U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

poruka: 32
|
čitano: 6.244
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj".
10 godina
neaktivan
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

 
4 8 hvala 0
3 godine
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Promatranja i mjerenja gdje? U vlastitom vrtu? :)
Evo, ja gledm trendove i kaže da ipak temperatura ide prema gore.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 17:34 (Gallu).
 
3 2 hvala 0
13 godina
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Zar nisu sljedeća dva tjedna ključna?

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

 Dovoljno dugo živim na vom svijetu da vlastitim očima vidim kako je klima otišla kvragu. Snijega praktički više ni nema kod nas. Zime sve toplije. Pčela sve manje.  Ljudi koji negiraju globalno zatopljenje su ili klinčadija koja nije dovoljnoi dugo na ovom svijetu da vidi vlastitim očima, ili samo ludi teoretičari zavjera.

16 godina
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Baš sam nedavno pročitao članak na BBC-u o tome kako se masa svega proizvedenog od ljudi približava ili je već premašila masu sve ostale žive tvari na Zemlji. Dođe ti da se zamisliš i nekako ostaneš paf kad skužiš da je to fakat istina i da se tome ne vidi kraja.

Gledam te!
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Neće Zemlji biti ništa... U proteklih 4.5 milijardi bilo je i gorih situacija.

Dosadni ste s osuđivanjem ljudi... To tako mora biti... Sve je to prirodni proces
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 4 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
HCMAA kaže...
Neće Zemlji biti ništa... U proteklih 4.5 milijardi bilo je i gorih situacija.

Dosadni ste s osuđivanjem ljudi... To tako mora biti... Sve je to prirodni proces

 Zaista si u pravu, Zemlji nece biti nista, ljudima s druge s strane se ne pise dobro.

10 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Carlin je dobro rekao. The Earth isnt going anywere. We are!
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Bijela govna i hladnoća mi niti najmanje ne bi nedostajeli, a čak ih je ove godine bilo i više no u zasnjih 5 zajedno.

Smatrati da je pčela manje radi globalnog zatopljenja je u najmanju ruku nepromišljeno. Na njih utječu druge destruktivne kapitalističke aktivnosti poput prekomjernog zaprašivanja i zagađivanja samo kako bi se sutra izvukao koji novčić više, a za prekosutra nikoga nije briga. Zagađenje je ono što će nas doći glave, ali hej nije trendi jer se na njegovom rješavanju ne vrti lova kao na solaru, vjetru, električnim automobilima i slično već upravo suprotno - smanjuju se i profit i komocija koje se nitko ne želi odreći. A do tada gasimo nuklearke, spaljujmo ugljen, vozimo električne romobile kupljene poticajima i pjevajmo borbene za sebe i sve dibiduse koji su stavili ružičaste naočale.
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

 
Ja predlažem tebi da počneš čitati popularnoznanstvene sajtove koji prenose radove kredibilnih geoznanstvenika, umjesto propagande fosilne industrije koja se svim silama trudi da znanstveno determinirane činjenice etiketira kao politiku.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 1:06 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
ludizao kaže...

Nakon ne znam koliko godina opet imamo proljeće, a ne da nakon zime praktično uletimo u dugo i toplo ljeto.

 

Promatranje i mjerenje kažu da globalno zatopljenje vraća stvari u normalu.

 
Normalno je da je usred zadnje zime na sjevernoj Zemljinoj hemisferi recimo u jednom Dallasu (Texas) niža temperatura nego u jednom Anchorageu (Allaska)?
https://gizmodo.com/texas-is-colder-than-alaska-right-now-1846275170

Ili da su u Sibiru unutar polarnog kruga proljetne temperature više nego na Mediteranu?
https://www.themoscowtimes.com/2021/05/20/russian-arctic-temps-now-hotter-than-in-mediterranean-a73965
https://www.washingtonpost.com/weather/2021/05/20/record-heat-russia-canada-climate-change/




Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 2:02 (Al Crane).
 
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
HCMAA kaže...
Neće Zemlji biti ništa... U proteklih 4.5 milijardi bilo je i gorih situacija.

Dosadni ste s osuđivanjem ljudi... To tako mora biti... Sve je to prirodni proces

 
No sad nakon tolike znanstvene analize kojom si u jednoj prostoproširenoj kvazifilozofskoj rečenici poništio 150 godina geoznanstvenih istraživanja možemo odahnuti i vratiti se uobičajenim aktivnostima.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
kerum kaže...
Bijela govna i hladnoća mi niti najmanje ne bi nedostajeli, a čak ih je ove godine bilo i više no u zasnjih 5 zajedno.

Smatrati da je pčela manje radi globalnog zatopljenja je u najmanju ruku nepromišljeno. Na njih utječu druge destruktivne kapitalističke aktivnosti poput prekomjernog zaprašivanja i zagađivanja samo kako bi se sutra izvukao koji novčić više, a za prekosutra nikoga nije briga. Zagađenje je ono što će nas doći glave, ali hej nije trendi jer se na njegovom rješavanju ne vrti lova kao na solaru, vjetru, električnim automobilima i slično već upravo suprotno - smanjuju se i profit i komocija koje se nitko ne želi odreći. A do tada gasimo nuklearke, spaljujmo ugljen, vozimo električne romobile kupljene poticajima i pjevajmo borbene za sebe i sve dibiduse koji su stavili ružičaste naočale.

 
Globalni ekosustavi koji uključuju i proizvodnju hrane i kisika za već blizu 8 milijardi ljudi su zadnjih 12 000 godina prilagođeni tim "bijelim govnima", očito je upravo komocija jedino što brine protivnike obnovljivih koji su si čavlima do mozga zakucali svoje sljepačke naočale.
Profit i komocija za većinu mogu samo rasti zbog uvođenja novih čistijih tehnologija, a nuklearna energetika (uz fosilnu) osim što je najtoksičniji industrijski sektor je postala neisplativa čak i unatoč astronomskim državnim potporama nuklearnih supersila. Nitko nije prestao graditi nuklearne elektrane zbog fiktivnog "moćnog zelenog lobija", nego jednostavno jer je to ekonomski idiotizam.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 1:46 (Al Crane).
5 godina
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Što se tiče spomenutih 1,5°C to je vrlo optimistična procjena i inače konzervativnog međunarodnog klimatskog tijela s kojom se ne slaže dosta klimatologa koji kao početak industrijskog doba računaju 1750te godine, a ne početak organiziranog bilježenja temperatura meteoroloških ustanova krajem XIX stoljeća.
Pa tako kažu kako smo već premašili 2°C, uz perspektivu već očigledno započetog procesa oslobađanja subarktičkog i podmorskog metana u dovoljnim količinama da u nekoliko desetljeća (neki smatraju čak godina) zakuha planet i za više od 10°C... ali za sada je prilično sigurno da ćemo s ovakvim tempom emisija stakleničkih plinova podići temperaturu barem za 6-7°C do 2070te.
Inače, ranije studije su ekstrapolirale kako bi se uz globalno povišenje od 4°C pustinjski žarki pojas proširio do sjeverne Europe, Kanade, Patagonije, južne Afrike, i potpuno progutao Australiju. Sa 7°C, oko 30% kopna bi bilo potpuno neizdrživo za ljudski život veći dio godine - područje koje sada nastanjuje oko 3,5 milijarde ljudi (za razliku od današnjih manje od 1%). A o proizvodnji hrane za veći broj ljudi (govorimo o milionima) mogli bi samo sanjati. Ako će se išta moći i proizvoditi na besplodnom tlu oko polarnih regija infestiranih probuđenim patogenim klicama i radionuklidima iz nezbrinute mase nuklearnih objekata (ne zaboravimo niti duge polarne dane i noći). A ni mrtvi oceani neće baš situaciju učiniti ružičastom.


Map showing the projected expansion in area of inhospitably hot lands caused by climate change. The small black areas represent the land with an average annual temperature of greater than 84 degrees Fahrenheit (29 degrees Celsius) at the present time. The large shaded areas represent the potential extent of such lands in 2070, according to the new research. This map was featured in the May 26, 2020, publication Future of the human climate niche. Image via Wageningen University.

https://earthsky.org/earth/global-warming-areas-of-earth-too-hot-for-people/
https://phys.org/news/2020-05-billions-unlivable.html
https://www.cnrs.fr/en/two-french-climate-models-consistently-predict-pronounced-global-warming

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 2:53 (Al Crane).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

Moje misljenje o cijeloj situaciji je negdje u sredini. Mislim da se climate change preagresivno gura i nekorektno reprezentira, no definitivno postoji. Medutim, objektivno to je dosta neprecizna (nepouzdana) knjiga...tzv confirmation bias gdje izvlaci cinjenice koje pokazuju samo jednu stranu price, a nikad ne argumentira drugu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 2:59 (Mitch).
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Mitch kaže...
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

Moje misljenje o cijeloj situaciji je negdje u sredini. Mislim da se climate change preagresivno gura i nekorektno reprezentira, no definitivno postoji. Medutim, objektivno to je dosta neprecizna (nepouzdana) knjiga...tzv confirmation bias gdje izvlaci cinjenice koje pokazuju samo jednu stranu price, a nikad ne argumentira drugu.

 

 

 

 
Čovječe, mogao si makar pogledat link koji sam stavio. Autor te knjige je evidentni plaćenik, crackpot i degenerik i nije niti blizu kompetentan da sere o tim stvarima koje se tiču klimatologije, sociologije, politologije ili bilo kakve -logije.
Naprotiv, situacija se od strane znanstvene zajednice prezentira previše u rukavicama (na kraju, komunikacija s javnosti niti nije njihov posao), dok juggernauti statusa quo i business as usual već dugo vode organiziranu agresivnu propagandnu kampanju.

I znaš šta se kaže za mišljenje? Jebote, stvarnost nije stvar demokracije, ono što se većini po izboru sviđa ili što se nekoj babi snilo, koji je krater s ljudima danas da u tehnološki visoko razvijenom i ovisnom društvu svaka diletantska budala misli kako je njegovo mišljenje kontra čitave znanstvene discipline validno.


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 3:46 (Al Crane).
15 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Al Crane kaže...
Mitch kaže...
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

Moje misljenje o cijeloj situaciji je negdje u sredini. Mislim da se climate change preagresivno gura i nekorektno reprezentira, no definitivno postoji. Medutim, objektivno to je dosta neprecizna (nepouzdana) knjiga...tzv confirmation bias gdje izvlaci cinjenice koje pokazuju samo jednu stranu price, a nikad ne argumentira drugu.

 

 

 

 
Čovječe, mogao si makar pogledat link koji sam stavio. Autor te knjige je plaćenik i degenerik i nije kompetentan da sere o stvarima koje ne kuži.
Naprotiv, situacija se od strane znanstvene zajednice prezentira previše u rukavicama (na kraju, komunikacija s javnosti niti nije njihov posao), dok pobornici statusa quo već dugo vode organiziranu agresivnu kampanju.
I znaš šta se kaže za mišljenje? Jebote, stvarnost nije stvar demokracije, ono što se većini po izboru sviđa ili što se babi snilo, koji je krater s ljudima danas da u tehnološki visoko razvijenom i ovisnom društvu svaka diletantska budala misli kako je njegovo mišljenje kontra čitave znanstvene discipline validno.


 Pa procitao sam knjigu? Nije mi jasno kako nisi shvatio moj post.

 

Procitao sam knjigu, i citajuci sam nasao 20 stvari koje je trebao ubacit kao counter-argument, a nije.

12 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p

Nije problem sto se ne grade NE prema sadasnjiem dizajnu (vidjet cemo Indiju i torij za koju godinu), vec sto se postojece gase jer je to trenutno "in", a nedostaci se kompenziraju ugljenom (koji je jednako tako subvencioniran). PV nije bas cist, ali se vecina proizvodi u Kini tako da je zagadenje privremeno tamo lokalizirano, a vidjet cemo sto ce biti kada masa panela dosegne kraj svog zivotnog ciklusa. Suludo je sto se dogadalo u US kada su pod obnovljivom energijom krcili sume i spaljivali drvnu masu te dobivali poticaje, a sve pod izlikom borbe protiv globalnog zatopljenja. 

 

Ne mozes reci da bi tvrtkama profit rastao kada bi morali uloziti u reorganizaciju svojih proizvodnih pogona radi nove ekoloske regulative, dok u isto vrijeme ne mogu vise naplatiti kupcima. Da nove čistije tehnologije tvrtkama donose iskljucivo profit, ne bi zestoko lobirale protiv strozih ekoloskih zakona.

 

Jednako tako ne mozes reci da komocija ne pada ako troskovi zivota rastu (skuplja zelena struja i eko hrana npr) ili kada bi se posjedovao jedan ili nijedan auto po kucanstvu, jelo manje govedine, kupovalo racionalno (skuplja kvaliteta, a ne jeftina kvantiteta) itd. Pricm o stvarima koje imaju veliki ucinak na zagadenje koje je u nekontroliranom porastu.

5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
Mitch kaže...
Al Crane kaže...
Mitch kaže...
sdtech kaže...

Predlažem autoru da pročita https://www.amazon.com/Politically-Incorrect-Climate-Change-Guides/dp/1621576760/

 

meni je dosta pomoglo da više shvatim o 'klimatskim promjenama' o kojima pišu novine i portali

Moje misljenje o cijeloj situaciji je negdje u sredini. Mislim da se climate change preagresivno gura i nekorektno reprezentira, no definitivno postoji. Medutim, objektivno to je dosta neprecizna (nepouzdana) knjiga...tzv confirmation bias gdje izvlaci cinjenice koje pokazuju samo jednu stranu price, a nikad ne argumentira drugu.

 

 

 

 
Čovječe, mogao si makar pogledat link koji sam stavio. Autor te knjige je plaćenik i degenerik i nije kompetentan da sere o stvarima koje ne kuži.
Naprotiv, situacija se od strane znanstvene zajednice prezentira previše u rukavicama (na kraju, komunikacija s javnosti niti nije njihov posao), dok pobornici statusa quo već dugo vode organiziranu agresivnu kampanju.
I znaš šta se kaže za mišljenje? Jebote, stvarnost nije stvar demokracije, ono što se većini po izboru sviđa ili što se babi snilo, koji je krater s ljudima danas da u tehnološki visoko razvijenom i ovisnom društvu svaka diletantska budala misli kako je njegovo mišljenje kontra čitave znanstvene discipline validno.


 Pa procitao sam knjigu? Nije mi jasno kako nisi shvatio moj post.

 

Procitao sam knjigu, i citajuci sam nasao 20 stvari koje je trebao ubacit kao counter-argument, a nije.

 
Shvatio sam da je tvoje mišljenje da je situacija negdje u sredini. E pa nije. Pročitaj samo što sam ja ovdje napisao pa razmisli opet.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
kerum kaže...

Nije problem sto se ne grade NE prema sadasnjiem dizajnu (vidjet cemo Indiju i torij za koju godinu), vec sto se postojece gase jer je to trenutno "in", a nedostaci se kompenziraju ugljenom (koji je jednako tako subvencioniran). PV nije bas cist, ali se vecina proizvodi u Kini tako da je zagadenje privremeno tamo lokalizirano, a vidjet cemo sto ce biti kada masa panela dosegne kraj svog zivotnog ciklusa. Suludo je sto se dogadalo u US kada su pod obnovljivom energijom krcili sume i spaljivali drvnu masu te dobivali poticaje, a sve pod izlikom borbe protiv globalnog zatopljenja. 

 

Ne mozes reci da bi tvrtkama profit rastao kada bi morali uloziti u reorganizaciju svojih proizvodnih pogona radi nove ekoloske regulative, dok u isto vrijeme ne mogu vise naplatiti kupcima. Da nove čistije tehnologije tvrtkama donose iskljucivo profit, ne bi zestoko lobirale protiv strozih ekoloskih zakona.

 

Jednako tako ne mozes reci da komocija ne pada ako troskovi zivota rastu (skuplja zelena struja i eko hrana npr) ili kada bi se posjedovao jedan ili nijedan auto po kucanstvu, jelo manje govedine, kupovalo racionalno (skuplja kvaliteta, a ne jeftina kvantiteta) itd. Pricm o stvarima koje imaju veliki ucinak na zagadenje koje je u nekontroliranom porastu.

 
Postojeće se gase jer im je i te kako vrijeme nakon 40-50 godina neprekidnog rada reaktora u uvjetima ekstremno visokih temperatura, pritisaka, radijacije i korozije. Embrittlement of the materials je još uvijek nerješivi tehnološki problem, uz masu ostalih kojima obiluje nuklearna energetika. Bi li se ti vozio po autoputu u automobilu koji ima neservisiranu mašinu staru 50 godina i radila je 11 mjeseci non-stop svake godine? A pukotine po reaktorskim posudama ne mogu se krpati ko stari lonci iz očitih razloga, i to je jebeno opasan problem koji sve druge ekološke zasjenjuje. Deformacije na napuklim grafitnim ciglama mogu dovesti i do toga da se moderatorske šipke više ne mogu spuštati u gorivo, što može dovesti i do taljenja jezgri. Trebamo čekati da se i to počne masovno događati, kako bi zaključili da nuklearke nisu bile dobra ideja?
A znaš koliko traje planirana dekomisija nuklearnih elektrana? Oko stotinu godina. Netko može garantirati da će svijet biti isti za stotinu godina i da će sve ići po planu? Sigurno je da neće. A imamo već preko stotinu takvih objekata na čekanju, i još 440 u bliskoj budućnosti, plus vojna i civilna plovila, postrojenja za preradu goriva, privremena skladišta s 250 000 tona visokoradioaktivnog potrošenog goriva, i na tisuće nuklearnih bojevih glava kojima ističe operativni rok.

Osim toga, nuklearke imaju i ozbiljnih poteškoća s radom već i zbog aktualnih klimatskih promjena, pokazao sam već ranije:

"... sve je češća situacija da uslijed toplinskih valova i problema s prezagrijanim rijekama i preniskim vodostajima smanjuju isporuku ili se skroz gase i druge nuklearke po Europi i SAD.

https://www.climateforesight.eu/energy/nuclear-power-feeling-the-heat/
https://www.usnews.com/news/national-news/articles/2019-07-01/nuclear-power-once-seen-as-impervious-to-climate-change-threatened-by-heat-waves

A perspektive su da će toga biti i još daleko više.

The graph above shows the percent of operating and planned nuclear power plants that will see annual mean ambient temperature increases of more than 2°C under three RCP scenarios. Under an RCP 4.5 scenario, 26 percent of nuclear power plants worldwide will experience ambient temperature increases of more than 2°C as early as 2040 compared to a 2005 baseline. That’s 131 reactors. Under the same scenario, that number will increase to a whopping 73 percent by 2060.
https://www.nrdc.org/experts/christina-chen/nuclear-vs-climate-change-feeling-heat-0"

Dakle s nuklearnom energijom nema govora o nekom izlazu iz problema, nego samo smo za budućnost kreirali još masu teških problema uz već postojeće.

Presmiješno je čuti o nekom lobiranju protiv strožijih ekoloških zakona od strane industrije obnovljivih, kad bi postroženje eko-standarda do kraja pokopalo konkurenciju protiv čega se nuklearna i fosilni već odavno herkulijanski bore.

I kakav pad životnog standarda zbog obnovljivih, ono ekonomski migranti iz Danske, Nizozemske,- Njemačke, Škotske i Španjolske su preplavili Hrvatsku?
Gle, struja je jeftinija u Indiji nego u Njemačkoj... gdje bi ti radije živio i radio?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 5:28 (Al Crane).
5 godina
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Ah da, torij se gleda već 70 godina, slično kao i fuzija, i molten salt reaktori, i oplodni XVIII generacije... to je sve energija budućnosti, i tako će i ostati.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

28.05. Da li je tko od novinara izašao van.8 stupnjeva bilo.

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
McFly333 kaže...

28.05. Da li je tko od novinara izašao van.8 stupnjeva bilo.

 
Da, planet Zagreb se smrzava.
Evo, sredinom rujna 1977. je i snijeg pao na Medvednici... mora da će ledeno doba.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
3 godine
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
kerum kaže...

Nije problem sto se ne grade NE prema sadasnjiem dizajnu (vidjet cemo Indiju i torij za koju godinu), vec sto se postojece gase jer je to trenutno "in", a nedostaci se kompenziraju ugljenom (koji je jednako tako subvencioniran). PV nije bas cist, ali se vecina proizvodi u Kini tako da je zagadenje privremeno tamo lokalizirano, a vidjet cemo sto ce biti kada masa panela dosegne kraj svog zivotnog ciklusa. Suludo je sto se dogadalo u US kada su pod obnovljivom energijom krcili sume i spaljivali drvnu masu te dobivali poticaje, a sve pod izlikom borbe protiv globalnog zatopljenja. 

 

Ne mozes reci da bi tvrtkama profit rastao kada bi morali uloziti u reorganizaciju svojih proizvodnih pogona radi nove ekoloske regulative, dok u isto vrijeme ne mogu vise naplatiti kupcima. Da nove čistije tehnologije tvrtkama donose iskljucivo profit, ne bi zestoko lobirale protiv strozih ekoloskih zakona.

 

Jednako tako ne mozes reci da komocija ne pada ako troskovi zivota rastu (skuplja zelena struja i eko hrana npr) ili kada bi se posjedovao jedan ili nijedan auto po kucanstvu, jelo manje govedine, kupovalo racionalno (skuplja kvaliteta, a ne jeftina kvantiteta) itd. Pricm o stvarima koje imaju veliki ucinak na zagadenje koje je u nekontroliranom porastu.

 

Koja zemlja koja gasi nuklearke kompenzira to ugljenom?

Kada dođe vrijeme za masovno recikliranje PVa ili vjetroturbina, to će se i raditi. Za sada ima pre malo takvog otpada da bude ekonomski prihvatljivo. Iako tehnologija već postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 8:18 (Gallu).
3 godine
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
McFly333 kaže...

28.05. Da li je tko od novinara izašao van.8 stupnjeva bilo.

 Nebitno je što je bilo na određeni datum. Globalno zatopljenje se zove tako jer se ne dešava baš samo u tvom kvartu, jel? :)

15 godina
offline
Globalno zaglupljenje

Što je sad, drugovi? Korona panika gotova, pa se vraćamo na dobre stare šarlatanske AOC-znanstvene klimatološke žvake? Dajte recite, po koji to put već imamo "svega par godina" da spasimo planet..?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Globalno zaglupljenje
Judg3 Dr3dd kaže...

Što je sad, drugovi? Korona panika gotova, pa se vraćamo na dobre stare šarlatanske AOC-znanstvene klimatološke žvake? Dajte recite, po koji to put već imamo "svega par godina" da spasimo planet..?  

 Stari, patetičan si s tim forama za trumptarde.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
3 godine
offline
Re: Globalno zaglupljenje
Judg3 Dr3dd kaže...

Što je sad, drugovi? Korona panika gotova, pa se vraćamo na dobre stare šarlatanske AOC-znanstvene klimatološke žvake? Dajte recite, po koji to put već imamo "svega par godina" da spasimo planet..?  

 

 

I što si htio reći ovim grafom? Da se ipak slažeš da temperatura raste? :)

Evo ti i graf gdje ćeš bolje uočiti promjene temperature.

Climate Change: Global Temperature | NOAA Climate.gov

15 godina
offline
Re: U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići p
HCMAA kaže...
Neće Zemlji biti ništa... U proteklih 4.5 milijardi bilo je i gorih situacija.

Dosadni ste s osuđivanjem ljudi... To tako mora biti... Sve je to prirodni proces

 Točno to.To su prirodni zemljini procesi koji se dešavaju "bezbroj" godina.

Prilagodi se ili umri.

Ide mi na K,jedino to kaj miljarderi pokušavaju zgrnut još više miljardi na temu klimatskih promjena.Treba iskoristit situaciju,jel?

16 godina
offline
U sljedećih 5 godina Zemlja bi mogla dostići prosj

Evo još jedan članak za retarde koji misle da se ništa posebno ne događa i koji sada imaju još jednu činjenicu za ignorirati. 

Gledam te!
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice