Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

poruka: 15
|
čitano: 4.105
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D".
15 godina
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Korisno bi bilo kad bi spojili mobitel na veći ekran, recimo TV, i sa remote desktop upravljamo udaljenim računalom na velikom ekranu. Još na neku foru spojiti pravu tipkovnicu i miša i kao da smo direktno na udaljenom serveru i to u komociji pravih i velikih interfejsa.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo
Keso kaže...

Korisno bi bilo kad bi spojili mobitel na veći ekran, recimo TV, i sa remote desktop upravljamo udaljenim računalom na velikom ekranu. Još na neku foru spojiti pravu tipkovnicu i miša i kao da smo direktno na udaljenom serveru i to u komociji pravih i velikih interfejsa.

 Još kad bi Bugari ušli u Sofiju...

7 godina
protjeran
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Tako nesto je postojalo, zvalo se Continuum - na TV-u si imao desktop sucelje

i mogao si koristiti RDP.

 

Znas sta se desilo? Ljudi jos nisu bili spremni za tu tehnologiju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Da, ali morate i enable remote desktop na samom routeru, da ga uopce propusti da se spojis. Plus moras znati trenutnu javnu IP adresu (ako nemas staticnu), pa mozda treba i da se koristi servis kao no-ip. Plus ako imate vise od jednog PC, treba znati na koji ce PC pustiti RDP konekciju itd.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Dugo ga koristim i OK je stvar ako si baš negdje vani i nabrzaka treba nešt napraviti na serveru (restartati kakav servis i sl.) Za sve ostalo je ipak nezgodno zbog malog ekrana. Dobra stvar je da se mogu pohraniti konekcije i samo se klikne za spajanje, bez da se upisuju adresa i pristupni podaci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo
Keso kaže...

Korisno bi bilo kad bi spojili mobitel na veći ekran, recimo TV, i sa remote desktop upravljamo udaljenim računalom na velikom ekranu. Još na neku foru spojiti pravu tipkovnicu i miša i kao da smo direktno na udaljenom serveru i to u komociji pravih i velikih interfejsa.

 -još samo treba napraviti mini kanister zapremine 5L u koji stane 50L.. ili-ili?

-npr možeš imati 'džepni' mobitel veće diagonale, npr 32".. pa imaš veliki ekran, možeš jednako nositi u istom džepu tipkovnicu, čitav radni stol, printer-hub-kopirku-agregat + ups.. + kišobran ako pada kiša ili suncobran da nam ne blješti ekran.. no tad to nije mobitel nego recimo kamper ili stan-kuća-ured., džepni model :)) s prefix-sufixom smart.

 

rdc-vnc je zapravo lak, jednostavan.. i ekšli radi, koristi se tj samo je brzina-propustnost u povijesti bila ograničenje (slika-video-ekran..) dok su naredbe banalno mala količina.. pa usporedivo s multiplayer gamingom.. a ovo j evišestruko manje zahtijevno i ekšli je već na modemima 56k radilo dok je sve kasnije već komocija-lixuz (neću reći višak.. jer kao plaća ne može biti previše). :)

 

-sva mudrost je na zadanom ekranu imati neku funkcionalnu upotrebljivost 'palčanjem' (nema miša).. a tad ako bi ga i nosili u džepu nismo na stolu nego u autu, na nogama i sl. i tad nam miš nije optimalan nego npr prezenter ili joystick itd. dok je tipkovnica muka, no može biti npr projekcija svjetla-slike na neku površinu i kamera koja će to pretvoriti u tipkanje.. no to znači da je kamera negdje postavljena i to je moguće u npr sobi, ali ne na pješačenju u parkiću tj mobač ima kameru ali ona tad ne vidi prste itd itd.. .. tj fizika na djelu, elementarna je ono što nas ograničava, ali ne u radu kao Startrekovski sf ili matrix nego u svemu u čemu nas zakoni fizike ograniče uključujući letenje i brzinu svjetlosti.. tj u filmu supermen leti, u stvarnosti ne i jednako tako je s rdc-vncom tj ne možeš i ovce i novce i džepno-mobilno i konfor + kada s jakuzijem.

 

-tj može se svaka od tih problematičnih 'sitnica' nekako riješiti, no svako rješenje uključuje neki novi problem ili kompromis.. a bottomline je .. ako trebaš računalo, tad radiš na računalu, ako trebaš šarafciger tad ne koristiš lopatu nego šarafciger.. može li se napraviti lopata koja će zamijeniti šarafciger je jednako besmislena kao i mobitel koji će zamijeniti računalo tj način i komociju-mogućnosti rada npr tipkanja.

-može, glasovne naredbe, no tad imamo zvuk-mikrofon a ponekad to nije upotrebljivo npr u čitaonici gdje ne smijemo govoriti.. odnosno odavno mobač ima speeddail kojeg možeš sad npr cortanom upaliti no to je ograničen predefiniran skup dok u radu realno trebaš svu slobodu tj znanje i time često ograničenje karikiranog speeddaila ili bilo kojeg bindanja naredbi nije dovoljno tj samo ono što smo predvidjeli .. itd itd.

 

-danas su mobači tu, u džepu i stalno dostupnom internetu-mreža.. tj dobar alat za neke stvari, kao što je to svaki alat.. no za druge neupotrebljiv kao spomenuta lopata ili bager ili pneumatska bušilica ili kombajn.. mada bi teoretski i kombajnom mogli npr putovati na posao u grad-firmu jer i seljo njime putuje na radno mjesto-njivu... i ima kotače, vozi.. = vozilo, no sasvim druge namjene nego auto-bus.

-mobač je mobač, može se, radi. rdc.. sve ostalo je topla voda i oni koji koriste-trebaju to već imaju odavno i koriste.. dok hipsteri samo vlaže gaće na te teme i misle da su u matrixu (koji nema veze s realnosti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo
Keso kaže...

Korisno bi bilo kad bi spojili mobitel na veći ekran, recimo TV, i sa remote desktop upravljamo udaljenim računalom na velikom ekranu. Još na neku foru spojiti pravu tipkovnicu i miša i kao da smo direktno na udaljenom serveru i to u komociji pravih i velikih interfejsa.

 

Postoji a zove se Chromecast i radi no kako je ihush sve lijepo napisao ne namjeravam ponavljati receno jer i preko telke je blesavo raditi sa rdp-om na mobitelu.

veni vidi didici
15 godina
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Spajanje na veliki TV, tipkovnicu, miša i nek još sve to upakiraju u smartwatch.... :)

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

brisati, nepotrebno

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:25 (nemrem_stara_mi_sere).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo

-nije problem ''spojiti'' (jer je ekšli već sve spojeno, mreža-mogućnost) nego korištenje, tj fora-fičer za pokazivanje ili 'pravi' rad, tj ovisi što se želi raditi. Pomoćno sredstvo, alat, ništa novo ali zgodno imati na mobaču jer je tu u džepu no to da je nešto krucijalno adminu, nije.. jer tad bi dosadašnji admin bio u problemu tj svi koji su to radili su već imali neki način tj postoji uređaj koji to može, tome služi i naziva se npr laptop.. i sve što želiš ima, ali nije telefon ili džepni uređaj, može i tablet pa je nešto na pola puta itd. .. tj sve već postoji a ovo je samo dodatni soft, zgodan jer ne treba neka trećastrana (neprovjereni) soft nego je to ms.. ništa drugo.

 

-nije to za juzera koji tipka u wordu, nije za grafičara u photoshopu, nije za malogpericu koji gejma.. samo mobač i mogućnost odnosno mogućnost već postoji a samo je pitanje koliko juzera to treba ili iz tog razloga do ovakve teme ni ne znaju za tu kategoriju softwarea ili mogućnosti no time dokazuju da im ne treba (kao pile-sisa, kvaka-22..).

 

-npr kao admina me više 'ograničava' prosječna oprema operatera (modem-firmware-ograničenja ili bridge-cgnat) za kućne juzere nego u 'pravim' firmama (koje tad imaju odgovarajuću opremu).. tj kod nas kućni i 'pravi' nije nešto jasno odvojeno (svi bi sve, đabe..). .., nego neka (ne)postojeća mogućnost ili soft kao ova sad tema-rdc-ms.. i odavno mogu mobačom upaliti pc ili spojiti se, naravno to odavno je u ITju par godina, prije vrlo skupo (dok su cijene i obračun bili u Mbit..) .. odnosno ako govorimo o mobaču i mobilnom internetu, tad je to posljednjih nešto godina, ako govorimo o adslu tad desetak, ako o mučenju na faksmodemu tad od postanka modernih oseva i širenja mreže-interneta dakle 5-10-20 god ovisi što je 'granica'.. a sad to može i mali perica jednim klik-nextom, tj mogao je i prije samo nije to znao ili imao resurse, danas jednako ne zna, ali klikne next, dok je to i tad bilo jednako teško-lako tj sve je to soft i ovisi o resursima koji uključuju i znanje (kako-što) kao i fičizko postojanje računala, mreže, server-client itd.. ili banalno moraš imati mobač da bi mobačem nešto radio a nekad ga nisi imao..

 

-mogu čak 'kritizirati' ms, .. jer kasni, jer kreće u projekte koje abanda, strategije kao guranje u mobilne vode koje završe fijaskom dok ovo tek sad nude.. no ne ovisi se samo o ms-u pa je to tak, samo jedan dodatni izbor, ništa posebno (što bi bilo da je bilo na vrijeme, npr prije 5-više godina.. no jednako možemo kritizirati npr uništen skype ili silovanje start menija.. a sve je to povezano upravo s ovim, mobač-planom koji se raspao, no bar imamo 'palčaste' ikone pod nazivom tiles koji postoje upravo zato da ih možemo prstom umjesto mišem klikati (dimenzije..) tj sve to je roadmap planiran prje desetljeća koji se raspao.

ili kao da se sad čudimo bojama na tvu-mobaču ili daljinskom, dok bi to prije cca 50god bilo nešto kul-novo.. promašaji-kašnjenja, danas nevažno.

 

-no za ostale, upotrebljivost i sl. .. stvar je samo tko što treba, alat ko alat, čekić ili kosilica.. a btw, dok su još gurali mobač-nokiju-ms-winphone, imali su i taj rdc, a sad jedino što su u tom vremenu napravili je portanje na android (linux..).. ništa više. Radi. Meni čak draže jer je msovo, dio osa, dok pandan npr integrirani zip manje cijenim no do sad bi za istu stvar koristio treće (provjerene) alate kao tightvnc tj ovisno kako koja soft firma širi ponudu na rastući android-mobače. (mada je u doba winphonea upravo logično zvučalo koristiti win, jer je iza ms.. no vidimo kako je završio kao i nokia u smeću :) )..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Korstio sam u kranjoj sili i na mobitelu i na tabletu, no to nije način na koji bio preporučio ikome da radi. Može poslužiti, pogotovo uz korištenje pencila, ali svejedno je gnjavaža. Jedina neka moja zamjerka za alat je da ne postoji mogućnost centraliziranog spremanja podataka za spajanje pa da ono što dodaš na jednom uređaju imaš na drugome. Kad dodamo u listu i to da ne postoji nikakav pametan RDP manager od strane MS-a vidim potencijal gdje bi alat mogao napredovati. Zapravo je najbolja verzija ova koja je na macOS-u, sllična je mobilnoj po organizaciji udaljenih veza, ali naprednija u skladu sa time da je namijenjena za drugu platformu. Windows verzija po običaju najlošija

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo

-macos je 'nepošteno' uspoređivati, zatvoren sys-firma os-ios..

-nasuprot tome je ubuntu koji ekšli predvodi u toj ideji dok ms 'prepisuje', no canonical ne zarađuje dok ms zarađuje .. to je tako u biz :)

-da ms win nije dominantan ne bi ni pogledao temu, jer rdc je stvar mreže, ne nekog osa nego pravila koja vrijede za sve mrežno i radi, linux-*nix od čeg je samo i macos jedan derivat iste stvari :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:52 (ihush).
3 godine
protjeran
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

veća mi je bila fora bootati instalaciju winsa sa mobitela na pc, drive droid ili slično se zvala aplikacija, potpuno nepotrebno ali fora

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remo
ihush kaže...

-macos je 'nepošteno' uspoređivati, zatvoren sys-firma os-ios..

Kako to misliš nepošteno? Govorim o Microsfot Remote Desktop alatu koji razvija MS i zanimljivo da je na Windowsima najlošije dorađen, a najdorađenija verzija je na macos-u

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Spajanje na Windows s pametnih telefona - Remote D

Dakle kao sistem admin i svasta nesto sa pridjevima i slicnime mnogo koristim rdp na sva 3 laptopa koja koristim jer sa njima administriram servere koji su pak na vmwareu, lijenost jer neda mi se svaki puta spajat na konzolu vcentra kad mogu ovako sa dva klika na sva tri laptopa koja su na tri lokacije i preko onedrivea imam sve ikone identicne na sva tri laptopa tj. desktop kompletan (kazem ponovo, lijenost). 

Naravno od 3 laptopa samo 1 nosam sa sobom kad idem na put ili godisnji odmor jer najlakse mi se rijesit starog hardveraja tak da ga utopim u firmi a sebi zemem novije i sve sljaka i jos bolje ne moram nosat laptop na ramenu u ruksaku na posao ili s posla jer sto vidim na jednom imam na slijedeca 2, meni mrak. 

 

Sad si mislim da jos to puknem na Samsun Galaxy Note9 bio bi blesav jer dovoljno sam blesav kaj sam si puknul mejlove koje hoces neces onda citam pa odgovaram. Draze mi je gledat zena i deca nego mobitel i maloprije spomenuto jer posao nece pobjec ali trenutak sa najvaznijima ce definitivno otic i nikad se nece vrnut. zato mi je draze pivce za zivce u ruci nego mobac sa super spojivoscu i rdp-om, zivili narode moj. 

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice