Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigurnos

poruka: 12
|
čitano: 2.810
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigurnos".
14 godina
neaktivan
offline
Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigurnos

Pad prodaje, rast Applea i odmah bolja podrška. Prije nisu mogli sad se može.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
Kako to sigurnosna azuriranja produzuju "zivotni vijek" uredaja?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
5220 kaže...
Kako to sigurnosna azuriranja produzuju "zivotni vijek" uredaja?

 To ti je mantra Appleovaca kojim su azuriranja zivotno bitna i ako uredjaj ne dobije najnovije azuriranje je neupotrebljiv...

Naravno glupost na kvadrat al jbg. Sto je najgore njima ta azuriranja ubiju uredjaj namjerno al i dalje puse tu pricu....

Milion puta sam pitao sta se desi ako telefon ne dobije najnovije azuriranje i naravno uredno ignorisu odgovor ;)

Niti ga produzuje niti ga skracuje (osim ako Apple ne odluci drugacije ;))

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
Posmatrač kaže...

To ti je mantra Appleovaca kojim su azuriranja zivotno bitna i ako uredjaj ne dobije najnovije azuriranje je neupotrebljiv...

Naravno glupost na kvadrat al jbg. Sto je najgore njima ta azuriranja ubiju uredjaj namjerno al i dalje puse tu pricu....

Milion puta sam pitao sta se desi ako telefon ne dobije najnovije azuriranje i naravno uredno ignorisu odgovor ;)

Niti ga produzuje niti ga skracuje (osim ako Apple ne odluci drugacije ;))

Načelno se slažem da zaista nema smisla žuditi za ažuriranjima jer ona obično služe da se korisnike privuče novim featureima, a kako već nekoliko verzija nema bitnijih "killer featurea" na nijednoj platformi masovno nisu zanimljiva većini ljudi. Developerima opet s druge strane je zanimljivo, no moraš držati back compatibility na Androidu praktički do verzije 6 (velik broj namjenskih urađaja za industriju dolazi sa prastarim verzijama androida) pa iz toga ispada da za većinu nakon verzije 8 nema razlike da li će izaći još koja ili ne. Ono što kao developer na iOS-u imaš je korisnička baza gdje je preko 80% aktivnih korisnika praktički na zadnjoj verziji i kad razvijaš aplikacije ne moraš raditi "autocenzuru" jer znaš da većina neće imati dostup do tih featurea jer je na 3 verzije unatrag.

Osim toga i sigurnosnih ažuriranja nema previše razloga jer se ionako ništa posebno novo ne izdaje u ažuriranjima osim što su nekima zanimljivi novi setovi emojija i slične gluposti. Jedina veća stvar koju kao korisnik željno iščekujem je upravljanje cross-site trackerima u iOS-u 14.5.

Što se tiče (ne)upotrebljivosti zapravo je priča obratna, neki uređaji koji dobe update na novi android tek onda postaju neupotrebljivi (zadnji update na android TV-u mi je usporio TV to te mjere da sam ga već mislio zamijeniti). No opet, neki uređaji makar se ne updateaju s vremenom se na očigled uspore, možda nešto manje zadnjih 2-3 godine što se tiče mobitela jer su dosegli plafon hardverskih specifikacija dok iPhone 7 kojeg mi ima član obitelji na 14-ici radi fluidno i brzo.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
PlayMaker10 kaže...

Pad prodaje, rast Applea i odmah bolja podrška. Prije nisu mogli sad se može.

 Što znači "prije nisu mogli"? Evo ja sam prije par dana dobio ažuriranje na mobitelu starom 4 godine. Sad me stalno gnjavi da ga instaliram a ja ne želim jer dobro znam što ta kasna ažuriranja donose. Na svim Androidima a pogotovo na Appleu.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
BlueMax kaže...
PlayMaker10 kaže...

Pad prodaje, rast Applea i odmah bolja podrška. Prije nisu mogli sad se može.

 Što znači "prije nisu mogli"? Evo ja sam prije par dana dobio ažuriranje na mobitelu starom 4 godine. Sad me stalno gnjavi da ga instaliram a ja ne želim jer dobro znam što ta kasna ažuriranja donose. Na svim Androidima a pogotovo na Appleu.

 

 da, ali opet ako nisi zadovoljan downgrade-aš :D

 dok na iOS-u- well

9 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
BlueMax kaže...

 Što znači "prije nisu mogli"? Evo ja sam prije par dana dobio ažuriranje na mobitelu starom 4 godine. Sad me stalno gnjavi da ga instaliram a ja ne želim jer dobro znam što ta kasna ažuriranja donose. Na svim Androidima a pogotovo na Appleu.

 

 A što to donose? Iphone 6s koji je star 5 godina i dalje radi odlično.

13 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
Posmatrač kaže...
5220 kaže...
Kako to sigurnosna azuriranja produzuju "zivotni vijek" uredaja?

 To ti je mantra Appleovaca kojim su azuriranja zivotno bitna i ako uredjaj ne dobije najnovije azuriranje je neupotrebljiv...

Naravno glupost na kvadrat al jbg. Sto je najgore njima ta azuriranja ubiju uredjaj namjerno al i dalje puse tu pricu....

Milion puta sam pitao sta se desi ako telefon ne dobije najnovije azuriranje i naravno uredno ignorisu odgovor ;)

Niti ga produzuje niti ga skracuje (osim ako Apple ne odluci drugacije ;))

Daj ne seri kvake Posmatrač
To što netko ima, može, želi, cijeni nije tebe briga, ali jebiga ti moraš usrat motku, prugu, postaju jer nebi mogao disati dok ne laneš 
Ako te baš zanima, koliko god svi XX.YY.ZZ nadogradnje tebi bile glupe, ja sam uočio da dok ne izvršiš nadogradnju, neke aplikacije imaju poteškoća sa funkcionalnošću, odnosno, NE RADE!!!!! 
BTW; dok  nije pokrenuo revoluciju sa pojmom operativnog sustava iOS, kakav je operativan sustav gonjao recimo Samsung?!?! 
Hajde kada si već takav "znalac", objasni nam gdje su nestali brendovi kao NOKIA, BB, HTC i zbog čega ?!?! 
Vjerojatno jer su bili fletni u stvaranju svog OS-a i/ili u inovativnosti postojećeg na tržištu?!?! 

ATJ Lučko
5 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
ATJLučko kaže...
...

Daj ne seri kvake Posmatrač
To što netko ima, može, želi, cijeni nije tebe briga, ali jebiga ti moraš usrat motku, prugu, postaju jer nebi mogao disati dok ne laneš 
Ako te baš zanima, koliko god svi XX.YY.ZZ nadogradnje tebi bile glupe, ja sam uočio da dok ne izvršiš nadogradnju, neke aplikacije imaju poteškoća sa funkcionalnošću, odnosno, NE RADE!!!!! 
BTW; dok  nije pokrenuo revoluciju sa pojmom operativnog sustava iOS, kakav je operativan sustav gonjao recimo Samsung?!?! 
Hajde kada si već takav "znalac", objasni nam gdje su nestali brendovi kao NOKIA, BB, HTC i zbog čega ?!?! 
Vjerojatno jer su bili fletni u stvaranju svog OS-a i/ili u inovativnosti postojećeg na tržištu?!?! 

 De smiri se. Dobices srcani. Nije to zdravo u tvojim godinama da se toliko uzbudjujes ;) Evo necu ti vise dirati igracku samo nemoj cmizdriti ;)

Ajd sad popij mlijeko i pajki mozes biti miran ;) Apple je u sigurnim rukama ;)

13 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
Posmatrač kaže...
ATJLučko kaže...
...

Daj ne seri kvake Posmatrač
To što netko ima, može, želi, cijeni nije tebe briga, ali jebiga ti moraš usrat motku, prugu, postaju jer nebi mogao disati dok ne laneš 
Ako te baš zanima, koliko god svi XX.YY.ZZ nadogradnje tebi bile glupe, ja sam uočio da dok ne izvršiš nadogradnju, neke aplikacije imaju poteškoća sa funkcionalnošću, odnosno, NE RADE!!!!! 
BTW; dok  nije pokrenuo revoluciju sa pojmom operativnog sustava iOS, kakav je operativan sustav gonjao recimo Samsung?!?! 
Hajde kada si već takav "znalac", objasni nam gdje su nestali brendovi kao NOKIA, BB, HTC i zbog čega ?!?! 
Vjerojatno jer su bili fletni u stvaranju svog OS-a i/ili u inovativnosti postojećeg na tržištu?!?! 

 De smiri se. Dobices srcani. Nije to zdravo u tvojim godinama da se toliko uzbudjujes ;) Evo necu ti vise dirati igracku samo nemoj cmizdriti ;)

Ajd sad popij mlijeko i pajki mozes biti miran ;) Apple je u sigurnim rukama ;)

Dok ja plaćam, ne barem brigu za takve kao ti kolega 

 

Ono što je ovdje simptomatično je tvoje TROLANJE teme i uvlačenje svega nebitnog u kontekst, a zbog čega, nebi mogli svi psihijatri svijeta izgleda dokučiti! 

 

Ovdje je riječ o jednom potezu SAMSUNG brenda, koji ima okvirne veze sa postupcima drugih brendova, ali kao da SAMSUNG još prije sto godina nije počeo sa kopiranjem, svega i svačega, što tog trenutka nisu mogli učiniti ili jednostavno nisu znali! 

Upravo iz razloga nikakve SV podrške sam ja napustio njih još prije skorom dekade, da ne spominjemo traljav procesor koji ide u EU modele, ili mogućnost slušanja radija via mobitel u USA, dok kod nas na starom kontinentu, mauna, dupla! 

 

Apropos mlijeka i pajkenja, nemam problema sa odlaskom spavati i zaspati, imam prekonekoliko odlčnih razloga za to, kao recimo produljeni vikendi na moru recimo! 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
BlueMax kaže...

Što znači "prije nisu mogli"? Evo ja sam prije par dana dobio ažuriranje na mobitelu starom 4 godine. Sad me stalno gnjavi da ga instaliram a ja ne želim jer dobro znam što ta kasna ažuriranja donose. Na svim Androidima a pogotovo na Appleu.

 

Ne znam za tvoja iskustva ali ja sam imao više problema sa ranim ažuriranjima na Androidu nego sa kasnim ažuriranjima na iOS-u 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Samsungovi uređaji dobivaju četiri godine sigu
southy kaže...
BlueMax kaže...

Što znači "prije nisu mogli"? Evo ja sam prije par dana dobio ažuriranje na mobitelu starom 4 godine. Sad me stalno gnjavi da ga instaliram a ja ne želim jer dobro znam što ta kasna ažuriranja donose. Na svim Androidima a pogotovo na Appleu.

 

Ne znam za tvoja iskustva ali ja sam imao više problema sa ranim ažuriranjima na Androidu nego sa kasnim ažuriranjima na iOS-u 

 Ajmo se svi zajedno praviti kako Apple nije namjerno usporio sve 2 godine stare uređaje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice