Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

poruka: 22
|
čitano: 7.506
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink".
15 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

Znači nema ulogiravanja ako smo na hladnome u rukavicama, zamagljene naočale jer smo ušli u topli prostor, ili nam netko napukne/ogrebe/zamaže stakalce kamere mobitela i više nas ne prepozna.

Netko ukrade mob, odreže ti prst i može gdje hoće, uključivo po tvoje novce!

Idi i radi nešto korisno!
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Keso kaže...

Znači nema ulogiravanja ako smo na hladnome u rukavicama, zamagljene naočale jer smo ušli u topli prostor, ili nam netko napukne/ogrebe/zamaže stakalce kamere mobitela i više nas ne prepozna.

Netko ukrade mob, odreže ti prst i može gdje hoće, uključivo po tvoje novce!

 

Baš me zanima kako se sada ulogiraš korisničkim imenom i lozinkom, dok si na hladnome u rukavicama i kad su ti zamagljene naočale. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo

Pritiskom tipke preko offline pwd managera koji ne ovis ni o kojem serveru.

Idi i radi nešto korisno!
14 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

Sadašnji način mi je dobar: prepoznavanje lica (na iOS-u). Rijetko se dogodi da me ne prepozna. (Budući da jako sličim na Brad Pitta, nekad zna prepoznati njegovu njušku sa slike.) Po meni ne može jednostavnije od lica. Ne sjećam se kad sam zadnji put morao upisati zaporku. Čak je se i ne sjećam, koliko je to rijetko.

 

Inače, 1Pass je sjajan softver, koristim ga godinama. Zamjeram im način monetizacije s mjesečnom pretplatom - mislim da je preskupo. Sva sreća da sam aplikaciju kupio u vrijeme kad su njihove usluge bile uz jednokratno plaćanje i kad nije bilo tog mjesečnog pljačkanja. Mislim da sam platio između 10 i 15 dolara ili ojra, što već, ali nažalost ne mogu prežaliti što nisam kupio jači model koji mi daje više featurea.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo

https://www.xda-developers.com/lastpass-customer-data-passwords-vaults-stolen/

super su te stvari za glupe... spremanje passworda kod nekog na server.. i još platit za to... genijalno

 

valjda još jedino što u životu pamtim su passwordi, njih 20ak i iz moje glave ne idu ni na papir ni nigdje dalje, mijenjam redovito

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 22:33 (digitall).
Moj PC  
2 7 hvala 0
13 godina
online
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
digitall kaže...

https://www.xda-developers.com/lastpass-customer-data-passwords-vaults-stolen/

super su te stvari za glupe... spremanje passworda kod nekog na server.. i još platit za to... genijalno

 

valjda još jedino što u životu pamtim su passwordi, njih 20ak i iz moje glave ne idu ni na papir ni nigdje dalje, mijenjam redovito

LastPass mogu hakirati, ali 1Password ne, tako da nema brige (nedavno su baš i objavili članak o tome) 

 

ako uspiješ zapamtiti 20ak ovakvih (ili kompliciranijih) passworda, svaka ti čast.. 8!tFQVCmXJK8Fy@zZX8qTzhh!_y9.Zcu

14 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
digitall kaže...

https://www.xda-developers.com/lastpass-customer-data-passwords-vaults-stolen/

super su te stvari za glupe... spremanje passworda kod nekog na server.. i još platit za to... genijalno

 

valjda još jedino što u životu pamtim su passwordi, njih 20ak i iz moje glave ne idu ni na papir ni nigdje dalje, mijenjam redovito

 Ti pamtiš 20 pass. Ja imam 200 stranica i na svakoj drugačiji pass. Kako da to pamtim? Al naravno ovakvi servisi su za glupe, bravo majstore.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
9 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

da, dobri su, za glupe i lijene, dok se ne pokaže drugačije. i za onaj su pisali da je sve super neprobojno i sl. fore.

danas je "sigurno", al sutra je novi dan, kvantna računala, ai, itd.

 

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Meni su svi ti servisi bili malo komplicirani..no isprobao sam ih dosta.
Na kraju..pošto mi je microsoft primarna platforma, od clouda, browsera, maila... sve je u MS autentifikatoru..koji mi btw generira sve nove lozinke.

Stari se..ne da mi se pamtit ili skrivat po papirićima. Ovaj sve synca i logira me.
A pošto se radi o gigantu..sigurno će sa svojim rješenjima pratit trendove.
Povjerenje..paranoja i sl.. sve dok mbanking nudi autentifikaciju svake trandakcije..miran sam.
Jedino prolazi kombinacija kliješta za vinovu lozu i kažiprst.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozinke

 

S vanjskim poslužiteljima više se neće razmjenjivati lozinke (passwords), već ključevi (passkey),

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

Ma nije drek nego se neko posro.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
digitall kaže...

https://www.xda-developers.com/lastpass-customer-data-passwords-vaults-stolen/

super su te stvari za glupe... spremanje passworda kod nekog na server.. i još platit za to... genijalno

 

valjda još jedino što u životu pamtim su passwordi, njih 20ak i iz moje glave ne idu ni na papir ni nigdje dalje, mijenjam redovito

 

Dobro, to je za basic usere.

Ljudi ili pamte ili pisu, ovi staroga kova. Prosle godine sam bio u SAD-u i na jednom sastanku sam se sreo s jednom CEO, koja je iskakala od svih nas "digitalaca" s iPadima, X1 Lenovima itd. Imali smo radni dorucak, i zena je udarala samo u rokovnik, jedina.

Nakon tog radnog dijela dorucka nasao sam shodnim pitati kako to da se uhvatila teftera i pise manualno, na sto sam dobio vrlo direktan odgovor. "Kljucne stvari ne digitaliziram". Pri tome je imala vrlo ozbiljno lice. Pretpostavljam da ima neko iskustvo iza toga, neka losa prica, ali nisam drilao dalje.

15 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

Tko pamti lozinke, ima istu (ili svega par njih, često sličnih) lozinku za sve servise. Probiješ najslabije čuvani servis i imaš slobodan ulaz u sve njegove servise.

Zato se koriste pwd manageri, offline po mogućnosti.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Keso kaže...

Tko pamti lozinke, ima istu (ili svega par njih, često sličnih) lozinku za sve servise. Probiješ najslabije čuvani servis i imaš slobodan ulaz u sve njegove servise.

Zato se koriste pwd manageri, offline po mogućnosti.

 netko da, netko ne.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 12:32 (digitall).
15 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo

Želiš reći da pamtiš 20 potpuno različitih lozinki?

Ako mi sliš na:

ImeMojeMačke1

ImeMojeMačke2

...

ImeMojeMačke20

- to se ne računa jer nije bitno različito.

 

Idi i radi nešto korisno!
9 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Keso kaže...

Želiš reći da pamtiš 20 potpuno različitih lozinki?

Ako mi sliš na:

ImeMojeMačke1

ImeMojeMačke2

...

ImeMojeMačke20

- to se ne računa jer nije bitno različito.

 

 jel to kao nešto wow zapamtiti 20 različitih lozinki? lol

na šta je današnji svijet spao...

 

jedna od njih je npr. pusikuracglupimajmunee.

sve su takve dubokoumne i lako pamtljive, sto je tu wow?

6 godina
offline
Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lozink

sto imate toliko bitno na 50 razlicitih sajtova da svaka mora imat jedinstvenu hc lozinku?

 

 

 
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
registracija kaže...

sto imate toliko bitno na 50 razlicitih sajtova da svaka mora imat jedinstvenu hc lozinku?

 

 

 

Pa zato da kad ti netko hakira jedan site da ne može hakirati i 50 ostalih. Neznam šta je tu nerazumljivo.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Postoji nešto što se zove 2FA.
Za bitne stvari imam svoju top tier lozinku i 2FA.
Za manje bitne stvaei imam lozinku manjeg tiera i eventualno imam 2FA.
Svi računi vode do maila i/ili mobitela koji je zaštićen 2FA i top tier lozinkom ili otiskom prsta(mobitel).

I ne može mi nitko ništa.
9 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
silvio3105 kaže...
Postoji nešto što se zove 2FA.
Za bitne stvari imam svoju top tier lozinku i 2FA.
Za manje bitne stvaei imam lozinku manjeg tiera i eventualno imam 2FA.
Svi računi vode do maila i/ili mobitela koji je zaštićen 2FA i top tier lozinkom ili otiskom prsta(mobitel).

I ne može mi nitko ništa.

 točno to, sve bitno mi je pod 2fa, jer je to jedino logično.

ako neki site nema tu opciju, onda ga ni ne koristim ili mi je totalno nebitno hoće li netko ukrast lozinku...

6 godina
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
BinaryJesus kaže...
registracija kaže...

sto imate toliko bitno na 50 razlicitih sajtova da svaka mora imat jedinstvenu hc lozinku?

 

 

 

Pa zato da kad ti netko hakira jedan site da ne može hakirati i 50 ostalih. Neznam šta je tu nerazumljivo.

 

za 2 3 bitne stvari imas slozenu lozinku za ostale pizdarije mos imat redom sve sex123 who cares

 

 

 

manje holivudskih hakerskih filmova i gledanja zena po fb koje ostave negdje sifru pa vriste da su hakirane i nema panike

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 18:34 (registracija).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Servis za čuvanje lozinki 1Password napušta lo
Sad treba ić "ne može nam nitko ništa, jači smo od 1Passwordaaa!!!"
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice