Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje od oč

poruka: 42
|
čitano: 10.572
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje od oč".
16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Isprika ipak je 45w, neznam zasto sam mislio da je 65w.
4 godine
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Zaporožac kaže...
slitinabakra kaže...
edit: btw 

Stability 59% 88%

Graphics test 39 FPS 54 FPS

 

U korist snapdragona, toliko o tom poluproizvodu od exynosa (preuzeto iz tvog izvora)

 Čitaš ono što ti paše, ne čitaš drugo jer ne znaš Engleski.;

 

*Pros of Samsung Exynos 2200
  • -Higher GPU frequency (~59%)  (pazi, viša GPU frekvencija, a slabiji rezultati u igrama, dolje ti je objašnjeno)

GPU Samsung Xclipse 920 je po svemu bolji od Adrena 730 na Snapdragonu i tu ne pomaže Snapdragon, već bolja optimizacija igara za Snapdragon.

*Pros of Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
  • Developers optimize games for Snapdragon processors more often than for Exynos
  • -7% higher CPU clock speed (3000 vs 2800 MHz)
  • -Shows better (up to 10%) AnTuTu 9 score – 1033K vs 940K

 

Exynos 2000 arhitektura

 

1x 2.8 GHz – Cortex-X2
3x 2.52 GHz – Cortex-A710
4x 1.82 GHz – Cortex-A510

 

 

Snapdragon1 arhitektura

 

1x 3 GHz – Cortex-X2
3x 2.5 GHz – Cortex-A710
4x 1.8 GHz – Cortex-A510

 

Kad gledaš arhitekturu ta dva procesora tu su neđe, no Snapdragon jest nešto bolje napravljen, ali, korisniku to ništa ne znači jer dobije s Exynosom jeftiniji mobitel, a nema igre koja" zapinje", ako ćemo baš o igrama.

Igram inače križaljku na mobitelu, i kad sam slobodan Gardenscapes, jer mi mobitel ne služi za igranje ozbiljnih igara.

 

Sljedeći Galaxy S23 ide na Snapdragon 2 pa ćeš vidjeti što je Flagship cijena.

Dostići će cijenom i Iphone 14 PRO.

 

I "veliki" IPhone 14 se hvali s "cjelodnevnim" trajanjem baterije, vauuuuuu... a Xiaomi 12 PRO isto ima duuugotrajajuću bateriju od 4600Mah, moš misliti, curi kao i svaka s jakim procesorom, a nije ni vodootporan ?!, Molim ? Taj kineski Flagship nema ni jedan jedini najjeftiniji IP certifikat ??? 

 

Nemoguće...

 

 

Stvarno mislis da je cijena manja jer je Exynos? Pajdo placas istu cijenu kao i snapdragon verziju, cak i skuplje jer je u USD $1299.99 a kod nas 1.393,46 €

Kako je to jeftinije? Samo pravdaj i dalje cijenu i Samsung

13 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
MasterOfDisaster kaže...
Zaporožac kaže...

Jave se oni koji imaju problem, ne javi se većina koja nema problem.

 

Tri puta sam napomenuo na toj temi da nas je šestero krajem kolovoza dobilo službene S22+ i nitko od nas nema nikakve probleme.

Tko se je javio od tih ljudi ?

 

Nitko, jer te osobe nisu ni članovi foruma, niti ih forum zanima.

Ja sam dva*tri puta iznio moja i pozitivna iskustva mojih kolega čisto radi korektnosti, da ne ispadne da je ta serija telefona "smeće", "krš od mobitela" i slično, što su pojedinci izjavljivali.

 

Primjer;

Na temama o windowima 11 su najglasniji oni koji imaju "problem" s tim windowsima, mi koji nemamo, a u većini smo, se ne javljamo.

Govorim o izraženim problemima na S22 Ultra ne na S22+. I ne samo na bug forumu nego općenito na forumima. Znam da je većini ok, ali pozamašan broj korisnika javlja probleme baš na S22 Ultra. Koliko mi se čini da je S22+ najbolji izbor kod S22 serije općenito, jer S22 ima katastrofa bateriju, a S22 Ultra hrpu glitch-eva.

 Slazem se sa navedenim. U firmi imam par kolega sa S22+ i nikakvih zamjerki nema.

 

Dok sa Ultrama konzistentni problemi na 7 uređaja.

 

E i da, skoro sam uzeo 45w punjac, ali ako se nije nista promjenilo razlika je ispod 10 minuta u odnosu na 25w. 25w kosta 150kn, 45w kosta 350kn.

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 16:11 (Vapor).
2 godine
offline
Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje od oč

Da, problema ima sa svim markama telefona u svim serijama..

 

1. https://tecnuevo.com/xiaomi-12-pro-problems-and-how-to-solve-them/

2. https://tecnuevo.com/huawei-p50-pro-problems-and-how-to-solve-them/

3. https://tecnuevo.com/samsung-galaxy-s22-ultra-problems-and-how-to-solve-them/

4. https://www.gottabemobile.com/iphone-14-problems/

 

Treba li još linkova za druge modele, pun ih je web, što ne znači da ih ima većina ?

 

Za kvalitetno čišćenje cahea s mobitela najbolja apk je 1 Tap Cleaner (free), koja temeljito čisti cashe, i tim savjetom sam pomogao mnogima.

Ta apk. čisti temeljito teelfonske aplikacije, ima hrpu mogućnosti, no za neiskusne je najbolje čistiti po default postavkama...

Čišćenje za razliku od sličnih aplikacija traje temeljito, i do 10 minuta.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Q-Tip kaže...
freddie kaže...
Imam S21 nekih godinu i pol i telefon je ono, malo jača srednja klasa. Moram se zbilja dobro razmisliti da bi mu našao prednosti u odnosu na moj prastari Huawei P20.

Posjedujem Dji dron i vidljivost na suncu mi je bila jedan od osnovnih kriterija za kupiti mobitel. Naravno, išao sam za superamoledom. U praxi, S21 se na suncu pregrijava i automatski smanjuje osvjetljenost ekrana tako da je mob po ljeti neupotrebljiv za pilotiranje. Baterija mu prosječna. Itd. Mob nije loš ali ne vrijedi te novce.

Par kolega s posla ima Xiaomi mobitele. SD procesori i 65 W punjenje. To je ono što tražim od budućeg moba. Lik uopće ne stavlja mob na punjenje navečer prije spavanja. Napuni mu se na 100 % ujutro, dok je na WC- u. Fućkaš Samsung i njegovih 25 W.

 

Pretpostavljam da ovih 25W vrijedi za S21, jer ovdje je tema S22 serija, a moj S22+ ima 45W super fast charging i napuni se u manje od sat vremena. Otkad sam ga kupio nisam ga punio preko noći.

 

Premda vjerojatno ima nešto u tome da korištenje tih brzih punjača sigurno ne može biti dugoročno dobro za bateriju. Zao sve više koristim brzo wireless punjenje preko originalnog wireless punjača. Nešto sporije, ali i dalje sasvim zadovoljavajuće brzo i vrlo elegantno za korištenje jer ga praktički samo nadopunjavam 20-30 min.

  ovaj jedan ima već godinu i pol neki xiaomi (mislim 11 nestonesto) sa 55 w punjenjem i to je prva stvar koju sam ga pitao: da li mu je baterija degradirala. veli da ne vidi nikakvu razliku.

 

 al nešto si i ja razmišljam o tom brzom punjenju. možda je štetno možda i nije, al ovo što mi sa sporim punjačima radimo je zasigurno štetnije od toga. velika većina nas samsungaša ostavlja mob cijele noći na punjaču pa se ti misli koliko je to dobro..

16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Zaporožac kaže...
Aldo kaže...
 flagshipovi su im realno loši, bar kod nas... baterija sranje, dodatna oprema praktički nepostojeća, exynos procesori smeće, softver trapav...

 Ti si imao, pa znaš ?

Imam S22+ skoro pet mjeseci, i baterija je odlična, Exynos ne zapinje, ne pregrijava se, brz je.

Imao sam A52s i mobitel nije usporediv s S22+, no nije loš za te novce.

 

Softver trapav ?!

 

O čemu ti pričaš, neznalico ?

Što je to trapavo u softveru, da provjerim.

Ja imam S22+, a ti ?

 

Evo ti link na "drastične " razlike između Snapdragona 1 i Exynosa 2000 https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-2200-vs-qualcomm-snapdragon-8-gen-1

 

Razlike su neprimjetne.

 

 

Jedini koji ima "tvorničku falingu" je model S22 koji ima niskokapacitivnu bateriju od 3700 Mah, što je danas premalo za snažnije procesore.

Da ima bateriju kao i veći mu brat S22+, ne bi bilo nikakvih problema.

 

 Evo našao se dežurni pametnjaković nazivati mobilnog developera neznalicom...

P.S. Pišem ti ovo sa Samunga S21 Ultra, prije toga sam imao S7, Note9, Note10 plus... mislim da znam što pričam... jedino veće smeće od Samunga je bio HTC...

16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Kompetencije: Note 3 Neo, S4, S7, S8+, S9+, S10+, Note 10+, S21 Ultra

Mogu samo reći da što se tiče korištenja Samsunga nikda nisam imao posebnih problema. Najveći problemi su bili bloatware i neoptimiziranost. Mogu shvatiti da nekoga smeta.
Generalno sam uvijek bio zadovoljan.
Međutim, današnji uređaji koliko god bili kompleksni ne opravdavaju cijenu. Nije to samo kod Samsunga. Generalno gledajući to su baterijon ograničeni uređaji odnosno sa baterijom i optimizacijama os-a rokom trajanja oko 2 godine. Baterija godišnje degradira 15% pa račnajte. Uz lošiju optimizaciju počne brzo curiti. To je moje mišljenje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
igy kaže...
Kompetencije: Note 3 Neo, S4, S7, S8+, S9+, S10+, Note 10+, S21 Ultra

Mogu samo reći da što se tiče korištenja Samsunga nikda nisam imao posebnih problema. Najveći problemi su bili bloatware i neoptimiziranost. Mogu shvatiti da nekoga smeta.
Generalno sam uvijek bio zadovoljan.
Međutim, današnji uređaji koliko god bili kompleksni ne opravdavaju cijenu. Nije to samo kod Samsunga. Generalno gledajući to su baterijon ograničeni uređaji odnosno sa baterijom i optimizacijama os-a rokom trajanja oko 2 godine. Baterija godišnje degradira 15% pa račnajte. Uz lošiju optimizaciju počne brzo curiti. To je moje mišljenje.

 Lako se stvari izguglaju, nisam jedini s nekim problemima. S21 Ultra je vjerojatno prvi Samsung s kojim sam bio baš jako razočaran od momenta kad sam ga počeo koristiti. Nekako sam se nadao da će to riješiti kroz software update, ali uzalud. 
Jedan od primjera je problem s pregrijavanjem. Neznam kak ti, no ja od prvog dana sam imao problem korisiti Youtube u popup view-u dok bi recimo surfao. Nakon nekoliko minuta mobitel bi se užario i OS bi ubio youtube uz poruku da mob pregrijava i da mora ugasiti popup view...
reko' ok, mogu s tim živiti, čak su to i "popravili" s jednim od update, pa nakon nekog vremena se opet pocelo događati... Onda problem s pregrijavanje kod korištenja GPS-a, ista stvar, mobitel nekad ok radi pol sata, sat, a nekad vec nakon par minuta se pocne grijati ko mutav.

Sa snimanjem videa u 4k/60fps ista stvar... 10min max i hoce se rastaliti... Baterija je bitno degradirala, no ajd tu sam možda sam kriv jer mi je stalno na kablu kad radim mobilne aplikacije.

Imam feeling da je ovaj mob mogao biti bitno bolji da nije unutra exynos. Rijetko tko sa snapdragonom ima te probleme.

2 godine
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Aldo kaže...
Imam feeling da je ovaj mob mogao biti bitno bolji da nije unutra exynos. Rijetko tko sa snapdragonom ima te probleme.

Imaš filing ili imaš znanje da je kriv Exynos, ?

imaš na webu stotine strana gdje ljudi iz svijeta koji opisuju na "raznim modelima" probleme, a imaju Snapdragon 1, ili prošli Sanpdragon 888

Zašto mi na S22+ nemamo problema kao što ih imaš ti, i još poneki ?

 

Deder ti to nama po filingu objasni.

 

btw;

 

Da sam ja kupio telefon koji ima svakodnevno probleme, odnio bih ga direktno u Samsung , tražio direktora hrvatske podružnice, i neka ga on popravi, ili mi da ispravan mobitel.

Prvo bih pozvao novinare sa sobom.

Imaš 2 godine garancije, i to se rješava nakon prvog neuspješnog servisa radikalnim potezima, a ne kukanjem po forumima.

No, nismo svi isti.

Ima ljudi koji vole biti jebani, ja ne.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Nisam imao takav problem, možda nisam dovoljno dugo koristio na taj način....
Sa S21 ultra nisam imqo nikakav problem osim što je mi je zadnji android smanjo vijek baterije.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 14:24 (igy).
16 godina
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Zaporožac kaže...

Da, problema ima sa svim markama telefona u svim serijama..

 

1. https://tecnuevo.com/xiaomi-12-pro-problems-and-how-to-solve-them/

2. https://tecnuevo.com/huawei-p50-pro-problems-and-how-to-solve-them/

3. https://tecnuevo.com/samsung-galaxy-s22-ultra-problems-and-how-to-solve-them/

4. https://www.gottabemobile.com/iphone-14-problems/

 

Treba li još linkova za druge modele, pun ih je web, što ne znači da ih ima većina ?

 

Za kvalitetno čišćenje cahea s mobitela najbolja apk je 1 Tap Cleaner (free), koja temeljito čisti cashe, i tim savjetom sam pomogao mnogima.

Ta apk. čisti temeljito teelfonske aplikacije, ima hrpu mogućnosti, no za neiskusne je najbolje čistiti po default postavkama...

Čišćenje za razliku od sličnih aplikacija traje temeljito, i do 10 minuta.

 apologetizam je zeznuta stvar, osnaživanje svog izbora spuštanjem drugih konkurenata...

navedeni linkovi ništa ne znače. imam Huawei P50 pro zadnja 4 mjeseca i nijedan od navedenih problema na linku 2.

2 godine
offline
Re: Serija Samsung Galaxy S22 prodala se u manje o
Wolverine kaže...
apologetizam je zeznuta stvar, osnaživanje svog izbora spuštanjem drugih konkurenata...
navedeni linkovi ništa ne znače. imam Huawei P50 pro zadnja 4 mjeseca i nijedan od navedenih problema na linku 2.

Ni meni ništa ne znače, jer čitam da nisi čitao, kako ja i ostalih petero iz firme u kojoj radimo, nemamo nikakvih problema 4 mjeseca od kupnje S22+ 

Pa jebemu, kakve smo mi to imali sreće da se ni jedan ne froza, da mu ne curi baterija, da ovo, da ono, niiiišta...

 

Ne glorificiram ja Samsung, već navodim da i druge marke s "veličanstvenim" Snapdragonom1, Bionic, uz Exynos imaju problema.. (ti imaš prošlu gen..snapdragon 888, ti si miran) 

Nema marke koja ih nema, to je cijela poanta.

 

Nisi čitao ranije postove, te nisi upućen u smisao raspre..

 

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 20:56 (Zaporožac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice