SpaceX načinio još dva velika koraka prema brzom p

poruka: 3
|
čitano: 2.239
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX načinio još dva velika koraka prema brzom p".
10 godina
neaktivan
offline
SpaceX načinio još dva velika koraka prema brzom p

Eto ko zagadjuje okeane, nisu maske za lice nego padobrani SpaceX-a

Nego, dugorocno gledano, jel zna neko kako ce ova silna pretumbavanja i naprezanja uticati na zamor materijala?
Iskreno, ne bih da me lansiraju raketom sastavljenom od komada koji su prije toga koristeni bezbroj puta i 'pecani' na kojekakve nacine.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
SpaceX načinio još dva velika koraka prema brzom p

I ovdje sigurno postoji zamor materijala, no nije tako velik da se raketa ne bi smejla više puta upotrebiti. Koliko samo naprezanja trpe djelovi aviona, pa on i dalje leti. Ja se ne bih mnogo o tome brinuo, jer se svaki dio još jednom detaljno tehnički pregleda prije nego što se ponovno uputi u svemir. Uostalom, ako se raketa može upotrebiti "samo" 10 puta, i to je velika ušteda. 

 
5 0 hvala 2
8 godina
online
Re: SpaceX načinio još dva velika koraka prema brz
Sevdalija kaže...

Eto ko zagadjuje okeane, nisu maske za lice nego padobrani SpaceX-a

Nego, dugorocno gledano, jel zna neko kako ce ova silna pretumbavanja i naprezanja uticati na zamor materijala?
Iskreno, ne bih da me lansiraju raketom sastavljenom od komada koji su prije toga koristeni bezbroj puta i 'pecani' na kojekakve nacine.

 Imaš launch-abort sustav, pa nije toliko opasno za ljude kao prije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice