Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

poruka: 89
|
čitano: 22.438
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od".
5 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
@ tajo1960

Nalupetao svi svašta.
A najjači ste mi vi pozivatelji admina čim vam tema ne ide u prilog.

I još jednom: uvijek i svuda su brojevi / tehnički podatci ono što je važno osim u audiofilstvu (i religiji). Je, da, uho je najfiniji mjerni instrument. Aha, osobito ako je sluh super razvijen i ako na njega otpada polovica procesorske snage mozga (kao što je to slučaj s vidom).

I, da, za ovakva sranja manje krivim neznalice (u ovom slučaju audiofule), a više novinare i časopise koji takve gluposti pišu i time im daju na važnosti. Bugovci, stid vas bilo!

P.S. Kaže se kurac, a ne quratz ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Dead kaže...

 Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

 

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
minarelli kaže...
Dead kaže...

 Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

 

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

 A kako tek kupuju voće i povrće? Ja razliku u kvaliteti slike na TV-ima vidim, razliku u zvuku ispravnih DAC-ova ne čujem. Evo možemo ti i ja testirati jedan drugoga. Ti donesi jeftin TV a ja ću jeftini DAC. Ko više puta prepozna svoj uređaj kući nosi sve.

11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

 Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

 

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

 A kako tek kupuju voće i povrće? Ja razliku u kvaliteti slike na TV-ima vidim, razliku u zvuku ispravnih DAC-ova ne čujem. Evo možemo ti i ja testirati jedan drugoga. Ti donesi jeftin TV a ja ću jeftini DAC. Ko više puta prepozna svoj uređaj kući nosi sve.

 

Da, mogli bi od prodavača počet tražit dokaze da je kiseli krastavac kisel

 

Nisam tip koji bi se nadjebavao s takvim stvarima, rekao sam da nisam dužam nikome nikaj dokazivat isto kak ni meni nitko nije dužan polagat bilokakve račune niti to tražim od ikoga

15 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
minarelli kaže...
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

 Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

 

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

 A kako tek kupuju voće i povrće? Ja razliku u kvaliteti slike na TV-ima vidim, razliku u zvuku ispravnih DAC-ova ne čujem. Evo možemo ti i ja testirati jedan drugoga. Ti donesi jeftin TV a ja ću jeftini DAC. Ko više puta prepozna svoj uređaj kući nosi sve.

 

Da, mogli bi od prodavača počet tražit dokaze da je kiseli krastavac kisel

 

Nisam tip koji bi se nadjebavao s takvim stvarima, rekao sam da nisam dužam nikome nikaj dokazivat isto kak ni meni nitko nije dužan polagat bilokakve račune niti to tražim od ikoga

 Da jasno , svi ste isti , cisti dokaz kad vas (samoprozvane audiofile) netko stavi pred gotov čin da svoje tvrdnje dokazete onda podvijenog repa bježanje kao "sta ja imam nekom polagat račune" a zadnji racun od skupog kabla se svima morao prezentirati. Dvolicnost?

Glavno da se iza ekrana može trabunjat gluposti bez imalo pokrica i onda se ljutite kad vas netko nazove šarlatanima i vase izjave ismijava.

Moja auto je brzi ot tvog na ali necemo se trkati, sta ja tebi to imam dokazivat kad je iza ekrana tako. Zivite u zabludi a to i sami znate zato se šepurite kad vam netko servira istinu jer boli.

Imam 3 slova sa vas ; ABX 

11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z

Btw nisam audiofil, ne spadam tu skupinu

11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z

Ma, jadnici liječe svoje frustracije preko interneta, ne isplati se s takvima uopće raspravljat ni zamarat

 
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Baš ste jadni kad vas se stisne. Najobičniji egotriperi maloga qurtza ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

A da se prebacite na neki informativni portal?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

Po meni je stvar jednostavna...
ako ti se sviđa zvuk koji proizvodi ta oprema onda je to to, kaj ce ti brojke i znanosti.


Izbora ima kolko hoces i svatko moze kupit ono sto zeli. Dal ce netko potrosit 100000kn to je njegova stvar

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Meni se čini da ti svakoga ko ima drukčije mišljenje od tebe smatraš retardom.
Nije stvar u tome što se nekome sviđa i koliko je to platio nego što isti taj kasnije ne razlikuje taj uređaj od 10, 100 pa i 1000 puta jeftinijeg. Koliko god sam testova popratio rezultat je skoro uvijek isti.
A ako čovjek ne razlikuje zvuk nekog uređaja koji je smisao davanja brda novca za njega?
Pod parolom "sa svojim novcem mogu raditi što hoću" možeš ga dati i nigerijskom princu ali nemoj se ljutiti kad ti netko kaže da je to glupo.
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
BlueMax kaže...
Meni se čini da ti svakoga ko ima drukčije mišljenje od tebe smatraš retardom.
Nije stvar u tome što se nekome sviđa i koliko je to platio nego što isti taj kasnije ne razlikuje taj uređaj od 10, 100 pa i 1000 puta jeftinijeg. Koliko god sam testova popratio rezultat je skoro uvijek isti.
A ako čovjek ne razlikuje zvuk nekog uređaja koji je smisao davanja brda novca za njega?
Pod parolom "sa svojim novcem mogu raditi što hoću" možeš ga dati i nigerijskom princu ali nemoj se ljutiti kad ti netko kaže da je to glupo.

 Dobro, a što je sa situacijom kad kupiš uređaj, nisi zadovoljan sa zvukom, pa kupiš drugi i taj drugi ima bolji zvuk, sad si zadovoljan.

 

Jesu li to isto uređaji koji isto zvuče ili ima neke razlike u zvuku? Možda je sve u mojoj glavi? Što ako sam ja na ABX testu testirao par uređaja i odabrao onaj koji meni bolje zvuči, nikad niste čuli da je to netko napravio?

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
tajo1960 kaže...

Vidim da opet postoji potreba objašnjavati i dokazivati nekome nešto, iz audio područja.

Imam doma i koristim 4 različite vrste DAC-a (čak 5) i svi, ponavljam velikim slovima, sa razmakom - S V I, sva 4 (čak i 5, s tim što peti, mali i ne koristim redovito) zvuče RAZLIČITO (spojeni kroz razne uređaje na ISTO pojačalo).

Treba li pametnom, normalnom stvorenju više? Mislim da ne.

Razlika se ČUJE, a ovo sada znam da će opet polučiti pogrdne psotove "zlatouhi", "vi posebni" itd, ali... zabole me više neki organ za to.

 

To što netko potroši XXX novaca na nešto - pa koga je to ovdje nasušna briga? Netko kupi Mercedes 500... pa bune li se oni sa Golfom 4 na to? Čini se ne, nigdje nitko... do li retrda ovdje koji će mercedesovom vozaču na svaki način pokušati "objasniti" da je glup što je to kupio, jer i tako se u svima isto voziš 90/sat.

 

Ali, uopće pisati više ovakve postov je bedasto... tema je Simaudio... hajdemo pisati nešto konstruktivno o tome, a ne trošiti tipkovnice na likove poput... prepoznaju se oni, uvjeren sam :-)

 

 

Ma sad će ti oni pojasnit da su to u tebe DAC-equilizeri, pa zato zvuče drugačije.    

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Dead kaže...

 Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

 Jbt. ali ti nisi glazbenik, ti si samo kupia par audio komponenti.

To o čemu vi raspravljate je samo medij kojim se glazba prenosi do konzumenta, isto tako možemo raspravljat o kvaliteti uveza neke knjige, platna ili boje, fotoaparata ili samih namirnica i to su sve kategorije koje se daju objektivo izmjerit.

A i dalo bi se raspravljat ko ima više poštovanja prema glazbenicima, moje pojačalo definitivno ništa ne svira...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
tajo1960 kaže... 

Sta si se opet uspuhao, problemi sa zivcima? Pokusaj vrijeđanja?, pateticno. Vec sam ti rekao da nemam s tobom sta raspravljat, svaka rasprava je suvisla, dovoljno sam se nacito tvojih postova da zakljucim s kim imam posla. Ps. Ne spominji moje ime uzalud a td ces dobivat redovito kad naletim na tvoje preseravanje. Bit cu fim pa ti necu reci sta ti to cujes svojim zlatnim usima od preko 60 banki.. znaci stavi me na ignore u ustedi to malo zivaca sto ti je preostalo.

Opet si me podsjetio zasto mi se gade ti kvazi audiofili.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 9:36 (bik).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Ok, vidim nisi mogao spavat, cekao moj odgovor cijelu noc?
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Dead kaže...

 Zar moraš bit oficijelno glazbenik, slikar, fotograf, književnik, kuhar pa da tek onda možeš emocionalno doživjeti glazbu, sliku, fotografiju, literarno djelo, hranu?

 A vidi, možda netko voli slušat brojeve, a ne emocionalno doživljavat umjetnost... Ja volim slušat dobru muziku na kvalitetnom sustavu, al nismo svi isti. Očito ima ljudi koji će samo gledat što piše na papiru i po specifikacijama će kupovat, bez da ikad poslušaju prije kupnje.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

Ovo je najbolja tema na forumu.

 

Nadam se da cete se barem do srijede svadjat, neda mi se radit.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
wyks kaže...

Ovo je najbolja tema na forumu.

 

Nadam se da cete se barem do srijede svadjat, neda mi se radit.

 Pa tema je super pogođena, lijepo piše u naslovu: POJAČALO ZA SLUŠALICE ZA ODABRANE. Očito nije namjenjeno za svakoga, pa ne znam šta su se pojedinci napizdili i tu blate uređaj, samo radi cijene i radi ničeg drugog. Očito to nije namjenjeno za njih. Namjenjeno je za odabrane. Tko ga odabere, njegovo je.

 

Live long and prosper.
10 godina
online
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Dead kaže...
om-prat kaže...

 Zar moraš bit oficijelno glazbenik, slikar, fotograf, književnik, kuhar pa da tek onda možeš emocionalno doživjeti glazbu, sliku, fotografiju, literarno djelo, hranu?

 Ne, problem je u tvojoj usporedbi. DAC i pojačala nemaju veze s emocionalnim doživljajem glazbe. Evo kolega pita koliko nas kupujemo TV po mjerenjima, a ja bi reka manje više svi. Još najbolje da ih idem gledat u dućan pod neonom u shop modu.

Na RTingsu nema subjektivnih dojmova o panelu u recenzijama.

 

 

Mogu ja protu pitanjem koliko će vas kupit ili je kupilo T2 prijemnik skuplji od 300 kn za TV ili koliko vas je kupovalo Loewe ili B&O umisto Lg ili Sony televizija?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
om-prat kaže...

 Ne, problem je u tvojoj usporedbi. DAC i pojačala nemaju veze s emocionalnim doživljajem glazbe. Evo kolega pita koliko nas kupujemo TV po mjerenjima, a ja bi reka manje više svi. Još najbolje da ih idem gledat u dućan pod neonom u shop modu.

Na RTingsu nema subjektivnih dojmova o panelu u recenzijama.

 

 

Mogu ja protu pitanjem koliko će vas kupit ili je kupilo T2 prijemnik skuplji od 300 kn za TV ili koliko vas je kupovalo Loewe ili B&O umisto Lg ili Sony televizija?

Itekako imaju. Ja se uvijek naježim i često protrnem kad je prava muzika i kad je to na dobrom sustavu. Jer me kvalitetna muzika dira u srce, a dobar zvuk taj osjećaj samo pojača. 

 

 

Ja odem u veliki shoping centar di ima puno modela televizija i onda iz daljine fino možeš primjetit razlike u boji, ne primjer. Kad po specifikacijama i toj slici koju vidim na izloženom primjerku zaključim da bi tu televiziju kupio, onda izvadim svoj USB iz džepa i pitam da mi pusti to što imam, da vidim šta kupujem. Pa nije valjda netko toliki glupan da kupuje TV samo po tome šta piše na papiru, bez da isproba kako to izgleda u stvarnosti? Kako vas je lako navuč na brojeve i marketing, pa to je čudo jedno. I onda se vi ovakvi smijete "nama audiofilima" koji kupujemo skupe stvari, a mi svi uvijek prvo dobro poslušamo ono što kupujemo. Baš se pitam tko ovdje pada na marketnig, a tko zapravo ispoba uređaj prije kupovine i što je pametnije od to dvoje.

 

Zašto bi kupovao Loewe, ako je unutra LG panel, a Loewe samo radi imena košta duplo? B&O je poznato da samo idu na dizajn, nema to nikakv poseban zvuk ni sliku. Bar ne zadnjih 40 godina... Imaju posebnu cijenu zato.

 

Hahahahahahahaha...

 

Neka ste vi meni svi pametni ovde, aj pozdrav.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 14:29 (Filox).
10 godina
online
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Filox kaže...
om-prat kaže...

 

Itekako imaju. Ja se uvijek naježim i često protrnem kad je prava muzika i kad je to na dobrom sustavu. Jer me kvalitetna muzika dira u srce, a dobar zvuk taj osjećaj samo pojača. 

 

 

Ja odem u veliki shoping centar di ima puno modela televizija i onda iz daljine fino možeš primjetit razlike u boji, ne primjer. Kad po specifikacijama i toj slici koju vidim na izloženom primjerku zaključim da bi tu televiziju kupio, onda izvadim svoj USB iz džepa i pitam da mi pusti to što imam, da vidim šta kupujem. Pa nije valjda netko toliki glupan da kupuje TV samo po tome šta piše na papiru, bez da isproba kako to izgleda u stvarnosti? Kako vas je lako navuč na brojeve i marketing, pa to je čudo jedno. I onda se vi ovakvi smijete "nama audiofilima" koji kupujemo skupe stvari, a mi svi uvijek prvo dobro poslušamo ono što kupujemo. Baš se pitam tko ovdje pada na marketnig, a tko zapravo ispoba uređaj prije kupovine i što je pametnije od to dvoje.

 

Zašto bi kupovao Loewe, ako je unutra LG panel, a Loewe samo radi imena košta duplo? B&O je poznato da samo idu na dizajn, nema to nikakv poseban zvuk ni sliku. Bar ne zadnjih 40 godina... Imaju posebnu cijenu zato.

 

Hahahahahahahaha...

 

Neka ste vi meni svi pametni ovde, aj pozdrav.

 Šta ti tvoj usb pomaže ako tv nije kalibriran, vidit ćeš k.... a ne kakve su boje u shoping centru, većina ih je presaturirano jer su u shop modu i pod lošom rasvjetom. Evo gluglaj B9 pa vidi koja je razlika prije i posli kalibracije.

Niko ne gleda specifikacije i marketing nego recenzije panela koje se temelje na mjerenjima,a ne na subjektivnim dojmovima. Uvik ima 14 dana za vratit ako mi se ne sviđa.

 

Kako DAC nije samo čip tako možemo reć i da televizija nije samo panel. Normalna stvar da nećeš dat toliko para, isto ka šta ćeš kupit neki Strong u chipoteke za T2 prijamnik za 200 kn šta bi bilo usporedivo s DAC-om. 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

Uf to bogca što je skupo ovo, kupio sam si ja rađe prije koju godinu FiiO E10K sa Beyerom DT990 (32 Ohm). 

Uzeo i FiiO Q1mk2 (zapravo K3 samo što ima i bateriju...amp/dac su identični).

Tutnem sluške u jedan, pa tutnem u drugi. Na oba ostavim upaljen bass boost jer su DT990 otvorene pa iz njih ako curi sve ispod 50Hz.

I mislim si ok, ista firma, ista cjenovna kategorija, nije ni čudo kaj ne čujem ikakvu razliku. Slušal sam na njima još neke Sennove i FiiOve in eare u cijeni tak, 100€ i također zvučale ok na jednom i drugom, zaista nisam mogao primjetit razliku iako sam doslovno prebacivao sluške iz jednog u drugi na istoj pjesmi. 

 

Kupim prije koji mjesec FiiOve sluške FH7 i idem ih slušat na E10K. Čim sam ga upalio(low gain)čuo sam pozadinski šum, više kao nekakvo brujanje. Mislim si ja hmpf, ajd nema veze, idem uključit bass boost. Učinim to i brujanje postane duplo glasnije, do te mjere da se nije više čulo sam u standbyu, već i tokom lakših dijelova pjesama. Čime oću reć da je meni sad E10K, bar za te sluške - škart.

Skužio isto da vokali zvuče udaljenije, a gitare tanje i manje "grizu" nego na Q1mk2.  Q1mk2 je potpuno tih na low i high gainu, sa il bez bass boosta i znatno dinamičniji, svi su instrumenti bliži, a ujedno bolje separirani.

Njega sam pak usporedio sa BTR3k koji je veličine USB sticka i imam dojam da je dok je spojen na komp još življeg i debljeg zvuka, a on je najeftiniji od svih spomenutih te po specsima daleko najslabiji.

 

Eo čisto neko moje malo iskustvo sa uređajima koji rade istu stvar, vrlo su slične cijene i od istog proizvođaća, a daju drugačiji zvuk.

 
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
MewCore kaže...

 

Eo čisto neko moje malo iskustvo sa uređajima koji rade istu stvar, vrlo su slične cijene i od istog proizvođaća, a daju drugačiji zvuk.

 Ma to si ti sve umislio u svojoj glavi, svi DACovi i pojačala zvuče isto.

 

Ne, ne, još bolje, to su ti sve equilizeri, ti kupuješ equilizere.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
tajo1960 kaže...
Filox kaže...

 Ma to si ti sve umislio u svojoj glavi, svi DACovi i pojačala zvuče isto.

Ne, ne, još bolje, to su ti sve equilizeri, ti kupuješ equilizere.

 

Filox, daj još će te čovjek ozbiljno shvatiti... 😬😎

 Ajme e, dobro kažeš.

 

*SARKAZAM!!

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
11 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Kolega MewCore je sigurno svojim postom dospio na "crnu listu". 

 😱 Heretik... čuje razliku... 😂

 

I nije dokazao 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Audiofilska saga / (sleš) / tlapnja se nastavlja. Dijele se iskustva. Prepričavaju se zgode. Utvrđuje se gradivo (mjerenja nisu važna, pače, glupa su). Uspoređuje se neusporedivo (auti, televizori, satovi, jahte, kurci, palci ...). Ubacuju se šale i pošalice.
Ma, ono, ludilo na najjače.


Teško je biti dio (te) zajednice. A bio sam. I bio sam dugo. I pri tome spizdio novaca koliko mnogi od vas mogu samo sanjati.
I sad imam (pre)skupi i (pre)cijenjeni setap - drag mi je, skup je i baš mi je gušt pokazati pišu kad mi kakav (audiofilski) namjernik naleti...da mu, onako prepotentno, preko kurca i heretički, mogu reći kako je sve to (isti) kurac i kako je cijeli sistem bezvezan. I da mi jedino zvučnici zaista vrijede - iako su i oni najmanje dvostruko skuplji no što bi trebali koštati (danak audiofulskom haj-end preseravanju).

Riječ ne bih rekao da proizvođači (pa onda i dileri te potplačeni novinari) ne tvrde to što tvrde - a tvrde da skupe (i naročito skuplje) komponente sviraju bolje. Pa jebovasbogblesavi, jel Philip Phatek negdje (igdje!) tvrdi da pokazuje točnije vrijeme od Casio satova? Tvrdi li igdje Bentley da ide brže od, štajaznam, beemvea ili mercedesa ili Clia sport?! Tvrde li igdje B and O ili Loewe (pokoj im duši) da imaju bolju sliku od ElĐija i njihovog na-svim-televizorima-istog OLED panela?!? Dobro, hajd ovo zadnje serem (jer su, naime, tvrdili), ali shvatili ste poantu, ne!?

Ajd sad zdravo. I samo nastavite u revijalnom tonu.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 21:25 (Antiseptik).
Moj PC  
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z

Dost intenzivno idem po koncertima (ko fotograf pa sam odma do zvucnika, furam cepice al nekad nisam i eto...postoje posljedice) i poprilicno sam siguran da mi je sluh za nekog mojih godina (34) očajan.

Trebam spustit lijevi kanal na 85% u odnos na desni da mi zvuči ujednačeno i ne čujem baš ništ iznad 15.5kHz. Po noći si pustim zvuk kišu jer imam lagani tinitus.

Usprkos tome mogu primjetit kad signal nije čist i opčenitu promjenu tonaliteta i ak mogu ja vjerujem da može apsolutno svatko.

Fenomenalno je ne dovest se u situaciju da se to primjeti, ili još bolje ak netko primjeti i da ga nije briga jer će bit sretan, i ostat će mu više keša u đepu.

 

Večina ljudi misli da trebaš bit baš apsolutni tenkre da daš više od 50€ za in ear slušalice.

Ma zašto dat i tolko ak ih dobiješ sa mobitelom? Svake dvije godine sam do sad davao ne 50€, već 100€. I bio sam siguran da moraš bit elitističko đubre da daš više od toga, tj da za više keša dobiješ možda brand, malo glađe i ugodnije visoke tonove i nešto intenzivnije niže. Probao na istom mjestu in eare za 70€ FH1s, 250€ FA7, 500€ FH7, 700€ Campfire Lyra II, 1200 € Campfire Vega. I moje uši su mi rekle da moram iskeširat 500€ za FH7 il neću više htjet slušat muziku, eto :D

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice