Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

poruka: 16
|
čitano: 4.632
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu".
15 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

trea ih samo našopati da narastu veliiiiki pa onda k'o džejnvejica:

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

ok.. sad imamo 'izračun'.

-a što sad? (npr) .. pa idemo sad tom žličicom pokupiti sav virus, smestimo ga u priloženi filter za čaj i bacimo negdje.. po uzoru na gospodara prstenova. Ako funkcionira u filmu, može i u RL.

 

-taman pomislim kako se beskorisno trošenje resursa na takav izračun, pa se sjetim što upravo radim (tipkam i maltretiram ljude plahtama..) .. što je jednako beskorisno, kao što je i djeci u školi kad računaju neke x-y brojke i zadatke koje im profesori zadaju, pri čemu stalno kukaju da im nikad to u životu neće trebati.. pa eto, u pandemiji-korini primjer kako se matematički bori protiv virusa tj snaga matematike i vježbanja uma da to kemprehira.. a tad će jednog dana nači i način, možda, nadamo se... pa je sve ok, bit će bolje. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Nisu ti izračuni beskorisni - baš naprotiv! Oni nam daju predodžbu o veličini atoma i molekula, a kad steknemo tu predodžbu onda te čestice prestaju biti nešto maglovito, nego realni fizički objekti. Problem s razumijevanjem kemije polazi upravo iz toga što si ljudi ne mogu predočiti nešto tako sitno, pa onda ne mogu shvatiti ni prvo značenje pojmova atom, molekula, molekularna i strukturna formula, relativna atomska masa, mol i sl. Onda ne znam koliko godina u školi uče kemiju, a kad iz škole izađu znaju još manje nego kad su u nju ušli. 

 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
a tek sav vidljiv i nevidljiv svemir je na početku bio velik poput tenis loptice...ustvari i sad su atomi 99% prazan prostor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Na kraju, fizičari dolaze do zaključka da je sve praznina, dapače da materija nastaje iz vakuuma. Više o tome:   https://doi.org/10.15255/KUI.2019.003 

 
5 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Sav koronavirus u svijetu sto puta manji od jedne maske - sva sreća da ga iste ipak zaustavljaju :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Jedemo juhu zlicom,tako nas truju i kontroliraju zli masoni.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
A opet... masa čajne žličice neutronske zvijezde može biti i 4 milijarde tona. Pa se ti misli :)
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Koliko je to nogometnih igrališta?

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
HCMAA kaže...
a tek sav vidljiv i nevidljiv svemir je na početku bio velik poput tenis loptice...ustvari i sad su atomi 99% prazan prostor

 mislim da se varaš... svemir je i prije big banga bio beskonačan, samo je bio puno puno "gušći"... i big bang nije nikakva eksplozija "loptice", već naglo razmicanje/udaljavanje (pra)materije... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
Mislim da se HCMAA ipak ne vara. U 10na-43s samo 10na-33cm dijametra.
16 godina
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
nekinik kaže...
Mislim da se HCMAA ipak ne vara. U 10na-43s samo 10na-33cm dijametra.

 Meni se ova teorija čini puno vjerojatnija, ili barem na tragu: 



Bez brige, Dr. Becky nije neka ravnozemljašica ;-)

3 godine
protjeran
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
Pa to je općeprihvaćena teorija i u skladu s onim što HCMAA kaže, a ne što ti kažeš.
16 godina
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
nekinik kaže...
Pa to je općeprihvaćena teorija i u skladu s onim što HCMAA kaže, a ne što ti kažeš.

 a jesi pogledao video? ili samo neke "dogme" pokušavaš nametnuti?

3 godine
protjeran
offline
Re: Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu
Bojim se da ti nisi razumio, a kolega jeste. Gdje to u videu kaže da je svemir bio beskonačan i da je big bang naglo razmicanje materije?
14 godina
offline
Sav koronavirus u svijetu stao bi u – žličicu

Poanta cijele ove priče je ta da za puno jada treba sasvim malo. Taj virus je najotrovnija tvar na planeti kada ga ima tako malo a pobio je već masu ljudi. Zapravo, za ubiti čovjeka je valjda dovoljna milijuntinka ili još manje grama tog jebenog virusa. Čudesno, koliko smo osjetljivi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice