Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

poruka: 31
|
čitano: 27.058
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin".
9 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

 

nažalost ovo je nešto što nas većina radi i problem je u tome što uopće ne znam kako to izbjeći. Ako malo dijete pravi problem u vožnji dam mu mobitel. Ako trebam malo mira u kući da nešto obavim (npr. nešto banalno kao otići na wc) isto je mobitel ili tablet najbolje rješenje.

 

a ove sve druge opcije sam probao, plastelin i bojice, kupio sam dosad paletu plastelina, ali to napravi toliko nereda po kući da je to strašno. A o bojicama da ne pričam, zidovi mi izgledaju kao da živim sa Leonardom Da Vincijem. Također i plastelin lijepe po zidu. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Cansee kaže...

 

nažalost ovo je nešto što nas većina radi i problem je u tome što uopće ne znam kako to izbjeći. Ako malo dijete pravi problem u vožnji dam mu mobitel. Ako trebam malo mira u kući da nešto obavim (npr. nešto banalno kao otići na wc) isto je mobitel ili tablet najbolje rješenje.

 

a ove sve druge opcije sam probao, plastelin i bojice, kupio sam dosad paletu plastelina, ali to napravi toliko nereda po kući da je to strašno. A o bojicama da ne pričam, zidovi mi izgledaju kao da živim sa Leonardom Da Vincijem. Također i plastelin lijepe po zidu. 

 Nije najbolje riješenje, nego je najlakše riješenje :)
Ja svom djeteu ne dam mobitel i naučilo se na to, također ne boja po zidovima jer zna da ne smije...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 8:32 (BMF).
3 godine
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

svako dijete je različito i ima svoju osobnost. Neka imaju granice i znaju što smiju ili ne smiju, a neka jednostavno namjerno rade sve suprotno i nikakvi razgovori, zabrane, kazne ne pale...

 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš

Mogao bi se složiti i ne složiti. Naravno karakter je bitan, ali ako naučiš dijete na mobitel to nije do karaktera, tj. je ali tvog :)
Onda ja imam super sreće da mi je dijete karaktera da ne visi na mobitelu, ne šara po zidovima i općenito ne radi stvari koje ne smije, nema veze sa mojim trudom otkad se rodilo.

3 godine
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Kad svom klincu kažem da nešto ne smije - namjerno to ide raditi. Još me i gleda i smije se dok to radi :/
Na mamu je ^-^
Upisao sam ga na sve moguće aktivnosti pa ni moj ne visi na tabletu. Ali da je bilo borbe - bilo je.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 9:36 (Gallu).
12 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Cansee kaže...

 

nažalost ovo je nešto što nas većina radi i problem je u tome što uopće ne znam kako to izbjeći. Ako malo dijete pravi problem u vožnji dam mu mobitel. Ako trebam malo mira u kući da nešto obavim (npr. nešto banalno kao otići na wc) isto je mobitel ili tablet najbolje rješenje.

 

a ove sve druge opcije sam probao, plastelin i bojice, kupio sam dosad paletu plastelina, ali to napravi toliko nereda po kući da je to strašno. A o bojicama da ne pričam, zidovi mi izgledaju kao da živim sa Leonardom Da Vincijem. Također i plastelin lijepe po zidu. 

3 djece - 4 godine, 2 godine, 3mj. Razumijem te u potpunosti. Samo ja nemam problema s vožnjom u autu...tamo ne gledaju crtiće.

 

Jedan dio zida mi je kao tvoj - Da Vinci..., flomastere sam izbacio iz kuće jer to je bio cirkus.

 

Aj jedina prednost tih crtića što mi djeca neće imat problema s stranim jezicima jer vidim da mi mala od 4 godine bolje govori Engleski i ima bolji naglasak nego odrasli...

 

Izbacio sam sve nepotrebne igračke iz kuće i ostavio ih s lego kockama. Vidim da su tu kreativni...i obje curice 2 godine i 4 godine se vole s tim igrati. Dečko od 3mj još ne zna da je Hrvat hahahha. Mi Hrvati....

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 9:45 (R36).
9 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
BMF kaže...
Cansee kaže...

 

nažalost ovo je nešto što nas većina radi i problem je u tome što uopće ne znam kako to izbjeći. Ako malo dijete pravi problem u vožnji dam mu mobitel. Ako trebam malo mira u kući da nešto obavim (npr. nešto banalno kao otići na wc) isto je mobitel ili tablet najbolje rješenje.

 

a ove sve druge opcije sam probao, plastelin i bojice, kupio sam dosad paletu plastelina, ali to napravi toliko nereda po kući da je to strašno. A o bojicama da ne pričam, zidovi mi izgledaju kao da živim sa Leonardom Da Vincijem. Također i plastelin lijepe po zidu. 

 Nije najbolje riješenje, nego je najlakše riješenje :)
Ja svom djeteu ne dam mobitel i naučilo se na to, također ne boja po zidovima jer zna da ne smije...

 

Moji su baš mala djeca, 2 god i 3 i pol god, stariji je dečko i s njim imam "problema" s autoritetom, njemu je baš zanimljivo raditi ono što ne smije. A curica me baš fino sluša, ako i radi probleme onda prati brata, ne na svoju ruku.

 

I koliko god ja s njima provodio vremena, a s njima sam skoro svaki trenutak kad ne radim, koliko god se igrali sa raznim igračkama, kockicama, didaktičkim igračkama, plastelinom, bojicama, vodenim bojicama, opet bude najučinkovitiji mobitel ako se krenu raditi sranja, ili ako ja trebam nešto obaviti. Eto naprimjer moram ići obaviti veliku nuždu, a žena nije kod kuće, oni oboje idu za mnom kao pačići i lupaju mi po vratima dok sam ja u wcu. Namjerno sam naveo ovaj primjer, jer tko to nije doživio ne može znati kako je to. Da popizdiš. Dao bi im 6 mobitela samo da me to kratko razdoblje puste na miru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 10:19 (Cansee).
12 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Cansee kaže...
BMF kaže...
Cansee kaže...

 

nažalost ovo je nešto što nas većina radi i problem je u tome što uopće ne znam kako to izbjeći. Ako malo dijete pravi problem u vožnji dam mu mobitel. Ako trebam malo mira u kući da nešto obavim (npr. nešto banalno kao otići na wc) isto je mobitel ili tablet najbolje rješenje.

 

a ove sve druge opcije sam probao, plastelin i bojice, kupio sam dosad paletu plastelina, ali to napravi toliko nereda po kući da je to strašno. A o bojicama da ne pričam, zidovi mi izgledaju kao da živim sa Leonardom Da Vincijem. Također i plastelin lijepe po zidu. 

 Nije najbolje riješenje, nego je najlakše riješenje :)
Ja svom djeteu ne dam mobitel i naučilo se na to, također ne boja po zidovima jer zna da ne smije...

 

Moji su baš mala djeca, 2 god i 3 i pol god, stariji je dečko i s njim imam "problema" s autoritetom, njemu je baš zanimljivo raditi ono što ne smije. A curica me baš fino sluša, ako i radi probleme onda prati brata, ne na svoju ruku.

 

I koliko god ja s njima provodio vremena, a s njima sam skoro svaki trenutak kad ne radim, koliko god se igrali sa raznim igračkama, kockicama, didaktičkim igračkama, plastelinom, bojicama, vodenim bojicama, opet bude najučinkovitiji mobitel ako se krenu raditi sranja, ili ako ja trebam nešto obaviti. Eto naprimjer moram ići obaviti veliku nuždu, a žena nije kod kuće, oni oboje idu za mnom kao pačići i lupaju mi po vratima dok sam ja u wcu. Namjerno sam naveo ovaj primjer, jer tko to nije doživio ne može znati kako je to. Da popizdiš. Dao bi im 6 mobitela samo da me to kratko razdoblje puste na miru.

 I moje je dijete malo 3g. i imam sve te probleme koje navodiš, od odlaska na WC na dalje :)
Ali opet, mobitel nikad ne dobije u ruke, jer to nije riješenje problema...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 10:29 (BMF).
10 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

 

Ah, taj odgoj djece...lako je dobiti djecu, teško ih je odgojiti.

Nisu problem djeca, nego roditelji i neodgovarajuća roditeljska skrb.

 

Kaj ćeš, klinici su spužve, sve upijaju od roditelja.

Ni Thomasa Manna, djeca nisu smjela smetati dok radi. A, kamoli vas.

 

Ima sto drugih stvari kako zaokupiti pažnju i maštu, djece sem uređaja potrošačke elektronike.

 

Roditelji, kako sijete, tak' će te i žeti.

 

dzg
Moj PC  
4 2 hvala 0
6 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

djeca su slika i prilika roditelja ili onih s kojima borave. ako su s bakom koja šepa onda će se i oni šepati (true story), ako dok si wc-u zatvaraš vrata i "skrivaš se" i djeca će tražiti skrovište dok obavljaju veliku nuždu u pelenu, ako tijekom igre ili boravka s djecom svako malo uzimaš mobitel naravno da će i njima fokus biti na mobitel. niste valjda toliko mladi da se ne sjećate stare narodne "nevjerojatno kako je svoj djeci daljinski najzanimljiviji"

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 10:35 (frki16).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

Bilo je jedno istraživanje o tim ekranima i utjecaju na malu djecu. Ima jednako djelovanje kao kokain na odraslog. Jednostavno njihov mozak do 8, 9 10 godine, da bi se pravilno razvio, potrebno mu je kretanje, kretanje sa rukama i nogama, bojanje, pisanje. Kad mu turnete ekran u ruke, ono se tad isključuje i odlazi u svijet šarenih boja i zvukova i tad kao da ode u neki trans. Jednostavno dajete svojoj djeci napoj za mozak kad mu daš taj ekran. Ljudi to rade ne zato jer ne vole svoju djecu, nego jer im je tako jednostavnije. Nije lako odgojiti brižno i pametno ljudsko biće, za to je potrebno mnogo provođenja vremena sa svojim djetetom i samoedukacije sebe što je dobro za njih, a što nije. Većina ljudi, budimo realni, nisu za imati djecu, nego je to nešto što većina jednostavno može, pa eto ima.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 10:37 (tjodalv).
 
11 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
I moji je klinac od 4 godine. Problemi su počeli oko treće. Razvio tvrdoglavost, pa uslijedilo deranje, bacanje svega, na kraju je i zube razbio jer je opet išao raditi što sam mu tupio da ne radi.
Kako se sada krećem među puno roditelja sa predškolskom djecom i među onima koji imaju više djece - primijetio sam, s i potvrdili su mi drugi roditelji da je generalno sa viticama lakše. Opet ima izuzetaka, ali - ratište žensku djecu i olakšati ćete si ako ništa tih prvih par godina :D
9 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

 

Ja nikad nisam bio potpuno protiv tehnologije kod male djece. Kao oni isključivi roditelji koje znam čuti, nikad nema crtića, nikad nema čokolade, nema sokića, dakle ljudi moji odgajamo osobe, a ne robote. Ja sa svojom djecom radim sve, od parka do igranja sa raznim igračkama, kockicama, bojanjem, crtanjem, slaganjem, pa i gledamo crtane, dam im i tablet i mob u naravno ograničenom i kratkom razdoblju, isto tako dobiju i slatkiš i sokić, sve u vrlo umjerenim količinama i to ne svakodnevno. Ja ću se držati toga pa šta bude.

 

U mom kvartu živi obitelj, ne znam jesu neka sekta ili kvazi religija, imaju četvero djece, kod njih se ne koriste elektronički uređaji i kojekakve pizdarije, žive kao oni mormoni u SAD-u. Ja ne znam što ti ljudi očekuju, da će ih djeca slušati cijeli život? Pa to je recept za katastrofu, al dobro.

 

A osim toga, masa ljudi nije imala doticaj s tehnologijom kad su bili mali, pa svejedno sada jesu i imaju probleme u životu zbog toga. Moj brat nije vidio računalo do 15 godine, kakvi mobiteli i tableti, nije imao veze s time. Onda odjednom kad je krenilo zalijepio se za to ko mazga, svi smo se borili s njime, roditelji, ja, drugi brat, i to godinama, ovaj je postao antisocijalan, neuspješan, tko zna šta će biti od njega. I nije ni tad bila problem tehnologija, nego što nikad čovjek nije imao mjeru, i sve bi napravio da odigra još i još i još, kao pravi narkoman. Đabe što maltene nije postojao mobitel kad se rodio

Moj PC  
6 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Bar ti imaš u Slavoniji kukuruza. Nek kleće na njemu.
Drugi dan te budu u dnevnoj čekali dok ispustiš paket u šolju 😁
13 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

Imam klinca od godinu i pol i svu problematiku prolazim kao i gore navedeni komentari :)
- U autu bez tableta (sva voznja dulja od 30min) mission impossible

- Doma mobitel i ne dajemo, ali zato TV radi

- Sad je skužio da postoje olovke i kemijske i da je bijeli zid super papir :)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
U kuci je bilo nas troje... Svi razmak po godinu dana... Ok tad smo imali samo tv od svih elektronickih uredaja... Ali zidovi su bili obojani dokle smo mogli dokucit... Stari je skuzio da nevrijedi i tako je jednom godisnje krecio i amen...i sad bi bio sretan da su i moji klinci takvi... Saraj... Ima boje... Mozga se tesko nade....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Imaju u Pevexu folije za zid.
Zalijepiš i samo šaraš.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
jocommb kaže...
U kuci je bilo nas troje... Svi razmak po godinu dana... Ok tad smo imali samo tv od svih elektronickih uredaja... Ali zidovi su bili obojani dokle smo mogli dokucit... Stari je skuzio da nevrijedi i tako je jednom godisnje krecio i amen...i sad bi bio sretan da su i moji klinci takvi... Saraj... Ima boje... Mozga se tesko nade....

 

Ja sam odustao od farbanja zidova svako malo. Čekam da pošaraju što imaju i onda po ljeti cijeli zid pofarbam, prije sam svako malo šizio zbog toga, ne isplati se :-)

Nek si daju oduška, iako ZNAJU da NE SMIJU, svako malo taj crv proradi.

 

A što se općenito ove vrlo kompleksne tematike tiče ja sam za strogu kontrolu upotrebe, ne smisla braniti im tehnologiju jer je sveprisutna, dati im malo po malo i to je to. Pokušati kontrolirati sadržaj jer me jeza lovi onih retardiranih TikTog challenge-a, takve stvari bi trebalo zakonom zabraniti.

Najbolji su mi roditelji koji djecu šalju u prvi razred s mobitelom. Onda se naljute dok ih pitaš što će im mobitel: "Kak kaj će mu, pa da znam gdi je!" Ne znam kako sam ja preživio pred 30 i kusur godina u osnovnoj bez ikakve stalne komunikacije i bez vožnje do samog ulaska u školu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 14:41 (1samek).
16 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
1samek kaže...

 

Ja sam odustao od farbanja zidova svako malo. Čekam da pošaraju što imaju i onda po ljeti cijeli zid pofarbam, prije sam svako malo šizio zbog toga, ne isplati se :-)

Nek si daju oduška, iako ZNAJU da NE SMIJU, svako malo taj crv proradi.

 Zato što je tako lakše 

 

Šalim se, neću ti govoriti kako da odgajaš svoju djecu, ali mislim da trebaju znati što se smije, a što ne. Neka se ljute, proći će ih. Osim toga, njih posao je da iskušavaju naše granice. 

Ali ako oni znaju da to ne smiju, a to rade, to je problem. Možda sada izgleda banalno, zid je to ovo ono, ali kasnije bi moglo biti više problema oko toga što ne smiju, a to će raditi. Moje mišljenje samo.

 

Ja nisam za potpunu zabranu svega, ali treba imati neku granicu i znati gdje se i što radi. Sve ima svoje vrijeme i mjesto. Npr, kada se jede nema tv-a, nikada. Kada se crta, crta se za stolom na papiru.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Preveden clanak u rangu 24 sata, sokantno otkrice da je vino ipak nezdravo. Je kad popijes litru svaki dan. Sve ima dobre i lose strane, bitna je doza. I tu sva prica staje
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
wooow ..
ovdje nikad nitko nije ispizdio svoje djete?
i onda se ja cudim nekim stvarima na poslu...
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
U ovo doba kad nesmjes ni mrko pogledat djete jer te napadne 3958 ljudi koji ni nemaju djece nego samo pse, macke i ostalo jer je naravno "lakse za odrzavat", da ti netko kaze da je namariso djete jer je nesta zajebalo....
VenAtoR#2231
2 godine
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

Neznam, mislim da palamude bezveze, pitao bi ja njih koja je razlika izmedju današnjih mobitela i tableta i ondašnjih konzola, sega, nintendo, spectrum, atari, pc? Na čemu smo mi odrasli nego na sličnome/istome. Ja, šira familija, bratići, prijatelji, se nismo skidali sa navedenoga od malih nogu. Stime da smo konstanto bili zračeni sa strane crt monitora/tv'a. Mislim da se previše etiketiraju mobiteli i tableti kao nešto što uzrokuje psihološke probleme kod djece i šire strah i paniku među roditeljima.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
@jacommb
zajebo? pa jedno je zajebat.. A jedno je neposluh .. i to opetovani .zar ne?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Ja kazem rjecima,ako ne pomogne onda djelima.
Npr. "Ostavi se toga inace cu ti jbt ma..r."
Nesto od tog dvoje se dogodi.
Ne pregovarajte u svakoj situaciji s djecom. To je materin posao. Vas je posao da mu pokazate kakav je stvarni svijet i sto se desi ako zajebu.
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Spacecraft kaže...
Ja kazem rjecima,ako ne pomogne onda djelima.
Npr. "Ostavi se toga inace cu ti jbt ma..r."
Nesto od tog dvoje se dogodi.
Ne pregovarajte u svakoj situaciji s djecom. To je materin posao. Vas je posao da mu pokazate kakav je stvarni svijet i sto se desi ako zajebu.

 

sjećam se kao jučer kad sam bio 7. osnovne i vratio se kući iz škole i rekao starom da mi se dogodilo nešto nepravedno, u biti nastavnica je na identične ocjene mom kolegi zaključila 5, a meni 4. Uglavnom kad sam ispričao to starom on mi je samo rekao da je život nepravedan i da se što prije naučim na to. I eto 20 godina poslije prava lekcija se i dalje pamti.

14 godina
offline
Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš učin

roditelji trebaju pružiti primjer, jer djeca prije svega oponašaju. Uzalud majka brani djeci pretjeranu konzumaciju društvenih mreža ako ona čim se probudi uzima telefon kako bi provjerila facebook.

Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Možda bolje da ti je pokazao kako se izbori za sebe, a ne ladno podvit rep i reć "šta je, tu je, jebiga!"?
9 godina
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
silvio3105 kaže...
Možda bolje da ti je pokazao kako se izbori za sebe, a ne ladno podvit rep i reć "šta je, tu je, jebiga!"?

 

pa mislim da si mogao zaključiti da sam vrlo šturo opisao situaciju, nije baš da ću podnijeti izvještaj na dvije stranice što se sve događalo

 

borilo se itekako, primarno jer mi je predmet trebao zbog upisa u gimnaziju, žalilo se, to je bila prva reakcija i mene i mojih roditelja, došlo se i do inspektorice školstva zadužene za to područje koja je nama rekla da ona može urgirati i to srediti, ali da imam na umu da sljedeće godine opet imam tu istu nastavnicu, koja mi može zagorčavati život, pa smo odlučili da ćemo ostaviti ovako kako je. na kraju cijele balade je bilo "život je nepravedan"

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Smirivanje djece digitalnim uređajima ima loš
Nema šta zagorčavati, dobiješ ocjenu za onoliko koliko znaš. Ako misliš da je zakinut, žališ se.
Ocjene se zaključuju po pravilniku.

Ne vjerujem da si djecu budem učio da sam tak odustanu jer ih netko zastrašuje 🙃
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice