Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

poruka: 84
|
čitano: 14.185
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F".
6 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

znači uzeli su zrakoplovni kredit na 10 godina...prvih 5 godina je promjenjiva...a nakon toga fiksna kamatna stopa

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ludizao kaže...

Bitno je istaknuti da je na rate, da se rvacka javnost ne uznemiri i ne krene s 'odakle novci' pitanjima ili 'za to ima novaca, a za vrtiće, bolnice i obnovu nema' 

 Ako je na rate, onda je vjerojatno ok. Prioriteti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

A što mislite da se Plenki i ini liječe u javnim bolnicama u RH? Boli ih ona stvar da li ima lijekova i liječnika za stoku. Glavno da ima milijardu eura za tucet zujalica.

Moj PC  
8 7 hvala 1
10 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Blago nama...  na rate

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

jel to sad onda "kol'ko para, tol'ko muz'ke" ili ...? 

 

pe se: gledah jutros mig kako leti blizu jaruna, relativno nisko. dere to fino još, k'o da ima akrapovičev auspuh. 

 

pe pe se: migove ćemo zadržati? nadam se da ih nismo dali pod račun ... 

 

pepepe & se: zamišljam si kak anemični na sjednici, slušajući financijsku destrukciju, pjevuši "znam da možemooooo ..." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 14:55 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

usporedbe radi (hrvarska ima 9 kojima istice rok 2024, pa ce ih zamijeniti s 12 ovih) Srbija ima oko 80 aviona, Bugarska 40, Rumunjska 100,  ... a Rusija 3200.

 

Mother of fucking shit, sve drzave kombinare u Europi mislim da nemaju vise Aviona od Rusija ... nekako je vise jasno zasto Putina toliko toleriraju.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Kad stizu, kad ove prodaju u staro zeljezo ili ce biti paralelno koristeni?

A ovo, pa sve bivse komunisticke zemlje, doduse dok su bile komunisticke, bilo ih je manje nego danas, su imale daleko jace vojske, s vise naoruzanja svih vrsta, nego tadasnje europske zapadno orijentirane zemlje. A rusija je bila najveca...pa ovaj podatak ne cudi....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

uff, koja količina novaca za nešto što je u krajnju ruku nepotrebno?

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
5 23 hvala 0
11 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Haha, ovo sam prije jednom kopirao, ali evo opet...fora je 

 

Rujan prošle godine.

 

https://hr.n1info.com/vijesti/a544812-plenkovic-troskotu-oduvijek-sam-smatrao-da-je-most-kavanska-demokracija/

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Damir22 kaže...
Kad stizu, kad ove prodaju u staro zeljezo ili ce biti paralelno koristeni?

A ovo, pa sve bivse komunisticke zemlje, doduse dok su bile komunisticke, bilo ih je manje nego danas, su imale daleko jace vojske, s vise naoruzanja svih vrsta, nego tadasnje europske zapadno orijentirane zemlje. A rusija je bila najveca...pa ovaj podatak ne cudi....

 e dječice nemušta... pušite te Istok-Zapad, kommiji-demokrati spike

 

Švedska je imala 4. najveće zrakoplovstvo s 1000 aviona prvog borbenog odjela (modernih za sredinu 1950-ih !) i preko 1200 različitih pratećih!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 14:29 (Stric_Jura).
8 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Dobro, cetvrto.

Tko je bio prvi? Treci?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Srbija je povećala vojni proračun za 44% što je ogroman skok. Ovo je reakcija. Kad ti se susjed naoružava nemoš sjediti prekriženih ruku. Rafali su najbolji izbor. Čudo što nismo bili prisiljeni uzeti amerikance.

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ludizao kaže...

Bolje imati 12 vrhunskih aviona nego 80 zastarjelih, od kojih je možda 10 29-ki modernizirano na noviji standard Snešto.

 Zapravo, to je sve zastarjelo jer su dronovi buducnost. Pa neka se pogleda sto Amerika i Kina testiraju zadnjih 5 godina, apsolutno se izbjegavaja ljudski faktor.

 

A i realno, lakse je ulozit u PZO (kojeg btw nemamo) nego odrzavat ovo duznicko ropstvo.

 

U teoriji neka me netko ispravi, ali nemamo zastitu od ikakvog zracnog napada, igdje?

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 14:42 (ivanoile).
Moj PC  
5 4 hvala 0
6 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Opet, kolika ja znam uvjet za članstvo u NATU je ili plačanje godišnje članarine ili kupovina oružja od drugih članica. Tako da  bi te pare u svakom slučaju platili, ovako ili onako.

Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
nikonja kaže...

Opet, kolika ja znam uvjet za članstvo u NATU je ili plačanje godišnje članarine ili kupovina oružja od drugih članica. Tako da  bi te pare u svakom slučaju platili, ovako ili onako.

 Mislim da smo dužni potrošiti 2% državnog proračuna

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
DuxCro kaže...

A što mislite da se Plenki i ini liječe u javnim bolnicama u RH? Boli ih ona stvar da li ima lijekova i liječnika za stoku. Glavno da ima milijardu eura za tucet zujalica.

 po tom kriteriju bi morali više ulagati u zatvore. Treba misliti na budućnost. 

16 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
koji-lik kaže...
nikonja kaže...

Opet, kolika ja znam uvjet za članstvo u NATU je ili plačanje godišnje članarine ili kupovina oružja od drugih članica. Tako da  bi te pare u svakom slučaju platili, ovako ili onako.

 Mislim da smo dužni potrošiti 2% državnog proračuna

 

Pa dobro jel onda svrha svega toga obrana ili trošenje?

14 godina
neaktivan
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

dvomotorac

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Dobra odluka. Milijardu eura je sitnica u cost benefit računici.

 

Treba voditi računa da se ovdje radi i o (geo)političkoj odluci koja ima širok konsenzus u HR politici, tako da to nema smisla uspoređivati sa bolnicama, vrtićima, penzijama itd. 

 

Jadikovke o socijali nisu za ovu temu. Kao kad tvornica kupi cnc stroj od 5 milijuna eura pa se radnici žale jer su im gazde mogle dat pare umjesto da ulažu u razvoj tvornice.

 

A ovo, što će nama avioni kada smo mogli x. Zašto ijedna država na svijetu ima avione? Što će Tajvanu 700 najboljih aviona? Kanadi 400? Austriji 130? Da brane recept za mocart kugle od krvoločnih čeha?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
20 1 hvala 2
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ludizao kaže...
ivanoile kaže...
ludizao kaže...

Bolje imati 12 vrhunskih aviona nego 80 zastarjelih, od kojih je možda 10 29-ki modernizirano na noviji standard Snešto.

 Zapravo, to je sve zastarjelo jer su dronovi buducnost. Pa neka se pogleda sto Amerika i Kina testiraju zadnjih 5 godina, apsolutno se izbjegavaja ljudski faktor.

 

A i realno, lakse je ulozit u PZO (kojeg btw nemamo) nego odrzavat ovo duznicko ropstvo.

 

Dronovi su budućnost, slažem se, ali realnost je takva da Hrvatska treba i avione. Plaćanje zaštite neba isto nije jeftino, a politička situacija u susjedstvu je sve samo ne sjajna. To što sada ne izgleda kao da bi moglo biti rata, ne znači da će tako biti i za 5 ili više godina.

Neće biti rata. Ratuju samo oni koji nemaju što izgubiti. Niti jedna zemlja koja se donekle krenula razvijati ne želi počiniti financijsko samoubistvo ratovanjem.

 
7 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Stric_Jura kaže...

 

Švedska je imala 4. najveće zrakoplovstvo s 1000 aviona prvog borbenog odjela (modernih za sredinu 1950-ih !) i preko 1200 različitih pratećih!

 

 Švedska je izuzetak, stoljeća i stoljeća ratovanja s rusima (zadnji put su popušili i finsku u takvom ratu), čine da pušu i na hladno, isto kao i današnji finci

12 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

usporedbe radi (hrvarska ima 9 kojima istice rok 2024, pa ce ih zamijeniti s 12 ovih) Srbija ima oko 80 aviona, Bugarska 40, Rumunjska 100,  ... a Rusija 3200.

 

Mother of fucking shit, sve drzave kombinare u Europi mislim da nemaju vise Aviona od Rusija ... nekako je vise jasno zasto Putina toliko toleriraju.

 

 

 

 

Kojih to Srbi imaju 80 aviona majke ti drage   pa jel svi vi nabacujete podatke kak vam se digne i to je neka fora ili !??? Rumunjska 100   čega utvi i AN2 ???

 

I nisu F nego R btw koji je modernizacija s kojom su krenuli ove godine - znači moći će nositi meteor AA raketu sa ramjet motorom koja je čudo tehinke za amere a kamoli za ostale - u prijevodu kupili smo svemirski brod za 90% zemalja okolo nas - samo Grci, Turci i Francuzi imaju isto ili bolje, naravno oni ih imaju daleko više ali mi smo dio saveza a sada imamo i svoje za nedaj Bože,, uglavno svaka čast na odluci jer ovo nosi i eurozonu i schengen i euro za kojih godinu dana umjesto 5 godina kaj nosi prosperitet zbog nižih kamata i otvorenog tržišta i ne imanja hebene granice tvrde sa Slovencima u sezoni ,,, 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 15:27 (VooDooZg).
12 godina
protjeran
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

usporedbe radi (hrvarska ima 9 kojima istice rok 2024, pa ce ih zamijeniti s 12 ovih) Srbija ima oko 80 aviona, Bugarska 40, Rumunjska 100,  ... a Rusija 3200.

 

Mother of fucking shit, sve drzave kombinare u Europi mislim da nemaju vise Aviona od Rusija ... nekako je vise jasno zasto Putina toliko toleriraju.

 

 

 S time da je površina EU 4 puta manja od površine rusije. EU: 4.4 mil km2, Rusija: 17,1 mil km2....  I ne bi baš rekao da Srbija ima 80 vojno sposobnih i ispravnih aviona. Ak ne lažu ovak im piše:

https://bs.wikipedia.org/wiki/Ratno_zrakoplovstvo_i_protivzra%C4%8Dna_odbrana_Srbije

 

"10 aviona MiG-29 se nalazi u sastavu 101. lovačke avijacijske eskadrile 204. vazduhoplovne brigade. Isporučeno 4 aviona MiG-29 9.13 iz Belorusije u februaru 2019. godine i remont počeo u beloruskom remontnom zavodu.Isporuka tek početkom 2021. "

 

Mislim da avione moramo imati, što zbog NATO-a, što zbog situacije na Balkanu koja može a i ne mora eskalirati, a ujedno za nove generacije pilota. Imati spremnu vojsku i borbenu mehanizaciju ne znači da planiraš rat nego da čuvaš svoje granice i svoj mir. Nitko ne napada zemlju koja ima spremnu vojsku i mehanizaciju osim ako nije spremniji!

14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
ludizao kaže...

Bitno je istaknuti da je na rate, da se rvacka javnost ne uznemiri i ne krene s 'odakle novci' pitanjima ili 'za to ima novaca, a za vrtiće, bolnice i obnovu nema' 

 

Edit:

I još jedna prednost. Svaki pravi potrošač namjernik zna da kad je nešto na rate da se računa kao da košta barem duplo manje. Žene to posebno dobro znaju 

 očito pišeš  iz sigurnosti svojeg doma,a ta sigurnost košta tako  tebi i policija može biti nepotreban trošak

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Hrvatska je 1999. kupila četiri Lockheed Martin FPS-117 radara za nadzor zračnog prostora. Zbog iznimne složenosti, tek 2008. su pušteni u rad sa 100% funkcionalnošću. Iste godine kupljena su i četiri Falcon II radara za nadzor mora. Nikad nisu pušteni u rad. Sami procijenite koliko će vremena trebati današnjem MORH-u da upogoni ove Rafale koji su, realno, višestruko složenija tehnologija od vojnih radara.

 
3 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Imam dojam da većina ne shvaća, ono sto smo platili je reket članstvu u NATO-u te smo u paketu dobili ulazak u Schengen. Druga opcija je bila ukidanje vize za SAD. Ovo ni u jednom trenu nije bilo stvar aviona, oni su samo sredstvo, a ne cilj
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

A kako baš 999 milijuna? Šta su to preko Lidl-a uzimali pa akcija?

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Tada bila je totalno druga politička situacija. Jugoslaviju nitko nije napao.
A i Srbija nije imala puno za izgubiti ratovanjem.
Danas je HR članica EU i NATOa. Nitko nas neće napasti. Sankcije bi za bilo koju državu bile katastrofalne. Kao što sam i u prijašnjem postu napisao. Kome bi palo na pamet napraviti ekonomski suicid?
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 17:12 (Gallu).
 
1 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
koji-lik kaže...
nikonja kaže...

Opet, kolika ja znam uvjet za članstvo u NATU je ili plačanje godišnje članarine ili kupovina oružja od drugih članica. Tako da  bi te pare u svakom slučaju platili, ovako ili onako.

 Mislim da smo dužni potrošiti 2% državnog proračuna

Prema naputku NATO 2% BDP (sto je vise od 2% proracuna).

 

BTW kad ulozis u skolu, a nemas avion ni drugu vojnu opremu, onda riskiras da ti skola u slucaju rata izgleda ovako (na slici je OŠ Nikole Andrića u Vukovaru). Vodite računa da je škola djelomično obnovljena, prozori jesu, fasada nije, znaci izgledalo je to i gore.

Mozemo stavit i slike raznih bolnica po Hrvatskoj iz 1991. ili neke iduce godine kako su izgledale, pa da se vidi kako to izgleda kad imas bolnicu, a nemas je cime branit u slucaju rata.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
neaktivan
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Napokon smo riješili jednostavniju stavku, no piloti su važnija komponenta od samog aviona. Dobar pilot se ne nalazi na tržištu kao avion, pa kupiš koliko ti treba, nego ga moraš odškolovati. A to ne znači samo naučiti ga da leti, jer je ogromna razlika između vrhunskog i osrednjeg. Ovi avioni su u slučaju rata bačen novac ako ih ne lete stvarno dobri piloti. A to pak znači (osim ostalih preduvjeta) dovoljno sati naleta i dovoljno gađanja, što je sve skupo.

 

Nigdje se ne spominje idu li s avionima i one hi-tech kacige.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice