Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometarskom

poruka: 8
|
čitano: 2.460
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometarskom".
12 godina
offline
Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometarskom

Predvidam kako ce nakon nm sve otici u pm.

Moj PC  
17 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometar
kerum kaže...

Predvidam kako ce nakon nm sve otici u pm.

 Hoce kolega, ali treba vremena. 

8 godina
offline
Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometarskom

Objekt će proizvesti subjekt

Naslovi su vam vrh

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometarskom

Zar se nije pričalo da je 7nm maksimalno koliko se može ići u smanjenje proizvodnog procesa? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometar
Dex.pwn kaže...

Zar se nije pričalo da je 7nm maksimalno koliko se može ići u smanjenje proizvodnog procesa? 

 Jedan atom silicija je 0.21 nm, ali tranzistor od jednog atoma ne možeš napraviti. Ta imena procesa najčešće ne odgovaraju stvarnim veličinima tranzistora već su samo marketing.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometar

Znači tih 5nm će bit zapravo 7nm 🤣

9 godina
neaktivan
offline
Re: Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometar
Dex.pwn kaže...

Znači tih 5nm će bit zapravo 7nm 🤣

 Znam da je intelovih 14nm neko vrijeme bilo zapravo sitnije i gušće od TSMC-ovih i Samsungovih 12 ili koliko je već tad bilo procesa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Snapdragon 875 proizvest će TSMC u 5-nanometar
JozoBozo121 kaže...
Dex.pwn kaže...

Znači tih 5nm će bit zapravo 7nm 🤣

 Znam da je intelovih 14nm neko vrijeme bilo zapravo sitnije i gušće od TSMC-ovih i Samsungovih 12 ili koliko je već tad bilo procesa.

 Koliko se ja sjećam, nije bilo sitnije, nego im je stacking bio višeslojni, 3d kako ga zovu. Sad se hvale napretkom iako je to u stvari katch up AMD-a:
https://www.networkworld.com/article/3408177/intel-unveils-new-3d-chip-packaging-design.html
No, što se tiče proizvodnog procesa, niskonaponski niskoenergetski procesori u koje spadaju ovi mobilni mogu podnijeti manji proizvodni proces, problem je za visokoenergetske mrcine u CPU svijetu, od 100 i wiše Watta... tu dolazi do probijanja "izolacije" i nepoželjni kvantni efekti su učestaliji.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice