Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so

poruka: 13
|
čitano: 8.895
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so".
5 godina
offline
Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so

čista energija...kad se nuklearna elektrana nalazi na 150 milijuna km od zemlje onda je "čista"...A na zemlji nitko je ne želi u susjedstvu

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so

Ovo bi bio sasvim OK tekst da je se nalazio u rubrici PROMO. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
M_seres, pise "promo"...
14 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
Huawei hr se mora obratiti kninskoj kraljici u remetincu 🤣
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 16:43 (Brk).
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so

Zar Huawei ne koristi solarne panele za špijuniranje?

42
 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijevi so

Zna li netko od vas koliko kosta ugradnja solarnih ploca snage 5KW?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev

https://solarno.hr/katalog/4/solarne-elektrane-huawei-jinko/

 

Ispada otprilike da su 40% cijene paneli, ostalo za instalaciju i ostatak uređaja i dokumentaciju.

Računaj cca. 8000 kuna po kW (8 kuna/Watt).

 

https://solarno.hr/katalog/proizvod/MONTAZA/cjenik-montaze-solarnih-elektrana

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 8:18 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
M_Zerem kaže...

Ovo bi bio sasvim OK tekst da je se nalazio u rubrici PROMO. 

 Iduće godine će Huawei dobit još jednu nagradu na EISA awards, za solarne panele

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev

Mislim da nitko ne bi imao ništa protiv fuzijske elektrane u susdjedstvu :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev

45000kn je 5kW sistem

16 godina
neaktivan
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
dd.inc kaže...

Zna li netko od vas koliko kosta ugradnja solarnih ploca snage 5KW?

 

Kod tebe u Austriji se to sigurno isplati i brzo i efikasno i realizira.

 

Ja imam samo negativna iskustva kod nas. Ušao sam u poticaj krajem 12. mjeseca prošle godine, realizirao projekt do kraja 3. mjeseca, sve pripremio za spajanje i onda naletio na jednu minu za drugom.

Lokacija je Baška na Krku i naš divni ElektroPrimorje me još nije spojio na mrežu. Novo brojilo sam im platio 15.3, onda ga nije bilo na lageru pa su ga čekali 3 mjeseca, onda im je falila nekakva sklopka pa su to nabavljali da bi onda rekli

kako u postojećem ormaru nema mjesta pa su mi dali novi ormar koji mi i dalje stoji u šupi. 

Onda mi nisu poslali novi ugovor sa HEP opskrbom koji je trebao krenuti 01.06 jer nisu mogli naći u kojem je uredu zaglavio a tete na šalteru u Krku tvrde da su one tu samo za račune. Glavno da im ispred te iste zgrade u 14h sjedi jedno 15 radnika sa doslovno 5 gajbi pive a za sve zovu kooperante.

Onda kada sam konačno dobio ugovor da zgotovim papirologiju, izmislili su da nakon 15 godina postavljanja elektrana, imaju novi naćin spajanja, iz ormara brojila kabel ide sada do glavnog razvodnog ormara u kući i poslije limitatora oni mene spajaju. Znaći, razbijanje po dvorištu i hiltanje

da bi ušli u ormar. A puna kuća gostiju. Ne dolazi u obzir.

Do sada je bilo da bi iz ormara brojila kabel išao u ormar elektrane i onda se vratio natrag i to je to. Tako su radili 15 godina.

I naravno da nitko odgovoran iz ElektroPrimorja nije ni bio na terenu izviditi situaciju. Sada ne želim ja da mi kopaju po sezoni i da sam pola dana bez struje.

 

Na kraju će biti jedna fina tužba i bok. 

8 godina
online
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
Virtua Fighter kaže...
dd.inc kaže...

Zna li netko od vas koliko kosta ugradnja solarnih ploca snage 5KW?

 

Kod tebe u Austriji se to sigurno isplati i brzo i efikasno i realizira.

 

Ja imam samo negativna iskustva kod nas. Ušao sam u poticaj krajem 12. mjeseca prošle godine, realizirao projekt do kraja 3. mjeseca, sve pripremio za spajanje i onda naletio na jednu minu za drugom.

Lokacija je Baška na Krku i naš divni ElektroPrimorje me još nije spojio na mrežu. Novo brojilo sam im platio 15.3, onda ga nije bilo na lageru pa su ga čekali 3 mjeseca, onda im je falila nekakva sklopka pa su to nabavljali da bi onda rekli

kako u postojećem ormaru nema mjesta pa su mi dali novi ormar koji mi i dalje stoji u šupi. 

Onda mi nisu poslali novi ugovor sa HEP opskrbom koji je trebao krenuti 01.06 jer nisu mogli naći u kojem je uredu zaglavio a tete na šalteru u Krku tvrde da su one tu samo za račune. Glavno da im ispred te iste zgrade u 14h sjedi jedno 15 radnika sa doslovno 5 gajbi pive a za sve zovu kooperante.

Onda kada sam konačno dobio ugovor da zgotovim papirologiju, izmislili su da nakon 15 godina postavljanja elektrana, imaju novi naćin spajanja, iz ormara brojila kabel ide sada do glavnog razvodnog ormara u kući i poslije limitatora oni mene spajaju. Znaći, razbijanje po dvorištu i hiltanje

da bi ušli u ormar. A puna kuća gostiju. Ne dolazi u obzir.

Do sada je bilo da bi iz ormara brojila kabel išao u ormar elektrane i onda se vratio natrag i to je to. Tako su radili 15 godina.

I naravno da nitko odgovoran iz ElektroPrimorja nije ni bio na terenu izviditi situaciju. Sada ne želim ja da mi kopaju po sezoni i da sam pola dana bez struje.

 

Na kraju će biti jedna fina tužba i bok. 

 Eto ti ga Lijepa naša 

5 godina
offline
Re: Solarna energija je sve jeftinija, a Huaweijev
Tko ti je kriv što nisi Josipi zelenoj kraljici dao koju kunicu u djep
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice