Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

poruka: 48
|
čitano: 13.609
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu".
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

 

Alternativa ovoj suludoj cijeni je Jabra Elite 85h, koje su 1000kn jeftinije a velika većina ljudi neće primijetiti nikakvu razliku.

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 10:07 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

mene brine kaj je Apple omogucio ostalima da bez jebemti dignu cijene na 500+ eura, ako ne odmah, onda postepeno.

s druge strane, XM3 cesto bude na popustu i ispod 200 eura..

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Stižu danas ili sutra Bose pa javim jel valjaju :-)
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Probao sam i Bose QC 35, WH-1000XM3 i XM4.

Preferiram Bose, bilo po zvuku i po kvaliteti izgradnje, no Sony XM3 i 4 ima USB-C, dok Bose ima Micro-B što je neprihvatljivo u ovo vrijeme.

Dosta je suptilna razlika između XM3 i XM4, te ta razlika ne vrijedi 1.000 kn.

 

Jako bitna stvar jest software. Sony companion app je puno bolji od Bose-ovog jer Bose traži da UVIJEK imaš upaljenu lokaciju i time troši više baterije, te Sony ima više postavki u aplikaciji.

 

TL;DR: Moja preporuka je da kupite Sony WH-1000XM3.

 

 

EDIT: Upravo kupio WH-1000XM3 za 1.500kn na mall.hr (imao sam kupon). Ne postoje bolje slušalice u ovom novčanom segmentu!

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 15:21 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Stric_Jura kaže...

1- a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

2 - inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

1 - I zato s XM3 na XM4 dobijemo samo uparivanje s više uređaja a izgubimo aptX i aptX HD podršku. Razlika u zvuku između XM3 i XM4 je minorna i ne može se govoriti o napretku ili gubitku kvalitete nego samo o prilagođenosti ukusima. Ni XM3 nisu bass heavy slušalice. Recenzije zvuku daju 10/10 a tu ocjenu ne zaslužuju niti jedne, a pogotovo ne bluetooth slušalice. Realnije bi bilo 9/10 i to uz naglašeni odnos uloženo dobiveno u konkurenciji BT-ANC slušalica. Ovako ispada da XM4 zvuče bolje ili barem jednako dobro kao žičane DT990Pro, Grado SR80, HD660... a to nije slučaj. I ne znam zašto svi recenzenti zanemaruju jednu veliku manu ovih slušalica, ne postoje originalni zamjenski jastučići i ako si prisiljen mijenjati ih moraš stavljati neke čing ming a sam postupak zamjene je zajebancija koja uglavnom rezultira oštećivanjem plastike okvira. Zato i u kategoriji praktičnost (koja u ovoj recenziji ne postoji) ne bi dao više od 8/10

da su recenzenti malo oštriji prema njima možda bi novi modeli donosili malo više napretka.

 

2 - QC35 II uz odličan ANC i udobnost nemaju ništa što bi ih moglo približiti Sonyju. Zvuk katastrofa, kvaliteta izrade tj. guljenje boje (pogotovo primjetno na srebrnim modelima) i propadanje jastučića je užas.

 

3 - Jabra Elite 85H su ok slušalice za cijenu i ništa više. S obzirom da WH 1000XM3 danas koštaju 20€ više potpuno su promašena kupovina.

 

Da ne bi ispalo kako samo kenjam po svemu, Sony WH1000 XM4 su odlične BT ANC slušalice i najkompletniji proizvod te vrste na tržištu (zanemarimo li nedostatak aptX codeca). No ono najbolje što su sa sobom donijele je pojeftinjenje XM3 modela.

16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Probao sam i Bose QC 35, WH-1000XM3 i XM4.

Preferiram Bose, bilo po zvuku i po kvaliteti izgradnje, no Sony XM3 i 4 ima USB-C, dok Bose ima Micro-B što je neprihvatljivo u ovo vrijeme.

Dosta je suptilna razlika između XM3 i XM4, te ta razlika ne vrijedi 1.000 kn.

 

Jako bitna stvar jest software. Sony companion app je puno bolji od Bose-ovog jer Bose traži da UVIJEK imaš upaljenu lokaciju i time troši više baterije, te Sony ima više postavki u aplikaciji.

 

TL;DR: Moja preporuka je da kupite Sony WH-1000XM3.

 slazem se.

Bose QC35 ii je unutar 100kn od XM3.

Meni je veliki faktor i baterija, koja traje skoro 50% duze na Sonyu.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
nixass kaže...

mene brine kaj je Apple omogucio ostalima da bez jebemti dignu cijene na 500+ eura, ako ne odmah, onda postepeno.

s druge strane, XM3 cesto bude na popustu i ispod 200 eura..

Javi mi u PP na FB čim to vidiš. Davale su se te slušalice džaba uz neki Z Premium Sony telefon, ali ljud nisu ni znali šta imaju.

16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Envy kaže...
nixass kaže...

mene brine kaj je Apple omogucio ostalima da bez jebemti dignu cijene na 500+ eura, ako ne odmah, onda postepeno.

s druge strane, XM3 cesto bude na popustu i ispod 200 eura..

Javi mi u PP na FB čim to vidiš. Davale su se te slušalice džaba uz neki Z Premium Sony telefon, ali ljud nisu ni znali šta imaju.

evo sad su 224 eura na amazonu, za black friday je bilo 180 eura u Saturnu i slicnima, ici ce to uskoro i na ~200 redovne cijene.

nedavno u berlinu u sony centru su bile 160 eura ako se ne varam, a bila je samo kutija malo ostecena u transportu.

sony uz svoje flahshipove cesto/uvijek daje par slusalica, ljudi cesto ne shvacaju kaj se to zapravo nudi :D
s druge strane, google je prije 2 mjeseca davao par Bose sluski uz pixel 5 i 4a 5G, odlicna ponuda kad vidis kakvu cijenu 4a 5G ima.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 11:51 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Da, neki Sony flagship mobitel (zaboravio tocan naziv) kojem je cijena bila preko 9000kn 😶.
E dok sam to vidio prvo sto sam pomislio je da li taj mobitel onda uopce vrijedi i tih 6000kn, jer za slusalice znam da su 3000+ kn.

EDIT: nasao sam https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-sony-xperia-1-m2-black.html

Taj najveci popust je za jednokratno placanje.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 12:00 (AA-d00d).
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

Preferiram Bose, bilo po zvuku i po kvaliteti izgradnje, no Sony XM3 i 4 ima USB-C, dok Bose ima Micro-B što je neprihvatljivo u ovo vrijeme.

 

 zvuk - ne znam što slušaš ali bilo što što uključuje vokal i klasične instrumente kvaliteta zvuka je na strani Sonyja. Eventualno za nekakvu elektroničku glazbu gdje nije bitno da zvuči nego da udara prednost može imati Bose.

kvaliteta izrade - kad sam bio u misiji kupovine slušalica obišao sam puno dućana koji su nudili isprobavanje (isprobao sam valjda 20 modela i svakog više puta) i gdje sam god isprobavao svugdje su Sony bile ko nove dok su Bose bile ofucanih earpadova a srebrni modeli i vidljivo izderane boje. Ajde da je to bilo u jednom ili u dva dućana nego u svima. Kad sam pitao prodavača zašto Bose stalno drže iste a Sony mijenjaju odgovorio mi je da je Sony tu duže od Bosea jer njih moraju mijenjati svako malo. Jasno da će netko ko kupi slušalice više paziti na njih (ja ne, više pazim tuđe nego svoje) i da ih neće tako uništiti u kratkom roku ali isti tretman u dućanu imaju i ostale slušalice. Jedine koje se trajnošću (i nićim više) mogu usporediti sa Sonyjem su Beats Studio 3.

12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Envy kaže...
nixass kaže...

mene brine kaj je Apple omogucio ostalima da bez jebemti dignu cijene na 500+ eura, ako ne odmah, onda postepeno.

s druge strane, XM3 cesto bude na popustu i ispod 200 eura..

Javi mi u PP na FB čim to vidiš. Davale su se te slušalice džaba uz neki Z Premium Sony telefon, ali ljud nisu ni znali šta imaju.

 Ja sam ih lani za Božić u Saturnu platio 199€.

vidi tu kakva cijena zna biti:

https://www.mydealz.de/gruppe/sony-wh-1000xm3

15 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

XM3 imaju puno lošiji mikrofon od XM4.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
tnakir kaže...

XM3 imaju puno lošiji mikrofon od XM4.

 Mikrofon na XM3 je uvijek istican kao najveća mana. Ja uvijek skinem slušalice kad odgovaram na poziv jer sa slušalicama na glavi imam osjećaj da se derem. Čak bi volio da ima ( možda i ima samo sam ja neuk) opcija da se pozivi ne spajaju na slušalice. Za bicikl svakako koristim žičane in ear.

14 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

a gledajte, ovdje se govori o ANCu kao killer feature...

 

dakle sve što ste rekli stoji: XM4 je a pari s XM3 (i lijepo im skinule cijenu), koji pak ima lošiji mikrofon, tu je Bose QC35 II, ali ako te ne smeta micro-USB, onda i Sony XM2 igra...

 

ja sam za letenje uzeo jeftikanere  Bluedio H4s - cca 500 kn platio, hvala na pitanju, meni super, ANC je dovoljno dobar da uz neku ambijentalnu glazbu potiho mogu odspavati  sat-dva iza mlaznog motora...

 

slušalice ne volim i koristim ih samo kad moram - video-sastanci uglavnom...

 

ne može se slušati Led Zepelin ili Doorse kako spada s tim čudima, budi čovjek, razvali zvučnike do ibera!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 12:37 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Neznam, imam XM3, zvucalo mi dobro, dokle nisam cuo druge slusalice oko 200-300€ (Grado, Sennheiser, Hifiman), ali pasivne, bez ANC.

Sad mi XM3 zvuci kao Beats - nabrijano, previse basa, umjetno, izekvilizirano i izDSPizirano. Mogu slusat samo u avionu. Inace smece od zvuka.

 

Cim ubodem Drop Panda, najbolje ANC slusalice sto se tice kvalitete zvuka, onda Sony leti u oglasnik.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

ovo?

 

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones#overview

 

ali tu se ne spominje da one imaju ANC, samo da 30 sati mogu svirati s punjenjem što je puno bolje " from most major ANC headsets".... a nigdje ne veli da same imaju ANC, spominju noise-cancelling  na mikrofonu...

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Stric_Jura kaže...

ovo?

 

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones#overview

 

ali tu se ne spominje da one imaju ANC, samo da 30 sati mogu svirati s punjenjem što je puno bolje " from most major ANC headsets".... a nigdje ne veli da same imaju ANC, spominju noise-cancelling  na mikrofonu...

 

 

da, to su te.

Izgleda da stvarno nemaju ANC, meni je negdje u glavi bilo da imaju :/ Ah, i pasivni NC ce biti dovoljan, samo da ne cujem bass od XM3 nikad vise :(

 

 

BTW, veliko razocaranje su ovakvi reviewovi od XM2/3/4 (imao 2, presao na 3, cuo 4, usporedjivao sa Bose) koji dizu kvalitetu zvuka u nebesa, a niti jedan da usporedi sa normalnim hifi pasivnim slucalicama i da neku referencu.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:08 (hudo).
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
hudo kaže...

Neznam, imam XM3, zvucalo mi dobro, dokle nisam cuo druge slusalice oko 200-300€ (Grado, Sennheiser, Hifiman), ali pasivne, bez ANC.

Sad mi XM3 zvuci kao Beats - nabrijano, previse basa, umjetno, izekvilizirano i izDSPizirano. Mogu slusat samo u avionu. Inace smece od zvuka.

 

Cim ubodem Drop Panda, najbolje ANC slusalice sto se tice kvalitete zvuka, onda Sony leti u oglasnik.

 Pasivne slušalice osim konstrukcije i drivera nemaju ništa. Zato ih ne možeš uspoređivati po cijeni s aktivnim slušalicama kojima gro cijene ide na ugrađenu elektroniku. Po kvaliteti zvuka WH1000 i slične možeš uspoređivati sa 60-70€ brand name slušalicama ili s upola jeftinijim kinezima.

Recimo Philips SHP9500 (60€), ATH-M40X (85€), Superlux HD-6xx (cca 30€).... sve bolje zvuče od bilo kojih aktivnih slušalica, da ne govorimo o slušalicama koje koštaju približno ili isto ko ove iz recenzije. 

Stvarno me zanima kako si došao do toga da model prozoveš "najbolje ANC slusalice sto se tice kvalitete zvuka" ako ih nisi slušao.

 

Ovo je i odgovor na tvoj drugi post.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:31 (BlueMax).
15 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Ja u uredu imam XM4, zvuk je zbilja jebenica. Doduše, nikad nisam slušao neke HiFi sluje ni nekakav HiFi hi-end sustav, pa ne mogu usporedit sa njima, ali je svakako bolje od svega ostalog što sam do sada slušao.

 

Mikrofon je zbilja super. Testirao sa kolegama koji potvrđuju da me uredno čuju bez background noisa. Inače sam u uredu u kojem se nalazi 5 ljudi koji se znaju rasćakulat do razine da ne možeš ni mislit, kamoli pričat na telefon.

 

ANC radi jebački, kad ih stavim na glavu, totalno sam isključen od ostalih kolega.

 

U svakom slučaju, sluje su mi super, skupe, ali zbilja nude puno.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
. Ma ništa. :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:57 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Stric_Jura kaže...

a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

 S obzirom da većina nas vjerojatno ne radi u čeličani, onda je ANC lagano suvišan. Ja sam godinama na poslu koristio in-ear slušalice i tek povremeno čuo dio glasnijeg razgovora oko sebe. A te slušalice nemaju apsolutno nikakav ANC ili NC ili bilo kakav C. Tako da je i taj fičr lagano pretjerivanje, pogotovo ako ekipa nosi slušalice na cesti zbog opasnosti da ne uoči što se zbiva oko njega ili nje u prometu. Da, neki imaju ambient sound i sl. ali čemu sve to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 14:00 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
BlueMax kaže...
hudo kaže...

Neznam, imam XM3, zvucalo mi dobro, dokle nisam cuo druge slusalice oko 200-300€ (Grado, Sennheiser, Hifiman), ali pasivne, bez ANC.

Sad mi XM3 zvuci kao Beats - nabrijano, previse basa, umjetno, izekvilizirano i izDSPizirano. Mogu slusat samo u avionu. Inace smece od zvuka.

 

Cim ubodem Drop Panda, najbolje ANC slusalice sto se tice kvalitete zvuka, onda Sony leti u oglasnik.

 Pasivne slušalice osim konstrukcije i drivera nemaju ništa. Zato ih ne možeš uspoređivati po cijeni s aktivnim slušalicama kojima gro cijene ide na ugrađenu elektroniku. Po kvaliteti zvuka WH1000 i slične možeš uspoređivati sa 60-70€ brand name slušalicama ili s upola jeftinijim kinezima.

Recimo Philips SHP9500 (60€), ATH-M40X (85€), Superlux HD-6xx (cca 30€).... sve bolje zvuče od bilo kojih aktivnih slušalica, da ne govorimo o slušalicama koje koštaju približno ili isto ko ove iz recenzije. 

Stvarno me zanima kako si došao do toga da model prozoveš "najbolje ANC slusalice sto se tice kvalitete zvuka" ako ih nisi slušao.

 

Ovo je i odgovor na tvoj drugi post.

 

Kad sam kupovao XM2/3 nisam ocekivao da ce to biti zvuk od 40-50€, i to nabrijani. A sve recenzije ih hvale, dokle niti jedna ne napravi referencu sa pasivnim, niti navedu V krivulju zvuka.

 

Drop Panda nisam slusao, al predpostavljam da su OK posto sam nasao par ljudi kojima vjerujem i ciju ukus poznam, i koji su napravili mali review tih slucalica. Mozda nece biti tako, al ja prije vjerujem nekome ciji ukus poznam, nego What hifi i slicni casopisi.

 

I ispravak, Drop Panda su mozda "najbolje wireless slusalice". prema "prijerenim reviewerma", eto :)

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
zelenapaprika kaže...
Stric_Jura kaže...

a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

 S obzirom da većina nas vjerojatno ne radi u čeličani, onda je ANC lagano suvišan. Ja sam godinama na poslu koristio in-ear slušalice i tek povremeno čuo dio glasnijeg razgovora oko sebe. A te slušalice nemaju apsolutno nikakav ANC ili NC ili bilo kakav C. Tako da je i taj fičr lagano pretjerivanje, pogotovo ako ekipa nosi slušalice na cesti zbog opasnosti da ne uoči što se zbiva oko njega ili nje u prometu. Da, neki imaju ambient sound i sl. ali čemu sve to?

 a gle, sjedni iz Londona u Indiju ili Australiju, po mogućnosti iza krila (i mlaznog motora) i uživaj 10+ sati....

 

zna se za što se ANC kupuje...

 

a inače nema mi većih debila od likova koji imaju "skoro-ko-Đejms-Bond-neprimjetne" in-ear sluške i voze auto ????

 

stavit ih na 2 mjeseca u bačvu na gusarskom brodu...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
hudo kaže...

 

Kad sam kupovao XM2/3 nisam ocekivao da ce to biti zvuk od 40-50€, i to nabrijani. A sve recenzije ih hvale, dokle niti jedna ne napravi referencu sa pasivnim, niti navedu V krivulju zvuka.

 

Drop Panda nisam slusao, al predpostavljam da su OK posto sam nasao par ljudi kojima vjerujem i ciju ukus poznam, i koji su napravili mali review tih slucalica. Mozda nece biti tako, al ja prije vjerujem nekome ciji ukus poznam, nego What hifi i slicni casopisi.

 

I ispravak, Drop Panda su mozda "najbolje wireless slusalice". prema "prijerenim reviewerma", eto :)

 

Ne smatram XM3 (njih imam, XM2 i XM4 sam slušao) nešto posebno nabrijanim. Pogotovo "nabrijani bass" je puno izraženiji na QC35 II, Sennheiser Momentum (po meni ANC slušalice s najugodnijim zvukom), Sennheiser PXC 550, AKG, JBL.... o ekstremima kao što je Beats da ne govorim. Čak bi rekao da su po tom pitanju i najneutralnije od svih ANC slušalica koje sam isprobao.

Sve te slušalice nisu ni namijenjene HiFi-ju nego upotrebi u okruženjima u kojima je HiFi svakako nemoguć, tj. kad negdje putuješ a našle su primjenu i po raznim uredima i sl. I za takvu namjenu u kombinaciji s mobitelom i glazbenim stream servisima savršeno funkcioniraju.

Ja ih doma nikad (osim nekakvih testiranja) nisam stavio na glavu. Doma koristim pasivne slušalice slične cijene (uglavnom DT 990 Pro i HD600 a stid me napisati koliko ih imam ili koliko mi ih je prošlo kroz ruke) i sam sebi puštam glazbu s CD-a ili Flac playlisti. Samo kad govorimo o cijeni onda treba gledati i to da uz DT 990 Pro moram potrošiti još barem toliko novca za DAC/AMP koji će to kvalitetno gurati.

Jednako kako mi je nezamislivo doma koristiti BT ANC slušalice, još mi je nezamislivije da ću vani koristiti HiFi slušalice i puštati sebi glazbu iz foldera na mobitelu. Prije nekoliko godina sam to i radio. Mobitel+AQ Dragonfly+HD600 i to stvarno super zvuči ali je besmisleno.

16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
BlueMax kaže...

 

Ne smatram XM3 (njih imam, XM2 i XM4 sam slušao) nešto posebno nabrijanim. Pogotovo "nabrijani bass" je puno izraženiji na QC35 II, Sennheiser Momentum (po meni ANC slušalice s najugodnijim zvukom), Sennheiser PXC 550, AKG, JBL.... o ekstremima kao što je Beats da ne govorim. Čak bi rekao da su po tom pitanju i najneutralnije od svih ANC slušalica koje sam isprobao.

Sve te slušalice nisu ni namijenjene HiFi-ju nego upotrebi u okruženjima u kojima je HiFi svakako nemoguć, tj. kad negdje putuješ a našle su primjenu i po raznim uredima i sl. I za takvu namjenu u kombinaciji s mobitelom i glazbenim stream servisima savršeno funkcioniraju.

Ja ih doma nikad (osim nekakvih testiranja) nisam stavio na glavu. Doma koristim pasivne slušalice slične cijene (uglavnom DT 990 Pro i HD600 a stid me napisati koliko ih imam ili koliko mi ih je prošlo kroz ruke) i sam sebi puštam glazbu s CD-a ili Flac playlisti. Samo kad govorimo o cijeni onda treba gledati i to da uz DT 990 Pro moram potrošiti još barem toliko novca za DAC/AMP koji će to kvalitetno gurati.

Jednako kako mi je nezamislivo doma koristiti BT ANC slušalice, još mi je nezamislivije da ću vani koristiti HiFi slušalice i puštati sebi glazbu iz foldera na mobitelu. Prije nekoliko godina sam to i radio. Mobitel+AQ Dragonfly+HD600 i to stvarno super zvuči ali je besmisleno.

 

Sve to sto govoris stoji, i vrlo slicna sitacija je i kod mene, imam "hifi" sluske za po doma (audeze lcd2, prije toga hifiman he400s, grado sr80, sennheiser momentum wireless, b&w P5...) a Sony je samo za avion/ured (ANC mu radi odlicno).

Medjutim, po mom subjektivnom i osobnom dojmu, jako se osjeti DSP u tim slusalicama, puno vise nego npr Sennheiser Momentum on-ear wireless koje sam imao prije ili cak B&W P5, koje su zvucale dobro ali bile on-ear i izrazito neudobne za moje klempave usi.

Znaci, ne gledam cijenu, nego zvucni podpis koji su ciljali, i koji je lako vidljiv u mjerenju. I zao mi je, odnosno malo sam ljut sto recezentni ne spomenu tu karakteristiku, koja nuzno nije losa nekome, ali je takva kakva je.

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Stric_Jura kaže...
zelenapaprika kaže...
Stric_Jura kaže...

a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

 S obzirom da većina nas vjerojatno ne radi u čeličani, onda je ANC lagano suvišan. Ja sam godinama na poslu koristio in-ear slušalice i tek povremeno čuo dio glasnijeg razgovora oko sebe. A te slušalice nemaju apsolutno nikakav ANC ili NC ili bilo kakav C. Tako da je i taj fičr lagano pretjerivanje, pogotovo ako ekipa nosi slušalice na cesti zbog opasnosti da ne uoči što se zbiva oko njega ili nje u prometu. Da, neki imaju ambient sound i sl. ali čemu sve to?

 a gle, sjedni iz Londona u Indiju ili Australiju, po mogućnosti iza krila (i mlaznog motora) i uživaj 10+ sati....

 

zna se za što se ANC kupuje...

 

a inače nema mi većih debila od likova koji imaju "skoro-ko-Đejms-Bond-neprimjetne" in-ear sluške i voze auto ????

 

stavit ih na 2 mjeseca u bačvu na gusarskom brodu...

 

Puno sam letio kojekuda i uredno sam preživio bez super duper slušalica. Puno važniji su mi razmak među sjedalima, hrana, tko sjedi kraj mene, gdje ja sjedim od slušalica ili laptopa.

 

ANC je još samo jedna kerefeka da se slušalice bolje prodaju. Nije nikako bez veze, ali je precijenjena. I onda još u takvim slušalicama imaš i ambient sound. Za krepat. :-) 

 

In ear slušalice s mikrofonom su handsfree, pa...

 

Nasmijem se kada na semaforu stojimo i onda iz susjednog auta čuješ razgovor putem zvučnika. Pogotovo kada se ljudi svađaju. Gledaju ih pješaci koji čekaju na zeleno, gledamo ih mi iz drugih auta... A nisu samo slušalice problem, kako ti to spominješ. Ima likova koji se uredno ufuraju u mjuzu, bacakaju se po autu u vožnji, mašu rukama i sl. poput ovoga (49. sekunda videa i 78. sekunda videa) 

a ovo je još bolje 
.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 15:45 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

na vrhu su tek kad ih nakalemiš na razvodnu kutiju. dotad su ispod vrha. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

1- a gle, one su svugdje vrh, u svim testovima...

 

2 - inače i odličan Bose QuietComfort 35 II je oko 1800 kn...

 

A za Jabru vele da ANC baš nije a pari s najboljima

1 - I zato s XM3 na XM4 dobijemo samo uparivanje s više uređaja a izgubimo aptX i aptX HD podršku. Razlika u zvuku između XM3 i XM4 je minorna i ne može se govoriti o napretku ili gubitku kvalitete nego samo o prilagođenosti ukusima. Ni XM3 nisu bass heavy slušalice. Recenzije zvuku daju 10/10 a tu ocjenu ne zaslužuju niti jedne, a pogotovo ne bluetooth slušalice. Realnije bi bilo 9/10 i to uz naglašeni odnos uloženo dobiveno u konkurenciji BT-ANC slušalica. Ovako ispada da XM4 zvuče bolje ili barem jednako dobro kao žičane DT990Pro, Grado SR80, HD660... a to nije slučaj. I ne znam zašto svi recenzenti zanemaruju jednu veliku manu ovih slušalica, ne postoje originalni zamjenski jastučići i ako si prisiljen mijenjati ih moraš stavljati neke čing ming a sam postupak zamjene je zajebancija koja uglavnom rezultira oštećivanjem plastike okvira. Zato i u kategoriji praktičnost (koja u ovoj recenziji ne postoji) ne bi dao više od 8/10

da su recenzenti malo oštriji prema njima možda bi novi modeli donosili malo više napretka.

 

2 - QC35 II uz odličan ANC i udobnost nemaju ništa što bi ih moglo približiti Sonyju. Zvuk katastrofa, kvaliteta izrade tj. guljenje boje (pogotovo primjetno na srebrnim modelima) i propadanje jastučića je užas.

 

3 - Jabra Elite 85H su ok slušalice za cijenu i ništa više. S obzirom da WH 1000XM3 danas koštaju 20€ više potpuno su promašena kupovina.

 

Da ne bi ispalo kako samo kenjam po svemu, Sony WH1000 XM4 su odlične BT ANC slušalice i najkompletniji proizvod te vrste na tržištu (zanemarimo li nedostatak aptX codeca). No ono najbolje što su sa sobom donijele je pojeftinjenje XM3 modela.

Kada se daje ocjena se daje u usporedbi s sličnim slušalicama. Dakle 10/10 za BT a ne za sve vrste slušalica.

13 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Kupio sam ove slušalice isključivo za rad od doma. Kako je rad od doma postala normalna stvar, a dvoje male djece non stop vrište, ove slušalice su se pokazale prva liga. 

 

Jedina stvar koja me malo smeta, a vjerujem da je to kod svih over ear slušalica je da mi uho "zakuha", tako da svakih cca pol sata moram malo skinut na par minuta da dobijem zraka. Imaju li i drugi ovaj problem? 

 

Još jednu stvar koju bi htio pohvaliti je speak to chat opcija, odlično snima zvuk izvana i pušta ga u slušalice kada kreneš govoriti, stvarno imaš osjećaj kao da ih nemaš. Čak i svoj glas čuješ odlično. U biti ne bi bilo loše da kada razgovaraš na telefon sa nekim da isto tako snima tvoj glas i pušta ga u slušalice, jer inače ti glas zvuči ful prigušeno.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice