Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

poruka: 18
|
čitano: 11.342
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n".
16 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Zanima me koristite li Keks-Pay ili Settle ?

 

 

15 Keks
1 Settle
10 Keš
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi
Xidrus kaže...

Zanima me koristite li Keks-Pay ili Settle ?

 

 

 Revolut

15 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Keks pay je stvarno odlična aplikacija za instant slanje i primanje novca, i vrlo je jednostavna. Svaka čast autorima. Nije mi jasno kako tavo nešto može biti još uvijek besplatno? Pogotovo što nema ni naknade za transfer novca (bar nisam primijetio), što bi u banci sigurno morali platiti.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi
Kuv kaže...
Xidrus kaže...

Zanima me koristite li Keks-Pay ili Settle ?

 Revolut

 Ovo.

Od kad je postao popularan znam bar deset ljudi iz bliže obitelji i posla koji ga koriste.

Još nisam čuo nekog da je spomenuo Keks ili spomenuti Settle.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 11:34 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Revolut naravno, kao i svatko drugi. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Koristim Revolut i Keks pay, svaka aplikacija ima svojih prednosti, jedna ne isključuje drugu.

Npr. plaćanje parkinga Keks payom bez dodatnih naknada (sms plaćanje uvijek ima dodatnu naknadu), a dobra fora je što po lokaciji prepoznaje parking zonu.

Neki webshopovi imaju Keks pay što omogućuje brže plaćanje nego unosom kartice.

Prednost Revouta je svakako tečaj, tako da je najpovoljniji za plaćanje u inozemstvu (ili na inozenmnim web shopovima) i podizanje gotovine u inozemstvu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Koristim Revolut za sva online placanja.

Ako nesto ne mogu platiti Revolutom koristim Paypal spojen na Revolut.

Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

curve

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi
isključivo solarno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Kartice i eBanking. Do sad nisam imao potrebe za ovakvim nacinom placanja.

A i pitanje je transparentnosti i tko sve ima uvid u moje transakcije, te kome ih dijeli dalje.

 

Ako imam karticu sa sobom ili dovoljno kesa, onda ne moram ni krenut na put.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Za sada koristim keks ali ne bas puno jer trenutno malo online trgovina podrzava takav nacin placanja.

Sto se tice revulta i slicnih, nemam potrebu za time jer iznosi koje placam u inozemstvu (aliexpress, amazon itd) nisu veliki.

Nekako sam misljenja da bi Keks imao vise smisla kada bi se preko njega moglo placati s NFC-om.

Generalno, nije losa aplikacija.

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Vi ovdje govorite o plaćanju računa, a keks pay je smišljen prvenstveno kao aplikacija za "raskusuravanje", a naknadno se ubacuju ostale funkcionalnosti. 

Znači ja ti nešto kupim u trgovini, a ti mi prebaciš lovu putem Keks Pay-a. Lova mi trenutno sjeda na račun i nema nikakvih provizija

ni za onog koji šalje ni za onog koji prima. Ili u restoranu jedan plati cjelokupni račun, a ostali mu uplate svaki svoj dio.

Ja djeci uplaćujem na taj način lovu na račun, jer nemamo tekuće račune u istoj banci.

Jedino ne znam koliko dugo ovo može funkcionirati bez provizije :(

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi
Alan Ford kaže...

Vi ovdje govorite o plaćanju računa, a keks pay je smišljen prvenstveno kao aplikacija za "raskusuravanje", a naknadno se ubacuju ostale funkcionalnosti. 

Znači ja ti nešto kupim u trgovini, a ti mi prebaciš lovu putem Keks Pay-a. Lova mi trenutno sjeda na račun i nema nikakvih provizija

ni za onog koji šalje ni za onog koji prima. Ili u restoranu jedan plati cjelokupni račun, a ostali mu uplate svaki svoj dio.

Ja djeci uplaćujem na taj način lovu na račun, jer nemamo tekuće račune u istoj banci.

Jedino ne znam koliko dugo ovo može funkcionirati bez provizije :(

 Ne sjeda lova trenutni na racun s Keksom.

3 godine
neaktivan
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

#Alan Ford

 

Ne bi se slozio, aplikacija ide u smjeru "potpune" trgovine. Evo npr. Bazzar.hr omogucuje placanje keks payom. To je tek pocetak...

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 13:04 (Zero Waste).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Probao sam skoro sve što se nudi kod nas: Monese, Revolut, Curve, Keks, Settle i Izipay (lol).
Od svega navedenog nastavio sam koristiti Curve (za plaćanje) i Settle (za slanje novca).

Evo zašto.. Curve je super app s pripadajućim karticom koja omogućuje wallet svih kartica (master, visa) na jednom mjestu, a onda prilikom plaćanja - bilo na netu ili u trgovinama jednostavno prislonim mob (jer ima apple pay i google pay) i to je to - direktno mi skida s povezane kartice.. do 90 dana od inicijalnog terećenja jedne od mojih dodanih kartica mogu u hodu promijeniti karticu s koje će mi se skinuti novac.. A da ne govorim kolko mi je para ostalo u džepu dok sam nekoliko mjeseci živio vani - tečaj je najpovoljniji mogući. Pogotovo kad si u nekoj zemlji gdje nacionalna valuta nije euro, inače banke u tom slučaju deru dvostruku KARTIČNU konverziju koja je u startu skuplja od one obične. I sve to free, od izdavanja kartice, do plaćanja i podizanja gotovine (imaju neke limite jedino). Jedino tko gubi u cijeloj priči, koliko znam, su trgovci gdje plaćaš s Curveom, jer se Curve kartica na POS-u predstavlja kao poslovna kartica, zbog čega im kartični acquiereri mogu zaračunati veću proviziju na transakciju. I nedavno su bili zahvaćeni wirecardovim skandalom, gdje su u roku jednog dana ostali bez card providera.. Ono što je vjerojatno školski primjer izvrsne reakcije i još boljeg CS-a je da su to ishendlali u roku 48 sati, riješili providera i svakog korisnika pazili da bude zadovoljan. I sad sam se sjetio da sam nekoliko puta bio nasanjkan prilikom plaćanja, a u Curveu su promptno reagirali i odmah mi vratili novac, bez ikakvog pitanja. 

E a Settle.. usporedit ću ga s Keksom, najlakše je tako. Sviđa mi se jer nema nikakvih veza s bankama, imam daleko veće limite za slanje i primanje novca, novac je doslovno iste sekunde vidljiv na mom virtualnom settle računu i onda dalje s njim radim što hoću.. ili ga držim gore na tome ili si usmjerim na račun u banci, a mogu ga poslati dalje ili platiti pivu u bircu. Signup doslovno traži samo ime i broj mobitela, nema neko flashy sučelje, ali je sve tamo gdje treba biti. WYSIWYG rekli bi. Keks mi je predjetinjast i natrpan sa svim i svačim, a o reklamama da ne govorim.
Poslao sam novac već puno puta i mogu reći da je uvijek sve štimalo, za razliku od Keksa u kombinaciji s Diners karticom - što mi baš nema smisla. Ako se ne varam, još prošle godine uveli su mogućnost plaćanja u određenim kafićima i trgovinama preko QR kodova, mogu reći da solidno funkcionira- jedino što ih je kronično malo i moraš prilikom naručivanja naglasiti kako plaćaš. Onedavno imaju mogučnost pozivanja ljudi i pritom daju po 10 kuna objema stranama, nema dodatnih uvjeta kako kod Aircasha i Revoluta. Ako me nešto naživcira onda je to kad me netko namami s bonusom, a za njega moraš dodat karticu, pozvat 10 ljudi, napravit prvo plaćanje, napravit stoj na rukama i prekrižit se lijevom nogom...
Frend mi je bio blokiran i slanje preko Settlea se pokazalo dosta dobro za njega u toj situaciji, ima te neke cake koje nigdje neće pisati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 19:52 (CoDMk).
 
5 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzira n

Jel ova promo ponuda sa pozivanjem frendova gdje dobijes po 10kn valjana? S obzirom da ne volim bas karticu stavljat na svakakve aplikacije zanima me jel sigurno?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi

CoDMkpon 27.7.2020 19:51
Probao sam skoro sve što se nudi kod nas: Monese, Revolut, Curve, Keks, Settle i Izipay (lol).
Od svega navedenog nastavio sam koristiti Curve (za plaćanje) i Settle (za slanje novca).

Evo zašto.. Curve je super app s pripadajućim karticom koja omogućuje wallet svih kartica (master, visa) na jednom mjestu, a onda prilikom plaćanja - bilo na netu ili u trgovinama jednostavno prislonim mob (jer ima apple pay i google pay) i to je to - direktno mi skida s povezane kartice.. do 90 dana od inicijalnog terećenja jedne od mojih dodanih kartica mogu u hodu promijeniti karticu s koje će mi se skinuti novac.. A da ne govorim kolko mi je para ostalo u džepu dok sam nekoliko mjeseci živio vani - tečaj je najpovoljniji mogući. Pogotovo kad si u nekoj zemlji gdje nacionalna valuta nije euro, inače banke u tom slučaju deru dvostruku KARTIČNU konverziju koja je u startu skuplja od one obične. I sve to free, od izdavanja kartice, do plaćanja i podizanja gotovine (imaju neke limite jedino). Jedino tko gubi u cijeloj priči, koliko znam, su trgovci gdje plaćaš s Curveom, jer se Curve kartica na POS-u predstavlja kao poslovna kartica, zbog čega im kartični acquiereri mogu zaračunati veću proviziju na transakciju. I nedavno su bili zahvaćeni wirecardovim skandalom, gdje su u roku jednog dana ostali bez card providera.. Ono što je vjerojatno školski primjer izvrsne reakcije i još boljeg CS-a je da su to ishendlali u roku 48 sati, riješili providera i svakog korisnika pazili da bude zadovoljan. I sad sam se sjetio da sam nekoliko puta bio nasanjkan prilikom plaćanja, a u Curveu su promptno reagirali i odmah mi vratili novac, bez ikakvog pitanja.

E a Settle.. usporedit ću ga s Keksom, najlakše je tako. Sviđa mi se jer nema nikakvih veza s bankama, imam daleko veće limite za slanje i primanje novca, novac je doslovno iste sekunde vidljiv na mom virtualnom settle računu i onda dalje s njim radim što hoću.. ili ga držim gore na tome ili si usmjerim na račun u banci, a mogu ga poslati dalje ili platiti pivu u bircu. Signup doslovno traži samo ime i broj mobitela, nema neko flashy sučelje, ali je sve tamo gdje treba biti. WYSIWYG rekli bi. Keks mi je predjetinjast i natrpan sa svim i svačim, a o reklamama da ne govorim.
Poslao sam novac već puno puta i mogu reći da je uvijek sve štimalo, za razliku od Keksa u kombinaciji s Diners karticom - što mi baš nema smisla. Ako se ne varam, još prošle godine uveli su mogućnost plaćanja u određenim kafićima i trgovinama preko QR kodova, mogu reći da solidno funkcionira- jedino što ih je kronično malo i moraš prilikom naručivanja naglasiti kako plaćaš. Onedavno imaju mogučnost pozivanja ljudi i pritom daju po 10 kuna objema stranama, nema dodatnih uvjeta kako kod Aircasha i Revoluta. Ako me nešto naživcira onda je to kad me netko namami s bonusom, a za njega moraš dodat karticu, pozvat 10 ljudi, napravit prvo plaćanje, napravit stoj na rukama i prekrižit se lijevom nogom...
Frend mi je bio blokiran i slanje preko Settlea se pokazalo dosta dobro za njega u toj situaciji, ima te neke cake koje nigdje neće pisati.

CoDMk
Znate li da li je moguće vršiti transakcije paypal na kekspay i obrnuto?
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:36 (Hrabry).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Slanje i primanje novca bez naknade i bez obzi
CoDMk
Znate li da li je moguće vršiti transakcije paypal na kekspay i obrnuto?
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:29 (Hrabry).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice