Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

poruka: 11
|
čitano: 5.649
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama".
13 godina
offline
Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Jel može netko pojasniti raspon 160-175 Kn. Znači ja stavim 160 Kn i ako (zbog zakona ponude/potražnje) ne bude prihvaćeno 160 Kn već nešto više, ostajem bez ijedne dionice?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Ne. Uzmimo ovako: ti upišeš da ćeš uložiti 10.000 kuna. I onda kad bude odlučeno o cijeni, uzmimo da je to 168,5 kn, dodijeli ti se pravo kupnje 59 dionica, a 58,5 kuna ti se vrati natrag. Jedino ako si odlučio kupiti jednu dionicu i predbilježio samo 160 kuna, onda možeš ostati bez nje, u slučaju da cijena na kraju bude viša.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
13 godina
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Hvala. Tako sam i ja nekako shvatio malo kasnije kad sam vidio Izjavu. Tamo se traži ukupna ponuđena cijena pa mi je to bilo jedino logično objašnjenje.

 

Što sprečava Span da odluče o 175,00 Kn? Vjerujem samo mali interes.

 

Još jedno pitanje - kad će se tim dionicama moći trgovati preko eBrokera tipa Agram brokeri i da li će onda cijena biti viša (osim naravno naknade brokerima)?

16 godina
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Trgovanje putem brokera bit će moguće čim Zagrebačka burza ulista dionice u svoju ponudu. A kad bismo sada znali kakva će cijena tada biti, svi bismo se lako obogatili  Nju će određivati ponuda i potražnja na burzi.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
offline
Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

U današnje vrijeme da se mora doći osobno u poslovnicu ?

Znači tko nij blizu nekoj od poslovnica mora rezervirati dan da bi se predbilježio za dionice ?
21. st , online ? ding ding ?

 
4 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Podržavam 100%, danas doputovao u poslovnicu u Rijeci, na popisu je, ali baš danas dotična djelatnica ne radi, dođite sutra??

Za utjehuu rekoše bilo ih je iz još većih udaljenost !

Tako to rade moderne kompanije danas kad posoji digitalni potpis?

 

13 godina
offline
Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Ja san u inozemstvu momentalno tako da neman nikakvu mogucnost odradit kupovinu. Ne kuzim zasto su ovako to ogranicili...

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Haha

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama
Nice try.

Vidjet ćemo hoće li proći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama
Cro0707 kaže...

Jel može netko pojasniti raspon 160-175 Kn. Znači ja stavim 160 Kn i ako (zbog zakona ponude/potražnje) ne bude prihvaćeno 160 Kn već nešto više, ostajem bez ijedne dionice?

 Ne. Ti iskazuješ svoju ponudu novcima koje uplatiš. Ako gađaš 10 dionica uplati 1750kn. Ako se cijena formira na 160, dobit češ 10 dionica i povrat 150kn. Jedino što ti može umanjiti količinu je kada je potražnja daleko veća od ponude pa onda izdavatelj arbitrira kome daje koliko. Na primjer malim ulagateljima je namijenjeno xy% izdanja pa mogu recimo primjeniti princip pro rata tj. da se svima dodijeli 50% traženog. Ponavljam to je samo u slučaju da je ponuda veća od potražnje.

 

Democracy is not for the people
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 15:49 (JudgeDredd).
2 godine
neaktivan
offline
Sedam pitanja i odgovora o Span dionicama

Ne kužim čemu ovakve reklame za te dionice....  Na fb iskaču reklame plaćeni članci po svuda svi po LinkedInu su plaćeni da hvale tehničke dionice i njihov prihod... Mislim ko to želi kupit kupit će po meni ne kužim se u ovakve dionice i ne znam ništa od firmi tako da zaobilazim...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice