Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

poruka: 18
|
čitano: 7.549
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game".
12 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Cijeli projekt postoji samo radi kontroverze. Više smisla bi imalo da su osmislili kružni grad. Krug je u prirodi najstabilniji oblik te kao takav ima najveći potencijal za samoodrživost i učinkovitost.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Vatrogasci ne trebaju jer ce grad biti izgradjen od nezapaljivih materijala. Policija ti isto ne treba jer realno nemas kam pobjeci, a poznavajuci zakone u tim zemljama i za najmanji kriminal bolje da se sam odmah ubijes nego cekas da te policija ulovi.

Groblje i smece je najmanji problem, spalis i bacis sve u pustinju.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Sjećam se dok sam bio mali (50-tih godina) mnogih projekata "fantastične arhitekture". Malo je toga zaživjelo u stvarnosti, a kada je izgrađeno, prilagodilo se realnosti. Linerna naselja su poznata, npr. Dugo selo, šorovi u Slavoniji, ili nastanjivanje obala Nila. Takva se naselja oslanjaju na autonomiju kućanstvava (polja, vrtovi, voćnjaci, kokice i purice...), pa im malo što treba što dolazi kroz centralnu komunikaciju (put, cesta). Ovdje takvog što nema, nema privredne aktivnosti. Stoga - i ako se ostvari, brzo će se modifirati. 

 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
kerum kaže...

Cijeli projekt postoji samo radi kontroverze. Više smisla bi imalo da su osmislili kružni grad. Krug je u prirodi najstabilniji oblik te kao takav ima najveći potencijal za samoodrživost i učinkovitost.

 

A kako bi proširio grad koji je krug?

Doslovce bi bio što si u startu napravio - to si napravio. Nemoš niti jedan objekt nadožuntat, a da ne narušiš koncept kruga.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
Pa samo napravis krug oko tog kruga
8 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Čisto geometrijski: u linearnom gradu treba prevaliti najveću udaljenost da bi se došlo iz točka A u točku B. Zato se gradovi projektiraju kao mreže (npr. Zagreb, New York), a pokatkad i kao krugovi, tj. zrake koje izlaze in nekog središta (centralnog trga). Linearn grad ima smisla ako stanovnicima pruža lijep pogled - recimo na pustinju. Mogu se naselja projektirati i iz ceste (linarno), ali tada naselja služe onima koji putuju cestama (benzinske stanice, hoteli, prodavaonice itd.). Sve skupa...  Netko hoće biti urbanist, a o urbanizmu nema pojma. 

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

tzv. gamera pod hitno valja zaposliti nečim korisnim, a saudijcima zahvaliti što ne grade dysonovu sferu/halo oko zemlje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
Ni grid dizajn nije bajan po pitanju prometa.
10 godina
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
Sto prije realizirati linearni grad. A ovi sto se sprdaju, oni trebaju gledati i slusati kojaniskaci vise puta na dan. Pa onda druga dva.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

meni pada na pamet da je tamo jako vruće, od vrućine se braniš hladovinom i to tako da jedna zgrada zaklanja drugu... tko kome pruža sjenu ako grad ima izduženi oblik?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Dubai je skoro pa linearan. Uprkos gradskoj železnici, čak i Sheikh Zayed Road sa svojih 6-8 traka po smeru u vreme saobraćajnog špica biva prilično pun. Pri tom to naravno nije jedina ulica koja se pruža istim pravcem kao i grad i pri tom Dubai, sa oko 3M stanovnika nije preogroman. Siguran sam da je jedan relativno nov grad mogao biti bolje rešen. Ako se populacija učini dovoljno malom, ne mora da bude katastrofalno, ali teško da je ovo optimmalan plan grada.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 20:05 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Sam koncept linearnog grada je u stvari urbano moderno selo. Pričao sam s jednim Indijcem iz jednog poljoprivrednog sela u Indiji mislim da je selo i duže od ovog grada i ima 2 miliona stanovnika. sa obje strane sela su polja i tako to selo hrani dobar dio Indije, samo što im je vlak običan i postoji glavna asfaltirana cesta ostalo su poljski putovi...

Ne vidim čemu visina 500m , to niti je dobro protiv jakih vjetrova niti protiv potresa, a da ne pričam da je lakše otići pješke 500m u stranu nego u visinu...  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj

Ne u koliko je u cilju skupljanje energije iz prirode.....vjetar, sunce...etc

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
15 godina
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
Ivan(4) kaže...

Dubai je skoro pa linearan. Uprkos gradskoj železnici, čak i Sheikh Zayed Road sa svojih 6-8 traka po smeru u vreme saobraćajnog špica biva prilično pun. Pri tom to naravno nije jedina ulica koja se pruža istim pravcem kao i grad i pri tom Dubai, sa oko 3M stanovnika nije preogroman. Siguran sam da je jedan relativno nov grad mogao biti bolje rešen. Ako se populacija učini dovoljno malom, ne mora da bude katastrofalno, ali teško da je ovo optimmalan plan grada.

 Dubai funkcionira isključivo zato što je financijska oaza pranja prljavog novca sa zapada. Sav novac od nafte ne bi izgradio Dubai zbog lokalne korupcije. Ali međunarodna korupcija izgleda dobro funkcionria.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 1:51 (tgmcro).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
Prije ili kasnije živjeti ćemo u društvu u kojem ćemo morati proizvoditi energiju za svije potrebe. Višak ćemo mijenjati za pitku I tehničku vodu hranu koja ce trebati energiju za proizvodnju i desalinizaciju te robu široke proizvodnje. Valuta ce biti kWh.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

A gdje će živjeti šljakeri?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj game

Ovi koji će živjeti na rubovima grada neće imati problema su usmjeravanjem stranaca. Na bilo koje pitanje, gdje je hotel/banka/restoran/bolnica id.. samo mahne rukom na drugi kraj grada i kaže "samo ravno".

 
8 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ima li smisla saudijski "linearni grad"? Ovaj
"samo pravo, na lijevoj strani ti je banka, ne možeš promašiti"

*deva nastavlja s hodom*
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice