SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

poruka: 35
|
čitano: 13.304
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,".
16 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Povoljno... 😂

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Internet bez torrenta. Ja to ne mogu zamisliti.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
35 0 hvala 0
4 godine
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Za biznis iz hrvatske nedođije. Zapušteni zaselci u Slavoniji, Lici, na Banovini, u Dalmatinskoj zagori... Više neće biti krenula firma "iz garaže", već "iz pojate".

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Uopste nije losa cijena koliko god se netko crekao ili ne...

 

500e oprema i jos 100e mjesecno usluga... iskreno, da je netko od vac surfao '90tih godina i svaki mjesec placao 200, 300 maraka racun telefona i slusao roditelje kako vicu da to nije nromalno.... znao bi koliko je ovo, zapravo, korektna cijena....

 
6 10 hvala 0
5 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Idealno za pastire dok čuvaju ovce... Našim pastirima to je skoro mukte... Srića što ih mi nemamo.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
LudaRajcica kaže...

Uopste nije losa cijena koliko god se netko crekao ili ne...

 

500e oprema i jos 100e mjesecno usluga... iskreno, da je netko od vac surfao '90tih godina i svaki mjesec placao 200, 300 maraka racun telefona i slusao roditelje kako vicu da to nije nromalno.... znao bi koliko je ovo, zapravo, korektna cijena....

 

slažem se. naravno nije za svakog, ali ima ljudi koji imaju pristojno novaca a žive u selima gdje je slaba povezanost. Eto kod mene je prošli mjesec provedena optika, ali prije toga je bila propusnost parice 10 mbit/s, da nisu provukli optiku i da nije bila u planu ozbiljno bi razmislio o ovome

 

edit: nekako sam fulao da je 800 kn mjesečno usluga, to baš i nije malo, to stvarno ne bi davao osim ako mi nije za posao

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 10:07 (Cansee).
11 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
PICART kaže...

Povoljno... 😂

 Ovisi kome, većini ljudi ovo ne treba i da je duplo jeftinije.

 

Al onome kome treba, ovo je skroz korektna cijena.

 

Prije koju god sam radio na otoku u trgovini koja je imala DSL, duljina parice je bila praktički teoretski limit.

SNR 6.5 na nekom ultra low profilu 1Mbps, attenuation isto bože sačuvaj.

 

Upload podataka na kraju smjene je bio nemoguć preko DSL pa su smislili sistem da downloadaju file na USB i dignu ga online u mjestu 4 km dalje svaku večer.

 

Njima je tih 800kn ništa, toliko bi nam robe ukrali dnevno drogirani australci.

16 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
ruzcheHR kaže...

Al onome kome treba, ovo je skroz korektna cijena.

 

Prije koju god sam radio na otoku u trgovini koja je imala DSL, duljina parice je bila praktički teoretski limit.

SNR 6.5 na nekom ultra low profilu 1Mbps, attenuation isto bože sačuvaj.

 

 Pitanje je kome to treba. Ako i imas firmu u nekom zaseoku bez optike, vjerojatno ti je puno jeftinije napraviti PtP link do obliznjeg grada. Oprema za to je danas smjesno jeftina (Ubiquiti, mikrotik).

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
13 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Savršeni korisnici ove usluge su vlasnici luksuznih kuća za odmor u područjima gdje nema LTE signala.

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Plus treba pridodati troškove energije koji nisu mali. Minimalno nekih 100 wata.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

ovo baš ide uz EvoTv

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Starlinkova misija je "serve the underserved". Prema tome naravno da to nikome ne treba tko si moze priustiti bilo sto drugo. 

 

Samo diljem nase obale imate podrucja di ljudi ne mogu imati skoro pa nikakav internet. Svatko tko ima turiste ovo ce mu biti idealno rjesenje. 

 

Kod nas je jos recimo idealna situacija s internetom s obzirom na primjerice Njemacku. U brojnim dijelovima nemaju niti signala, a kamoli internet vezu (inace su izuzetno protiv postavljanja odasiljaca bilo gdje). Sto je prosjecnom Nijemcu 100 dolara mjesecno? Nista, sica... 

U brojnim europskim zemljama Starlink ce biti hit cak i u gradovima! 

 
4 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Jos jedan primjer, ako iznajmljujes vilu na nekom otoku gdje jedva ima mobilnog signala, a gost hoce internet, sada ga moze dobiti.
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Super da će 5G jednom kad bude prisutan kod nas na otocima spasiti stvar. 4G LTE kakvog imamo neupotrebljiv je u sezoni :(. Starlink usluga jednostavno je preskupa za nas u RH jer nakon što ste platili opremu plaćate nemalih 800kn mjesečno cijele godine što se nikome ne isplati. Dakl, 5G je za nas "svjetlo na kraju tulea" , sve ostalo debelo - neisplativo ..
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
:)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 12:57 (W2000).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 12:58 (W2000).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Odakle mu dozvola da koristi hrv radio spektar? Ovo će vlade vrlo lako moći iskoristiti u razne nemoralne svrhe, tiranije i progone... Živimo (a bojim da bi možda trebao eći živili smo do 2020.) u najboljem vremenu što je ikad bilo i što će ikad biti po pitanju sigurnosti, privatnosti i pravde... jer ovo što dolazi lako će razne vlade moći ukloniti nepodobne (Snowden, Julian Assange)... Uživam dok još mogu! Dok mogu još kao necijepljen donekle biti slobodan barem u hrvatskoj...

 

Žalosno mi je koliko IT-evaca navija i podržava razne tehnologije nauštrb ljudskog zdravlja, privatnosti i slobodne...

 

Istina da je

Elysium (I) (2013) samo film, ali donekle moguć scenarij....
 
3 29 hvala 0
7 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats

Kakav hrvatski spektar?

Dio spektra koji je ITU odredio za komunikaciju i koji koriste ne može nitko svojatati (zato jer se vojska odrekla tog dijela spektra, i međunarodno je dodijeljen za taj oblik komunikacije).

A ovo dalje neću komentirat - reci ne drogama; premda ako kažeš ne drogi, očito si joj već rekao da  (hvala Ajaru na linku).

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
lineos kaže...

Odakle mu dozvola da koristi hrv radio spektar? Ovo će vlade vrlo lako moći iskoristiti u razne nemoralne svrhe, tiranije i progone... Živimo (a bojim da bi možda trebao eći živili smo do 2020.) u najboljem vremenu što je ikad bilo i što će ikad biti po pitanju sigurnosti, privatnosti i pravde... jer ovo što dolazi lako će razne vlade moći ukloniti nepodobne (Snowden, Julian Assange)... Uživam dok još mogu! Dok mogu još kao necijepljen donekle biti slobodan barem u hrvatskoj...

 

Žalosno mi je koliko IT-evaca navija i podržava razne tehnologije nauštrb ljudskog zdravlja, privatnosti i slobodne...

 

Istina da je

Elysium (I) (2013) samo film, ali donekle moguć scenarij....

 Reče on, necijepljen...

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
12 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
CrnaBitanga kaže...
lineos kaže...

Odakle mu dozvola da koristi hrv radio spektar? Ovo će vlade vrlo lako moći iskoristiti u razne nemoralne svrhe, tiranije i progone... Živimo (a bojim da bi možda trebao eći živili smo do 2020.) u najboljem vremenu što je ikad bilo i što će ikad biti po pitanju sigurnosti, privatnosti i pravde... jer ovo što dolazi lako će razne vlade moći ukloniti nepodobne (Snowden, Julian Assange)... Uživam dok još mogu! Dok mogu još kao necijepljen donekle biti slobodan barem u hrvatskoj...

 

Žalosno mi je koliko IT-evaca navija i podržava razne tehnologije nauštrb ljudskog zdravlja, privatnosti i slobodne...

 

Istina da je

Elysium (I) (2013) samo film, ali donekle moguć scenarij....

 Reče on, necijepljen...

Novomoderno. Kao nekad ''ne struji'', ''ne vozilu na gorivo'', ''ne 2g, 3g, 4g, 5g''. Sve kaj mainstream idioti rade = novomoderno.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
Ovo je džabe u usporedbi koliko stoji roaming internet kad uđete u Srbiju s EU brojem (7 kn za 100 KB). Prešavši granicu od prije neki dan, samo što sam poslao 3-4 tekstovne poruke preko Vibera i AirBnB-a, dobio sam SMS svog telekoma da sam dosegao granicu od 472 kn na računu zbog internetskog prijenosa podataka.

Živi bili pa ne doživjeli!
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
SimeKZ kaže...
CrnaBitanga kaže...
lineos kaže...

Odakle mu dozvola da koristi hrv radio spektar? Ovo će vlade vrlo lako moći iskoristiti u razne nemoralne svrhe, tiranije i progone... Živimo (a bojim da bi možda trebao eći živili smo do 2020.) u najboljem vremenu što je ikad bilo i što će ikad biti po pitanju sigurnosti, privatnosti i pravde... jer ovo što dolazi lako će razne vlade moći ukloniti nepodobne (Snowden, Julian Assange)... Uživam dok još mogu! Dok mogu još kao necijepljen donekle biti slobodan barem u hrvatskoj...

 

Žalosno mi je koliko IT-evaca navija i podržava razne tehnologije nauštrb ljudskog zdravlja, privatnosti i slobodne...

 

Istina da je

Elysium (I) (2013) samo film, ali donekle moguć scenarij....

 Reče on, necijepljen...

Novomoderno. Kao nekad ''ne struji'', ''ne vozilu na gorivo'', ''ne 2g, 3g, 4g, 5g''. Sve kaj mainstream idioti rade = novomoderno.

 

Ja nisam nigdje spomeno 5g i zašto mi to stavljaš u usta, nemam ništa protiv 5g (govorim o nemalom broju forumaša ovdje koji zagovaraju nuklearne elektrane)!!! i ne možeš uspoređivati "ne struji" s nečim što potencijalno može direktno zadirati u ljudsku privatnost te u svakom trenutku znati gdje se koja osoba nalazi... to je taj novomoderni lijeni idiotizam koji prezire ljude koji su umjereno skeptični... inače je umjereni skepticizam i propitivanje odlika intelektualaca, za razliku od slijepog vjerovanju megakorporacijama da oni rade za nas nešto dobro i korisno niti malo propitivajući negativne strane onog što oni propagiraju... tipični trkači konj BUg.hr koji vidi samo stazu ispred sebe

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 14:28 (lineos).
12 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Bio sam na dosta zabacenih mjesta,po otocima,po selima signal je bio bolji ili losiji..rijetko gdje nije bilo signala uopce..ovo je preskupo i vrlo malo ce se koristit..jedino ako cijena dojde u normalu...ali svakako mi nije drago da povise mene stoji tusucu satelita i svakim danom sve vise i vise..dokle...trebalo bi i tu uvest reda!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 2 hvala 1
10 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
volegradele kaže...

.ali svakako mi nije drago da povise mene stoji tusucu satelita i svakim danom sve vise i vise..dokle...trebalo bi i tu uvest reda!

 

U potpunosti se slažem, samo ne možeš to objasnit ovim zaslijepljenim tehnologijskim fanaticima... najbolje da za vas naprave matrix i lijepo uđite u tu čahuru i svi problemi su vam riješeni, ne trebate čak ni ustajat iz kreveta a sve možete napraviti, pa čak i letjeti!

15 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Svjetski dobrotvor šalje satelite u svemir da učini internet dostupan svima. Cijena? Prava sitnica!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
lineos kaže...
SimeKZ kaže...
CrnaBitanga kaže...
lineos kaže...

Odakle mu dozvola da koristi hrv radio spektar? Ovo će vlade vrlo lako moći iskoristiti u razne nemoralne svrhe, tiranije i progone... Živimo (a bojim da bi možda trebao eći živili smo do 2020.) u najboljem vremenu što je ikad bilo i što će ikad biti po pitanju sigurnosti, privatnosti i pravde... jer ovo što dolazi lako će razne vlade moći ukloniti nepodobne (Snowden, Julian Assange)... Uživam dok još mogu! Dok mogu još kao necijepljen donekle biti slobodan barem u hrvatskoj...

 

Žalosno mi je koliko IT-evaca navija i podržava razne tehnologije nauštrb ljudskog zdravlja, privatnosti i slobodne...

 

Istina da je

Elysium (I) (2013) samo film, ali donekle moguć scenarij....

 Reče on, necijepljen...

Novomoderno. Kao nekad ''ne struji'', ''ne vozilu na gorivo'', ''ne 2g, 3g, 4g, 5g''. Sve kaj mainstream idioti rade = novomoderno.

 

Ja nisam nigdje spomeno 5g i zašto mi to stavljaš u usta, nemam ništa protiv 5g (govorim o nemalom broju forumaša ovdje koji zagovaraju nuklearne elektrane)!!! i ne možeš uspoređivati "ne struji" s nečim što potencijalno može direktno zadirati u ljudsku privatnost te u svakom trenutku znati gdje se koja osoba nalazi... to je taj novomoderni lijeni idiotizam koji prezire ljude koji su umjereno skeptični... inače je umjereni skepticizam i propitivanje odlika intelektualaca, za razliku od slijepog vjerovanju megakorporacijama da oni rade za nas nešto dobro i korisno niti malo propitivajući negativne strane onog što oni propagiraju... tipični trkači konj BUg.hr koji vidi samo stazu ispred sebe

Dobar ti intelektualni doseg kad ga prosipas na bug.hr forumu. Vi samo prozvani ste najjaci. 

 

Mogu usporedivat sa ''ne struji'' jer je ista pizdarija vladala i tada. Samo sta sada ti je super sa ''strujom'', pa mozes rec' kako su bili u pravu. 

 

Koja jebena ljudska privatnost. Imas u dzepu malo racunalo koje je spojeno na internet, vjerovatno ima 3 do 5 mikrofona koja slusaju sve kaj se dogada oko tebe. Doma imas laptop sa mikrofonom i kamerom. Televizija koja se spaja na WiFi. Facebook, Instagram, Google... O kakvoj privanosti ti pricas? 

Tipicni tin-foil samoprozvani intelektualac a zapravo obicni idiot. Konj je plemenita zivotinja i steta je stavljat tebe u takvu rod. Nisi ni za carstvo animalia, al ajde. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 15:13 (SimeKZ).
15 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Jesu li naveli kolika će biti UPLOAD brzina starlinka?

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Po cijeni nije povoljno za gradove jer za manje novce možeš dobiti tu i veću brzinu kod nas ali pošto se radi o satelitskom internetu i  pokrivanju udaljenih područja onda je Ok cijena obzirom na brzinu.

Možda je opcija za neke udaljene lokacije da jedna osoba plaća i dijeli internet na recimo četiri osobe (kuće) pa je povoljnije za sve.

Također dobro dođe onima koji imaju vikendice ili neke vile u divljini i naravno novca pa se to isplati.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvats
SimeKZ kaže...

Koja jebena ljudska privatnost. Imas u dzepu malo racunalo koje je spojeno na internet, vjerovatno ima 3 do 5 mikrofona koja slusaju sve kaj se dogada oko tebe. Doma imas laptop sa mikrofonom i kamerom. Televizija koja se spaja na WiFi. Facebook, Instagram, Google... O kakvoj privanosti ti pricas? 

 

 

A samo postojanje tehnologije ukida privatnost odnosno pravo na istu?

 

 

12 godina
offline
SpaceX-ov Starlink može se naručiti i u Hrvatskoj,

Dakle, nevjerojatna je količina ljudi koji ne kuže ili, još gore, kuže ali jednostavno ignoriraju činjenicu da ovo nije internet usluga za njih. 

 

Starlink nije ovdje da vama koji već imate na izbor četiri operatera i četiri puta nižu mjesečnu cijenu ponudi neku pristupačnu alternativu.

 

I tu završava svaka priča, 90 posto ove rasprave je potpuno besmisleno. 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
17 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice