliko bi se goriva moglo uštedjeti. Vjerojatno bi ušteda bila značajna, ali je glavni problem predstavlja nosivost balona.

 

Što se tiče gubitka helija, tehnički, ako na balonu imaš kompresor i spremnik u kojeg helij možeš tlačiti, ne moraš ga ispuštati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
prasak kaže...

Visina od 100 km se uzima kao granica svemira. Članak sam otvorio da bih vidio što se promijenilo da baloni mogu ići tako visoko, ali dočekao me senzacionalizam i u suštini lažna vijest, jer visina koja se postiže je samo 40 km, daleko od granice svemira.

 

Ako ćemo tako, i sjedište Buga je u svemiru, jer se nalazi na Zemlji, a svemir sve obuhvaća i Zemlja je naravno u svemiru. 

 Nije baš svemir, ali je dovoljno visoko da svaki ravnozemljaš vidi da je idiot, a i zanimljivo je ako i nisi ravnozemljaš. 

7 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
Pa zar nije Felix Baumgartner na slican nacin dosao na 40ak km? Iako to nije svemir, ja se ne bih zalio na takav pogled, vjerujem da i vecina turista ne bi. Jedino sto nedostaje je bestezinsko stanje pri toj visini za potpuni dozivljaj leta u svemir.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
dankodr kaže...
Kakva kretenska ideja.

Kad balon dosegne potrebnu visinu sav helij će biti bačen i zauvijek izgubljen - otići će u svemir.

Na zemlji su zalihe helija ograničene i ne obnavljaju se niti se helij može proizvoditi

Točno je da su zalihe helija na Zemlji ogranićene, ali nije točno da se ne obnavljaju. Helij, na Zemlji, nastaje radioaktivnim raspadom urana i torija. Ipak brzina stvaranja nije dovoljna da pokrije potrošnju pa ovakvo "razbacivanje" helija i nije baš najprimjerenije. Trebalo bi helij sačuvat za neke pametnije stvari nego što je turizam.  

42
12 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
markoBT kaže...
dankodr kaže...
Kakva kretenska ideja.

Kad balon dosegne potrebnu visinu sav helij će biti bačen i zauvijek izgubljen - otići će u svemir.

Na zemlji su zalihe helija ograničene i ne obnavljaju se niti se helij može proizvoditi

Točno je da su zalihe helija na Zemlji ogranićene, ali nije točno da se ne obnavljaju. Helij, na Zemlji, nastaje radioaktivnim raspadom urana i torija. Ipak brzina stvaranja nije dovoljna da pokrije potrošnju pa ovakvo "razbacivanje" helija i nije baš najprimjerenije. Trebalo bi helij sačuvat za neke pametnije stvari nego što je turizam.  

 Kao na primjer za proizvoditi smješne zvukove

15 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
tokyu kaže...
Pa zar nije Felix Baumgartner na slican nacin dosao na 40ak km?

 I Joe Kittinger 50tak godina ranije.

 

Fun fact, CAPCOM officer na Felixovom letu je bio upravo Joe Kittinger.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
12 godina
offline
Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

SpaceX ide u orbitu, sto je sasvim druga stvar od svemira, a isto tako ovo je 40km, a mozda se misli da ce biti jeftinije od Blue Originovog New Sheparda ili Virgin Galactica koji ce takodjer biti suborbitalni. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
tokyu kaže...
Pa zar nije Felix Baumgartner na slican nacin dosao na 40ak km? Iako to nije svemir, ja se ne bih zalio na takav pogled, vjerujem da i vecina turista ne bi. Jedino sto nedostaje je bestezinsko stanje pri toj visini za potpuni dozivljaj leta u svemir.

 Bestezinsko stanje nema previse veze s visinom. Na cca 400 km gdje je ISS, gravitacija je 0.89g

16 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
tokyu kaže...
Pa zar nije Felix Baumgartner na slican nacin dosao na 40ak km? Iako to nije svemir, ja se ne bih zalio na takav pogled, vjerujem da i vecina turista ne bi. Jedino sto nedostaje je bestezinsko stanje pri toj visini za potpuni dozivljaj leta u svemir.

za bestezinsko stanje bi trebalo letjeti brzinom 7.5-8km/s u slucaju ISS-a (320km visina), beskonacni kosi hitac, paralelno sa zemljom, na nekoj visini di nema trenja zraka.

da zemlja nema nimalo atmosfere, isto bi se moglo napraviti na 2m nadmorske visine.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 16:09 (nixass).
7 godina
protjeran
offline
Španjolci će turiste u svemir slati helijskim balo

Malo nerealno, al mislim da ce poslat vise balona prema svemiru (ne u svemir) nego sto ce Limac Cals prodati kartonskim automobila na baterije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Španjolci će turiste u svemir slati helijskim
nixass kaže...
tokyu kaže...
Pa zar nije Felix Baumgartner na slican nacin dosao na 40ak km? Iako to nije svemir, ja se ne bih zalio na takav pogled, vjerujem da i vecina turista ne bi. Jedino sto nedostaje je bestezinsko stanje pri toj visini za potpuni dozivljaj leta u svemir.

za bestezinsko stanje bi trebalo letjeti brzinom 7.5-8km/s u slucaju ISS-a (320km visina), beskonacni kosi hitac, paralelno sa zemljom, na nekoj visini di nema trenja zraka.

da zemlja nema nimalo atmosfere, isto bi se moglo napraviti na 2m nadmorske visine.

Mozes imati kratkotrajno kad si u freefallu s neke visine, 40 km bi moglo biti dosta, 100 bi bilo bolje.

 

Kad si u orbiti, na svakoj visini ti zapravo padas uvijek u freefallu, ali ti se zbog zakrivljenosti zemlje ona izmice ispod tebe jednakom brzinom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice