Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

poruka: 50
|
čitano: 8.381
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m

Billu na čast, Xiu na dar - 100 milijuna
Link

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 11:25 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

čini li mi se ili jedan virus na snimci drži drugome rogove dok ovaj maše snimatelju? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Spacecraft kaže...
Jel to priroda uzvraca udarac?

 Ili priroda uzvraća udarac- u nekom dokumentarcu o moru sam gledao kako se riješava problem prevelike populacije nekih  morskih organizama - srede ih virusi, ili se netko opet zaigrao u laboratorijima pa slučajno ili namjerno pustio virus među ljude da vide kako se ponaša. U svakom slučaju, treba se čuvati koliko je to realno moguće i ne praviti paniku. Na kraju krajeva, svi odemo na drugi svijet, samo ovisi o vremenu i načinu.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

Manje više sve pandemije novih gripova dolaze iz Kine: azijski grip '57-'58, honkonški grip '68-'69, svinjski grip '09-'10...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

I svi znamo da Kina nije dio ovog svijeta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

Igor Rudan je bio interesantan neki dan u Nedjeljom u 2

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
fredii kaže...

Smrtonosni virus koji je ubio 1400 ljudi, a zarazio 50 k?

 

Uredu, neka su neslužbene brojke i par puta  veće, ali čemu senzacionalizam, kada gripa ubije više, nego što je ovaj virus zarazio.....

A šta misliš da su svi bili inferiorni kao ono "ajde virus obični, slabiji od gripe". Kao što ti kažeš, ono svatko radi i dalje, kreće se.. tko se razboli ode regularno po ampiciline, antibiotike širokog raspona i sl. Šta misliš šta bi se desilo?

Evo moje prognoze: Jedno 100.000.000 (100 Miliuna) do 1.000.000.000 (Jedne miljarde) zaraženih i umrlih oko 10.000.000 [do sada], pretežno starijih i kroničnih bolesnika. Šta misliš da imaš Sto miliona zaraženih koja je to mogućnost da virus mutira u nešto nama nepojmivo? Imaš pandemiju Biblijskih razmjena. 

Neka budala bi i mogla reći "ajde rješili smo se starijih, koji ionako su na teret mlađih", "riješili smo se i hroničnih bolesnika, ionako su teret za društvo". Tko bi zapravo onda bili mi zdravi i pravi?

Lično i ja ne volim kada se od svega pravi spektakl i senzacija. Ono odeš na index.hr a on ti onu crvenu liniju u relanom vremnu ispucaje iz dana u dan. Ali treba imati na umu da mi iole ozbiljni informatičari znamo šta je Click bait mamac, većina nas zna od silnih informacija izvući onu pravul ali svijet ne čine informatičari.
Mišljena sam da (iako ga ne volim) nema senzacionalizma sve gore brojke koje nađeš na index.hr-u mogao bih do sada pomnožiti sa 10 ili barem 100. I ove brojke koje danas nađeš na WHO možeš zahvaliti upravo senzacionalizmu, u protivnom kao što sam gore rekao mogao bih još koju nulu dodati na to.

Škole se zatvaraju? Pa šta. Nitko neće biti manje pismen zbog jednog tromjesječja ili polugodišta. To mi je ok.
Radnici odlaze na kolektivni neplaćeni odmor. Možda kada im u ljeti bude trebao odmor, neće ga dobiti. To mi nije ok.

Imaš X Y Z pitanja i mogućih odgovora a ne samo "čemu senzaciolizam?", da ironija bude veća na neki način si ga ti počeo prvim postom u ovom forumu.

15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Envy kaže...

A šta misliš da su svi bili inferiorni kao ono "ajde virus obični, slabiji od gripe". Kao što ti kažeš, ono svatko radi i dalje, kreće se.. tko se razboli ode regularno po ampiciline, antibiotike širokog raspona i sl.Šta misliš šta bi se desilo?

 

Pa ekipa i jeste putovala po svijetu dok se virus širio. Sada kada je došla mečka na vrata, panika. 

Evo moje prognoze: Jedno 100.000.000 (100 Miliuna) do 1.000.000.000 (Jedne miljarde) zaraženih i umrlih oko 10.000.000 [do sada], pretežno starijih i kroničnih bolesnika. Šta misliš da imaš Sto miliona zaraženih koja je to mogućnost da virus mutira u nešto nama nepojmivo? Imaš pandemiju Biblijskih razmjena. 

 

U svijetu imaš 300.000.000 milijuna zaraženih od malarije, desetke milijuna od HIV/AIDS itd. 


Neka budala bi i mogla reći "ajde rješili smo se starijih, koji ionako su na teret mlađih", "riješili smo se i hroničnih bolesnika, ionako su teret za društvo". Tko bi zapravo onda bili mi zdravi i pravi?

 

Ajde neka smo.  

Lično i ja ne volim kada se od svega pravi spektakl i senzacija. Ono odeš na index.hr a on ti onu crvenu liniju u relanom vremnu ispucaje iz dana u dan. Ali treba imati na umu da mi iole ozbiljni informatičari znamo šta je Click bait mamac, većina nas zna od silnih informacija izvući onu pravul ali svijet ne čine informatičari.
Mišljena sam da (iako ga ne volim) nema senzacionalizma sve gore brojke koje nađeš na index.hr-u mogao bih do sada pomnožiti sa 10 ili barem 100. I ove brojke koje danas nađeš na WHO možeš zahvaliti upravo senzacionalizmu, u protivnom kao što sam gore rekao mogao bih još koju nulu dodati na to.

Škole se zatvaraju? Pa šta. Nitko neće biti manje pismen zbog jednog tromjesječja ili polugodišta. To mi je ok.
Radnici odlaze na kolektivni neplaćeni odmor. Možda kada im u ljeti bude trebao odmor, neće ga dobiti. To mi nije ok.

Imaš X Y Z pitanja i mogućih odgovora a ne samo "čemu senzaciolizam?", da ironija bude veća na neki način si ga ti počeo prvim postom u ovom forumu.

  

Točno kako sam počeo s obzirom da se dramatizira nepotrebno? Pročitaj post, nigdje nisam naveo da ne treba biti oprezan, ali padati na senzacionalizam... To rade i IT-ejevci. 

 

Kao povjesničar ti mogu reći da je ovo kurac od ovce, a ne pandemija. Prave pandemije su znale gotovo istrijebiti ljudsku populaciju, ovo kako za sada stvari stoje (i dalje ti govorim kao povjesničar), nije ništa.

 

Knjigu u šake, čitaj Doca i slične njemu i manje drame. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Uspoređuješ pandemije koje su završile s onom koja traje. Ovoj se još ne nazire kraj.

I najveća pandemija je u nekom trenutku imala samo par zaraženih.

Tako da ti tu povijest za nešto što se tek treba dogoditi ne pomaže puno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Visak kaže...
Uspoređuješ pandemije koje su završile s onom koja traje. Ovoj se još ne nazire kraj.

I najveća pandemija je u nekom trenutku imala samo par zaraženih.

Tako da ti tu povijest za nešto što se tek treba dogoditi ne pomaže puno.

 

Nije pandemija ako je par zaraženih....

 

Znati da bi se moglo predvidjeti. Predvidjeti, da bi se moglo reagirati.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 21:55 (fredii).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
fredii kaže...

Nije pandemija ako je par zaraženih....

 

No, da imalo razumiješ povijest ne bih ovo morao požutjeti....

 

Nije povijest ta koja definira što je pandemija.

 

Pandemija označava širenje infekcijske bolesti u širokim zemljopisnim regijama, kontinentalnih ili globalnih razmjera.

Nasuprot epidemije pandemije nisu lokalno ograničene.

 

A ni 100.000  nije 'par'. Tako da drži se ti svoje povijesti i ne petljaj se u ono što ti ne ide.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Visak kaže...
fredii kaže...

Nije pandemija ako je par zaraženih....

 

No, da imalo razumiješ povijest ne bih ovo morao požutjeti....

 

Nije povijest ta koja definira što je pandemija.

 

Pandemija označava širenje infekcijske bolesti u širokim zemljopisnim regijama, kontinentalnih ili globalnih razmjera.

Nasuprot epidemije pandemije nisu lokalno ograničene.

 

A ni 100.000  nije 'par'. Tako da drži se ti svoje povijesti i ne petljaj se u ono što ti ne ide.

 

Medicina će, dakako. No vidiš, kako povijest, tako i medicina koristi povijest za traženje riješenja.

 

Misliš da liječnici nisu zapisivali simptome bolesti i kasnije generacije, da nisu čitale o tome? Pojedinci jesu, itekako. 

 

Neki trevezniji su zaključili da se Crna smrt širi zrakom, bdijenjima (jer Crkva je pozivala na zajednička bdijenja, a tu svi budu kao sardine skupiti i idealno za širenje, pogotvo jer je higijena bila daleko na nižem nivou) itd, pa su predložili da se bolesni izdvoje. Doduše to izdvajanje je znalo biti i zazidati ih žive unutar njihova 4 zida, pa bi im namirnice dodavali preko otvora i dok i zadnji bolesni nije ozdravio, ne bi ih puštali van. Ili bi ih jednostavno zazidali i ostavili ih da umru.

 

 

Povjesničari medicine ti na temelju prijašnjih pandemija, mogu naučiti kakav su one imale pozitivan (dakako i negativan) utjecaj na čovječanstvo. Jer upravo proučavajući te zapise, pronalazila bi se riješenja. Ti vidi da je zadnja velika pandemija Španjolske gripe ubila oko 3% (predpostavka) ljudske populacije. No, poslije 2 svj rata, nije bilo takve pandemije. Jer su ipak stvari bile malo drugačije organizirane. Vojsku su pratili dobro organizirani saniteti.

 

Zašto Đikić, Neala Sršen, Berecki i svi drugi koje čitamo (racionalni), ne paničare?

 

Pozivaju na oprez, preventivne mjere, ali nisam niti jedom primjetio da su dizali nepotrebnu paniku, čak naprotiv.

 

A, sama Neala živi i radi u Italiji u Padovi.

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
fredii kaže...

Zašto Đikić, Neala Sršen, Berecki i svi drugi koje čitamo (racionalni), ne paničare?

 

 Zato što od panike imaš samo štetu, bez obzira koliko situacija stvarno bila ozbiljna. Ali stvar nije binarna, ako ti ljudi ne paničare to ne znači da nema opasnosti.

 

Prije dva tjedna si napisao:

Smrtonosni virus koji je ubio 1400 ljudi, a zarazio 50 k?

 

Danas su brojevi dvostruki. Uviđaš li trend? Nije trenutni broj zaraženih i umrlih ono što virus čini opasnim, nego mogući razvoj situacije. Kinezi su izgleda stavili zarazu pod kontrolu, no uz vrlo rigorozne mjere koje bi teško prošle na zapadu, a za koje u nerazvijenim zemljama nema logistike. A virus je sada i u tim zemljama.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Visak kaže...

 

 Kinezi su izgleda stavili zarazu pod kontrolu, no uz vrlo rigorozne mjere koje bi teško prošle na zapadu, a za koje u nerazvijenim zemljama nema logistike. A virus je sada i u tim zemljama.

 da, kinezi su shvatili da je vrag odnio šalu i to su sad priveli redu
za razliku od talijana koji su sprdali sa svime, i sad su žarište cijele europe

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 17:28 (Darky).
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Visak kaže...
fredii kaže...

Zašto Đikić, Neala Sršen, Berecki i svi drugi koje čitamo (racionalni), ne paničare?

 

 Zato što od panike imaš samo štetu, bez obzira koliko situacija stvarno bila ozbiljna. Ali stvar nije binarna, ako ti ljudi ne paničare to ne znači da nema opasnosti.

 

Prije dva tjedna si napisao:

Smrtonosni virus koji je ubio 1400 ljudi, a zarazio 50 k?

 

Danas su brojevi dvostruki. Uviđaš li trend? Nije trenutni broj zaraženih i umrlih ono što virus čini opasnim, nego mogući razvoj situacije. Kinezi su izgleda stavili zarazu pod kontrolu, no uz vrlo rigorozne mjere koje bi teško prošle na zapadu, a za koje u nerazvijenim zemljama nema logistike. A virus je sada i u tim zemljama.

 

 

Nisu niti jednom naveli da nema opasnosti. 

 

Brojevi jesi veći, no vidi ovo: https://www.index.hr/vijesti/clanak/neki-hrvati-katolici-stvarno-misle-da-sveta-voda-ne-moze-biti-izvor-zaraze/2162060.aspx 

Pa onda vidi ovo: https://www.index.hr/magazin/clanak/fratra-iz-capljine-ljute-mjere-zastite-posvecena-ruka-svecenika-ima-svoju-ulogu/2161972.aspx

Priča da EU ne može uvesti ograničenja, javnih okupljanja ne drži vodu.

 

S jedne strane, ovakve intelektualne i moralne nakaze nitko ne kažnjava, a najgore ih što ih masa sluša bezpogovorno i to je jedan od razloga, zašto upoće dolazi do povećanja broja oboljelih i samim time povećanja broja mrtvih. 

 

S druge strane, ljudi masovno putuju u žarišta, umjesto da se ona izoliraju i putovanja zabrane. Zabrinuti smo, ali hajdemo u Italiju... I onda kada se zaraze kreću teorije o tome, kako je netko namjerno pustio virus van iz laboratorija....

 

Povećava se broj zaraženih i mrtvih? Nema okupljanja, nema putovanja itd. Samo krajnje nužno.

 

Prekrši odredbe, ti ili netko u mantiji, netko tko organizira nekakav koncert: Novčana kazna i par godina robije.

 

Netko zna da je zaražen, a ne prijavi to? Isto novčana i robija.

 

Tko se pojavi na prosvjedu protiv toga, samo ga lagano uputi na isto mjesto.

 

Ljudska prava sve super, sve pet, ali ovdje su u pitanju ljudski životi. 

 

Flagellanti su bili jebeno udarena ekipa, no više ih je umrlo od infekcija, nego od kuge. A, isto su tako vjerovali da zaštićeni Božjom milošću...

 

Samo nekolicina njih iz sve te silne mase, trezveno je razmišljala i upravo navedeni bi ih označili kao instrumente  vraga, čak bi ih i ubili... Dakako i Židove pored njih (kao i sada što prebiju pokojeg Kineza u Londonu ili izjbegavaju i gađaju azijske turiste), no nećemo o nebitnim stvarima, jel? 

 

Povijest se ponavlja, a jedino što iz nje možeš najbolje naučiti, jeste malo tko, išta iz nje nauči. 

 

Borba protiv nezanja: Obrazovanje i rigorozne kazne. 

 

Drama oko pojave ospica, očigledno nije vladajuće posvuda osvjestila (rekao bih niti najmanje), a nije niti godina dana prošla kako treba od toga...

 

Sve super, ako ostane na par tisuća mrtvih, par stotina tisuća zaraženih ili eventualno milijuna.

 

Ali, ako ovako nastave sa sranjima, ti ćeš nažalost biti upravu. A, snosit ćemo posljedice svi, niti krivi, niti dužni.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 7:06 (fredii).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
fredii kaže...

 

S jedne strane, ovakve intelektualne i moralne nakaze nitko ne kažnjava, a najgore ih što ih masa sluša bezpogovorno i to je jedan od razloga, zašto upoće dolazi do povećanja broja oboljelih i samim time povećanja broja mrtvih. 

 

Povećava se broj zaraženih i mrtvih? Nema okupljanja, nema putovanja itd. Samo krajnje nužno.

 

Prekrši odredbe, ti ili netko u mantiji, netko tko organizira nekakav koncert: Novčana kazna i par godina robije.

 

Netko zna da je zaražen, a ne prijavi to? Isto novčana i robija.

 

Tko se pojavi na prosvjedu protiv toga, samo ga lagano uputi na isto mjesto.

 

Ljudska prava sve super, sve pet, ali ovdje su u pitanju ljudski životi. 

 

Drama oko pojave ospica, očigledno nije vladajuće posvuda osvjestila (rekao bih niti najmanje), a nije niti godina dana prošla kako treba od toga...

 

 

Ček, u dva dana si došao od 'nepotrebnog dramatiziranja' i 'kurac od ovce, a ne pandemija', do prijekih sudova i usporedbe s drugom dramom?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

Zna li netko simptome korona virusa?

Googlao sam,ono sto mi izbaci su kao za obicnu gripu,prehladu.

Vec sam cuo par slucajeva gdje su ljudi poslani sa posla direktno kod doktora zbog "sumnje" na korona Virus,no medutim nista od Korona virusa. 

Ljudi bolesni idu raditi,kao i inace, kaslju ne stavljaju ruku na usta itd,covjecanstvo na svojoj dosadasnjoj razini. 

Maskice se upotrebljavaju. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Kolacic kaže...

Zna li netko simptome korona virusa?

Googlao sam,ono sto mi izbaci su kao za obicnu gripu,prehladu.

Vec sam cuo par slucajeva gdje su ljudi poslani sa posla direktno kod doktora zbog "sumnje" na korona Virus,no medutim nista od Korona virusa. 

Ljudi bolesni idu raditi,kao i inace, kaslju ne stavljaju ruku na usta itd,covjecanstvo na svojoj dosadasnjoj razini. 

Maskice se upotrebljavaju. 

 citat:
Općenito, koronavirus može uzrokovati jače simptome kod oslabljenog imunološkog sustava, starijih osoba i onih s dugoročnim stanjima poput dijabetesa, raka i kronične bolesti pluća.

Simptomi ovog novog koronavirusa (danas poznat kao COVID-19) uključuju visoku temperaturu, suhi kašalj, grlobolju ili bolove u mišićima.Trenutni dokaz je da većina slučajeva izgleda blaga.
kraj citata:
Koliko sam shvatio to je još jedan tip gripe.
a smrtnost nije od samog virusa, nego od sekundarnih infekcija i komplikacija kad je organizam oslabljen.

if only you knew the power of the dark side
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim m
Krivo si shvatio. Gripu uzrokuje virus influenza, a ovo je virus corona.

Simptomi mogu biti slični, ali to nisu iste bolesti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Smrtonosni koronavirus snimljen elektronskim mikro

Koliko sam shvatio, simptomi su otprilike kao teži grip (mada to varira od osobe do osobe), s tim što je kašalj suv i nema curenja nosa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice