Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

poruka: 7
|
čitano: 5.573
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani".
15 godina
online
Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

Na natječaje se prijavljuju "nepoznati ljudi" - znači, preporuka je da se zapošljavaju poznati - nije li to onda nepotizam?

 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

Ne nužno nepotizam, i kod nas se ljudi često zapošljavaju preko preporuke. Da netko kaže jel' ta osoba OK ili ne. A to čak i bez sjeverno-korejaca 😅. Zapravo kada razmislim... ovako "na blef" uglavnom studenti budu zaposleni, poslodavcima je ipak donekle sigurnije kada netko tko je već zaposlen može reći za nekog potencijalnog "on je normalan". Mada ti to ne garantira zaposlenje, ideš dalje normalno kroz proces testiranja. 
Pretpostavljam da su više na to mislili.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

 

Oglasavam posao, javili su mi se svi nepoznati. Hmmm

Da li da otkrijem hakere po adresi iz CV-a? Jer bilo koji "stručljak" s adresom Vijenac Najveceg Vodje 1, Pyongyang budi sumnju

Btw, demografski gledano, koliki je udio "hakera" u udjelu populacije? Jer Najbolja Korea ima 25 mil ljudi. Ako imaju tolike brojeve hakera da napadaju globalno, onda je to N. Korea Got Talent level.

Kakvi su im faxevi? Odakle crpe to silno IT znanje? Tko ih obrazuje? Certificira? Trebamo li se bolje ici obrazovati u Sj Koreu? Ima'l tamo Borasa i sl rodijaka? Ili je sve na znanje i rad.

Previse je boogie man-ova po medijima. Previse se dize larma oko fabriciranih pretnji. Vrlo Americki. Bas citam prije par minuta o predaji boraca iz Azovstal-a. Predali se nakon 80 dana u okruzenju. Gledam slike, svi prilicno solidne higijene i cistih uniformi.

 
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

to je stari trik: ako ti se za posao devinog lopera javi srednjoafrički crnac, koji je k tomu crvenokos, židov i homoseksualac, najvjerojatnije ti sprema neku spačku s radikalno islamističkih pozicija. odat će ga zulufi ispod pazuha. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 11:41 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kom
S ovim fijaskom od strane Rusije...niti jednoj drugoj(slaboj) državi neće pasti na pamet slične specijalne akcije...na kraju dana svi mi volimo pare...Rusija bude primjer za ostale.

S tim da sve te cirkus države su prepune korupcije i mita tako da ono...u kutijama za reaktivni oklop na tenku(Rusija) ako je vjerovati Ukrajincima bile prazne kutije od jaja.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kom
To je zato jer su jaja pojeli
12 godina
offline
Sjevernokorejski hakeri "traže posao" u IT kompani

Zar ne mogu jednostavno  nastaviti raditi od kuce kao do sada?

vicious
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice