I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

poruka: 87
|
čitano: 18.698
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?".
12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Sve ovo je zakuhala EU, a u Appleu su maherski uocili priliku za jos ogavnije bogacenje. Neminovno je da ce to SVI usvojiti jer ne postoji firma koja ne voli ostrigati ovcice malo vise. Sve bi bilo OK kada bi se cijena mobitela umanjila za cijenu punjaca, ali to se nece dogoditi jer je cijena punjaca manja uz mobitel no kada se prodaje odvojeno (dodatak na ambalazu i shipping). Certificirani kabel se i dalje isporucuje s uredajem, dakle nece biti problema sto se tice kompatibilnosti.

 

Rjesenje vidim u USB4 sa power delivery od 100W - to ce pogoniti sve od brijaceg aparata do laptopa i to uz standardizirano brzo punjenje, ali nazalost jos nije na trzistu.

 

Ovi sto kupuju srotex iz Kine se nemaju sto iznenaditi kada im uredaju pocrkavaju. Tko je pametan kupuje Anker ili Aukey punjace (npr. ovi najnoviji GaN).

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Najpametnije da naplate 1100 do 2000 eura samo kutiju s uputama. Možda imam mobitel a možda ga i nemam.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kerum kaže...

Neminovno je da ce to SVI usvojiti jer ne postoji firma koja ne voli ostrigati ovcice malo vise.

 Normalno da to nece svi usvojiti, zapravo, odredjeni proizvodjaci ce bas tu vidjeti priliku da jos vise pokopaju apple i samsung.

 

Ne znam tko uopce kupuje vise samsung koji je s cijenom otisao u nebo, oni nisu nikakav predstavnik androida pa da se svijet ravna prema njima.

 

I dalje imamo xiaomi, huawei, oneplus, realme, oppo, i jos poneke kineze koji uredno prave vrhunske telefone za pristojnu cijenu.

Tako da ne znam koga briga sto radi samsung.

 

Kinezi sigurno nece slijediti glupe modne fore s punjacima, barem ne svi, tako da ne znam cemu negodovanje.

Nek samsung makne punjac, slusalice, 3.5mm... kog briga, trziste je puno izbora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 9:14 (bill_jobs).
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kerum kaže...

Sve ovo je zakuhala EU, a u Appleu su maherski uocili priliku za jos ogavnije bogacenje. Neminovno je da ce to SVI usvojiti jer ne postoji firma koja ne voli ostrigati ovcice malo vise. Sve bi bilo OK kada bi se cijena mobitela umanjila za cijenu punjaca, ali to se nece dogoditi jer je cijena punjaca manja uz mobitel no kada se prodaje odvojeno (dodatak na ambalazu i shipping). Certificirani kabel se i dalje isporucuje s uredajem, dakle nece biti problema sto se tice kompatibilnosti.

 

Rjesenje vidim u USB4 sa power delivery od 100W - to ce pogoniti sve od brijaceg aparata do laptopa i to uz standardizirano brzo punjenje, ali nazalost jos nije na trzistu.

 

Ovi sto kupuju srotex iz Kine se nemaju sto iznenaditi kada im uredaju pocrkavaju. Tko je pametan kupuje Anker ili Aukey punjace (npr. ovi najnoviji GaN).

 Sta je ovo? Obicni kabeli nece radit? Ja koristim puno kineskih kablova i svi uredno rade... I samusng brzo punjenje i huawei brzo punjenje uredno radi na kineskim kablovi koji su jelte necertificirani...

Naravno kupis kabel za huawei da biti radilo brzo punjenje ali uredno radi....

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
bill_jobs kaže...

 Normalno da to nece svi usvojiti, zapravo, odredjeni proizvodjaci ce bas tu vidjeti priliku da jos vise pokopaju apple i samsung.

 

Ne znam tko uopce kupuje vise samsung koji je s cijenom otisao u nebo, oni nisu nikakav predstavnik androida pa da se svijet ravna prema njima.

 

I dalje imamo xiaomi, huawei, oneplus, realme, oppo, i jos poneke kineze koji uredno prave vrhunske telefone za pristojnu cijenu.

Tako da ne znam koga briga sto radi samsung.

 

Kinezi sigurno nece slijediti glupe modne fore s punjacima, barem ne svi, tako da ne znam cemu negodovanje.

Nek samsung makne punjac, slusalice, 3.5mm... kog briga, trziste je puno izbora.

 

Ne kužim kaj tebe briga tko šta kupuje. Sva sreća pa postoji izbor za svakoga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 11:47 (Bitanga).
13 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Ma pizda im materina glupa njima i prodaji bez punjača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

realno, to je trebalo doći puno prije, pa bi već sada imali sve moguće laptope, tablete i mobitele na usb-c i sa standardiziranim brzim punjenjm. a sada svaka šuša ima svoj protokol i punjač od ćaomija ne radi na samsungu ili oneplusu. postoje tek glasine da će ip12 doći bez punjača, a vjerna kopija zvana samsung odjednom skače prva u band wagon nakon kaj je apple pokupio hejt. licemjeri.

 

ekologija je samo izgovor, ne pušim te priče uopće dok god postoje kruzeri koji u jednom putovanju ostave co2 evkivalentan potrošnji grada od 20k ljudi u godini dana. 

Halo Bing! Kako bratac?
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Posmatrač kaže...
kerum kaže...

Sve ovo je zakuhala EU, a u Appleu su maherski uocili priliku za jos ogavnije bogacenje. Neminovno je da ce to SVI usvojiti jer ne postoji firma koja ne voli ostrigati ovcice malo vise. Sve bi bilo OK kada bi se cijena mobitela umanjila za cijenu punjaca, ali to se nece dogoditi jer je cijena punjaca manja uz mobitel no kada se prodaje odvojeno (dodatak na ambalazu i shipping). Certificirani kabel se i dalje isporucuje s uredajem, dakle nece biti problema sto se tice kompatibilnosti.

 

Rjesenje vidim u USB4 sa power delivery od 100W - to ce pogoniti sve od brijaceg aparata do laptopa i to uz standardizirano brzo punjenje, ali nazalost jos nije na trzistu.

 

Ovi sto kupuju srotex iz Kine se nemaju sto iznenaditi kada im uredaju pocrkavaju. Tko je pametan kupuje Anker ili Aukey punjace (npr. ovi najnoviji GaN).

 Sta je ovo? Obicni kabeli nece radit? Ja koristim puno kineskih kablova i svi uredno rade... I samusng brzo punjenje i huawei brzo punjenje uredno radi na kineskim kablovi koji su jelte necertificirani...

Naravno kupis kabel za huawei da biti radilo brzo punjenje ali uredno radi....

Imao si srecu. Bilo je puno problema sa USB kabelima jer se Kinezi nisu pridrzavali sluzbene specifikacije. Evo samo jedan od mnogo clanaka. Zato sam i rekao da nemas brige jer nitko ne izbacuje kabel iz pakiranja.

16 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Ja recimo nemam nijedan punjac viska zato jer sam uvijek kad sam prodavao mobitel,prodao i punjac s njim. I sad ce mi oni prodati mobitel bez istog i ja se sad moram zajebavati gdje da ga ustekam i napunim. Vjerovatno cu morati koristiti onaj macbookov ili ga spajati na laptop da ga napunim

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kerum kaže...
Posmatrač kaže...
kerum kaže...

Sve ovo je zakuhala EU, a u Appleu su maherski uocili priliku za jos ogavnije bogacenje. Neminovno je da ce to SVI usvojiti jer ne postoji firma koja ne voli ostrigati ovcice malo vise. Sve bi bilo OK kada bi se cijena mobitela umanjila za cijenu punjaca, ali to se nece dogoditi jer je cijena punjaca manja uz mobitel no kada se prodaje odvojeno (dodatak na ambalazu i shipping). Certificirani kabel se i dalje isporucuje s uredajem, dakle nece biti problema sto se tice kompatibilnosti.

 

Rjesenje vidim u USB4 sa power delivery od 100W - to ce pogoniti sve od brijaceg aparata do laptopa i to uz standardizirano brzo punjenje, ali nazalost jos nije na trzistu.

 

Ovi sto kupuju srotex iz Kine se nemaju sto iznenaditi kada im uredaju pocrkavaju. Tko je pametan kupuje Anker ili Aukey punjace (npr. ovi najnoviji GaN).

 Sta je ovo? Obicni kabeli nece radit? Ja koristim puno kineskih kablova i svi uredno rade... I samusng brzo punjenje i huawei brzo punjenje uredno radi na kineskim kablovi koji su jelte necertificirani...

Naravno kupis kabel za huawei da biti radilo brzo punjenje ali uredno radi....

Imao si srecu. Bilo je puno problema sa USB kabelima jer se Kinezi nisu pridrzavali sluzbene specifikacije. Evo samo jedan od mnogo clanaka. Zato sam i rekao da nemas brige jer nitko ne izbacuje kabel iz pakiranja.

 Ne bas srece jer pazim sta kuujem. Ne kupujem najjeftinije vec najjeftinije koje ima puno narudzbi i dobre ocjene....

12 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Romano kaže...

Ja recimo nemam nijedan punjac viska zato jer sam uvijek kad sam prodavao mobitel,prodao i punjac s njim. I sad ce mi oni prodati mobitel bez istog i ja se sad moram zajebavati gdje da ga ustekam i napunim. Vjerovatno cu morati koristiti onaj macbookov ili ga spajati na laptop da ga napunim

Ja ih recimo imam nekoliko viska, jer niti jedan mobitel nisam prodao vec koristio dok se nije raspao odnosno pokvario. Naravno da su radi toga svi spori punjaci, a jedan jedini koji je brzi je onaj koji sam kupio zasebno.

12 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Posmatrač kaže...

 Ne bas srece jer pazim sta kuujem. Ne kupujem najjeftinije vec najjeftinije koje ima puno narudzbi i dobre ocjene....

 Ono što je Anker bio prije 6-7 godina (a prije 10 godina to su bili Huawei, Xiaomi...) to su danas Baseus, Ugreen i slični proizvodi. To su firme koje se probijaju kvalitetom po niskoj cijeni i to je najbolja kupovina. 

 

3 godine
neaktivan
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Ne znam kako se kod ostalih, ali meni se s godinama koristenja punjaci potrgaju, tako da mi definitivno treba novi punjac uz novi mobitel...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 Ne bas srece jer pazim sta kuujem. Ne kupujem najjeftinije vec najjeftinije koje ima puno narudzbi i dobre ocjene....

 Ono što je Anker bio prije 6-7 godina (a prije 10 godina to su bili Huawei, Xiaomi...) to su danas Baseus, Ugreen i slični proizvodi. To su firme koje se probijaju kvalitetom po niskoj cijeni i to je najbolja kupovina. 

 

 Upravo tako ali niti jedan od tih nije certificiran ma sta to znacilo... 

Pero007 kaže...

Ne znam kako se kod ostalih, ali meni se s godinama koristenja punjaci potrgaju, tako da mi definitivno treba novi punjac uz novi mobitel...

 Kako si to uspio? Nikad niti jedna punjac ili kabel nisam uspio osteti cak ni one koji se vucaju po autu....

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Pero007 kaže...

Ne znam kako se kod ostalih, ali meni se s godinama koristenja punjaci potrgaju, tako da mi definitivno treba novi punjac uz novi mobitel...

 
Kad ga strgaš platiš novi, isto kao i mobitel. Ko više trga, više i plaća i to je ok.

Prestanite kukati, nemojte više nikad kupiti samsung i dobro, bit će jeftiniji za nas ostale.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Bitanga kaže...

 bit će jeftiniji za nas ostale.

 hahah 

tema se pretvorila u viceve

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...
Bitanga kaže...

 bit će jeftiniji za nas ostale.

 hahah 

tema se pretvorila u viceve

 

Očito ne znaš kak funkcionira ponuda potražnja ;-)

Stvari koje se ne kupuju su začas na akciji, educiraj se.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Bitanga kaže...
digitall kaže...
Bitanga kaže...

 bit će jeftiniji za nas ostale.

 hahah 

tema se pretvorila u viceve

 

Očito ne znaš kak funkcionira ponuda potražnja ;-)

Stvari koje se ne kupuju su začas na akciji, educiraj se.

 ispričavam se vašem visočanstvu

jučer sam se taman rodio pa eto, sorry, nisam znao kako stvari funkcioniraju

tu akciju ćeš dočetati taman pred izlazak novog modela ;)

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...

 ispričavam se vašem visočanstvu

jučer sam se taman rodio pa eto, sorry, nisam znao kako stvari funkcioniraju

tu akciju ćeš dočetati taman pred izlazak novog modela ;)

 

Drago mi je da si naučio nešto. Eto, Samsung mobiteli su na akciji svako malo.

Već nakon mjesec dana. Pratim, pa ponešto i primjetim. Najlakše je lupati pa misliti da si smiješan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

isto su na akciji kao svi ostali

svakodnevno mi dolaze reklame mailom za sve akcije u svim trgovinama

 

normalno da se spušta jer su se ljudi zasitili gluposti i plaćanja neopravdanih cijena za ništa novo iz godine u godinu, pa im očekivanja padaju.

 

i sa svim tim spuštanjima još nisu ni blizu realne cijene

 

a da će spustiti 1kn cijenu zbog tog što neće dati punjač to zaboravi. previše su prokleti / pohlepni, ne govorim samo za glupi samsung

 

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...

isto su na akciji kao svi ostali

svakodnevno mi dolaze reklame mailom za sve akcije u svim trgovinama

 

normalno da se spušta jer su se ljudi zasitili gluposti i plaćanja neopravdanih cijena za ništa novo iz godine u godinu, pa im očekivanja padaju.

 

i sa svim tim spuštanjima još nisu ni blizu realne cijene

 

a da će spustiti 1kn cijenu zbog tog što neće dati punjač to zaboravi. previše su prokleti / pohlepni, ne govorim samo za glupi samsung

 

 

Pa upravo o tome ti i govorim. Nemojte kupovati pa će nama ostalima biti jeftinije. Jer će pasti cijena samo da prodaju zalihe prije dolaska nove serije. A ti si se smijao.

 

A i zašto bi spustili cijenu bez punjača ako ne moraju? Ja bih opet kupio Samsung i da ne isporučuju punjač. Netko ne bi. Isto kao što bi netko kupio BMW i Audi, a netko Daciu ili Renaulta.

Netko kupio S20 Ultra po punoj cijeni za 11k kn, a netko pričeka mjesec dana akciju i kupi za 8k kn. Kakve veze njima ima koliko punjač košta?

Netko kupi mobitel i onda da 100-200kn za maskicu i tempered glass. A ne pizdi zašto to ne dolazi u kutiji s njim, a kod nekih proizvođača je i to nekad dolazilo, ali jebiga, sad više ne.

Što bi još u kutiji "moralo" dolaziti? 100kn prepaid bona? Vikend u Parizu?

 

Ne mora ništa dolaziti. Tko hoće kupit će, tko neće ne bude. Svaki put ista priča i prijetnje "nikad više neću kupit ništa od tih lopova".

Ko da ste se jučer rodili pa ne znate kako svijet funkcionira.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 23:24 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

opa, u nedostatku argumenata smo dosli do usporedbe maskice i punjaca hhahahaha

dakle, nesto bez cega to sto si kupio moze funkcionirati i nesto bez cega ne moze.. najs

 

btw potpuno si fulao temu, ovdje se radi o (ne)isporuci punjaca i cijene u vezi toga, a ti zapravo opravdavas to da ti daju manje za vise novaca, veselis se tome i jedva cekas dan kada ces morati posebno kupiti ekran. 

pohvalno, takve ovce korporacije vole.. dok je takvih bit ce i guljenja.. blago nama

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...

opa, u nedostatku argumenata smo dosli do usporedbe maskice i punjaca hhahahaha

dakle, nesto bez cega to sto si kupio moze funkcionirati i nesto bez cega ne moze.. najs

 

btw potpuno si fulao temu, ovdje se radi o (ne)isporuci punjaca i cijene u vezi toga, a ti zapravo opravdavas to da ti daju manje za vise novaca, veselis se tome i jedva cekas dan kada ces morati posebno kupiti ekran. 

pohvalno, takve ovce korporacije vole.. dok je takvih bit ce i guljenja.. blago nama

 

Pa ne, ti si fulao temu (kako glup način razgovora, jel). Jedini koji nema argumente si ti. Tj. argument ti je potpuno odbijanje suočavanja s realnošću, a to je da će kupci i dalje kupovati što žele, a proizvođači će prodavati što kupci žele kako bi zaradili novce dioničarima.

 

Da, bez maskice danas gotovo da i ne možeš koristiti mobitel jer će ti za tjedan dana izgledati kao fraktalni mozaik.

 

Ne, ne veselim se ničemu, niti tugujem za ičim. Kupit ću si najbolji mobitel koji mogu priuštiti i koji mi odgovara po nekim parametrima.

Ako će mi netko ponuditi lošiji mobitel po mojim parametrima sa punjačem sigurno neću zbog punjača kupiti taj lošiji zbog "svojih nekih principića".

Kupit ću mobitel koji će mi najviše odgovarati po svim bitnim parametrima. I da moram platiti 100kn više za punjač kao što plaćam još i 200-300kn za osiguranje od loma stakla ili produljenu garanciju za razne uređaje, tako ću kupiti i ekstra punjač koji ću kasnije koristiti i za sljedeće mobitele godinama.

A tako će i svi ostali postupiti. Jel sad jasnije? 

 

Zbog čega sam ovca? Jer ću potrošit svoje zarađene novce na ono što želim? Netko pije, netko puši, netko se drogira, kocka, kurva, ode lovica na sve to.

Ovce su svuda oko nas, ako im Samsung ne uzme pare netko će drugi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 23:56 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

ponovo si sve isto napisao, tako da si ponovo procitaj moj prethodni odgovor

15 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...

ponovo si sve isto napisao, tako da si ponovo procitaj moj prethodni odgovor

 

I ti moj!

 

BTW. Cijela ova diskusija je rekla kazala, i nije bazirana na nikakvim činjenicama i pouzdanim informacijama. Trenutno mrzimo samsung jer je ukinuo punjače, a nije smanjio cijenu na osnovu ovog članka?

A istovremeno glasamo za vlade koje nam rokaju ogromne poreze godinama i to nas uopće ne smeta, jer nas je 50% ovisno o državi. Koliko punjača bi svake godine mogao kupiti?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 0:23 (Bitanga).
12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Nisam primijetio da je cijena Nokiama ili HTC-ima padala dok su propadali.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kerum kaže...

Imao si srecu. Bilo je puno problema sa USB kabelima jer se Kinezi nisu pridrzavali sluzbene specifikacije. Evo samo jedan od mnogo clanaka. Zato sam i rekao da nemas brige jer nitko ne izbacuje kabel iz pakiranja.

Koja katastrofa, ali ne ti sjebani kabeli, nego je nevjerovatno da u specifikaciji USB-C nije navedeno da je striktno obavezno staviti zaštitu od krivog polariteta.

WTF, sad kad im obična diodica ne igra zbog prevelike struje i trebali bi ubaciti MOSFET, oni se cigane i ne stave nikakvu zaštitu.

WTF, pa to je za tužbu, baš bi trebalo pokrenuti neku kolektivnu tužbu protiv svih proizvođača koji to prakticiraju.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 8:33 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice