SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

poruka: 35
|
čitano: 8.215
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca".
14 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Šta reći?! Nego sretno i držim fige da se raketa ne raspadne pri polijetanju.

All truly great thoughts are conceived by walking.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
x18x05x kaže...

Šta reći?! Nego sretno i držim fige da se raketa ne raspadne pri polijetanju.

 Nadamo se da čovjek kojega smo izabrali za put oko Mjeseca neće prije planiranoga polijetanja umrijeti od straha. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Ne bi me začudilo da je Musk prvi.

 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Nesto lezim u krevetu danas i razmisljam kako mi zena i mala moraju kuci avionom pa si mislim zasto Musk ne smisli nekako sigurniji nacin putovanja avionom :D nesto kao ona kapsula, jedino njega vidim kao osobu koja bi tako nesto mogla napraviti kao prototip i testirati :D

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

nigdje ne piše "i natrag". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Gadgeti kaže...

Nesto lezim u krevetu danas i razmisljam kako mi zena i mala moraju kuci avionom pa si mislim zasto Musk ne smisli nekako sigurniji nacin putovanja avionom :D nesto kao ona kapsula, jedino njega vidim kao osobu koja bi tako nesto mogla napraviti kao prototip i testirati :D

 kako bi putovanje avionom moglo biti još sigurnije? trenutno je to najsigurniji način prijevoza. pogledaj samo koliko se nesreća na cestama događa i koliko je poginulih.

8 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Strah je strah, pa tu racionalna analiza ne pomaže. Ljudima nije prirođeno da lete, pa se boje letanja avionom, a kamoli leta oko Mjeseca. No uvijek se nađe ljudi koji se žele suočiti sa svojim strahom, pa stoga sebe dovesti u potencijalnu (stvarnu ili izmišljenu) opasnost. Stoga se ne bojim da će za raketu za let oko Mjeseca biti više punika nego zauzetih putničkih sjedala. (Inače, čuo sam za jednog profesionalnog pilota koji se boji visine. Za nevjerovat!) 

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

"Privatna svemirska kompanija sljedeće bi godine trebala u svemir poslati svojeg prvog svemirskog turista, i to novom raketom BFR".

 

Kakve sljedece godine? To nigdje nisu rekli, planira se vj. oko 2024. ili prije. Sljedece godine ce tek testirati BFS i to samo "skokove" na Zemlji, kao sto su imali grasshopper prije par godina.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Mary Sue kaže...
x18x05x kaže...

Šta reći?! Nego sretno i držim fige da se raketa ne raspadne pri polijetanju.

 Nadamo se da čovjek kojega smo izabrali za put oko Mjeseca neće prije planiranoga polijetanja umrijeti od straha. :)

 
Radi se o osobi koja sama zeli ici, tj vjerovatno o nekoj jako bogatoj osobi koja je platila SpaceX-u za navedeni put. Moguce da je netko iz Japana, jer je Musk stavio Japansku zastavu na twitteru isto. U Japanu ima oko 30+ milijardera (gledano kroz $).

Ovo je odlican PR ako sve prodje dobro, a katastrofa kao prodje lose.

16 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
mac92 kaže...

Ne bi me začudilo da je Musk prvi.

 

However, when asked if the passenger was him, Musk responded with an emoji of the Japanese flag.

Svemir.
6 godina
protjeran
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Dakle.

ni ovaj put nitko neće sletjeti na Mjesec ? :P

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Anđeo bez falinge kaže...

Dakle.

ni ovaj put nitko neće sletjeti na Mjesec ? :P

 Zapravo idu postaviti zastavu, tragove stopa, lunarne module i par rovera, da kad slijedeći turisti dođu sve bude kako se očekuje. Jer svi znaju za prevaru, ali im je istovremeno jako bitno da se ne otkrije. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Anđeo bez falinge kaže...

Dakle.

ni ovaj put nitko neće sletjeti na Mjesec ? :P

 hoće ali ne željenom brzinom (ovisi o vektorima raspada ako se sve razleti nakon upita "a čemu služi ovaj gumb?") 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
online
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Sigurno neki flatearth-er.

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Jedna od mojih brojnih dječačkih želja, koja će i dalje ostati neostvarena. Sjećam se prijenosa spuštanja Apolla 11 na Mjesec (da, toliko sam star, imao sam 8 godina kada se to dogodilo). Čak i kada bih imao novaca za tako nešto, štelu da me izaberu, mislim da bi me klaustrofobija sredila, ne volim pre male prostore. U svakom slučaju, sretan put putniku, neka se vrati živ i zdrav, imati će o čemu pričati djeci i unucima (mada Ajar kaže da se povratak nigdje ne spominje), a ako sve uspije, možda konačno krene ozbiljnije osvajanje svemira. Kasne već 40 godina.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
GuitarMaster kaže...

 

Kakve sljedece godine? To nigdje nisu rekli.

 Nama je u Osijeku Glavaš 91. rekao da će Baranja biti oslobođena do Božića, samo je zaboravio reći koje godine 

dolazim odmah - Godot
6 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Nemon kaže...

 
Radi se o osobi koja sama zeli ici, tj vjerovatno o nekoj jako bogatoj osobi koja je platila SpaceX-u za navedeni put. Moguce da je netko iz Japana, jer je Musk stavio Japansku zastavu na twitteru isto. U Japanu ima oko 30+ milijardera (gledano kroz $).

Ovo je odlican PR ako sve prodje dobro, a katastrofa kao prodje lose.

 Znači ovaj put je mjesto radnje u Tottori, šta Nevada više nije IN ?

6 godina
protjeran
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Festus kaže...

 Znači ovaj put je mjesto radnje u Tottori, šta Nevada više nije IN ?

 pošto smo ustanovili da je Zemlja ravna ploča sad je svejedno okle ćemo ispucati raketlinu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Volio bih otici,toliko zelim u svemir  da bi odmah poceo odricati se svega i svacega da skupim novce. Sretno i nadam se da nece biti problema i sto prije zazivi da za nekih 30 god kosta manje.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Anđeo bez falinge kaže...

 pošto smo ustanovili da je Zemlja ravna ploča sad je svejedno okle ćemo ispucati raketlinu.

 Ma nemoj mi to govorit, zar i u 2018. i dalje Zemlju smatraš ravnom, pored sve sile dokaza, objašnjenja, pored majke logike ? Molin te obrazuj se, baci pametni telefon u kantu, makni se s interneta i više nikad ne ispusti knjigu iz naručja. Iskreno se nadam da ćete se ti i istomišljenici konačno probudit i shvatit da je Zemlja hologram u računalnoj simulaciji Q kontinuiteta.

11 godina
protjeran
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
dtdtdt kaže...
Gadgeti kaže...

Nesto lezim u krevetu danas i razmisljam kako mi zena i mala moraju kuci avionom pa si mislim zasto Musk ne smisli nekako sigurniji nacin putovanja avionom :D nesto kao ona kapsula, jedino njega vidim kao osobu koja bi tako nesto mogla napraviti kao prototip i testirati :D

 kako bi putovanje avionom moglo biti još sigurnije? trenutno je to najsigurniji način prijevoza. pogledaj samo koliko se nesreća na cestama događa i koliko je poginulih.

 Kad mi netko to tako kaze odmah dobim sijede :D nije bit u sigurnosti, naravno da je najsigurniji od svih, ali je i najveca stopa smrtnosti u nesrecama, sansa za prezivjeti avionsku nesrecu i automobilsku nemoze se usporediti tako da...

12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
I dokazati da je Zemlja ipak ravna...
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
I dokazati da je Zemlja ipak ravna...
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
A čuj...možda još NASA bude opet kupila ljude za Mars u skoroj budućnosti...
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 22:59 (Igor150).
9 godina
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Ljudi gusteri opet napadaju!

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
danen kaže...

 (Inače, čuo sam za jednog profesionalnog pilota koji se boji visine. Za nevjerovat!) 

 Uopće nije. Ja se bojim visine, 3m je za mene nešto strašno, ali se niti najmanje ne bojim leta avionom (štoviše, najviše volim kad avion uđe u područje turbulencija, a onda i drugi putnici napokon ušute ). Strah od visine jest strah od pada s visine, a u avionu nemaš osjećaj da bi mogao ispasti van. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
Gadgeti kaže...

 Kad mi netko to tako kaze odmah dobim sijede :D nije bit u sigurnosti, naravno da je najsigurniji od svih, ali je i najveca stopa smrtnosti u nesrecama, sansa za prezivjeti avionsku nesrecu i automobilsku nemoze se usporediti tako da...

Brzi google kaze: "Among passengers aboard crashed planes, 95.7 percent survive. And according to the National Transportation Safety Board, even passengers of the most devastating airplane crashes survive at a rate of 76 percent." ;)

9 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
LOL, pa nikad nisu ni bili na mjesecu! Od 72 nisu kazu bili na mjesecu, izgubili su tehnologiju za mjesec! Izgubili , lol! A kao na sunce mogu! 😂😂😂😂NASA laze. Zemlja okrugla😂😂😂😂 pa nemaju niti jednu fotografiju zemlje u jednom komadu, sa svom mogucom tehnologijom! WTF! Zemlja je ravna i amen, koliko god se NASA trudila to saktiti! Sve cine samo da sakriju BOGA, ispadaju smijesni! Ali svakom na volju! 😊

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca

Ima interesantnih i zabavnih komentara!
Zemlja se ne vrti, mjesec se ne vreti, sunce se ne vrti,..
Kako to da Zemlja koja "je" ploća se ne može snimiti cijela iz svemira?

Kako to da Mjesec izgleda drugaćije svaku večer?
Kako to da avioni lete na jednu i drugu starnu Zamlje (istok ili zapad) a dođu u istu toćku?
Jel to sateliti lete sim tam,ili kruže oko Zemlje?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX šalje prvog putnika na put oko Mjeseca
jozef kaže...
danen kaže...

 (Inače, čuo sam za jednog profesionalnog pilota koji se boji visine. Za nevjerovat!) 

 Uopće nije. Ja se bojim visine, 3m je za mene nešto strašno, ali se niti najmanje ne bojim leta avionom (štoviše, najviše volim kad avion uđe u područje turbulencija, a onda i drugi putnici napokon ušute ). Strah od visine jest strah od pada s visine, a u avionu nemaš osjećaj da bi mogao ispasti van. 

 Kod mene je isto tako, strah od visine je strah od pada s visine, tj cak ne samog pada nego se bojim boli nakon tog pada. Zato recimo ne mogu bas na lojtru bez drhtanja i panike. I to ne samo sebe, ne mogu ni druge gledati kako se penju. A s druge strane bavim se sportskim penjanjem (poceo sam zato sto tako bojim visine) i nije mi bed popesti se po stijeni 30-35 metara kad sam osiguran.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice