I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

poruka: 87
|
čitano: 18.699
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?".
12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Hoće li pederi izbrisati ono "jamstvo vrijedi ako se koristi originalni punjač"?

Da su se ovoga sjetili prije "Burning Note gatea" slučaja ne bi ni bilo. Uvijek mogu svaliti krivicu na drugoga.

 

A ekološki aspekt? Tržište će preplaviti jeftini punjači s rokom trajanja ko voćni jogurt i eto ti ekologije.

Ekologija se postiže edukacijom a ne cigančenjem.

 

 

 

 
17 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

bolje ukinut nego uz uređaje nudit one retaje sa 4 cm kabela.

imam punjače iz 1999.. na punjaču kabela za objesit 4 čovjeka

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Mislim da je do sve zakuhala Borzan u EU parlamentu svojim “ekološkim razmišljajima” 😂
Osobno mislim da je to odgovor Applea na pritiske o punjačima pa su krenuli u smjeru “tražili ste, dobit ćete”. A Samsung ionako nikad ništa originalno nije smislio pa neće ni ovdje.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Debilana kao i što je Apple napravio, vidio Samsung da bi mogao (uštedit) zaradit na prodaji brzih punjača.

Znači svaka normalna firma osim naravno Apple-a je uz svoj novi mobitel davala i brzi punjač, a sada neće davati nikakav punjač, dapače ako hoćeš brzi punjač moraš ga platit, ha ha ha ha ha, pa tko se tu zajebava na račun kupaca, nego velike firme.

Ako sam platio 800€ i više za hebeni uređaj hoću i mirisni borić, a ne da uređaj dobijem bez punjača i da bitno mi je da mi se uređaj napuni za sat vremena, a ne za dva sata - to smo sanjali godinama da dođemo do toga da se velike baterije mogu brzo napunit, a sad će nam naplaćivati zasebno brze punjače kao na račun zaštite okoliša, koje muljanje očiju potrošača, a vidim da i na forumu ima već hrpa ljudi koja to odobrava - dodatno bogaćenje na nečemu što je do jučer bila standardna oprema.

 

Sav svijet je totalno otišao u ku**ac.

Moj PC  
10 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
BinHex kaže...
Romano kaže...

Pa s čim cu puniti mobitel ako ne dobijem punjač ?! hahah 

 Pa s punjačem, samo ćeš ga ubuduće dodatno platit. Šišaju nas kako stignu. :)

 Ili kako je kolega gore naveo mobitel bez punjaca necu kupiti. 

 Kamoli platiti 1000+ € za telefon koji njih kosta mozda 500€ u proizvodnji

 i da mi ga onda uvale bez punjaca. Bas takve budale nismo, a da ne pricam

 da punjaci danas za flagshipe kostaju po 50€. Da znam sta ce neki sad reci

 kad imas za mob od 1000+€ imas i za punjac od 50€ da imam, al stvar je nekog 

 principa i postivanja nas potrosaca koje nenormalno deru svugdje ne samo u mobilnoj industriji.

 

 I da nadodam nakon headphone jacka, neki su prije poklanjali maskice, folije uz telefone pa

i slusalice sad trend postaje izostanak punjaca ? A sta je sljedece vratit ce nam plasticne telefone

sa straznjim poklopcem pa nam ih prodavati bez baterije ? Ili sta sony ce nam pocet plejke prodavat

bez dualshocka ili mozda power cable-a. Poceli su bolesno pretjerivati sa svojim pizdarijama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 22:20 (bloodborne).
14 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Sve je krenulo s printerima bez usb kabela..

Kupiš printer u petak, rapakiraš ga u subotu, gle, nema kabela, onda #$%! nema printanja do ponedjeljka.

i opet u dućan po kabel :)

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Da, da, zbog "ekoloških razloga".

 

Know your world.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
iz ekoloških razloga moj sljedeći mobitel neće biti Samsung

A što se tiče svjetske ekonomije...onog trenutka kad su menageri počeli dobijati bonuse sve je otišlo u kurac...misec dana karantene upropastilo svjetsku ekonomiju...malo sutra....sve je to trulo odavno...izvanka šminka... iznutra trulež.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Okej odluka, ali ako će cijena mobitela biti manja. I to za onu cijenu za koju prodaju punjač posebno. I to bez povećavanja cijene, jer se onda neće osjetit razlika.
Manje elektroničkog otpada.

 
9 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kad bi svi ljudi bili vukovi a ne ovce...ali hebiga fast food generacija...većina ne samo što neće reći ništa...nego će još stati u obranu...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Bitanga kaže...
leon17zg kaže...
Dakle, stavim prastari punjač s Alcatela 20.04 ili tako nešto da puni P30. To bi trajaloooooo....

 

Ne pravi se blesav :-) Punjači u zadnjih 5-6 godina su savim dovoljni za bilo koji današnji mobitel/tablet.

 lol

zasto onda u svakim upustvima pise da se koristi iskljucivo original punjac, jer je logicno namijenjen odredenom uredaju s odredenom elektronikom i odredenom baterijom.. cak se spominje i gubitak garancije..

ako koristis sve i svasta, pogotovo neke jeftinjare nece ti bas baterija biti dugotrajna, riskiras kvar, nepotrebne probleme, zagrijavanja itd..

postoji tu na forumu i rasprava o tome, s razno raznim mjerenjima (uglavnom apple ekipa opravdava suludost cijena)

 

da ne pricamo o tome da huawei punjac nece brzo puniti samsunga, oneplusa i obrnuto.. cak nije samo punjac u putanju nego i kabel.. s7 mi se nije htio brzo puniti s njegovim original punjacem i kabelom od s5 od kolege s posla.. kaos..

 

Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Dovoljni za što? Naravno ako ti je jedina bitna stavka da punjač radi, a ne brzina punjenja, onda su svi dovoljni. Recimo koristio sam Poco F1, prebacio se sad na Mi 10 i sa Poco F1 punjačem mi se Mi 10 puni preko 2 sata. Dok sa originalnim Mi 10 punjačem se puni sat vremena.

 

Wow. To je stvarno bitna stavka za prekonoćno punjenje. Ne mogu zaspati dok mi se mobitel ne napuni.

Upravo o tome se i radi, većini ljudi su dovoljni bilo koji, a onima kojima nisu nek si kupe dva tri ultrafast chargera pa neki ih nosaju sa sobom.

prepostavljam da koristis iphone pa nisi svjestan koliko je tehnologija zapravo napredovala i jos uvijek koristis prastari rezim punjenja iz 2007 godine, koji je dokazano stetan za bateriju (sam si guglaj)

 

nema nazad jednom kad se naviknes da dok popijes jutarnju kavu mob se napuni dovoljno za cijeli dan koristenja.. i to bez mrcvarenja baterije na punjacu cijelu noc..

na poslu ga ubijao cijeli dan, dosao kuci, moram krenut u svatove za 15 min, treba mi mob i za dogovore i za gps i za fotkanje, u tih 15 min se napunio da mi je sve to odradio bez problema do jutra..

 

btw a sta cemo s onim razno raznim pozarima i ekplozijama izazvanim jefinjarama od punjaca, sto ce tek sad biti kad ljudi ne budu htjeli dati odredenu svotu za original/kvalitetni punjac..

 

a ovi sto podrzavaju tu politiku plati vise da dobijes manje imaju stvarno lijep zivot.. te ogromne korporacije upravaljaju njima kao malim majmunima.. s veseljem se govna gutaju.. ekologija.. lol.. bit ce poplava srot punjaca na sve strane.. a oni ti daju manje "osnovnih stvari" za iste novce i trljaju ruke..

 

a tek ovi sto podrzavaju sranja tako sto kazu da kod kuce imaju 800 punjaca.. postoje ljudi koji nemaju ni jedan. ja imam tocno za svaki uredaj samo njegov original punjac, i takvog ga dalje prodajem / poklanjam.. kako nekom prodat uredaj bez punjaca.. cijenu mu spustit lol.. a kad kupim novi preskupi uredaj zelim dobiti zlatni punjac kojem udar groma ne moze nista, pa makar ga nikad ne spojio, jer svejedno preplacujemo debelo taj paket

 

 

cijela ova prica bi bila donekle ok da se donese zakon koji potpuno svim proizvodacima uvjetuje da naprave uredaje s tocno odredenim konektorom, elektronikom punjenja, itd., i da se proizvodaci punjaca moraju drzati odredenog zakona koji je u skladu s ovim prvim, tako da je svaki potpuno kompatibilan i osloboden problema u startu

12 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
@BinHex: “Samo što će sad cijena paketa ostati ista a sadržaj će se smanjit“

Ti si klasa optimist ako mislis da ce cijena ostati ista. Najava je da ce pocetni model iPhone 12 kostati cca. $50 vise od pocetnog modela iPhone 11

“Ekolosku osvijestenost” moras platiti za krusku na placu pa onda i za Jabuku u ducanu!
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 23:57 (JohnnyBGood V).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
digitall kaže...

 lol

zasto onda u svakim upustvima pise da se koristi iskljucivo original punjac, jer je logicno namijenjen odredenom uredaju s odredenom elektronikom i odredenom baterijom.. cak se spominje i gubitak garancije..

ako koristis sve i svasta, pogotovo neke jeftinjare nece ti bas baterija biti dugotrajna, riskiras kvar, nepotrebne probleme, zagrijavanja itd..

postoji tu na forumu i rasprava o tome, s razno raznim mjerenjima (uglavnom apple ekipa opravdava suludost cijena)

 

da ne pricamo o tome da huawei punjac nece brzo puniti samsunga, oneplusa i obrnuto.. cak nije samo punjac u putanju nego i kabel.. s7 mi se nije htio brzo puniti s njegovim original punjacem i kabelom od s5 od kolege s posla.. kaos..

 

 

Svaki mobitel se može puniti na bilo koji USB od kompa. Gubitak garancije zbog toga je glupost jer se počne puniti čim ga spojiš da prekopiraš fileove, a spajanje moba na USB je normalna i poželjna aktivnost.

Tako da se ja ne bojim USB punjača. Baterija će trajati sasvim dovoljno par godina ako je ispravna. Ne pričam o smetlarskim punjačima, nego bilo kojem high end punjaču (pogotovo iste firme kao i mob).

Bez problema bi punio S20 na punjač od Note 8 ili bilo koji prijenosni Samsung powerbank.

To što bi se punilo sporije jer nije najnovija tehnologija ultra super fast chargera je samo pozitivno za bateriju.

 

Baterije su više manje iste u svim uređajima danas, od miševa, tipkovnica, do fotoaparata, slušalica, prijenosnih zvučnika itd.

Nemaš i ne trebaš za svaki imati poseban adapter, jedan je dovoljan.

Stvarno ne vidim zašto moramo raspravljati o tome.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Dex.pwn kaže...
Okej odluka, ali ako će cijena mobitela biti manja. I to za onu cijenu za koju prodaju punjač posebno. I to bez povećavanja cijene, jer se onda neće osjetit razlika.
Manje elektroničkog otpada.

 Nemoj me krivo shvatiti ta fora oko elektronickog otpada i ustede ? 

 Okej definitivno sam za ocuvanje prirode taj dio podrzavam.

 Ali oni ce i dalje proizdvoditi i prodavati punjace zasebno ?

 Za koga ako svi doma imamo po par komada pod navodnike naravno.

 Cisto osobno i subjektivno ako nekome poklanjam ili prodajem mob

 Onda najmanje sto dajem/prodajem su telefon i punjac. Bez istog ni ne kupujem mob.

 Ja ne znam sta onda ljudi rade sa tim telefonima mob u kutiju i ono skupljas punjace ? 

 okej ako ti se mobitel pokvari i razbije do te mjere da ga se ne isplati popravljati pa ga jednostavno

 naposljetki i bacis, ali ja osobno se ne sjecam kad sam se zadnji puta ako sam se i ikada nasao u situaciji

 da mi ostane punjac extra, trenutno sam na dva telefona i dva punjaca. 

 Kada cu ih se rijesavati ( citaj prodavati ) ako ih ne sjebem na bilo koji nacin, punjaci ce zajedno sa

 njima ici na njuskalo. Tako da mi je ovo totalno ne znam, vise mi je izlika da samo dodatnu deru na lovi.

 nesto kao i mikrotransakcije u gaming svijetu 

12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Kad sam uzeo Nokiju N97 Mini onda kad je izasla. U kutiji pored punjača dobio punjač što mogu koristiti u autu i onaj držač telefona što se nakači kraj volana pa da mogu telefon koristiti za navigaciju.

BTW

Ovo što Apple radi nema nikakvu ekolosku podlogu, opće je poznato da su postali najbogatija firma prodavajuci kablove, adaptere i slicne stvari. A na red je došao i punjač. Poslije ovog idu stickeri.

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Meni osobno ne treba novi punjac uz mobitel, ali mislim da bi proizvodjaci trebali nuditi opciju da se kupi punjac uz novi mobitel sa popustom ako se zajedno kupuju. Tipa neka punjac firme x koji inace kosta 150kn sam neka je onda 50kn kad se kupuje s novim mobitelom.
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

A svi zaboravljate najvažniju stvar: stari punjači nikad nisu viška, daju se jako dobro upotrijebiti za DIY projekte.

Jedno vrijeme sam ih manijakalno skupljao (imao sam više stotina raznoraznih adaptera, tzv. punjača ili kak već zovete), skoro sve iskoristio, dio poklonio rodbini i prijateljima kad je trebalo.

A sad ostajemo i bez toga 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 8:33 (fer-de-lance).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Men' se cini da je izlet u samsung vode bio fail i da se budem brzo vrnul u htc-ovo jato pa si nek samzung punjace nabije tam gdje sunce ne ide.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

To može proć ako će svi ti telefoni podržavat bežično punjenje

15 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kilkenny kaže...

Men' se cini da je izlet u samsung vode bio fail i da se budem brzo vrnul u htc-ovo jato pa si nek samzung punjace nabije tam gdje sunce ne ide.

 

Kupi Nou.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
kilkenny kaže...

Men' se cini da je izlet u samsung vode bio fail i da se budem brzo vrnul u htc-ovo jato pa si nek samzung punjace nabije tam gdje sunce ne ide.

 Malo ti se jato razletilo :)

HTC je odavno mrtav.

5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Ovi debili iz zamzunga ne kuže da nikad neće biti jabuka...zato trebaju raditi suprotno od jabuke...ako jabuka izbaci punjač iz kutije...ti radiš suprotno... ne samo što ostaviš osnovni punjač nego još dodaš bežični

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
HCMAA kaže...
Ovi debili iz zamzunga ne kuže da nikad neće biti jabuka...zato trebaju raditi suprotno od jabuke...ako jabuka izbaci punjač iz kutije...ti radiš suprotno... ne samo što ostaviš osnovni punjač nego još dodaš bežični

 Oni bi to mozda i sami napravili prije njih, al nemaju muda. Ovak kad je apple to napravio onda mogu i oni

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
BlueMax kaže...

Hoće li pederi izbrisati ono "jamstvo vrijedi ako se koristi originalni punjač"?

Da su se ovoga sjetili prije "Burning Note gatea" slučaja ne bi ni bilo. Uvijek mogu svaliti krivicu na drugoga.

 

A ekološki aspekt? Tržište će preplaviti jeftini punjači s rokom trajanja ko voćni jogurt i eto ti ekologije.

Ekologija se postiže edukacijom a ne cigančenjem.

 

 

 

 Gdje to pise? Ja kao trzisni inspketor tako nesto ne bih dozvolio niti zakon to dozvoljava. Na proizvodjacu je da dokaze da si koristio uredja na neadekvatan nacin a ne na kupcu da nije.... Znaci apple ili samsung trebaju da dokazu da je neoriginallni punjac uzrok kvara. Naravno tako je u Bih ne znam kakav je zakon u RH....

 

Ja licno sam prije mjesec dana kupio kosacicu koja je dosla bez ulja u motoru niti je bilo ulja u pakovanju niti igdje na kosacici ili kutiji pise da nema ulja. Ostala je kap ulja na mjeracu valjda od testiranja motora. Naravno zaribala poslije 5 minuta.... Poceli mi pricu kako sam ja kriv i poslije 10 minut prestali pricati i popravili je bez ikakvih daljnih pitanja. Naravno kada sam im predocio koje su posljedice ako odbiju garanciju.....

14 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Hoće li pederi izbrisati ono "jamstvo vrijedi ako se koristi originalni punjač"?

Da su se ovoga sjetili prije "Burning Note gatea" slučaja ne bi ni bilo. Uvijek mogu svaliti krivicu na drugoga.

 

A ekološki aspekt? Tržište će preplaviti jeftini punjači s rokom trajanja ko voćni jogurt i eto ti ekologije.

Ekologija se postiže edukacijom a ne cigančenjem.

 

 

 

 Gdje to pise? Ja kao trzisni inspketor tako nesto ne bih dozvolio niti zakon to dozvoljava. Na proizvodjacu je da dokaze da si koristio uredja na neadekvatan nacin a ne na kupcu da nije.... Znaci apple ili samsung trebaju da dokazu da je neoriginallni punjac uzrok kvara. Naravno tako je u Bih ne znam kakav je zakon u RH....

 

Ja licno sam prije mjesec dana kupio kosacicu koja je dosla bez ulja u motoru niti je bilo ulja u pakovanju niti igdje na kosacici ili kutiji pise da nema ulja. Ostala je kap ulja na mjeracu valjda od testiranja motora. Naravno zaribala poslije 5 minuta.... Poceli mi pricu kako sam ja kriv i poslije 10 minut prestali pricati i popravili je bez ikakvih daljnih pitanja. Naravno kada sam im predocio koje su posljedice ako odbiju garanciju.....

Ne znam da li bi se smijao ili plakao, ako je ovo istina za kosilicu. Pa koja kosilica dolazi sa uljem u mašini???????? Pa jel si dolio gorivo ili je bilo goriva u kosilici?????? Šta je pisalo za gorivo na kutiji????

Sad ispada da sprdam, ali mi je zaista nevjerojatno da nisi prije košnje provjerio razinu ulja u kosilici pogotovo prije prve upotrebe, apsolutno van svake pameti. Sorry, ali istina boli.

 

EDIT: Isprika ako se radi o četverotaktnoj samovoznoj kosilici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 14:50 (MasterOfDisaster).
15 godina
odjavljen
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

Pretpostavljam da se radi o četverotaktnoj samovoznoj kosilici. Ulijevanje, odnosno promjena ulja spadaju u servis, a ne u redovno korištenje, za razliku od dolijevanja goriva, odnosno mješavine ili odvojenog ulja za dvotaktne uređaje, te isto mora biti napravljeno pri isporuci. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Vi kupci ste postali stvarno razmažena derišta...damo vam prst A Vi odmah cilu ruku...budite sretni ako Vam sljedeći put ne prodamo praznu kutiju.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 15:04 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Za ove koji brane ovaj pederski potez jabučara i zmazanog: uzimaju Vam ono što ste dobili u paketu do sada, a nećete platit novo lipe manje od starog. Sve upakirano u omot zaštite prirode. Ne mogu vjerovat što ljudi puše. Da ga nikad ne takneš, imaš ga, platio si ga. Nema rok valjanosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 15:05 (cvaja997).
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Tocno ce mi ovo biti sljedeci mob.

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Hoće li pederi izbrisati ono "jamstvo vrijedi ako se koristi originalni punjač"?

Da su se ovoga sjetili prije "Burning Note gatea" slučaja ne bi ni bilo. Uvijek mogu svaliti krivicu na drugoga.

 

A ekološki aspekt? Tržište će preplaviti jeftini punjači s rokom trajanja ko voćni jogurt i eto ti ekologije.

Ekologija se postiže edukacijom a ne cigančenjem.

 

 

 

 Gdje to pise? Ja kao trzisni inspketor tako nesto ne bih dozvolio niti zakon to dozvoljava. Na proizvodjacu je da dokaze da si koristio uredja na neadekvatan nacin a ne na kupcu da nije.... Znaci apple ili samsung trebaju da dokazu da je neoriginallni punjac uzrok kvara. Naravno tako je u Bih ne znam kakav je zakon u RH....

 

Ja licno sam prije mjesec dana kupio kosacicu koja je dosla bez ulja u motoru niti je bilo ulja u pakovanju niti igdje na kosacici ili kutiji pise da nema ulja. Ostala je kap ulja na mjeracu valjda od testiranja motora. Naravno zaribala poslije 5 minuta.... Poceli mi pricu kako sam ja kriv i poslije 10 minut prestali pricati i popravili je bez ikakvih daljnih pitanja. Naravno kada sam im predocio koje su posljedice ako odbiju garanciju.....

Ne znam da li bi se smijao ili plakao, ako je ovo istina za kosilicu. Pa koja kosilica dolazi sa uljem u mašini???????? Pa jel si dolio gorivo ili je bilo goriva u kosilici?????? Šta je pisalo za gorivo na kutiji????

Sad ispada da sprdam, ali mi je zaista nevjerojatno da nisi prije košnje provjerio razinu ulja u kosilici pogotovo prije prve upotrebe, apsolutno van svake pameti. Sorry, ali istina boli.

 

EDIT: Isprika ako se radi o četverotaktnoj samovoznoj kosilici.

 Naravno da se radi o cetverotaktnoj kosilici a ne kosilici koja koristi mjesavinu....Provjerio 3 puta i pokazivalo da je na minimumu. Otisao sam u veliki trgovacki centar i poslikao sta pokazuje mjerac ulja u izlozenim kosilicama i sve su pokazivale minimu a niti jedna nije imala ulja ;)

Jbg ja sam master masisntva i sam bi se ranio da nisam provjerio nivo ulja prije paljenja ;)

Svaka mora doci sa uljem u motoru ili u krajnjem slucaju ako to nije prikladno radi transporta sa uljem u kutiji.... Niti jedno nije bio slucaj kod mene i samim tim sam dobio nekompletan i neispravan prozvod.....

Slike u prilogu pa procijeni sam ima li ulja ili ne u ovom motoru ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 20:53 (Posmatrač).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice