"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

poruka: 13
|
čitano: 7.217
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni".
14 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

Već se prije događalo da su pijavice koje se znaju pojaviti očistile solarne panele. Nadajmo se da Insight neće "umrijeti od gladi", mada, kako sada stvari stoje, male su mu šanse da preživi bez energije. Nije mi jasno kako konnstruktori koji su slagali ovako napredan stroj nisu osmislili neki način da se mogu očistiti solari i na taj način spasiti sonda.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt
Mislim da su to rijesili na kasnijim misijama. Koriste pijesak da skinu finu prasinu sa panela.
15 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

na mars kada pođem ja

prati me hrpa stručnjaka

okružni direktor reko bar tri godine

bar tri godine strogog mjerenja.

 

tužna je moja sudbina

ćelije mi kreč'la marsina

kreč'la marsina, presudila mi prašina

ne razumiješ ti to

druže sudija.

 

marsote, mrzim svaki kamen tvoj

zbog tebe ja mrzim ovaj vijek svoj

tko preživi tri godine

pune marsotove prašine

taj je pravi sondonja.

 

raduje me jedna istina:

doći će novi sondonja

ali ipak ja nikad neću s marsota

s marsota se nitko ne vraća.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 17:58 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 1
16 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

Pa to nije stari robot, njega su poslali i spustili na Mars 2018., dakle već debelo nakon što su iskusili što prašina radi recimo solarno pogonjenim Opportunity i Spirit roverima iz 2003. 
Da sa tolikim milijardama dolara nisu mogli osmisliti recimo običnu elisu/ventilator koji bi izašli i otpuhali prašinu povremenom aktivacijom kad ima dovoljno energije, ili nekakvim četkicama, brisačima ili čak komprimiranim zrakom (istina to je ograničen resurs, ali ako je mogao toliko raditi bez čišćenja sa samo jednim ispuhivanjem bi mu poduplao rok trajanja). 
Pa bemu, mogli su pozvat i-roombu da im napravi neku bubu za raščetkavanje, ako već sami nisu sposobni. Po meni je to žešći fail nakon toliko godina izrade tih autonomnih instrumenata. 
Razumio bih da je došlo do oštećenja ili degradacije sustava, instrumenata ili softvera, ali pa ovo je valjda najosnovnija potreba koju su morali riješiti. 
Što je najgluplje, pa zbog prirode zadatka, opremljen je fakin robotskom rukom. Mogli su napraviti rotacijsku glavu koja bi imala četkicu na drugoj strani i laganini pomest to što se nahvata. 
To su radnje koje su mogli programirati unaprijed, pa bi to garant odradila precizno i brzo, s obzirom da su paneli na poznatom mjestu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 18:04 (overhaul).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

Pinta i Duspara na aparatima hahah

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt

NASA bi te suhim zlatom platila samo da zna za tebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 19:12 (Yuda).
5 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

Bilo kakvo ispuhivanje mislim da ne dolazi u obzir ako je površinski tlak manji od 1/100 zemaljskog.
Ali nekakve metlice ne vidim zašto nisu mogli staviti. Možda su se previše uzdali u Marsov vjetar?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt

Nisu stavljali nikakve 'metlice' jer su znali da prašina neće biti nikakav problem za planirano dvogodišnje trajanje misije (BTW ova misija se razvukla na tri godine). Sve iznad tog roka je bonus koji troši resurse i novac koji nije obuhvaćen budžetom i koji može i ne mora dovesti do bitnih novih spoznaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 20:06 (Yuda).
5 godina
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt
Koji K ne plate Marsovcima da ga očiste...sve rade da ne saznamo da Marsovci postoje...ili su Marsovci s obzirom na boju domovine...komunjare... pa ne žele raditi za truli kapitalizam.

I da ne zaboravim...svim crvenim kolegama...sretan dan mladosti...i Marsovcima... također
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 20:16 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt
Ma pored Rovera stoji mali zeleni i govori "hoćeš da ti operem šajbu?" kao onaj mali iz Vratit će se rode 😁
15 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

.. musk je već pokrenuo franšizu za autopraonu u svemiru (što uključuje i mars).. zato nije dodan brisač kojeg ima i običan fiček. (ili netko misli da tisuće inžinjera ne zna za prašinu.. npr koji je glavni trošak održavanja postrojenja s panelima na zemljici recimo u sahari?.. znaju, no franšiza je tu i konja vežeš gdje ti gazda kaže. Da je stvarno previd, fauxpas, tad bi tisuće inžinjera bilo gluplje od prosječnog seljobera koji zna čemu služi brisač i da mu je potreban.. To nije previd nego fičer!).

-samo da se sve posloži, tj kad proradi hyperloop-tunel tad će tim tunelom prebaciti dijelove praone u svemir (nedefinirano... u smjeru njegovog autića koji pluta kao smeće svemirom..) i možda pogodi mars, možda do tad otvori neki novi projekt recimo brze hrane pod brandom mc.musaka.. itd pa u kompletu riješi sve probleme puta na mars i kolonizacije.. ne samo marsa nego svemira. Trenutno se igra maricom i bitkojnima pa mu to malo stoji, no samo što nije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
"Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oproštajni

.

Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "Seizmolog i meteorolog" s Marsa poslao oprošt
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice