"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

poruka: 7
|
čitano: 3.047
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću".
15 godina
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

to jedan jako velik šparet a dokazano je kako se njime mogu ispeći jaja (iako boliiii ... )

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću
Samo hrabro naprijed! U Sunčevoj se peći može, teoretski, postići temperatura od 5500 oC - što je temperatura Sunčeve površine. Inače, još su šezdesetih godina prošlog stoljeća napravljne Sunčeve peći, s paraboličnim zrcalom, u kojima se mogla postići temperatura od 4000 oC. Lavoisier je pak u Sunčevoj peći spalio dijamant.
 
11 0 hvala 0
16 godina
online
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

Presta čitat nakon 'Tajanstveni startup'

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

Patenti i smanjenje svjetske emisije stakleničkih plinova ne ide baš zajedno.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

Ništa ne uzimam zdravo za gotovo dok Thunderfoot ne napravi svoju analizu 

scientia est potentia
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

Na prvi tren pomislil na Laguna Secu zbog naslovne slike.

Još je sad k tome i "Weather Tech"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Solarna pećnica" uz podršku Billa Gatesa za čišću

Čim u istoj rečenici uleti "startup" i onda patentna zaštita, "eko" i "revoluciju u brojne industrije" malo mi svira hype train.  Druga je priča da bi takva talionica morala funkcionirati samo na osunčanim dijelovima zemlje tijekom ljeta ili ekvatoru da bi imali redovitu proizvodnju, a to često nije spojivo sa sirovinom koju treba taliti. Na kraju za transport skladištenje i procesiranje ode vjerujem više energije nego na klasičnu preradu. Posebna je priča da se oni sami hvale sa dakle idealnih i teoretskih 1000 stupnjeva, a neznamo volumen koji postiže tu temperaturu, niti ne uzimamo u obzir da je to u biti relativno nisko za talionice: željezo treba preko 1500, bakar oko 1100, pa dakle možemo ajd, taliti cink, aluminij, ili kositar. No recimo pritom se za aluminij treba puno više energije za elektrolizu, a kako je on relativno mekan, radije se formira u bale sa prešanjem u trake. Za koje treba struja. I tako... revolucija samo takva. Bill Gates pritom zvuči kao mahanje krpom - njegova zaklada ulaže u tisuće startupa, pa koji se posreći, dobro - a koji ne, drži patente i prste za svaki slučaj. Startupi su samo minijaturni komad ulaganja i diverzifikacije: ima gomilu sredstava u walmartu, caterpillaru, fedex-u, cocacoli, državnim obveznicama, transportu, telekomunikacijama... dakle "podrška Bill Gatesa" je, ono...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice