Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel

poruka: 4
|
čitano: 19.802
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel".
16 godina
offline
Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel

Ljudi su baš civilizacija za k****

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel

"Kao jedno od rješenja spomenuto je kako ubuduće treba slati satelite značajno dalje od Zemlje, na mjesta poput onoga na kojem se nalazi svemirski teleskop James Webb."

 

Ovdje se vjerojatno mislilo reći da treba slati satelite s teleskopima značajno dalje od Zemlje...

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel

Gledao sam s klincima prije 2-3 tjedna noćno nebo, Veliki zimski šesterokut, kada se najednom pojavio niz svjetala na nebu, u lijepom pravilnom rasporedu. Prvo sam bio malo zbunjen, a ond sam se sjetio Starlinka i shvatio da su sateliti upalili svoje manevarske motore i tako postali vidljivi golim okom sa zemlje. U pripremi smo imali foto aparat, htjeli smo snimiti time-lapse seriju slika Oriona, i da smo krenuli s time samo 2 - 3 minute ranije, Starlink bi nam uništio slike.  Meni to ne bi bio neki poseban problem, ali problem je pravim profesionalnim astronomima koji više praktički nigdje ne mogu pronaći komadić stvarno crnog neba koje nije uništeno svjetlosnim zagađenjima, tako da bi ovi koji bacaju tisuće satelita u orbitu trebali malo stati na loptu i smanjiti ionako već prenapučenu nisku orbitu oko zemlje. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sateliti u Zemljinoj orbiti smetaju zemaljskim tel

Nikada nije trebalo biti dozvoljeno slanje privatnih letjelica u orbitu... Svaka budala može radit što hoće i punit orbitu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 9:26 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice