U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

poruka: 20
|
čitano: 24.886
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo".
15 godina
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Ne znam sta cekaju. Ocito ih podmazuje netko iz TT

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Nemaju osnovice po cemu. To sto se republikancima ne svida TikTok ne znaci da se moze samo tako zabraniti. Posebice jer nemaju dokaze o bilo cemu, glavni dokaz im je "ne svida mi se". Isto tako nisu dali nikakav dokaz za zabranu Huaweia ali Huawei je bio mali u SAD-u pa ga je bilo lakse zabraniti kroz predsjednicke zabrane mimo suda. TikTok s druge strane je ogroman, doslovno glavna platforma s kojom oglasivaci mogu do najinteresantnije grupe ljudi... djecu i mladez.

 
7 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Alpa Chino kaže...

Nemaju osnovice po cemu. To sto se republikancima ne svida TikTok ne znaci da se moze samo tako zabraniti. Posebice jer nemaju dokaze o bilo cemu, glavni dokaz im je "ne svida mi se". Isto tako nisu dali nikakav dokaz za zabranu Huaweia ali Huawei je bio mali u SAD-u pa ga je bilo lakse zabraniti kroz predsjednicke zabrane mimo suda. TikTok s druge strane je ogroman, doslovno glavna platforma s kojom oglasivaci mogu do najinteresantnije grupe ljudi... djecu i mladez.

 

nije lako bilo ni za huawei, s obzirom da su se njihove sankcije prosirile i na nas kontinent. a kod nas je huawei bio poprilicno prisutan.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
5 godina
neaktivan
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Indestructible kaže...
Alpa Chino kaže...

Nemaju osnovice po cemu. To sto se republikancima ne svida TikTok ne znaci da se moze samo tako zabraniti. Posebice jer nemaju dokaze o bilo cemu, glavni dokaz im je "ne svida mi se". Isto tako nisu dali nikakav dokaz za zabranu Huaweia ali Huawei je bio mali u SAD-u pa ga je bilo lakse zabraniti kroz predsjednicke zabrane mimo suda. TikTok s druge strane je ogroman, doslovno glavna platforma s kojom oglasivaci mogu do najinteresantnije grupe ljudi... djecu i mladez.

 

nije lako bilo ni za huawei, s obzirom da su se njihove sankcije prosirile i na nas kontinent. a kod nas je huawei bio poprilicno prisutan.

Huawei sankcije su se prosirile po "zapadnome" svijetu samo zbog toga sto je Europa duboko ugurana Amerikancima u guzicu. Svi skupa su ko WC papir, potegnes jednog, idu svi. Osnova svega su kontrola i pare i ono sto koristi Amerikancima koristi i Europi.

15 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Alpa Chino kaže...

Nemaju osnovice po cemu. To sto se republikancima ne svida TikTok ne znaci da se moze samo tako zabraniti. Posebice jer nemaju dokaze o bilo cemu, glavni dokaz im je "ne svida mi se". Isto tako nisu dali nikakav dokaz za zabranu Huaweia ali Huawei je bio mali u SAD-u pa ga je bilo lakse zabraniti kroz predsjednicke zabrane mimo suda. TikTok s druge strane je ogroman, doslovno glavna platforma s kojom oglasivaci mogu do najinteresantnije grupe ljudi... djecu i mladez.

Lol u krivu si. Imaju jako jako puno dokaza. Dapace vise nego dovoljno za ban.

 

Javna tajna je da Bytedance ima TLove (tech leadove) iskljucivo u Kini. U USA nemaju (ali imaju EMove), tako da sigurno imaju data access US i EU podacima iz Kine, sto je ilegalno.

Kineze treba zabranit i pokazat im dozu svoje politike. I to je to. Iracionalni su i odsjekli su zapad sa svog trzista od 1.6 mlrd ljudi, a htjeli bi prodavat na njihovom. Svako pravilo su zaobisli. Jucer se otkrilo da su krali Intel i Nvidijin hardver za nuklearne faciltye, sto je isto bilo regulirano.

O kompetitivnosti mozemo raspravljat, ali ja tu cak mogu slozit argument da su napravili drustvene mreze losijima. 

 

P.S. Tiktok gubi 7.7 milijardi po kvartalu. Ne vrte nigdje reklame u svijetu osim u Kini i malom djelu US za testing, s idejom da zbog potpuno free servica i bez reklama preuzmu time spent na app od svih drugih. Dakle direktno gube oko $50B godisnje. Jedini nacin da se to isplati nije da moderiraju sadrzaj tokom svijeta i guraju komunisticku politiku, nego da preuzmu sav advertising na internetu (ubiju Meta i Google), te dopustaju samo Kineskim firmama da se reklamiraju na njihovoj platformi. To je jako izgledno po meni.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 23:51 (Mitch).
15 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Od svih mogućih razloga, izaberu vjerojatno najgluplji
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Korky kaže...
Od svih mogućih razloga, izaberu vjerojatno najgluplji

 Zato sto nemaju zakon izglasan za ostale stvari po kojima bi mogli sloziti slucaj.

5 godina
neaktivan
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Mitch, zvucis ko pravi Amerikanac. "Mi vama mozemo, vi nama ne." TikTok vam radi isto ono sto svaki americki tehnoloski div radi ostatku svijeta. Svi dokazi protiv tiktoka su vam rekla-kazala. Doslovno prodajete teorije zavjere oko spijunaze tiktoka, huawei-a, zlostavljanja uyghura, a NEMA DOKAZA. Doslovno se sad spustate na razinu Kine. Prije ste se bar mogli hvaliti slobodom trzista, no sad dolazi na red dobra stara protekcija. Jedino sto imate je snazna propaganda MSM-a pa ste kao zrtve u svemu tome.

 

I nemoj misliti da ja zagovaram tiktok ili Kinu, ja sam upravo suprotno, smatram da svaka drzava bi morala imati potpunu kontrolu nad podacima svojih gradana. Ne samo da treba obuzdati tiktok, nego i facebook i google i ostatak ekipe. I kako sad izgleda, upravo ce amerikanci zabranama pokazati svijetu da moze funkcionirati na taj nacin sto je meni bas mi drago. :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 1:02 (Alpa Chino).
 
7 3 hvala 0
8 godina
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

 

Iz principa ne koistim TT jer je doba soc mreza proslo. Ovo danas nema veze s soc mrezama. Ovo je nesto.. drugo. Nesto zlocudnije.

 

Dok sam se prije mogao povezati s logikom FB i ostajanja u kontaktu s ljudima s kojima sam se poznavao, kroz kontakt, opcije teksta/videa/audio, ovo je nesto sto ide kroz algoritme, gura nam junk sadrzaj blizu pa softcore golotinjom.

Necu u to sto TT trazi kao pristanak u TOS, koju razinu pristupa telefonu u real time-u. Ne ulazim u te igre i necu imati veze s tim.

Samo cu reci sto nam je sugerirano, jos prije 10 godina nakon posjeta Rusiji. Ne koristiti telefone i notebooke za vrijeme boravka tamo. A ako smo ih koristili na njihovim mrezama, firma ce nam izdati druge po povratku. Sto su i napravili. A Kina je po tom pitanju gora.

 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Čekam amerikansku apk Tok-tik

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 5:44 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Mićo sine, gdje su ti tvoji dokazi. Da npr Huawei ev router salje podatke u kinu, ili da ce ih slati, ili biti kontroliran izvana, zar misliš da ameri ne bi objavili te dokaze? Nisu americki inženjeri i ekipica vesla sisali. Koliko gkod im kina dahce za vrat, jos uvijek su bolji. Do sad su objavili q2.
Brkoni
14 godina
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Ne razumijem kakve dokaze trebas imati da bi donio politicku odluku? 

Sve ostalo o cemu raspravljate je totalno nebitno... mozda se zavaravate?

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
konjRR kaže...

Ne razumijem kakve dokaze trebas imati da bi donio politicku odluku? 

Sve ostalo o cemu raspravljate je totalno nebitno... mozda se zavaravate?

Iz koje si ti komunisticke zemlje ispao? Pa politicari nisu nikakvi šefovi. Politicar je predstavnik naroda, a taj isti narod demokratskim procesom bira one politicare koji najblize zagovaraju njihove ideale. To jest ako u drzavi imas demokraciju i vladavinu prava. To je ono sto su Amerikanci do sad imali... za Amerikance. Mozda i najbolje u cijelome svijetu, slobodno trziste, neovisno sudstvo, neovisni mediji, demokracija... Cijela ideja ja bila da se svijetu pokaze kako u takvim uvjetima kapitalizam stvara bogatstvo za sve Amerikance.

 

Nečuveno je da se netko sjeti i zabrani nekome nekakvo poslovanje. Politicar tebi zabrani otvaranje pekarnice da bi pekarnica njegove zene lakse opstala. Bukvalno imao bi milijune slicnih situacija, sto vecih, sto manjih i raspad cijelog slobodnog trzista. Zato postoji neovisno sudstvo koji ti baci zakon u lice i vrati sve na pocetak.

 

To su temelji funkcioniranja slobodnog trzista. Problem je sto se od drugog svjetskog rata gura takva politika po cijelome svijetu uz govore kako je napredak svijeta jedino moguc uz kapitalizam i slobodna trzista. To je naravno odgovaralo zapadu koji je tehnoloski i kapitalno veoma snazan sto je ujedno za ostatak svijeta znacio neoimperijalizam odnosno neokolonijalizam. Mislis da su slucajno zemlje treceg-svijeta tako dugo zemlje treceg svijeta i skoro pa nema napretka iako ih je hrpa bogata prirodnim resursima?

 

I tu sad dolazi Kina. Komunisticka zemlja (na papiru) koja bi trebala zbog autoritativne vlade stagnirati. Prema svime sto su nas ucili ekonomisti bilo kakva zabrana bi trebala ici na stetu samim Kinezima. Svaki servis koji kineska vlada zabrani trebao bi ici na stetu svakome kinezu koji radi neku poduzetnicku aktivnost gdje onda njihovi proizvodi bi trebali biti manje konkurentni u usporedbi sa zapadom. I to ne funkcionira kako si je zapad zamislio.

 

I sad su na zapadu svi u modu panike i dok jos imaju nesto kontrole masu rukama po zraku i bacaju svakakve prijedloge da se spase iz te situacije.

14 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...

..

....

 wtf?

 

Da probas iz pocetka? Procitati sa razumijevanjem a onda ne rantat?

Ako ti nije jasno sto je politika ili politicka odluka pitaj, googlaj....

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 16:10 (konjRR).
5 godina
neaktivan
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
konjRR kaže...
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...

..

....

 wtf?

 

Da probas iz pocetka? Procitati sa razumijevanjem a onda ne rantat?

Ako ti nije jasno sto je politika ili politicka odluka pitaj, googlaj....

Ti ne shvacas niti sto si ti napisao, a niti uspijevas mene skuziti. Da ti nacrtam bojicama. :)

 

Inace da se nadovezem na geopoliticke teme i ne shvacanje istih od vecine gradane, bio je nedavno komentar na rat u Ukrajini kako je Trump ispravno procijenio kako je Njemacka previse ovisna o Ruskome plinu i sad dok su kao Rusi napali Ukrajinu sad ta ovisnost šteti Njemacki. Komedija, to je ono dok od od drveća ne vidiš šumu.

 

14 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...

..

....

 wtf?

 

Da probas iz pocetka? Procitati sa razumijevanjem a onda ne rantat?

Ako ti nije jasno sto je politika ili politicka odluka pitaj, googlaj....

Ti ne shvacas niti sto si ti napisao, a niti uspijevas mene skuziti. Da ti nacrtam bojicama. :)

 

Inace da se nadovezem na geopoliticke teme i ne shvacanje istih od vecine gradane, bio je nedavno komentar na rat u Ukrajini kako je Trump ispravno procijenio kako je Njemacka previse ovisna o Ruskome plinu i sad dok su kao Rusi napali Ukrajinu sad ta ovisnost šteti Njemacki. Komedija, to je ono dok od od drveća ne vidiš šumu.

 

 Pa i cini se da se jos "igras sa bojicama", taj si neki uzrast kako to da drugacije kazem... Sretno u daljnjem zivotu/rantanju ali sad mi je zao sto sam se uopce osvrnuo na tvoj post. Trebao sam odmah ici na ignore...

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
konjRR kaže...
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...
Alpa Chino kaže...
konjRR kaže...

..

....

 wtf?

 

Da probas iz pocetka? Procitati sa razumijevanjem a onda ne rantat?

Ako ti nije jasno sto je politika ili politicka odluka pitaj, googlaj....

Ti ne shvacas niti sto si ti napisao, a niti uspijevas mene skuziti. Da ti nacrtam bojicama. :)

 

Inace da se nadovezem na geopoliticke teme i ne shvacanje istih od vecine gradane, bio je nedavno komentar na rat u Ukrajini kako je Trump ispravno procijenio kako je Njemacka previse ovisna o Ruskome plinu i sad dok su kao Rusi napali Ukrajinu sad ta ovisnost šteti Njemacki. Komedija, to je ono dok od od drveća ne vidiš šumu.

 

 Pa i cini se da se jos "igras sa bojicama", taj si neki uzrast kako to da drugacije kazem... Sretno u daljnjem zivotu/rantanju ali sad mi je zao sto sam se uopce osvrnuo na tvoj post. Trebao sam odmah ici na ignore...

 

Ha, cuj ako ne mozes argumentima, onda TD i "ignore". Srecom po tebe da forum ima opcije koje su blize tvojim kapacitetima.

15 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Alpa Chino kaže...

Mitch, zvucis ko pravi Amerikanac. "Mi vama mozemo, vi nama ne." TikTok vam radi isto ono sto svaki americki tehnoloski div radi ostatku svijeta. Svi dokazi protiv tiktoka su vam rekla-kazala. Doslovno prodajete teorije zavjere oko spijunaze tiktoka, huawei-a, zlostavljanja uyghura, a NEMA DOKAZA. Doslovno se sad spustate na razinu Kine. Prije ste se bar mogli hvaliti slobodom trzista, no sad dolazi na red dobra stara protekcija. Jedino sto imate je snazna propaganda MSM-a pa ste kao zrtve u svemu tome.

 

I nemoj misliti da ja zagovaram tiktok ili Kinu, ja sam upravo suprotno, smatram da svaka drzava bi morala imati potpunu kontrolu nad podacima svojih gradana. Ne samo da treba obuzdati tiktok, nego i facebook i google i ostatak ekipe. I kako sad izgleda, upravo ce amerikanci zabranama pokazati svijetu da moze funkcionirati na taj nacin sto je meni bas mi drago. :D

Jako si u krivu. Dokazi nisu rekla-kazala, nego doslovno na sudu. Ne razumijem sto Kina tocno radi sto zapadni tehnoloski divovi rade ostatku svijeta.

 

Kina je zabranila AWS (US), FB, WA, IG, Google, etc. godinama nakon treniranja na njihovim podacima. Nakon toga su ih trazili da ti podaci (doslovno zapljenom) ostanu u Kini i razvili Baidu, Alibabu, WeChat etc. na cistu kopiju. Zadnjih 5 godina kopiraju svaki US patent direktno i repatentiraju ga u Kini i daju vlasnistvo jednoj od firmi gdje CCP ima manje vlasnistvo. Baidu ovo radi jako cesto. Imaju najvise AI patenata, a skoro najgore modele. (https://global.chinadaily.com.cn/a/202204/26/WS62678b36a310fd2b29e5966e.html)

 

Niti jedan americki proizvodac ne moze prodavati hardver u Kini osim Applea. (i to je deal ispod stola vrijedan $250B u kojem je Tim Cook esencijalan). Mislis da je lako poslat FBI audit u Huawei u Kinu?

 

Da li je US zabranila bilo koju kinesku tehnologiju na osnovi ciste prodaje? Kina vidi da se nesto non-domestic prodaje bolje - lupe ban. Zasto se nijedan US app ne moze koristiti u Kini? Zasto US onda ne bi to napravila njima za njihove appove? Zasto je Nvidia pod pritiskom oko Tajvana? (zato sto su toliko daleko u proizvodnji tensor chipova da Kinezi samo kradu iz tvornice direktno i pokusavaju slozit dealove ispod stola). Zar mislis da bi oni i Intel bili spremni pljunut $50B (najvise ikad) da dovedu fabove u US bez povoda? Tebi to nije opravdan strah?

 

P.S. EU je prva koja regionalno kontrolira podatke. Ne Kina i ne US. U softveru Kina je jako daleko iza US, i ovo je jedini nacin da se uspiju priblizit. Svugdje pravila o anti-kompetitivnosti i korporativnoj spijunazi u svijetu vrijede osim u Kini, e pa nece vise...

Brk kaže...
Mićo sine, gdje su ti tvoji dokazi. Da npr Huawei ev router salje podatke u kinu, ili da ce ih slati, ili biti kontroliran izvana, zar misliš da ameri ne bi objavili te dokaze? Nisu americki inženjeri i ekipica vesla sisali. Koliko gkod im kina dahce za vrat, jos uvijek su bolji. Do sad su objavili q2.

Ko je to rekao uopce? Mene nije briga za Huawei.

 

Ja imam konkretne dokaze za Tiktok...jer sam trebao raditi MLE za njih. I sad kad su svi prelazili iz G, FB, etc. u Bytedance, sad svi zele nazad jer je zabrana jako izgledna.

 

Nacin na koji koriste Monolith (deep-learning infra za real-time training - https://arxiv.org/pdf/2209.07663.pdf) implicira to da podaci su dostupni niskom latencijom i da trenkaju modele servirane iz Kine sa US podacima. Ful jednostavno. I sami su sebe implicirali vise puta:

https://mashable.com/article/tiktok-china-access-data-in-us

 

Zadnje u 11. mj.

 

 

Ne znam zasto se raspravljate o stvarima gdje mislite da nema dokaza, samo zato sto dokaz nije na prvom google searchu....

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 0:38 (Mitch).
15 godina
offline
U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani TikTo

Kako komentirate ovo?

 

https://www.wsj.com/articles/china-says-it-is-looking-into-spy-balloon-allegation-by-u-s-11675415310?mod=hp_lead_pos2

 

 

Balon s kamerama, CCP potvrdio vlasnistvo, iznad Montane (nuklearni silo SADa), 9305 km od Pekinga...

 

 

"The U.S. maintains an arsenal of 150 nuclear-armed Minuteman III intercontinental ballistic missiles at Malmstrom Air Force Base in Montana. A senior defense official said that the U.S. government had taken steps to shield sensitive sites, but added that the reconnaissance systems on the balloon were presumed to have “limited additive value” beyond what the Chinese could gather from their low-earth-orbit satellites."

 

 

Da se ovo dogodilo u Kini, sutra bi bio kineski air carrier uz Tajvan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 21:51 (Mitch).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: U SAD-u se ponovno govori o potpunoj zabrani T
Mitch kaže...

Kako komentirate ovo?

 

https://www.wsj.com/articles/china-says-it-is-looking-into-spy-balloon-allegation-by-u-s-11675415310?mod=hp_lead_pos2

 

 

Balon s kamerama, CCP potvrdio vlasnistvo, iznad Montane (nuklearni silo SADa), 9305 km od Pekinga...

 

 

"The U.S. maintains an arsenal of 150 nuclear-armed Minuteman III intercontinental ballistic missiles at Malmstrom Air Force Base in Montana. A senior defense official said that the U.S. government had taken steps to shield sensitive sites, but added that the reconnaissance systems on the balloon were presumed to have “limited additive value” beyond what the Chinese could gather from their low-earth-orbit satellites."

 

 

Da se ovo dogodilo u Kini, sutra bi bio kineski air carrier uz Tajvan...

 Amerikanci dopustaju iz brige za stanje u svijetu, pravednost, fair play, gladne u africi itd??

Kinezi otkrili balon i neznaju bolje spijunirat?

 

 

p.s. iskreni komentar bi bio ovako glupe vijesti nisu svakodnevnica...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice